Hysterocrates hercules

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno
Hysterocrates hercules

Príspevok od užívateľa cvabo » 1. Marca 2006, 22:41

ak ma niekto skusenosti s krmenim a chovom tohto druhu , napiste ...
mam doma asi 12 kusov od 3-5zv. a len je to zahrabane a ked tam nieco hodim na krmenie ta total salama ... ak ich niekto mate napiste pls , ako to krmite . dik

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 1. Marca 2006, 22:51

ja mam hercula v 9. zvleku, a o mrtvu korist nejavi nijaky zaujem, takisto s cervami ma problemy a moc ich nezerie.
Jedine co si dava s chutou su cvrcky, skusil by som mu dat tu pohyblivu cast cerva takym malym...no a samozrejme je vacsinu dna zakopany, vychadza az navecer a v noci

marduk
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 12:29
Bydlisko: Turcianske Teplice

Príspevok od užívateľa marduk » 2. Marca 2006, 08:08

Neviem cim to je,ale ja nemam problemy s odmietanim potravy ani u takych druhov ako H.lividum alebo G.rosea,zozeru vsetko co tam padne :) .Malym herculesom davam mensie cvrcky,a mojmu asi 9-10 zvlekovemu som dal aj zabitu dospelu mys,do druheho dna z nej stravil asi tretinu(potom som ju vybral,lebo uz samozrejme páchla...)takze treba skusat,co im zachuti :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Hehe

Príspevok od užívateľa Sceptic » 2. Marca 2006, 19:31

Ahoj

Mam H. hecules 6 zvl. zere hlavne zivu potravu o mrtvu nejavy zaujem, cvrcek mu tam beha aj 3 dni pokym o neho prejavy zaujem. Inak je stale zahrabany v nore a vidim ho zriedkavo. Je dolezite udrziavat vlhky substrat a teplotu..

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 3. Marca 2006, 21:10

no moje su tiez take :) ... ale moje cvrcky nexcu ... :( , jedia len cervy aj to tam su niekedy aj tyzden ...

Aladar
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 28. Júla 2006, 10:21
Bydlisko: Kosice,Tri horky1
ajaj amam H.Herculesa

Príspevok od užívateľa Aladar » 1. Augusta 2006, 14:37

aj ja mam H.Herculesa ale ma nador alebo rakovinu nefim co to moze byt :cry: ale to nefadi aj moj v pohode prijma cvrcky teraz sa vzliekol dva tyzdne do zadu a sa mu zdeformovala noha ale to mi tiez nefadi hehe ale ta co pokial prezije do dalsieho zvleku budem rad ak vobec prezije ja som mu dal monstrozneho cvrcka viete jaky bol velky normalne som sa ho bal dat jemu ze ho este zabije ale nestalo sa hehe :P potom ho moj H.hercules nahanal po celom terarku az kym ho nechytil cudne spravanie ze

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 4. Septembra 2006, 23:17

Aj ja som ho mal.....A zral iba cervy..skusal som aj cvrckou a nic...Vobec ich nechcel...A z cervou sa isiel zblaznit..Sice stale bol zahrabany ale vecer pobehoval...Este som ho raz pocul aj skriabat chelicerami o plast ked bol mensii..:)very funny..A brutus lovi korist..Nema to chybu

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 22. Decembra 2006, 11:12

mam doma H.H. 4.svlek ale jak poznam ze se svliknul kdyz ho cele dny nevidim? a nevadi mu nahodou ten svlek potom v nore? jinak korist lovi fakt dobre,mam takoveho aktivniho co furt noruje:D

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 22. Decembra 2006, 11:17

mal som H. h. a zvlecku mi skoro vzdy po case vyniesol na povrch substratu.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 23. Decembra 2006, 11:13

aj moje vznasaju vzleky hore .... , ale uz som nejake poprekladal a tie to maju plytke ...

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 23. Decembra 2006, 11:27

a jestedotaz je dulezite pro norove pavouky vysoky posdklad? nebo staci par cm aby se jen zahrabal je teprve ve 4.sv.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 23. Decembra 2006, 12:56

radex napísal:a jestedotaz je dulezite pro norove pavouky vysoky posdklad? nebo staci par cm aby se jen zahrabal je teprve ve 4.sv.
H. h. mozes chovat aj ako zemny druh ale pozorovanim "norovych druhov" v prirode a podobne sa zistilo, že niektorym druhom vyhovuje vyssia vrstva substratu, napr: vo volnej prirode si hlbia nory. V teraristike ide o pokusenia sa o co najvernejsieho napodobenie prirodzene habitu.

Medzi "norove" druhy mozme pocitat:
Citharischius, Chilobrachys, Haplopelma, Hysterocrates adt.

