Monocentropus balfouri lok. Sokotra-Jemen-leden2008

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
smiguel
skúsený chovateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 20. Januára 2009, 19:48
Bydlisko: Zlin
Kontaktovať užívateľa:
Monocentropus balfouri lok. Sokotra-Jemen-leden2008

Príspevok od užívateľa smiguel » 27. Augusta 2009, 18:57

Obrázok
Nedávno mne potěšil kolega cestovatel Tomáš Raděj (fotky zhotovil Dalibor "Robi" Mahel) zda-li pak bych mu neurčil několik nafocených pavouků z cest, uchvátilo mne několik snímků z toho jeden přidávám do galerie pro pokochání:-).....
jak budu mít více čau přihodím sem nějaké fotky z lokality
Omlouvám se adminům, nevšiml jsem si, že je zde vlákno Monocentropus balfouri. Můj příspěvek můžete předělat tam díky za pochopení Standa
Naposledy upravil/-a smiguel v 31. Augusta 2009, 14:13, upravené celkom 3 krát.

smiguel
skúsený chovateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 20. Januára 2009, 19:48
Bydlisko: Zlin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa smiguel » 28. Augusta 2009, 09:09

Charakteristický svah oblasti Isoly s prvky sukulentní flory zejmena Adenium obesum ssp. Kamenitá polopoušť dosahující vrcholu 7OO m n./m,
Obrázok
Dle ústního zdělení, samice si budují nory pod kameny respkt.velkými balvany, což asi nebylo jednoduché získat lepší fotografie.
Obrázok
Požádal jsem o zaslaní fotek z lokality a pár kusů sklípkanů i nepovedené záběry,tak doufám, že je budu moci co nejdříve zde uveřejnit.

smiguel
skúsený chovateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 20. Januára 2009, 19:48
Bydlisko: Zlin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa smiguel » 29. Augusta 2009, 08:09

Obrázok
V těchto oblastech to hadi,štíři ani sklípkani nemají jednoduché, o lidech snad ani nemluvě... bohužel ihned jak velbloudoprůvodce spatřil tohoto nádherného samce, obratně k němu přiskočil a rozdupal na kaši....Dovedu si představit výraz kluků, když se sklípkana chystali odchytit živého do krabičky, aby mohli zhotovit kvalitnější fota. Podobné maníry jsem neustale řešil s indiany v jižní Americe, kdy mi notoricky nosili umlácené nebo upečené nádherné velké 'Pampháče' i přes to, kdy jsem jim nesčetněkrát vysvětloval, že pavouky potřebuji živé. Pokud se mi podařilo získat nějaké přeživší jedince, se zaujetím mne chodili pozorovat, jak si je budu připravovat k pozření.

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 1. Septembra 2009, 22:23

Hezké, já na socotře videl tolik zajímavých zvířat, že mě ani nemrzí jak málo balfourek sme našli...

Monocentropusky jsou rozšířené po celém ostrově(cca150x30km) ale v dosti malé hustotě, člověk nachází na každé lokalitě nějakou tu opuštěnou noru, ale obsazená nora je velkou vzácností.

Z hlediska klimatu to tam není až tak špatné, kdyby nebylo lidí a hlavně milionů koz, byla by většina ostrova mnohem vlhčí a zarostlá bujnou vegetací - dnes na celém ostrově dle mého skromného názoru nenajdete druh rostliny který by nebyl jedovatý, vše ostatní už za ticíciletí spásání introdukované kozy vyhubily :(

Až se k tomu david dostane, hodím sem link na celou fotogalerii s pár tisícovkama fotek, zatím alespoň tu balfourku(lepší foto zatim na netu nemam) :
Obrázok
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 13. Novembra 2009, 17:33

neviete ako je to s vnasanim tochto prekrasneho druhu do chovov? existuju nejake odchovy? p. metallicu je lahsie zohnat. :P
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 13. Novembra 2009, 20:08

zkus česke chovatele, jelikož se u nás množí již přes 10 let, jsou k sehnání naprosto bez problémů. ted byla myslim cena kolem 1200Kč/1sv, žel cena furt leze dolu :(
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Funi
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13. Októbra 2009, 21:40
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Funi » 13. Novembra 2009, 21:43

pan mutinsky ma 3-4 svleky za 1600 ted... ale asi to mas od ruky ze slovenska... ale myslim ze je i zasila ale nevim jak daleko....

http://www.tarantulas.cz/?s=2-nabidka
:)


Napísať odpoveď