Hysterocrates hercules

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Hysterocrates hercules

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 18. Septembra 2012, 01:17

Blondi :) napísal:
Jacob napísal:stava sa aj u vaši chovancoch že po krmeni vam nevynášaju zbytky potravy hore ale zatlačaju ich do substraru na spodku nory? či to len ja mam takeho bordeľára? :?

aj mne sa to stalo....a sa stalo aj to, že samica dostala myš...zvyšky si nechala v úkryte..a úkryt bol tvorený kvetináčom, ktorý bol pod 20cm vrstvou lignocelu :-P
ja som dal svojej samici mys, lenze ta bola dvakrat vacsia ako samica tak ju zrala dva dni a to bol v izbe taky smrad ako ked padnes mrtvole do ...
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Hysterocrates hercules

Príspevok od užívateľa metalkohol » 21. Septembra 2012, 21:52

V Rači(bratislava) v Super zoo, predávajú herculesa, dnes bola adultná samička vylezená, a skoro som na nej oči nechal, nádherná. Fakt naparádu. Stála 40€ čo mi nepríde až tak veľa, ale čo som si všimol už dávnejšie a nechápem ako sa jej tak môže dariť, chovajú ju v rovnakom priestore ako brachypelmy a lasiodory čo tam majú, skoro bez substrátu, len z kokosom. Teda ale pozrel by som si ako ju predávajú a vyberajú z toho terárka :D
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Hysterocrates hercules

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 24. Septembra 2012, 02:32

Hysterocratesy su odolne takze podmienky zalezia len na tvojom svedomi ... bezna cena adult samice je 15-25e, 40 je uz dost by som povedal premrstene
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Hysterocrates hercules

Príspevok od užívateľa Sceptic » 8. Apríla 2013, 23:30

Uhryznutie rodom Hysterocrates

Autor clanku popisuje svoju nepozornost a nasledne uhryznutie dospelym samcom Hysterocrates sp. z Nigerie do prostrednika na pravej ruke. Prienik oboma chelicerami bol hlboky a trval asi 10 sekund. Bezprostredne po uhryznuti si ranu umyl pod tecucou vodou a prst namocil do nadoby so 70 percentami alkoholu. Vzal si dve tabletky nespecifikovaneho antihistaminika a objavili sa aj prve priznaky ako opuchnutie, triasenie, bolest svalov a klbov pravej ruky. O par hodin pocituje mravcenia a pocit husej kozy po rukach a chrbate, zacina mu byt zima. Sest hodin po uhryznuti pocituje mravcenie smerom k jeho hlave, prst stale boli. Nastavaju prve velmi bolestive krce do lytka a chodidla pravej nohy sucastne. Strnast hodin po uhryznuti stale pocituje krce, ktore okrem noh poznacuju aj chrbat, pravu ruku, celust, citi sa slaby. Osemnast hodin po uhrynuti sa stale vyskytuju krce do noh. Privolany lekar nevedel podat adekvatnu liecbu a svalove uvolnujuce injekcie boli na vyziadanie samotneho postihnuteho. Krce stale neprestavali s opakujucou sa intezitou od slabsich az velmi silnych na ruke alebo nohach. Autor sa opat vydal ku doktorovi a poziadal o extra injekcnu davku na uvolnenie svalov, protitetanovku a nechal si otestovat krv. Dva aj pol dna od uhryznutia su stale pritomne krce a problemy s chodzou vdaka stiahnutym svalom na nohach. Dalsie dva dni su stale bolestive, problematicka chodza, zavrate. V rozpati troch dni krce ustupili ale len vdaka silnym liekom, ktore musel pocas tohto obdobia dokonca vymenit, pretoze prestali mat ucinnost. Lieky, ktore pozival boli silno navykove a lekar sa obaval pripadneho dopadu pri ich dlhsom uzivani. Z vysledkov krveho testu neboli okrem zvysenych bielych krviniek pritomne ziadne anomalie. Nasledujuce 4 dni opat bez vyraznych zmien – zasklby az silne krce, zavraty, stuhnutie svalstva. Peripetie po uhryznuti trvali v roznych obmenach 6-7 tyzdnov po uhryznuti pocas, ktorej bol na PN.

Pouzite lieky:
Allergex (antihistaminikum)
Diclofenac na 50 Mg (protizapalovy)
Diazepam 5 Mg / 10 Mg
Ibuprofen 600 Mg


Hysterocrates gigas

V tomto pripade sa jednalo o uhryznutie pri stahovani sub-adultneho pavuka do ubikacie. Po uhryznuti nastala okamzita prudka bolest s nastavajucim vyraznym opuchom ruky a hospitalizacia. Lekar naordinoval ihned liecbu steroidmi a paracetamol. V nemocnici sa jej pokusali dat dole z ruky prstene v studenej namydlenej vode ale kazdy ponor ruky do studeneho bol ako pocit ponorenia do vriacej vody a bolest bola neznesitelna. Nastala faza soku, zimnica a prevoz do ineho zdravotnickeho zariadenia. Po niekolkych dnoch sa zacali prejavovat aj silne bolesti klbov, bolest v spodnej casti noh a pridruzene s klbovymi a velmi silnymi svalovymi bolestami a krcami aj problematicka chodza. Po tyzdni sa zdravotna situacia pacientky zlepsila a aj ked boli pritomne obcasne krce na rukach.

Kód: Vybrať všetko

Ezendam, T. The genus Hysterocrates with notes on its bite. Journal of the British Tarantula Society, 23(1)
Setterfield, A. Hysterocrates gigas bite report. Journal of the British Tarantula Society, 23(1)

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Re: Hysterocrates hercules

Príspevok od užívateľa falus » 10. Novembra 2013, 20:50

0.1 Hysterocrates hercules s kokonom
Obrázok
kokon
Obrázok
L2
Obrázok

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Hysterocrates hercules

Príspevok od užívateľa Jacob » 8. Mája 2014, 19:52

adult samica cca. 2 týždne po zvleku ... cez 7 cm telo, onedlho by mal pribudnuť ženích :)
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Hysterocrates hercules

Príspevok od užívateľa metalkohol » 19. Júla 2014, 21:15

Jacob napísal:adult samica cca. 2 týždne po zvleku ... cez 7 cm telo, onedlho by mal pribudnuť ženích :)
Obrázok
Máš ešte ženícha? ja mám prenho dalšiu nevestu :)
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Hysterocrates hercules

Príspevok od užívateľa Jacob » 19. Júla 2014, 21:45

metalkohol napísal:
Jacob napísal:adult samica cca. 2 týždne po zvleku ... cez 7 cm telo, onedlho by mal pribudnuť ženích :)
Obrázok
Máš ešte ženícha? ja mám prenho dalšiu nevestu :)
Žiaľ ženich padol pri svadobnej noci, a to este pred parenim dostala hoľatko no i tak ho dala dole ženska jedna :-(


Napísať odpoveď