Rod Avicularia

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 15. Júla 2007, 14:29

kde to zozeniem ?

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 15. Júla 2007, 17:34

Ahoj

Od chovatelov pavukov, chemeleonov alebo zab...
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 15. Júla 2007, 22:29

brachy ako chces nadzgat vacsi kus hocijakej avicularie malymi muchami ?

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 15. Júla 2007, 23:35

cvabo napísal:brachy ako chces nadzgat vacsi kus hocijakej avicularie malymi muchami ?
pre vacsie kusy samozrejme cvrčky, to sa berie predsa ako samozrejmosť. V Sk podmienkach im aj tak nič zaujímavejšie asi dať nemôžeš. Dáky veľký lietavý hmyz som nevidel nikoho chovať.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 18. Júla 2007, 08:52

tak ak niekto ma skusenosti a rozkrmil ml. Avicularie versicolor konkretnev 1 zv. tak mi skuste poradit co zabere. Maju asi 5 dni 1 zv. a kazda je solo, skusal som na vecer rozmackaneho cvrcka, cez den mucne cervy aj ml. cvrcky o velkosti asi ako pavuk ale nezabera to. Vlhkost maju primeranu, podklad paier a su v teglikoch. Pavucinky su uz robia. Maju silnu sebazachovu a skocia neskor po vsetkom co im podhodim alebo nie ? Piste len ak mate svoje skusenosti...

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 18. Júla 2007, 21:31

..Avicularia versicolor bol moj prvy pavuk a mal som ho v 1zv. Hned po druhom zvleku som ho premiestnil asi do 1,5dcl flasky kde som do poklopu urobil velmi vela dierok na vetranie. Ako podklad som dal raselinu no po 3zv som ju radsej vymenil za lingocel. Teraz ma za sebou 6zv. Je neskutocne aktivny aj napriek tomu ze som v zaciatkoch nekladol prilis velky doraz na chov. Priznam sa ze niekedy som to prehnal aj s vlhkostou a to sa mi uz zacala tvorit aj plesen a zase naopak, ma za sebou aj nejake to tyzdnove obdobie sucha. Mozno som mal len stastie no napriek tomu uz davam na chov vecsi pozor.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 20. Júla 2007, 08:18

podla mna su najlepsie cvrcky ... a musis cakat .... a rob tak aby tam mali stale ale bacha lebo cvrcek skoci aj do pavuka ..

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 24. Júla 2007, 07:31

tak ze tu je vysledok mojho rozkrmovania versicoloriek :

uspesnost 5/6 prezilo , su vitalne a primaju potravu dobre. Su zrave natolko ze zautocia v pohode na cerva ktory je 1x tak velky ... Chcelo to cas, trpezlivost a uspech sa dostavil. Za uspech vdacim raque ktory mi poradil sposob ako na to aby zacali primat potravu mlade chovance tohto krasneho pavuka. Tak ze dik Martinko :)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 24. Júla 2007, 07:53

a cim si ich nakoniec rozkrmil ?

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 24. Júla 2007, 09:51

PiXeL napísal:tak ze tu je vysledok mojho rozkrmovania versicoloriek :

uspesnost 5/6 prezilo , su vitalne a primaju potravu dobre. Su zrave natolko ze zautocia v pohode na cerva ktory je 1x tak velky ... Chcelo to cas, trpezlivost a uspech sa dostavil. Za uspech vdacim raque ktory mi poradil sposob ako na to aby zacali primat potravu mlade chovance tohto krasneho pavuka. Tak ze dik Martinko :)
nechcem ti kazit den ale este nie si zdaleka "za vodou". Avicularie patria k tym narocnejsim chovancom...

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 24. Júla 2007, 10:00

Este k tomu krmnemu hmyzu:

ja si len tak pre spestrenie potravy (nie mojej...) chovam doma mole zavinaca voskoveho. U nas je to pomerne zrietkavo chovany krmny hmyz. Chovaju sa hlavne kvoli huseniciam ktore maju na rozdiel od inych cervov (napr. mucnych) uplne mekky povrch. Ja ale skrmujem len dospele motyle. Krmim s nim prakticky len stromove druhy. Poecilotherie sa za i nimi idu zblaznit. V prirode hlavne stromove druhy casto lovia rozne druhy motylov....

