Poecilotheria fasciata

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Penys
Poecilotheria fasciata

Príspevok od užívateľa Penys » 4. Októbra 2006, 23:41

Priblizne od ktoreho zvleku by mala mat fasciata uplne biely pas na abdomene resp. dospelostne sfarbenie, aby sa dalo rozoznat okom ci sa jedna o samca alebo samicu ?

k-tchau

Príspevok od užívateľa k-tchau » 5. Októbra 2006, 10:25

priblizne od siesteho zvleku by mala mat dospelostne, pohliavie najlepsie urcis ale podla zvlecky, podla ryhy skor len pre odbornikov.

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 5. Októbra 2006, 11:12

volnym okom pohladom na spodnu cast abdomenu si to nedovoli rozlisovat ani odbornik takze aj vam by som radil skor urcovanie podla zvlecky, co u poecilotherii tiez nie je lahke

Robbie

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 6. Októbra 2006, 20:43

Cav-cav

P fasciata
Obrázok
Obrázok
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 7. Októbra 2006, 07:15

fasciataky su v pohode , ja mam u nich stastie len na samce a neboli s nimi problemi ..len ked som uz ako adulta jedneho vyhanal z hniezda ....

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 7. Novembra 2006, 13:57

Anonymous napísal:volnym okom pohladom na spodnu cast abdomenu si to nedovoli rozlisovat ani odbornik takze aj vam by som radil skor urcovanie podla zvlecky, co u poecilotherii tiez nie je lahke
Robbie
Ja si to celkom v pohode dovolim. Niektore Poecilotherie som urcil takto v 4.zvleku. Spravne podotykam.

robbie131313
skúsený chovateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27. Augusta 2006, 19:25
Bydlisko: KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa robbie131313 » 10. Novembra 2006, 10:25

Joooj Matko ale ta ty si v tomto uz ina liga :wink: ako zaciatocnici, ved v podstate chovas prevazne stromaky takze jasne ze to je fajn, ale je naivne ked nejaky zaciatocnik povie ta vyzera to na samicu to co je potom za urcenie :D

Robbie

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 10. Novembra 2006, 14:25

To ja len tak rypem, ze nie som ani odbornik a uz si takto dovolujem. Ale som tym chcel povedat, ze to ide a celkom dobre pri niektorych druhoch, pri niektorych zasa horsie.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 21. Februára 2007, 19:01

ja sa u poecilotherie spolieham na zvlecku , mam kvazi samca ragalisa ale uz ma skoro 4,5cm telo a v nohach skoro 15 tak neviem, si to bude samec ... ale po zvleku uvidim

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 21. Augusta 2007, 08:01

Ta moja fasciata je nejaka divna ...

1, neuteka ... mam 4 poecky, tie ked vyrusim tak nahodia mach 3 a uz ich niet ... fasciatu ked som prehadzoval z terarka do terarka tak isla pomalicky, spolupracovala, isla presne kam som chcel ked som ju stuchol pinzetou a tak, proste krasa.

2, Toto je horsie si myslim. Ma terarka na vysku, pre stromove druhy ale nemala v nom nic, tak som si myslel ... preto ma asi hniezdo na zemi. Tak som ju premiestnil, narezal konarov a blbosti, teraz tam ma viacero konarov, moze si krasne robit hniezdo v nich atd. dal som jej viacej substratu, nech to ma krajsie a nech to lepsie drzi vlhkost atd. proste som jej to upravil, vcera som ju tam dal, a ked dneska rano pridem k terarku tak ju najdem zakopanu v lignoceli ..... je to normalne ? Aby sa stromovy pavuk zakopaval ? Alebo je to s nou zle a ide umriet alebo tak nejak ? Mam jej ten lignocel odobrat aby si robila hniezdo v tych konarcoh alebo ked sa rozhodne sama ze chce byt zakopana, mam ju nechat ?

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 21. Augusta 2007, 08:11

ved sa nic nedeje ... mozno sa ide zvliekat a okrem toho ze nie je placha moje samice fasciat su tiez v pohode len ked fuknem tak ich trhne ... a to zakopavanie do lignocelu nedavno mi prisla samica irminie je v tera ale nema konare a tiez je zakopana v zemi .. ale verim tomu ze ked jej dam konar tak po istom case si tam urobi hniezdo ... ale podla mna sa tvoja samica ide zvliekat ked si robi napriek konarom hniezdo na zemi ....

