Vitalius roseus

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
ZAGGA
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 24. Apríla 2008, 18:22
Bydlisko: Handlova
Vitalius roseus

Príspevok od užívateľa ZAGGA » 21. Marca 2009, 12:57

Zdravim ma niekto tohto pavuka??

ZAGGA
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 24. Apríla 2008, 18:22
Bydlisko: Handlova

Príspevok od užívateľa ZAGGA » 21. Marca 2009, 14:03

lipo napísal:tiez by som sa o nom nieco dozvedel ..
no tohto pavuka mam doma v 7-8zv.po zvleku ma taky modrasty nadych a az teraz zacal chytat taku oraznzovkastu farbu chlpkov len nikde na nete neviem najst nejake krajsie fotky bo vlastne ani neviem ake sfarbenie od tohto pavuka ocakavat,inak je pavuk zravy a bezproblemovy, co sa tyka spravanie pride mi trosku viac impulzivnejsi nieco ako nhadu coloratovillosum...ale celkovo som na nete objavil o tomto vtackarovi velmi malo terxtu a fotiekObrázok 7-8zv.Vitalius roseus

ZAGGA
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 24. Apríla 2008, 18:22
Bydlisko: Handlova

Príspevok od užívateľa ZAGGA » 21. Marca 2009, 15:39

no momentalne ma 2cm v tele.ja som ho kupoval na burze v prievidzi ale to uz dost davno tam som dal za 1-2zv 300 sk

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 22. Marca 2009, 15:07

Druhy ako V. roseus alebo V. paranaensis sa moc vo svete nepredavaju hlavne ten druhy menovany je u nas dovoz Polsko (ak sa mylim opravte ma). Odtial by som si kupil ak tak krowky. Treba sa spytat predavajucich ako sa odlisuju od inych druhov v rode. Potom to tu mozeme prekonzultovat.

Nieco malo o V. roseus
Samec sa odlisuje od inych Vitalius spp. okrem V. vellutinus velmi malymi tibialnymi hakmi. U V. vellutinus je u tibilanych hakov ista nehomogennost tvaru, pretoze su bud zakrpatene ale velmi male. Samica V. roseu – karapax pokryty kratkym nevyraznym ochlpenim, coxae a sternum pokryta kratsimi chlpkami. Farba karapaxu hneda s vystupnovanym tmavnutim do cefalickeho regionu, lemovaneho svetlo hnednou. Trochatery dorzalne svetlo hnede, femur cierny. Patellae, tibiae a matatarsi na kracavych nohach 1 a 2 lateralne ruzovkaste. Sternum, coxae a abdomen ventralne cierny. „Kruzky“ na nohach su viditelne hlavne na vrchu femuru, patelleli a tibii. Pasiky na koncatinach vyrazne – ruzovkastej farby. Nakres a ine ID znaky su k dispozicii staci len porovnat – bulby, haky, zvlecku samice.

Juvenilne jedince maju patellu, tibiu, metatarsus na 1 a 2 kracavej koncatineskoro celu ruzovkastu. Neskor sa vekom toto sfarbenie obmedzi len na spominany lateralny segment a skoro absentuje pri starych samiciach a samcoch.

Pavuk nema ziadne specificke poziadavky – obyva subtropicke pralesy – severozapadne a centralne State of Rio Grande do Sul.


Pockam kym sa niekto vyjadri k teme V. paranaensis a potom to jeho topicu hodim aj nieco malo o tomto druhu.


Napísať odpoveď