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 24. Júla 2007, 12:59

myslim ze byt to zaujimalo viacerych chovatelov nielen teba PXL.

K tym aviculariam, teraz mas prvu kriticku cast pred sebou a to je zvlek do druheho. Tam mi odisla jedna avicka. Dalsie a vlastne ta hlavna kriticka doba je ked menia sfarbenie (co je teraz moj pripad). Spoznas to tak ze krasna modra versinka bude mat zrazu na abdomene mierne cervene chlpky. Dalsie zvleky uz su tie kriticke. Dufam ze moje ich zvladnu bez problemov.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 24. Júla 2007, 15:21

nemusis pisat kto je Raqua pozname ho davno pred tym ako si prisiel na forum ... a nieco pravdy je na tom ze ked vies chovat avicularie tak ti mlade nepadnu ale nemas 100% istotu ... je to proste avicularia ..

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 30. Júla 2007, 23:21

jednoducho mi poradil ze na noc im ma romačkat cvrcka a dat im ho do siete ... to je vsetko :) a avicularie zacali papkat - vdaka Raqua :)

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 31. Júla 2007, 11:43

ja rozkrmujem vsetko mucnakmi a aj avicularie v pohode. mam pinzetu s extra tenkym hrotom a vezmem kusok mucnaka, "pošibrinkujem" nim pavukom pred "očami" spravim zopar jemnych otrasov a pavučiky mi potravu beru rovno z pinzery, teraz avicky ako su vacsie krmim tak isto, priblizim sa k nim, pohnem s potravou oni skocia a vezmu si ju z pinzety, mame to uz spolu nacvicene ;) :D

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 31. Júla 2007, 13:40

Ano, ale vsetky Tvoje mlade boli uz rozkrmene (teda ak ich mas odomna). Ked si maju dat prvy krat, tak sa musia este trochu osmelit najprv, niekedy je s tym problem.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 31. Júla 2007, 14:37

ja som pisal o aviculariach ktore presli z nimfy do 1 zvleku , nie uz v 1 zvleku a rozkrmene ...potom uz tento problem odpada ...

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 1. Decembra 2007, 21:36

Obrázok

Obrázok

Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 6. Decembra 2007, 19:03

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 6. Decembra 2007, 19:20

Chcel by som sa ta spytat ako sa rozoznava prava Avicularia metallica, ked jednu vlastnis. Podla mojich info je to dost tazke urcit ak sa to vobec da. Dufam, ze sa to nechystas parit.
Raqua napísal:Dneska sa pod oznacenim A.metallica alebo A.avicularia predava minimalne 5-8 druhov. Vie mi tu niekto povedat aky je rozdiel medzi A.metallica a A.avicularia ? Vsetko, co chytia v juz. alebo stred. Amerike a patri do rodu Avic. sa predava pod tymito menami. Nie je na svete momentalne ziadny odbornik, ktory by vedel povedat, co presne to je. Tychto importov je velke mnozstvo a preto sa to vsetko krizi medzi sebou a tieto pavuky sa predavaju lacno, tak si ich kupi kde kto a veselo pari.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 6. Decembra 2007, 21:43

Sceptic napísal:Chcel by som sa ta spytat ako sa rozoznava prava Avicularia metallica, ked jednu vlastnis. Podla mojich info je to dost tazke urcit ak sa to vobec da. Dufam, ze sa to nechystas parit.
Raqua napísal:Dneska sa pod oznacenim A.metallica alebo A.avicularia predava minimalne 5-8 druhov. Vie mi tu niekto povedat aky je rozdiel medzi A.metallica a A.avicularia ? Vsetko, co chytia v juz. alebo stred. Amerike a patri do rodu Avic. sa predava pod tymito menami. Nie je na svete momentalne ziadny odbornik, ktory by vedel povedat, co presne to je. Tychto importov je velke mnozstvo a preto sa to vsetko krizi medzi sebou a tieto pavuky sa predavaju lacno, tak si ich kupi kde kto a veselo pari.
To bolo na mna alebo na Pixela ? :)
Inak prava metallica sa zarucene rozozna tak, ze je to napisane na krabicke, ked ju kupujes. :)
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 6. Decembra 2007, 21:47

Sorry zle som formuloval otazku/pripomienku.

