Acanthoscurria sp. pet trade insubtilis

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 13. Júla 2007, 11:21

Počuj spuco, a nevedel si pavučikovy pomôcť, ked si ,,myslel,, že je to od vlkosti ? Stačilo by preložiť pavúka do suchšej nádobky so suchšou pôdou. Ale že by insubtilis zahynul kôli vlhkosti ved ten pavúk žije v pralesoch Bolívie, tam je podľa mňa dosť veľká vlhkosť. Alebo nedostatok dierok na filmovke môže zaručiť smrť, nie je zabezpečené dostatočné vetranie, potom sa pavúk jednoducho zadusí. 2 dierky nikdy nestačia na filmoke !
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 13. Júla 2007, 13:29

Razor napísal:Počuj spuco, a nevedel si pavučikovy pomôcť, ked si ,,myslel,, že je to od vlkosti ? Stačilo by preložiť pavúka do suchšej nádobky so suchšou pôdou. Ale že by insubtilis zahynul kôli vlhkosti ved ten pavúk žije v pralesoch Bolívie, tam je podľa mňa dosť veľká vlhkosť. Alebo nedostatok dierok na filmovke môže zaručiť smrť, nie je zabezpečené dostatočné vetranie, potom sa pavúk jednoducho zadusí. 2 dierky nikdy nestačia na filmoke !
problém bol ale úplne inde ako si ty myslíš....dierok bolo vela a nechtiac som stoho velkého počtu dve s týchto troch vynechal.....bol koniec roka a mal som v škole kopec písomiek preto som mal čas nane len raz do týždňa.........preto, že som ich vynechal a boli vlastne dva týždne bez potrenej vlhkosti.... vieš keď máš obslúžiť 50-100 a niekedy aj oveľa viac filmoviek tak sa stane, že sa niečo prehliadne.....je to za 4roky prvý krát kedy som niečo zanedbal ale keď si myslíš, že nato nemám tak začnem chovať škrečky....

...inak dierky robím vrtákom 0,8mm a je ich tam asi tolko, že by si ich na jednej ruke určite nespočítal :lol:

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 13. Júla 2007, 15:44

ja robím vetranie do krabičiek takto (sú to tie malé alebo stredné šalátovky, filmovky neznášam a nepoužívam v žiadnom prípade).

Obrázok

dierky robím dvoma hrúbkami preparačných špendlíkov, na vrcháku sú preto tak blízko pri sebe, lebo mám na sebe aj 4-5 krabičiek a takto (kedže maju uzsie dno) sa nezastavi pristup vzduchu a keby aj, poistene to je tymi dierkami (4 sady dookolo krabicky) na stenach krabičky

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 13. Júla 2007, 18:28

noo celkom to ujde, ja robím na filmovkách okolo 6 dierok, pri chúlostivejších druhoch aj viac. Nemám zatiaľ toľko pavúkov aby som sa mohol porovnávať zo spucom, alebo bebekexxxom tak som napísal len tak, že čo si myslím. Pri väčších pavúkoch používam sklenné fľaše, nízke, a celkom sa mi osvedčili, Vrchnák je šrobovatelný takže pavúk nemá šancu ujsť. Pri stromových pavúkoch používam vysoké fľaše. Avšak začnem používať aj ja šalátovky, lebo už som zohnal zdroj, a aj preto lebo fľaše sa mi už minuly :D (myslím tie nízke)
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 13. Júla 2007, 20:08

ja robim 2-4 diery do flakonov a vsetko je v pohode .... vseobecne nerobim velke vetranie , ina na avicularie a poecky ....

