Selenocosmia javanensis

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
simon
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20. Decembra 2008, 16:47
Bydlisko: Oslany
Kontaktovať užívateľa:
Selenocosmia javanensis

Príspevok od užívateľa simon » 27. Septembra 2009, 13:56

Caute. Od vcera sa tento vtáčkar nachádza aj v mojom chove. Získal som ho na burze v PD. Nemasiel som tu žiadne extra moc info o jeho chove a tak sa pýtam čo nanho hovoríte. Vaše skúsenosti s ním a nejaké odporúčania. Ja som si pavuka dakl do vačšej krabičky. Dal som mu svrčka skoro vačšieho než on a bez vačších problémov si s ním poradil. O chvílku mal zapradenú celú krabičku.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 27. Septembra 2009, 14:18

norovy druh, vysoka vlhkost, 25*C
mne sa este na nom paci to ze si vytvori noru do tvaru sopky cize si zvysi vchod asi ochrana pred zaplavami
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
simon
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20. Decembra 2008, 16:47
Bydlisko: Oslany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa simon » 28. Septembra 2009, 16:34

Ten moj si spravil skor takú poschodovú noru a obýva tu spodnú časť. Na vrchnej časti má naťahané pavučiny a dieru do spodku. Je len v 5. zvleku tak uvidim keď vyrastie.

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 28. Septembra 2009, 20:02

ja kupoval u nas 2kousky ve zverimexu 1-2 sv, a taky si udelali sopkovy vchod oba. :)

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 28. Septembra 2009, 22:35

kolko stoji 1-2zv.?
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
simon
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20. Decembra 2008, 16:47
Bydlisko: Oslany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa simon » 29. Septembra 2009, 06:13

Ja som zohnal 5-ty za 3 Eura tak 1-2 trochu menej. Ale zaleži kto predáva :wink:

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 29. Septembra 2009, 08:52

jednasest napísal:kolko stoji 1-2zv.?
ve zverimexu 120kč/ks , bylo to dražší já vím. Ale neměl jsem v plánu je kupovat :)

Habitus
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 25. Júna 2009, 18:35
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Príspevok od užívateľa Habitus » 5. Novembra 2009, 23:24

tak som si aj ja tento druh zaradil do chovu spravil si pekny vchod do nory-sopkovity tvar ako ste vsetci pisali.
no mam jednu otazocku ako sa pocitaju zvleky pri norovych pavukoch?
zvliekaju sa v nore alebo na povrchu? ak v nore vynasaju zvlecku pred vchod alebo ju zatlacaju do substratu?
adulty: B.smithi - B.boehmei - E.pulcherrimaklaasi - H.lividum - P.murinus

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 5. Novembra 2009, 23:54

Habitus napísal:tak som si aj ja tento druh zaradil do chovu spravil si pekny vchod do nory-sopkovity tvar ako ste vsetci pisali.
no mam jednu otazocku ako sa pocitaju zvleky pri norovych pavukoch?
zvliekaju sa v nore alebo na povrchu? ak v nore vynasaju zvlecku pred vchod alebo ju zatlacaju do substratu?
Ahoj,

No jak který pavouk , mam 10 herculesu napr . ( u mojich javanesek jsem svleky nejak nepozoroval a nepocital :-) ) , a 3 se mi svlikli nahore , zbytek v norach , z toho zbytku ani ne pulka vynesla svlecku nahoru , zbytek ji tam bud nechal lezet , nebo ji zabudoval do hnizda.

Nech pavouka v klidu v nore , a az ho uvidis venku , treba jak pujde za potravou , a bude se ti zdat vetsi , tak se logicky svlikl :)... , ja mam tu vyhodu , ze mam pavouky prakticky porad ve tme , tak si mi vetsina norovych udelala nory u steny , takze vidim i dovnitr :)

hodne stesti v chovu :)

ps: víš že tento sklípkan patří taky , jako 90procent norovych , mezi toxicky vyznamne , že ano? :)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 6. Novembra 2009, 09:57

Habitus napísal:tak som si aj ja tento druh zaradil do chovu spravil si pekny vchod do nory-sopkovity tvar ako ste vsetci pisali.
no mam jednu otazocku ako sa pocitaju zvleky pri norovych pavukoch?
zvliekaju sa v nore alebo na povrchu? ak v nore vynasaju zvlecku pred vchod alebo ju zatlacaju do substratu?
pri noracoch je to so zvlekmi taka tipovacka ale odpozeral som take (to ani nieje) pravidlo ze ak chovas pri rovnakych podmienkach zemne a norove cca rovnake zvleky tak norace zaostavaju tak 2-3 tyzdne po nich (samozrejme ze to nieje dogma)

a presne ako napisal kurec vyssie vsetko zalezi od pavuka ten isty pavuk sa moze zvliect aj na povrchu aj v nore aj moze zvlecku zatlacit do steny nory aj ju moze vyniest.

OT: a myslim ze u theraphosidae su vsetky norove toxiky
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 6. Novembra 2009, 10:42

Z0oMb3E napísal: pri noracoch je to so zvlekmi taka tipovacka ale odpozeral som take (to ani nieje) pravidlo ze ak chovas pri rovnakych podmienkach zemne a norove cca rovnake zvleky tak norace zaostavaju tak 2-3 tyzdne po nich (samozrejme ze to nieje dogma)

a presne ako napisal kurec vyssie vsetko zalezi od pavuka ten isty pavuk sa moze zvliect aj na povrchu aj v nore aj moze zvlecku zatlacit do steny nory aj ju moze vyniest.

OT: a myslim ze u theraphosidae su vsetky norove toxiky

OT : A co např. rod Cyrtopholis ? :) , ale to ovšem nemění nic na tom , že kousnutí od kteréhokoliv sklípkana bolí :)

Habitus
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 25. Júna 2009, 18:35
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Príspevok od užívateľa Habitus » 9. Novembra 2009, 23:15

kurec napísal:
Habitus napísal:tak som si aj ja tento druh zaradil do chovu spravil si pekny vchod do nory-sopkovity tvar ako ste vsetci pisali.
no mam jednu otazocku ako sa pocitaju zvleky pri norovych pavukoch?
zvliekaju sa v nore alebo na povrchu? ak v nore vynasaju zvlecku pred vchod alebo ju zatlacaju do substratu?
Ahoj,

No jak který pavouk , mam 10 herculesu napr . ( u mojich javanesek jsem svleky nejak nepozoroval a nepocital :-) ) , a 3 se mi svlikli nahore , zbytek v norach , z toho zbytku ani ne pulka vynesla svlecku nahoru , zbytek ji tam bud nechal lezet , nebo ji zabudoval do hnizda.

Nech pavouka v klidu v nore , a az ho uvidis venku , treba jak pujde za potravou , a bude se ti zdat vetsi , tak se logicky svlikl :)... , ja mam tu vyhodu , ze mam pavouky prakticky porad ve tme , tak si mi vetsina norovych udelala nory u steny , takze vidim i dovnitr :)

hodne stesti v chovu :)

ps: víš že tento sklípkan patří taky , jako 90procent norovych , mezi toxicky vyznamne , že ano? :)
jasne ze viem ze je toxicky aj do teraz som choval p. murinusa a aj on patri do tej istej kategorie.
a este by som sa rad opytal na dosahovanu velkot rspektive aku velkost teraria budem prenho zhanat?
adulty: B.smithi - B.boehmei - E.pulcherrimaklaasi - H.lividum - P.murinus

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 10. Novembra 2009, 10:25

Habitus napísal:
kurec napísal:
Habitus napísal:tak som si aj ja tento druh zaradil do chovu spravil si pekny vchod do nory-sopkovity tvar ako ste vsetci pisali.
no mam jednu otazocku ako sa pocitaju zvleky pri norovych pavukoch?
zvliekaju sa v nore alebo na povrchu? ak v nore vynasaju zvlecku pred vchod alebo ju zatlacaju do substratu?
Ahoj,

No jak který pavouk , mam 10 herculesu napr . ( u mojich javanesek jsem svleky nejak nepozoroval a nepocital :-) ) , a 3 se mi svlikli nahore , zbytek v norach , z toho zbytku ani ne pulka vynesla svlecku nahoru , zbytek ji tam bud nechal lezet , nebo ji zabudoval do hnizda.

Nech pavouka v klidu v nore , a az ho uvidis venku , treba jak pujde za potravou , a bude se ti zdat vetsi , tak se logicky svlikl :)... , ja mam tu vyhodu , ze mam pavouky prakticky porad ve tme , tak si mi vetsina norovych udelala nory u steny , takze vidim i dovnitr :)

hodne stesti v chovu :)

ps: víš že tento sklípkan patří taky , jako 90procent norovych , mezi toxicky vyznamne , že ano? :)
jasne ze viem ze je toxicky aj do teraz som choval p. murinusa a aj on patri do tej istej kategorie.
a este by som sa rad opytal na dosahovanu velkot rspektive aku velkost teraria budem prenho zhanat?
S většími kousky toho rodu zkušenosti nemám , ale mělo by to být stejně náročné na prostor jako rod hysterocrates... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 10. Novembra 2009, 12:10

skor by som ju prirovnal k haplopelme ma k nej aspon geograficky blizsie ako hysterocrates
a k terariu nic nepokazis rozmermi 30x30x30.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 10. Novembra 2009, 16:24

kurec napísal:
Habitus napísal:
kurec napísal: Ahoj,

No jak který pavouk , mam 10 herculesu napr . ( u mojich javanesek jsem svleky nejak nepozoroval a nepocital :-) ) , a 3 se mi svlikli nahore , zbytek v norach , z toho zbytku ani ne pulka vynesla svlecku nahoru , zbytek ji tam bud nechal lezet , nebo ji zabudoval do hnizda.