Je to pre Pixela, ked si do popisu na obrazok hodil Avicularia metallica. Stromaky sledujem priebezne preto ma to zaujalo, ci uz niekto rozluskol tento taxonomicky rebus.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 6. Decembra 2007, 22:19

Sceptic napísal:Sorry zle som formuloval otazku/pripomienku.

Je to pre Pixela, ked si do popisu na obrazok hodil Avicularia metallica. Stromaky sledujem priebezne preto ma to zaujalo, ci uz niekto rozluskol tento taxonomicky rebus.
Coskoro sa k tomu vyjadrim. Musim si nieco prezistit. Ale su vazne dost podobne a pravdepodobne su aj dost prekrizene...

edit: Avicularia avicularia je farebne skor siva ako modra. Avicularia metallica ma odtien modrej intzevnejsi az kovovomodro lesk. Zatial len tak malo.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 6. Decembra 2007, 22:58

PiXeL napísal:
Sceptic napísal:Sorry zle som formuloval otazku/pripomienku.

Je to pre Pixela, ked si do popisu na obrazok hodil Avicularia metallica. Stromaky sledujem priebezne preto ma to zaujalo, ci uz niekto rozluskol tento taxonomicky rebus.
Coskoro sa k tomu vyjadrim. Musim si nieco prezistit. Ale su vazne dost podobne a pravdepodobne su aj dost prekrizene...

edit: Avicularia avicularia je farebne skor siva ako modra. Avicularia metallica ma odtien modrej intzevnejsi az kovovomodro lesk. Zatial len tak malo.
Neviem ci je nieco na vyjadrenie. Rozoznat oba druhy v nasich chovoch si trufne malokto ty slusnejsi ta aspon upozornia, v zahranici pridaju k nazvu aspon cf - color form, co nic neriesi.

Bezna prax - priklad z Ciech, tie vtackare sa predavali veselo aj u nas na burzach ako Avicularia avicularia.

http://ifauna.cz/rubriky/diskuse/vypis. ... r=2#574254

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 6. Decembra 2007, 23:07

Sceptic napísal:
PiXeL napísal:
Sceptic napísal:Sorry zle som formuloval otazku/pripomienku.

Je to pre Pixela, ked si do popisu na obrazok hodil Avicularia metallica. Stromaky sledujem priebezne preto ma to zaujalo, ci uz niekto rozluskol tento taxonomicky rebus.
Coskoro sa k tomu vyjadrim. Musim si nieco prezistit. Ale su vazne dost podobne a pravdepodobne su aj dost prekrizene...

edit: Avicularia avicularia je farebne skor siva ako modra. Avicularia metallica ma odtien modrej intzevnejsi az kovovomodro lesk. Zatial len tak malo.
Neviem ci je nieco na vyjadrenie. Rozoznat oba druhy v nasich chovoch si trufne malokto ty slusnejsi ta aspon upozornia, v zahranici pridaju k nazvu aspon cf - color form, co nic neriesi.

Bezna prax - priklad z Ciech, tie vtackare sa predavali veselo aj u nas na burzach ako Avicularia avicularia.

http://ifauna.cz/rubriky/diskuse/vypis. ... r=2#574254
presne tak, verim ze toho je omnoho viacej a ani ja sam si nedokazem na 100 percent povedat ze to co som nafotil je metallica. Je to este mlade a podla mojho zaznamu je v 10 zvleku. To este ukaze cas. A mozno mozem len dufat ze je to metallica. Kazdopadne sa na to pozriem a dam informaciu aku potrebujes.


Napísať odpoveď