Ceratogyrus darlingi

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus darlingi

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 16. Októbra 2012, 16:27

metalkohol napísal:možno už sú všetky po smrti, kolko vydrží samec kím umrie, 2,5 roka max? Od narodenia. Neviem presne kedy sa zmenilo meno na darlingi.
od "narodenia"..hoc aj 6 rokov :-) ..v dospelosti tak rok..to, kedy sa zvlečie do dospelosti sa dá ako tak ovplyvniť... ja som napr samca parahybany jemne vyhrieval..z 3.zv. do 11.zv. (v ktorom aj dospel) sa dostal za rok a 8 mesiacov....mal som od kamoša 5 ročného samca parahybany v 11.zv., ktorý dospelý nebol :-) ....on ho málo kŕmil a mal pri cca 15-20°C :-P
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus darlingi

Príspevok od užívateľa metalkohol » 16. Októbra 2012, 16:43

to narodenie bol prepal :)
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Ceratogyrus darlingi

Príspevok od užívateľa sharky » 2. Novembra 2012, 22:44

konecne sa mi ukazala moja darlingi :) 5 zv :) po zvleku :) ani som nedufal ze ju uvidim a zrazu idem ceknut Poecky a kukam ze niekto vyrastol a este k tomu vysiel z nory konecne :D :)
lepsie odfotim neskor ale toto je fakt sviatočná fotka :D :)
Obrázok
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus darlingi

Príspevok od užívateľa metalkohol » 2. Novembra 2012, 23:30

moj darlingj zase stale vonku, len ked manipulujem tak sa strci do ukrytu.asi je to individualne. inac moj oblubenec :)
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Ceratogyrus darlingi

Príspevok od užívateľa Jacob » 12. Mája 2013, 14:03

Tak tu by bola moja afričanka, adult samička C. darlingi .... za týždeň, dva ju čakajú nočné radovánky so samcom :lol:
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus darlingi

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 23. Júna 2013, 11:46

Kedže sa darlingi a bechuanicus synonymizovali a existujú pod spoločným názvom C.darlingi, tak to píšem do tejto témy (hoc držím C.bechuanicus a C.darlingi ako dva rozdielne druhy..pokiaľ sa nepotvrdí, že je to to ísté).
Tu je pár vetičiek ohľadom párenia a samotného odchovu C.bechuanicus :arrow:

*fotku z párenia pridám, len čo sa mi ju podarí vytiahnuť z druhého NTB..žiaľ, praskla obrazovka :?
20.októbra 2012 som si z burzy (živá exotika) doniesol dospelého samca C.bechuanicus a po pár dňoch skúšal párenie, no samica nejavila záujem. Neskôr som aj prišli nato, prečo sa samica nechcela páriť-chystala sa na zvlek, ktorý prišiel 9.novembra 2012, a tak som si počkali, kým samičke vytvrdne kutikula. Po cca troch týždňoch som jej dali zopár švábov (samice pred párením nevykrmujem, len nakŕmim tak, aby mala abdomen trošku väčší, než hlavohruď...vykŕmením aj tak nepredídeme prípadnému napadnutiu samca).
14.12.2012 som sa rozhodol skúsiť párenie, ktoré napokon prebiehalo bezproblémovo. Pustil som samca do boxu ku samičke a čakal, čo sa bude diať...asi po 3-4 minútach sa samec začal chvieť a ťukať pedipalpami do zeme. Samička sa nenechala dlho prehovárať a asi do ďalších troch minút jej samec chytil chelicery tibiálnymi hákmi a strčil bulbus do pohlavného otvoru. Tento akt trval približne minútu- potom samec samicu pustil a pokojne odišiel preč. Samica nejavila známky agresivity, samca nechala odísť a pokojne zaliezla do svojej nory.

Obrázok
Samica urobila kokón 21.5.2013 a pekne ho strážila.

Obrázok
15.6.2013 samica kokón otvorila...

