Hysterocrates hercules

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 3. Novembra 2007, 17:06

Na uvod pochvala za tu super fotku, dufam ze aj ja sa dockam takej masinky co bude fotit podobne. Herkula mam aj ja cca 3 zv. no mne sa nezda moc aktivny ani zravy, mozno to bude tym ze som mu doposuial daval len mucne cervy predom usmrtene. Je to agresivne? Teda pri pareni.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 4. Novembra 2007, 10:52

čaute, ja držím v chove tiež cca 12zv. jedinca je to poriadny pavúčisko, ale napr. oproti rodu Pterinochilus je to baránok. Herculesa netreba dráždiť, lebo vie byť aj planý :D Je to niečo nádherné akú noru si vie urobiť. A ked z nej vylezie to je zázrak a hlavne ked číha pred v chodom do nory. Super pavúk. Niečo podobné je aj C. crawshayi len v tehlovo-oranžovom pevedení + so sičaním. Aj ked hercules nepatrí medzi farebne najatraktívnejších, pohľad nan vzbudzuje akýsi rešpekt, a to ma na nom fascinuje. Aj ked je napr. L. parahybana obor nikdy nevie vytvorit taký rešpekt ako hercules či crawshayi. Aspon u mna neviem ako u vás.
good luck :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 4. Novembra 2007, 11:48

Hej,no,hercules je kulturista,sfarbenie možno vážne nič moc,ale stavbou tela to vynahradzuje :)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 4. Novembra 2007, 12:07

Dudo napísal:Hej,no,hercules je kulturista,sfarbenie možno vážne nič moc,ale stavbou tela to vynahradzuje :)
nic moc ? :roll: je krasne hnedy az uhlovo cierny / ide aj o to ci pred zvlekom alebo po nom /... podla mna dost atraktivna farba... Ma jemne zamatove odlesky. Podla mna je to fakt pekny pavuk.

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 4. Novembra 2007, 12:12

urcite je to nadherny babouk.. mam "prcka" 10. svlek, byl muj prvni.. noru ma nadhernou.. a neni blby, ma maskovane dva vedlejsi vchody kdyby nahodou, a je celkem žravý.. chtel sem si ho vyfotit, ale.. nejak nestiham jeho rychlost :-D a stavba těla-nemam k tomu co řict.. NADHERA
Naposledy upravil/-a >raDex< v 5. Novembra 2007, 15:22, upravené celkom 1 krát.
Často píšu bez diakritiky, omlouvám se.
[ >raDex< ]

Užívateľov profilový obrázok
sklipo
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23. Júla 2007, 15:10
Bydlisko: oravska lesna

Príspevok od užívateľa sklipo » 4. Novembra 2007, 12:28

ja som s herkulesom zacinal..az potom neskor som sa docital ze hercules je pre zaciatocnikov nevhodny koli jeho agesivite a toxicite.ale ten mi uz uhynul,nejaky utvar sa mu urobil na abdomene.teraz mam 29 pavukov a herkules patri medzi top 3.jeden z mojich najoblubenejsich :) .mne zere vsetko dokonca aj mrtvu potravu a kuracie mäso,co bebekex pisal ze jeho o to nejavi zaujem.a aj casto vylieza z ukrytu aj cez den a neboji sa...nemam s nim problemy,neni ani moc agresivny...fpohode..a tak...

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 4. Novembra 2007, 15:44

PiXeL napísal:
Dudo napísal:Hej,no,hercules je kulturista,sfarbenie možno vážne nič moc,ale stavbou tela to vynahradzuje :)
nic moc ? :roll: je krasne hnedy az uhlovo cierny / ide aj o to ci pred zvlekom alebo po nom /... podla mna dost atraktivna farba... Ma jemne zamatove odlesky. Podla mna je to fakt pekny pavuk.
čau uhlovo čierny zrovna nie, ale dobre, podla mna olivovo hnedý, a dospelý je o niečo tmavší, to preto z anglického Giant olive-brown baboon, takže predsa sú na nieco dobré tie nazvy. Uhlovo cierna je G. pulchra, či vagans...
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 18. Januára 2008, 01:15

zdravim. precital som si diskusiu o "herculovi"., tak nejake moje dojmy. Mam jedinca v 8. zvleku, pohlavie zatial neurcene, v 3 litrovom pohari si vykopal peknu noru a nielenze ho vidim cez sklo v nore, ale bez problemov kedykolvek aj cez den je mimo nory a mozem ho pozorovat. dokonca aj ked je v nore a chcem ho vidiet/odfotit/ukazat niekomu, staci sa jemne pinzetou dotknut substratu a hned vykukne, ako pinzetou pohybujem, ochotne ju nasleduje a vylezie von. je uplne nebojacny, vzdy vystrazny postoj, mnonohokrat sa mi zahryzol do pinzety. zase si nemyslite, ze ho drazdim. :)
inak precital som si topic na arachnoboards o jeho "obojzivelnosti" a vazne uvazujem, ze mu zariadim akvaterarium ked este podrastie :lol:
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
thefox
Administrátor stránky
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 13. Februára 2006, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa thefox » 23. Februára 2008, 15:03

6. zvlek:
Obrázok
(klik pre zväčšenie)
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 13. Marca 2008, 22:31

Tu je môj krásavec:

Obrázok


A tu papká:

Obrázok
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 17. Marca 2008, 14:28

Fero, pěkný hercules :) je nějak mooc světlý ne?
Naposledy upravil/-a >raDex< v 17. Marca 2008, 14:31, upravené celkom 2 krát.
Často píšu bez diakritiky, omlouvám se.
[ >raDex< ]

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 17. Marca 2008, 14:29

A takhle vypadá můj hercules
Obrázok
Často píšu bez diakritiky, omlouvám se.
[ >raDex< ]

Užívateľov profilový obrázok
Pipo
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 10. Novembra 2007, 10:11

Príspevok od užívateľa Pipo » 17. Marca 2008, 14:33

Puks napísal:zdravim. precital som si diskusiu o "herculovi"., tak nejake moje dojmy. Mam jedinca v 8. zvleku, pohlavie zatial neurcene, v 3 litrovom pohari si vykopal peknu noru a nielenze ho vidim cez sklo v nore, ale bez problemov kedykolvek aj cez den je mimo nory a mozem ho pozorovat. dokonca aj ked je v nore a chcem ho vidiet/odfotit/ukazat niekomu, staci sa jemne pinzetou dotknut substratu a hned vykukne, ako pinzetou pohybujem, ochotne ju nasleduje a vylezie von. je uplne nebojacny, vzdy vystrazny postoj, mnonohokrat sa mi zahryzol do pinzety. zase si nemyslite, ze ho drazdim. :)
inak precital som si topic na arachnoboards o jeho "obojzivelnosti" a vazne uvazujem, ze mu zariadim akvaterarium ked este podrastie :lol:
skus ho ´´lakat´´ radsej spajdlou lebo kamaratovi sa stalo ze mu pavuk spravil vypad na pinzetu a vylomil si cheliceru....

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 17. Marca 2008, 14:47

>raDex< napísal:Fero, pěkný hercules :) je nějak mooc světlý ne?
:) Vďaka za pochvalu...
No neviem, ešte je to len 8zv. možno časom stmavne... Tak uvidíme...
Aj keď pravdepodobne originál H.herculesa nema nikto z nás...

Ináč kúpil som ho od M.Šestáka...
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 17. Marca 2008, 16:10

skus ho ´´lakat´´ radsej spajdlou lebo kamaratovi sa stalo ze mu pavuk spravil vypad na pinzetu a vylomil si cheliceru....
vezmem si to k srdcu :wink:
Fero: moj je tiez 8 zv. a je teda omnoho tmavsi ako ten tvoj
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 17. Marca 2008, 16:21

Puks napísal:Fero: moj je tiez 8 zv. a je teda omnoho tmavsi ako ten tvoj
Tak môj je svetluška :lol: :lol: :lol:
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

marduk
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 12:29
Bydlisko: Turcianske Teplice

Príspevok od užívateľa marduk » 17. Marca 2008, 16:32

No moj subadult samec (myslim,ze toto bol 1.zvlek do dospelosti) asi tyzden po zvleku vypadal este trochu tmavsie :shock:

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
multifas
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 27. Júla 2007, 12:45

Príspevok od užívateľa multifas » 17. Marca 2008, 16:41

marduk napísal:No moj subadult samec (myslim,ze toto bol 1.zvlek do dospelosti) asi tyzden po zvleku vypadal este trochu tmavsie :shock:

Obrázok
mne pripada skor ako samica

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 17. Marca 2008, 17:11

Ahoj

Podla coho si to myslis, ze je to samica ?
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
multifas
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 27. Júla 2007, 12:45

Príspevok od užívateľa multifas » 17. Marca 2008, 17:30

brachy napísal:Ahoj

Podla coho si to myslis, ze je to samica ?
neviem nazivo som samca nevidel ale podla obrazkov co som videl boli samci chlpatejsi a zas podla clankov nemaju take vyrazne silne zadne koncatiny tak potom neviem...

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 17. Marca 2008, 17:32

odborník,ja by som sa podla fotky neodvážil povedať či to je samec alebo samica

Užívateľov profilový obrázok
Pipo
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 10. Novembra 2007, 10:11

Príspevok od užívateľa Pipo » 17. Marca 2008, 17:34

multifas napísal:
brachy napísal:Ahoj

Podla coho si to myslis, ze je to samica ?
neviem nazivo som samca nevidel ale podla obrazkov co som videl boli samci chlpatejsi a zas podla clankov nemaju take vyrazne silne zadne koncatiny tak potom neviem...
podla tej fotky sa vobec neda usudit o ake pohlavie ide... ja sa len opieram o to ze samice by mali byt o nieco tmavsie..ale nikdy by som si netrufol podla tejto fotografie urcit pohlavie :roll:

Užívateľov profilový obrázok
multifas
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 27. Júla 2007, 12:45

Príspevok od užívateľa multifas » 17. Marca 2008, 17:40

HnnbL napísal:odborník,ja by som sa podla fotky neodvážil povedať či to je samec alebo samica
nechcel som byt ziadny odbornik a uz ani nebudem urcovat pohlavie podla fotografie...

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 17. Marca 2008, 18:19

Pozrite si Pixelov kúsok - tiež nie je najtmavší no a naopak Bebekexov je až moc čierny tak kde je pravda???

http://galeria.lasiodora.sk/displayimag ... m=54&pos=0

http://web.comhem.se/~u13216798/tarante ... ules_1.jpg

http://www.freewebs.com/tarantula_garga ... rcules.jpg

http://sklipkani.cz/pics/Hysterocrates_ ... s-1424.jpg

No ja by som chcel mať H.herculesa ako ma Bebekex
a H.gigasa ako je napr. tu: http://www.spidy.goliathus.com/foto/0506_H_gigas.jpg
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 17. Marca 2008, 19:05

niektore fotky dost skresluju, realne bola o dost tmavsia :)


Napísať odpoveď