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 1. Novembra 2007, 21:08

Cca 4zv. insubtilis. Tento pavúčik, ako som si všimol žije dosť skryto a väčšinu času trávi vo svojej nore, ktorá je bežne na spodku chovnej nádoby, takže pavúčika vidieť zo spodku.
ponúkam vám fotku svojho krpca.
Obrázok
Naposledy upravil/-a Razor v 11. Apríla 2008, 15:54, upravené celkom 2 krát.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 23. Februára 2008, 14:13

Pavúčik krásne rastie a aj ked je v cca 6 zv. stále žije zalezený, naproti tomu A. juruenicola, A. natalensis či A. atrox nežijú tak skryto ako A. insubtilis..... A. suinu a A. antillensis nemám ešte dokonale zmapované. Zatiaľ žijú skryto, no A. suina dosť často vylieza na povrch najmä v noci. Najnovšími chovancami z rodu Acanthoscurria by mali byť A. chacoany.

Obrázok

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 29. Marca 2008, 17:38

K môjmu menšiemu jedincovi som si pripísal aj adultnú samičku, ktorá si už schrúmla na 2 cvrčkoch :D Je to fakt neskutočne krásne zviera, aj napriek tomu že nie je až taká veľká, zaujme hlavne s tým svojím mohutným pozadím. Prvý dojem: zatiaľ veľký kľudas :) Svoju pravú tvár mi ešte nestihla ukázať. A....diki Brachy :wink:
Nádhera :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 11. Mája 2008, 11:28

Po preložení do terária samička spravila kokon za mojej neprítomnosti, avšak nebola párená čiže ide len o slepý náboj. Ak sa mi podarí zohnať samca, pokúsim sa ich spáriť. Zatiaľ fotka so slepým neoplodneným kokonom, ktorý drží samica už 4 týždne bez toho aby ho zničila.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 11. Mája 2008, 12:11

Razor napísal:Po preložení do terária samička spravila kokon za mojej neprítomnosti, avšak nebola párená čiže ide len o slepý náboj. Ak sa mi podarí zohnať samca, pokúsim sa ich spáriť. Zatiaľ fotka so slepým neoplodneným kokonom, ktorý drží samica už 4 týždne bez toho aby ho zničila.
Obrázok
počuj nechem ti nič hovoriť ale tú samicu si kúpil nedávno, nemáš ju od malička ako môžeš vedieť že nebola odpárená? :roll:
dospelý samec cyriocosmus leetzi,nepáril..info SS

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 13. Mája 2008, 20:00

ja by som jej ho radšej nechal....veď čo sa môže stať ....maximálne ho odloží na bok... keď sme pri tom tak majiteľ ju možno skúšal páriť a nemusel postrehnúť, že ju samec odpáril ....mne sa to už asi stalo a tiež mi to povedal chovateľ len mimochodom neskôr... a keby som jej ho zobral tak by ma to potom riadne serkalo ....

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 15. Júla 2008, 13:24

Ahojte, potešila ma samica, čakal som že sa zvlečie, lebo už je na ceste samec :). Ale ešte si bude musiet počkať, kým slečne stvrdne kabátik a niečo schrúmne.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 23. Júla 2008, 09:15

Dnes ma potešil samec, ktorého som zbadal, že sa prečerpáva....Po tomto akte by mal byť aktívnejší voči samici, ktorá je hned vedľa v teráriu.

Prečerpávanie samca
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 19. Decembra 2008, 20:33

Tento jedinec je tiež fotený vyššie mobilom. Prešlo veľa času a z malého pavúka by mal byť už subadultný samec.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
S-Ljuke
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 16. Októbra 2007, 19:51
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:
Acanthoscurria brocklehursti

Príspevok od užívateľa S-Ljuke » 14. Februára 2009, 12:03

Nebudu zakladat novy tema ... takze: Moje 7 sv. Acanthoscurria brocklehursti nevypada dobre. Zakoupena pred 3 tydny, od te doby predhozen 1 cvrcek, teplota 24 stupnu, vzdy pul substratu vlhky. Kdyz sem ji vcera kontroloval tak byla polozena na substratu, nohy u sebe, temer neraguje na fouknuti-stouchnuti, je schopna vicemene hybat jen prednim parem noh. Pred rokem se mi takhle zemrela L. Parahybana zhruba ve stejnym svleku. Zeby disk. syndrom?
shanim samce:
E. murinus
L. violaceopes
P. antinous

warsong
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 29. Apríla 2008, 23:59
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa warsong » 14. Februára 2009, 12:45

je to naozaj 7 zvlekova? nieje to uz adult samec?

Užívateľov profilový obrázok
S-Ljuke
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 16. Októbra 2007, 19:51
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa S-Ljuke » 14. Februára 2009, 13:34

nevim co na to rict :roll: je to urcena 0,1

Užívateľov profilový obrázok
extrem86
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 22. Augusta 2008, 22:11
Bydlisko: Nová Dubnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa extrem86 » 19. Februára 2009, 10:18

sak to odfot nech je to videt :wink:

Užívateľov profilový obrázok
S-Ljuke
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 16. Októbra 2007, 19:51
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa S-Ljuke » 19. Februára 2009, 12:40

Tady se zrejme ani naznaku erudovane odpovedi clovek nedocka.

Užívateľov profilový obrázok
thefox
Administrátor stránky
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 13. Februára 2006, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa thefox » 19. Februára 2009, 13:20

S-Ljuke, dyskinetický syndróm to asi nebude, ten sa prejavuje tak, že pavúk sa neustále "divne" pohybuje, je to taký nekoordinovaný, kŕčovitý "tanec", takže pokiaľ pavúk len leží a nereaguje, tipol by som to na niečo iné.
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 19. Februára 2009, 14:16

S-Ljuke napísal:Tady se zrejme ani naznaku erudovane odpovedi clovek nedocka.
Kedze nevieme na akom stupni vyvoja su tvoje chovatelske vedomosti - warsong sa ta normalne opytal kontrolnu otazku. Stava sa, ze zaciatocnika oklamu a kupi si prestarnuteho adult samca. Taketo pripady sa tu uz stali. Tvoja odpoved na jeho otazku bola :roll: ... .

O chorobach vtackaroch sa toho vie malo. Ked si chcel narychlo erudovane odpovede stacilo si pozriet par web stranok a odpovede by si sa urcite dockal.

Tvoj siroky opis problemu ma doviedol k tejto erudovanej sirokospektralnej odpovedi:

1. Priznaky dehydratacie - daj pavuka do misky s vodou tak aby si neponaral abdomen kvoli plucnym strbinam. Do par hodin najdlhsie do 24 hod by mal byt ok. Pri dehydratacii sa moze pavuky pomoc riedenim hemolymfy. Injekcne aplikujeme - fyziologický roztok to jest 0,9% vodny roztok chloridu sodneho.

2. Dyskineticky syndrom - aj keby si to mal nic s tym nespravis. Priciny nezname.

3. Intoxikacia - ak si mal predtym v terariu kde je pavuk, nieco naco si pouzival pripravky ako Frontline alebo hocico na odtranenie parazitov u hadov, mysi.

4. Intoxikacia II - staci ak by tvoj pavuk zozral holica, ktoreho samica bola osetrovana Frontlinom. Cez mlieko sa skodlive latky dostanu do holicata a nasledne do pavuka.

5. Intoxikacia III - staci ked budes doma hladkat psa alebo hocico co ma na sebe aktivne latky pripravku Frontline a podobnych pripravkov. Naslednym manipulovanim so svojimi pavukmi si to preniesol na neho.

6. Zevraj pavukom nerobi dobre ak ich chyta do ruk silny fajciar kvoli nikotinu. Dym by im nemal vadit.

7. Bakterialna infekcia - liecba nie je a priciny su mi nie zname. Da sa zistit s rozborom hemolymfy.

8. Virus - liecba nie je a priciny su mi nie zname. Malo pravdepodobny vyskyt u pavukov.

9. Nematody - su tie, ktore sa vyskytuju okolo ust alebo tie, ktore napadaju a vyskytuju sa vo vnutri adbomenu. Pravdepodobne to nemas. Pri tych abdomenalnych je sanca ak by bol pavuk dovozovy.

10. Plesen - mozno je tvoj pavuk obrasteny chumacom plesni alebo ich ma niekde na ventralnej strane. Liecba - betadine - riedeny s vodou - navod na stranke. Toto predpokladam nemas ale opat mozes byt zaciatocnik a nemas to odkial vediet.

11. Parazity - osetrenie najdes na strankach. Opat ako zaciatocnik si mohol kupit odchytove mlada. Tiez to nemame odkial vediet - netravime spolu 24 hod denne.

12. Ine - tie nepoznam.


V pripade 10, 11 by mozno pomohla spominana foto. Na niektorych jedincoch spominane parazity vidno volnym okom. V pripadoch 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9 sa tvoj pavuk vola mrtvy pavuk. Pri pripadoch ked nevies aku ma chorobu pavuk odporucam karantenu od celeho chovu. Osobne volim hned mraziak. Aj napriek tomu, sa vela ludi pozera na liecienie svojich jedincov optimisticky. Sance na vyliecenie v pripade intoxikacii, nematod, virusov, bakterialnej infekciu, dyskineticke syndromu su prakticky nulove.

Nabuduce prosim odpovedaj aj pre teba "prihluple" otazky aby sa co najviac zvysili sanca na identifikaciu tvojho problemu. Lekar ta tiez najprv vysetri a nepredpise ti hned nieco co by ti mohlo uskodit.
Naposledy upravil/-a Sceptic v 19. Februára 2009, 17:03, upravené celkom 2 krát.

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 19. Februára 2009, 16:26

Sceptic napísal:6. Zevraj pavukom nerobi dobre ak ich chyta do ruk silny fajciar kvoli nikotinu. Dym by im nemal vadit.
Toto ma zaujimalo uz davnejsie,lebo obcas si zapalim na izbe,ked tu nie je spolubyvajuci :lol: , a nevedel som ci to vadi pavukom,alebo nie..a vetrat som nechcel,lebo by mi uniklo teplo,ktore ako tak dosiahnem vykurovanim izby jednoplatnickou :D

cize vravis,ze dym by im nemal vadit? Alebo len do urcitej mieri?
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 19. Februára 2009, 16:57

Nazvem to neoficialne pravdepodobnou moznostou :) .

Ako som pisal pavuky vykazuju pri manipulacii, tuhym fajciarom nieco ako neuroticke priznaky pravdepodobne zapricinene nikotinom. Napriek tomu ak sa fajci v miestnosti kde su pavuky nemalo by im to ublizit - repektivne este neboli zistene ziadne potiaze. To vsak neznamena, ze byt nemozu. Ziadny poriadny vyskum sa na tuto temu nerobil.

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 19. Februára 2009, 19:07

Ok,diky moc za odpoved...tak asi budem radsej chodit fajcit na chodu alebo sa budem snazit minimalizovat fajcenie v miestnosti..sice aj doma sa niekedy fajci vnutri,a zatial sa pavucikom nic nestalo a dari sa im,takze by to nemalo sposobovat nejake problemy..Ale to s tou manipulaciou som veru nevedel,odteraz si budem umyvat poriadne ruky pred tym...a sorry za OT btw
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 19. Februára 2009, 19:19

oxYgen napísal:Ok,diky moc za odpoved...tak asi budem radsej chodit fajcit na chodu alebo sa budem snazit minimalizovat fajcenie v miestnosti..sice aj doma sa niekedy fajci vnutri,a zatial sa pavucikom nic nestalo a dari sa im,takze by to nemalo sposobovat nejake problemy..Ale to s tou manipulaciou som veru nevedel,odteraz si budem umyvat poriadne ruky pred tym...a sorry za OT btw
Podla mna, az tak to prehanat nemusis . Priznaky boli zistene u silnych fajciarov. Ak nedavas 2 skatulky denne myslim si, ze by to nemalo mat ziadny vplyv. Doteraz si o tom nevedel a neboli ziadne problemy. Najlepsie hlavne pre teba bude ked skoncis s fajcenim vobec :) .


Napísať odpoveď