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 21. Augusta 2007, 14:26

To by bolo fajn, a to ci je samica neviem :) Ja pisem v zenskom rode lebo mi jej nazov znie tak zensky :) Pohlavie urcovat este moc nedokazem.

Vsak uvidime neskor, po tom zvleku atd... jak som ju tam dal, tak si obehla cele terarko po konaroch a potom skoncila dole, no uvidime :) Inac ked som ju vybral z toho jej hniezda pri uprave terarka tak bola pekne vyzrata :) A to si nepamatam ze by som ju nejako extra krmil :D

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 28. Októbra 2007, 10:32

Zdravicko.

Tak sa mi prave zvlieka P.fasciata .... lenze znamy mi hovoril ze oni sa zvliekaju tak, ze vysie vlastne z toho pavucinoveho hniezda nejako dole, a tak sa zvliekaju. Lenze moja lezi na chrbte v tom hniezda a tak sa zvlieka. Je to normalne ? Nemam jej nejako pomoct alebo nieco ?

Sice je pravda ze rano bola len na chrbte at eraz je uz asi v polovici, ale aj tak ... ja som to tiez niekde cital ze oni sa zvliekaju inac, ale tato moja sa zvlieka normalne, ako aj zemne druhy, len lezi v tom hniezda pri vrchu tera.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 28. Októbra 2007, 10:36

neboj sa vsetko je v pohode ... mimo nory sa zvliekaju ked v nej maju malo miesta ....

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 28. Októbra 2007, 10:40

Okey :D Hmmm, teraz zase pridem o sancu zistit pohlavie, kedze za chvilku cestujem prec na tyzden, takze ta zvlecka kym pridem cela vyschne ... no nic :D som si to chcelk onecne skusit, ze urcite pohlavie podla zvlecky :)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 28. Októbra 2007, 10:49

:) to velmi dvoverne poznam :) ... cez prazdniny som si urcil za tyzdnen tokoko pavukov jak za rok cez skolu :D .... inak ked ju navlhcis tak s nou mozes znova manipulovat ...

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 28. Októbra 2007, 11:06

Hmmm, tak uz je uspesne zvleceny, lenze zase ta zvlecka je v takom blbom mieste ze by som mu musel rozbombardovat 1/2 hniezda kym sa k nej teraz dostanem .... a to zase nechcem ked je 20 minut po zvleku. Asi to teda fakt skusim o tyzden a navlhcim ju. Este si musim najst na webe nejake obrazky ako to vlastne ma vyzerat :)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 28. Októbra 2007, 13:12

:) preco ? ved ked to urobis opatrne nic nepokazis ja to robievam ...

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 28. Októbra 2007, 13:59

No ano, lenze ty nevies ako to u mna vypada .... ja vlastne ked otvorim tera tak tam mam opretu koru, a ona si to hniezdo urobila za korou .... tak bud sa mi to podari nejako prepchat (dost pochybujem) alebo jej budem musiet tu koru odtiahnut = ze jej vlastne odtrhnem jednu stranu hniezda.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 28. Októbra 2007, 14:04

a ? ved len trochu a pinzetou chytis jednu nohu a vytiahnes cely zvlek ...

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 28. Októbra 2007, 19:32

Ked cez nejaku sparu pretiahnem pinzetu, tak neviem ci tade prepcham zvlek asi 7cm velkej fasciaty :D Ale tak ci tak som uz v BA, takze v stredu sa pokusim znova :D

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 29. Októbra 2007, 08:01

neboj sa prepcha by si :)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 29. Októbra 2007, 08:46

Nemas nejaky odkaz na web kde su obrazky ako by to malo vyzerat ?

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 29. Októbra 2007, 09:03

myslis sperateku ?

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 29. Októbra 2007, 11:27

na arachnobords je nieco , ale moja oblubena je ta ruska , lin ke v topicu - urcenie pohlavia na zaklade fotografie,

su tam spermateky nakreslene rukov.

a u poeciek to je tvar takeho polmesiacika ak sa nemylim.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď