Aphonopelma anax

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
extrem86
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 22. Augusta 2008, 22:11
Bydlisko: Nová Dubnica
Kontaktovať užívateľa:
Aphonopelma anax

Príspevok od užívateľa extrem86 » 14. Januára 2009, 12:35

tak ludkovia kto mi poradi mam parik adultny a nie a nie ich sparit :cry:
samici som teraz dal ukryt hned sa v nom zabarikadovala u samca som pozoroval uz asi 10 pokusov o precerpanie neviem kolko z nich mohlo byt uspesnych alebo ci bol aspon jeden uspesny :? :idea:

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 14. Januára 2009, 13:53

cital si si clanky o pareni ?

co ak sa ide zvliekat ?

je adultna urcite ?

atd.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
extrem86
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 22. Augusta 2008, 22:11
Bydlisko: Nová Dubnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa extrem86 » 14. Januára 2009, 14:19

adi napísal:cital si si clanky o pareni ?

co ak sa ide zvliekat ?

je adultna urcite ?

atd.
:shock: taketo zakladne zalezitosti som uz davno presiel potrebujem aby mi poradil niekto komu sa ich podarilo sparit lebo bicoloratumky som tiez skusal parit asi pol roka az samec skapal takze poprosim len kompetentnych :roll:

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 14. Januára 2009, 14:29

pozri sa ja uz som tiez nieco odparil ...., tak negulaj ocami ...

ehm .... a nevsimol som si ziadne info , o tom co si skusal , ako sa jedinci chovaju ked su spolu .... ci sa samec chce parit, alebo nie .... kedy sa naposledy zvliekala samica , kedy a kolko jedla ... taktiez teplota a vlhkost hraju rolu ....

ak sa nemylim tak aphonopelmy patria k tym komplikovanejsim druhom na parenie ....

ak si taky skuseny tak istotne vies ake mas poskytnut info aby ti vedeli ostatny poradit ....

PS: s coho si usudil ze sa samec ne/precerpal ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 14. Januára 2009, 17:56

vela vela vela trpezlivosti ti prajem s parenim aphonopeliem...... :lol: :lol: :lol: .....budes ju potrebovat!!!
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
extrem86
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 22. Augusta 2008, 22:11
Bydlisko: Nová Dubnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa extrem86 » 15. Januára 2009, 10:25

Terno dakujem za podporu. No samica sa stale zapratava v novom ukryte,skusal som jej to odhrabat,ale zas sa tam zabarikadovala posledny zvlek bohuzial nemam zaevidovany ale zadocek jej este nescernal a nemyslim si ze by to mohol byt dovod preco sa nechce parit cisto moj nazor
a k tomu samcovi nemyslim si ze neni precerpany len usudzujem podla toho ze stale stavia spermaticke siete zase len moj nazor

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 15. Januára 2009, 10:30

v kolkom zvleku mas samicu?
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
extrem86
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 22. Augusta 2008, 22:11
Bydlisko: Nová Dubnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa extrem86 » 16. Januára 2009, 18:27

Obrázok
tak toto su ti previnilci ako vidite samec by aj chcel ale ona nieee :?

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 16. Januára 2009, 19:24

Prostě zkoušet, experimentovat s teplotou atd... V nouzi největší když má samec zájem můžeš samičku přidržet, znám člověka co takhle dělá Brachypelmy a ony se fakt množí, mě po "znásilnění" kokony nedělaj :(
U Aphonopelm bejvá problém že starší samci nepřečerpávaj vůbec, dokud staví spermatický sítě, bude samec ok.
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 16. Januára 2009, 20:03

Citovane z:

Kód: Vybrať všetko

http://article.pubs.nrc-cnrc.gc.ca/RPAS/rpv?hm=HInit&afpf=z01-227.pdf&journal=cjz&volume=80

Thermal ecology of male tarantulas (Aphonopelma anax) during the mating season


C. Shillington

Abstract: During the mating season, male tarantulas abandon their burrows and actively search for widely distributed females, which remain fossorial. As a result, males are exposed to larger fluctuations in environmental conditions without the protection of a permanent retreat. Body temperatures (Tb) of active male tarantulas (Aphonopelma anax) encountered fortuitously in the field ranged from 24.7 to 35.1°C and preferred Tb's measured in a laboratory thermal gradient ranged from 22.1 to 31.3°C. The thermal options available to males at random points in their environment varied substantially throughout the day but temperatures typically exceeded 40°C. In comparison, temperatures within burrows remained below 40°C. Indices calculated from these temperature data suggested that males thermoregulated effectively during the day, while environmental temperatures were within their preferred Tb range at night and so active regulation of Tb was unnecessary. In addition, I determined the exact times that males ceased locomotory activity in the morning (retreat) and when they started activity in the evening (emergence). Data from 23 radio-tagged males indicated that they retreated into temporary burrows between 06:47 and 10:53 CST. Activity commenced again between 16:36 and 20:53 CST as temperatures approached their preferred or selected Tb range.

Uvadzam to ako zaujimavost.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Aphonopelma anax

Príspevok od užívateľa Sceptic » 19. Októbra 2014, 16:37

Vyborna stranka na rod Aphonopelma prevazne na druhy z USA - http://www.8legs2fangs.com/Site/Aphonopelma.html . Vsetko podporene DNA testami a pracou v terene. V CZ sa momentalne predavaju Aphonopelma anax pochybneho povodu, vyzorom podobnym "Brachypelma vagans group". Ak ich niekto kupil budem casom rad za zvlecku. Ked si pozriete hore uvedenu fotogaleriu zistite, ze urcovanie tohto rodu na zaklade vizualnych dojmov :) nepripada v uvahu.

Obrázok
http://www.8legs2fangs.com/Site/Aphonopelma.html#1

Aphonopelma anax - samica

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Aphonopelma anax

Príspevok od užívateľa adi » 1. Septembra 2015, 18:46

Nazdar po milion rokoch. Ako si zmienil tie anaxky co sa predavali su vagansgroup. Prave sa mi zvliekla urcena samica ktoru som mal od miminka na dospeleho samca. Troska stydu za omyl pri pohlavi, ale je to cista vaganska. Absolutne sa to nepodoba na anaxku. Karapax ma cierny bez lemu, cele telo tmave a zadocek s ciernou podsadou a oranzovymi chlpkami ktore sa v strede na konci mierne tocia. Cista vaganska ... Takze sme boli oklamany .... a to som daval asi 6eur za drobca vtedy :(
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Aphonopelma anax

Príspevok od užívateľa Sceptic » 18. Júna 2018, 17:16

V CZ sa vyskytuje na predaj aj Aphonopelma anax - neoporucam kupovat, pravdepodobne sa jedna o rod Brachypelma. Staci si prezriet vybornu reviziu tohto rodu Hamilton 2016 a uz si ziadnu zarucene pravu Aphonopelmu nezakupite :) .

Kód: Vybrať všetko

Hamilton, C. A., Hendrixson, B. E. & Bond, J. E. (2016). Taxonomic revision of the tarantula genus Aphonopelma Pocock, 1901 (Araneae, Mygalomorphae, Theraphosidae) within the United States. ZooKeys 560: 1-340.


Napísať odpoveď