Obrázok
samicu som odobral z boxu a opatrne som začal vyberať larvy do krabičky na mierne vlhkú vreckovku. Napočítal som 140 živých mláďat v L2, šesť nevyvinutých (zrejme neoplodnených) vajec a 4 mŕtve L2 (boli polepené).
*dnes 23.6.2013 L2 už začínajú tmavnúť,čiže sa budú čoskoro zvliekať do prvého zvleku :-) ..držím ich pri teplote 28°C
26.6. sa zvlieklo prvých 6 drobcov do prvého zvleku a ostatné ich nasledujú :-)


Samicu držím pri cca 25-27°C...po napárení some jej zvýšil dennú teplotu (od 8:00 do 20:00) na 28-31°C s nočným poklesom na cca 22-24°C a substrát som udržiaval mierne vlhký v okolí kokónu + samica mal k dispozícii vodu v miske.

Obrázok
Samica má v tele 5,5cm , ale to má abdomen taký veľký, ako hlavohruď..čiže ak by sa viac vykŕmila tak by mala cca 6-6,5cm.
*samec mal v tele zhruba 4cm
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

D.J.spiders
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 8. Septembra 2013, 23:32
Re: Ceratogyrus darlingi

Príspevok od užívateľa D.J.spiders » 15. Septembra 2013, 20:24

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Denis

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus darlingi

Príspevok od užívateľa metalkohol » 28. Júla 2014, 00:11

začínam mať dilemu, bechuanicus-darlingi, páriť či nepáriť?
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus darlingi

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 1. Augusta 2014, 22:52

metalkohol napísal:začínam mať dilemu, bechuanicus-darlingi, páriť či nepáriť?
Ja by som to medzi sebou nesekal....hoc sa po porovnani holotypov bechuanicus a darlingi prislo k zaveru, ze sa jedna o jeden druh, nemusi tomu tak byt v chovoch....chovany darlingi nemusi byt darlingi a chovany bechuanicus sa nemusi stotoznovat s holotypom bchuanicus, teda darlingi
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus darlingi

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 2. Augusta 2014, 10:25

metalkohol napísal:začínam mať dilemu, bechuanicus-darlingi, páriť či nepáriť?
ak nemas oboch odchytovych nic zle nespravis samozrejm e ak ti z kokonu nevylezie polovica darlingiov a polovica bechuanicov :)
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus darlingi

Príspevok od užívateľa metalkohol » 12. Augusta 2014, 18:09

Z0oMb3E napísal:
metalkohol napísal:začínam mať dilemu, bechuanicus-darlingi, páriť či nepáriť?
ak nemas oboch odchytovych nic zle nespravis samozrejm e ak ti z kokonu nevylezie polovica darlingiov a polovica bechuanicov :)
to nie :D ale samicu som kupoval ako darlingi a samca ako bechuanicus, už sa to riešilo aj pri myslím chromatusoch(L.cristala) osobne si myslím že je to rovnaký druh, stále sa môže stať že niekto príde a povie niečo iné.
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus darlingi

Príspevok od užívateľa Sceptic » 13. Augusta 2014, 20:39

Nhandu chromatus vs L. cristata nema ziadnu podobnost s pripadom Ceratogyrus darlingi vs bechuanicus. Nhandu chromatus a Lasiodora cristata su dva rozdielne rody, ktore nemaju spolu nic spolocne, len akusi legendu medzi chovatelmi.

Holotypy Ceratogyrus darlingi a Ceratogyrus bechuanicus v muzeach su to iste. Co sa pod nazvami Ceratogyrus darlingi a Ceratogyrus bechuanicus importovalo zo zahranicia je uplne ina pesnicka.

Užívateľov profilový obrázok
joky77
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 31. Augusta 2012, 12:28
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus darlingi

Príspevok od užívateľa joky77 » 6. Novembra 2014, 10:13

Ceratgoyrus darlingi - 3cm telo

Obrázok

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
joky77
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 31. Augusta 2012, 12:28
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus darlingi

Príspevok od užívateľa joky77 » 15. Januára 2016, 10:06

C.darlingi - Samica pri kŕmení (4-4,5 cm telo)

Obrázok


Napísať odpoveď