Nech pavouka v klidu v nore , a az ho uvidis venku , treba jak pujde za potravou , a bude se ti zdat vetsi , tak se logicky svlikl :)... , ja mam tu vyhodu , ze mam pavouky prakticky porad ve tme , tak si mi vetsina norovych udelala nory u steny , takze vidim i dovnitr :)

hodne stesti v chovu :)

ps: víš že tento sklípkan patří taky , jako 90procent norovych , mezi toxicky vyznamne , že ano? :)
jasne ze viem ze je toxicky aj do teraz som choval p. murinusa a aj on patri do tej istej kategorie.
a este by som sa rad opytal na dosahovanu velkot rspektive aku velkost teraria budem prenho zhanat?
S většími kousky toho rodu zkušenosti nemám , ale mělo by to být stejně náročné na prostor jako rod hysterocrates... :wink:
Vobec nie !

Porovnaj si velkost pavukov. Selenocosmie su oproti hysterocratesom utle drobce.

Skor taka haplopelma je velkostne podobna.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 10. Novembra 2009, 19:18

omlouvám se za chybné informace , nevím proč jsem plácnul zrovna hysterocratesy. adi ma pravdu.

adi: dík :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Gergej
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 15. Marca 2009, 15:25
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gergej » 8. Januára 2010, 12:06

Môj nový pavúk.....približne podlamňa v siedmom zvleku.....
Obrázok
Hey hou, let´s go!!!

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 24. Februára 2010, 19:49

ObrázokObrázokObrázok
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

MartinXXL
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 20. Októbra 2009, 20:21

Príspevok od užívateľa MartinXXL » 15. Júla 2010, 18:11

Zdravim , kupoval som svoju selenocosmiu v oktobri 2009 a bola v 5tom zvleku . cca po 2 zvlekoch som ju prehodil z pohara do teraria kde ma asi 25 cm substratu . Vylieza von len vecer je dost agresivna a pekne podrastla . Chcel by som sa spytat ako ju mam odfotit aby som zistil ci je to samec ci samica . Dieru ma priamo v strede na krajoch teraria nema nic a po skle nelozi . Dakujem velmi pekne

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 22. Júla 2010, 15:04

Casualties91 napísal:Zdravim , kupoval som svoju selenocosmiu v oktobri 2009 a bola v 5tom zvleku . cca po 2 zvlekoch som ju prehodil z pohara do teraria kde ma asi 25 cm substratu . Vylieza von len vecer je dost agresivna a pekne podrastla . Chcel by som sa spytat ako ju mam odfotit aby som zistil ci je to samec ci samica . Dieru ma priamo v strede na krajoch teraria nema nic a po skle nelozi . Dakujem velmi pekne

a proto já , když uzasuju do terária novhé noráka , tak to terarium zatemním , a on mi vybuduje celou nebo část nory u skla, takže mám možnost ho kontrolovat :). Ponačení pro príště.

tohoto pavouka , aby šlo rozeznat pohlaví půjde těžko , je malý , a agresivní + zalezlej v noře.

Evidentně nemáš moc zkušeností , takže nevím , proč sis pořizoval zrovna tohohle pavouka.. :)

jinak ho vyhrab , a dej do pruhledny krabičky a foť.

je jen na tobě , jestli mu chceš zničit noru :wink:

MartinXXL
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 20. Októbra 2009, 20:21

Príspevok od užívateľa MartinXXL » 22. Júla 2010, 16:22

JA mam uz pavukov dlhsiu dobu a tiez som mu to najprv zatemnil a isty cas mal noru pri skle ale potom jak keby ju zhodil a ma ju priamo v strede :) agresivny veru je dost to len hodim cvrcka hned vybehne schmatne a potiahne do diery a je spokojny :) ked mam cely den v izbe tmu a klud tak byva teraz cez leto vylezeny stale vonku ale staci mensi otras a uz aj je v nore a trcia mu iba nohy :) je to moc nadherny pavucik :)

2 Kurec : noru mu nicit nebudem necham ho nech si zije pokojne :) popripade mu dam nejaky konar vyvareny dovnutra a skusim to opret o sklo mozno sa vecer prejde po nom a podari sa mi ho odfotit :)

MartinXXL
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 20. Októbra 2009, 20:21

Príspevok od užívateľa MartinXXL » 22. Júla 2010, 16:37

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Tak to je par fotiek :) ked bola vonku cela fotil som to cez sklo preto je to trosku blbsia kvalita . :roll:

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 22. Júla 2010, 17:21

zapačil sa mi tento pavučik :) neviete o niekom kto ho ma na predaj ? :)
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

MartinXXL
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 20. Októbra 2009, 20:21

Príspevok od užívateľa MartinXXL » 22. Júla 2010, 18:09

diZZy napísal:zapačil sa mi tento pavučik :) neviete o niekom kto ho ma na predaj ? :)
pozri inzerciu "MP+" ju ma v ponuke :)

Užívateľov profilový obrázok
Gergej
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 15. Marca 2009, 15:25
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gergej » 1. Septembra 2010, 22:39

Dneska premiestnená 9.zvleková javanensiska......
Obrázok

Obrázok
Hey hou, let´s go!!!


Napísať odpoveď