Užívateľov profilový obrázok
asddsa
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 26. Februára 2006, 14:02
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa asddsa » 24. Decembra 2006, 15:32

stalo sa vam uz ze sa vam hercules prehrýzol cez nadobu?
I pwn, therefore I am.

xenesthis
skúsený chovateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 24. Decembra 2006, 01:59
Bydlisko: Bratislava/Šurany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa xenesthis » 25. Decembra 2006, 02:24

asddsa napísal:stalo sa vam uz ze sa vam hercules prehrýzol cez nadobu?
stava sa to aj u inych druhov, mne sa to konkretne najcastejsie stava pri gramostolach

Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa griwe » 25. Decembra 2006, 23:22

Ja som mal vo filmovke mucne cervy a ta sa mi prevratila a som si to nevsimol...no a cez noc sa prehryzli cez vetracie otvory na vrchnaku a rano som nasiel cervy po celej skrinke :D ale vyhryzli strasne obrovske diery :shock: tu filmovecku som si nechal :P

Užívateľov profilový obrázok
asddsa
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 26. Februára 2006, 14:02
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa asddsa » 27. Decembra 2006, 13:32

griwe napísal:Ja som mal vo filmovke mucne cervy a ta sa mi prevratila a som si to nevsimol...no a cez noc sa prehryzli cez vetracie otvory na vrchnaku a rano som nasiel cervy po celej skrinke :D ale vyhryzli strasne obrovske diery :shock: tu filmovecku som si nechal :P
mne sa to s mucnymi stava stale ale nie tak zeby sa prevratila krabicka.. nechapem ako sa odtial dostavaju.. asi sa teleportuju:).. uz asi rok ich mama nachadza vsade mozne po byte a neviem sa toho zbavit.. :( ..
a raz sa mi to stalo so zophobasmi.. tie sa prehryzli cez umely kyblik.. rozliezli sa po skrini.. (v tej skrini som mal aj nejake starsie veci na oblecenie..) mnozili sa tam neviem ako dlho kym som si to vsimol.. raz som otvoril tu skrinku a nasiel som maleho zophobasa.. a uz bolo neskoro.. 70% veci bolo rozozratych.. a v skrini som nasiel x dospelych chrobakov..
I pwn, therefore I am.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 29. Decembra 2006, 03:17

asddsa napísal:stalo sa vam uz ze sa vam hercules prehrýzol cez nadobu?
mne osobne ano, najskor som to miesto prehradil dielom z tvrdšieho plastu ale to nestačilo lebo sa začal prehryzavat cez iny vetraci otvor tak som ju premiestnil do skleneneho teraria a tam si teraz spokojne hrabe nory :)

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 5. Januára 2007, 21:16

ahoj, mam h.hercules 4.sv.. neakou dobu byl zahrabany ve svoji nore.. vcera mi vylezl a zacal delat pavucinu v rohu terarka a pak se zahrabal pod pavucinu. dneska je ale uprostřed terarka a nevim co si mam myslet.. diky moc

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 6. Januára 2007, 13:01

radex napísal:ahoj, mam h.hercules 4.sv.. neakou dobu byl zahrabany ve svoji nore.. vcera mi vylezl a zacal delat pavucinu v rohu terarka a pak se zahrabal pod pavucinu. dneska je ale uprostřed terarka a nevim co si mam myslet.. diky moc
asi tam ma pre seba vhodne podmienky k zivotu .. neries to...

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 28. Mája 2007, 16:29

Ja chovám herculesa, s vysokou vrstvou lignocelu a raseliny, hoci ho vidím len zriedka, cíti sa tak ako sa hercules ma citit. A to ze pisete ze dajte mu malo zeminy je totálna hovadina "!!! To je to isté ako keby ste vy byvali v dome bez strechy ! Treba mu dat vysoku vrstvu aby sa vedel zahrabat. a ked trucujete ze ho chcete vidiet radsej si uvázte ci chcete tohto vtáckara chovat ! je norový a pre vás sa nestane zemným ! takze asi tak !
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 3. Júla 2007, 12:24

no uz ho aj ja mam a je nadherny,je strasne rychli a este ho dost vidim lebo si stavia noru :lol: velmi sa mi zapacil :roll:

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 3. Júla 2007, 21:27

gryf napísal:no uz ho aj ja mam a je nadherny,je strasne rychli a este ho dost vidim lebo si stavia noru :lol: velmi sa mi zapacil :roll:
Tak se na něj pořádně koukni , až noru udělá , už ho uvidíš leda zřídka.

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 3. Júla 2007, 21:30

udelal si noru hned u steny takze vsechno vidim, kdyz je klid tak vyleze ale hned jak se neco pohne utika do nory 8)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 7. Júla 2007, 22:52

ja ich chovam v platovych krabiciach s 1cm vrstvov hliny aby som ich videl mam tam uz aj nejake sub adultne samce ... ak by casom niekto nejake potreboval ...

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 18. Júla 2007, 00:16

moja samička Hysterocrates hercules v 13.tom zvleku, je to kráska. Má na tento druh dosť miernu povahu, skôr utečie ako obranny postoj, hoci už mi ho pár krát predviedla.

Obrázok

fotografia je len minimálne upravovaná (zosvetlená, fotená bola pri dennom svetle v miestnosti).


Napísať odpoveď