Avicularia minatrix

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Avicularia minatrix

Príspevok od užívateľa Jacob » 21. Decembra 2011, 23:43

Túto tému o tomto pavúkovi som tu nenašiel, tak ju zakladám ja...chcel by som sa spytať ake mate s ňou skúsenosti...kapu viac ako ostatne avicularie alebo su to lepši držiaci z avicularii...mam totiž iba versicolorku s ktorou som veľmi problemy nemal a chcel by som si zaobstarať aj minatrixku nakoľko nie je tak prekrižena ako ostatne avicularie len je ju riadny problém zohnať (zatiaľ som na slovensku nespozoroval žiadneho predajcu ktory by ponúkal tohto najmenšieho zastupcu Avicularii)

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Avicularia minatrix

Príspevok od užívateľa sharky » 22. Decembra 2011, 13:56

minatrix som konkretne nenasiel ale toto by ti mozno mohlo pomoct
viewtopic.php?f=1&t=11&hilit=avicularia+minatrix
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Avicularia minatrix

Príspevok od užívateľa Jacob » 22. Decembra 2011, 14:24

jasne, to už ma prekukane davno sharky...ja som mal namysli konkretne minatrixky, nakoľko niejak nie su zname v ponukach aspoň nie su ponukane

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Avicularia minatrix

Príspevok od užívateľa sharky » 22. Decembra 2011, 16:53

nj , mozno by boli niekde v nemecku , rakusku ...
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia minatrix

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 22. Decembra 2011, 19:13

sezonne zalezitosti ale daju sa zohnat v pohode :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia minatrix

Príspevok od užívateľa Sceptic » 26. Decembra 2011, 16:58

Vynatky z original popisu:

Kód: Vybrať všetko

Pocock, R. I. (1903). "On some genera and species of South American Aviculariidae". Ann. Mag. nat. Hist.. 7 11: 81–115.
Avicularia minatrix, sp. n.
Samica:
Colour. Carapace and upperside of appendages covered with olive-grey hairs, showing a delicate tinge of pink ; a conspicuous fringe of pink hairs at the extremity of the tibial and protarsal segments of the legs on the dorsal side, a similar but shorter and less noticeable fringe on the extremity of the patella ; hairy fringe at the extremity of the tarsus much less noticeably red than that of the protarsus; sternum, coxae, and underside of abdomen sooty black, upperside of abdomen vividly black and red ; the median line occupied by a broadish black stripe, whence five pairs of black stripes pass transversely over the sides of the abdomen ; the spaces between these stripes red, hence the lateral surface of the abdomen might be described as ornamented with alternate bands of black and red ; the red stripes wider dorsally ; the black stripes are narrowest at their point of origin from the median stripe...

Measurements in millimetres.—Total length 33;...

Loc. Duaca, Estrado Lara in Venezuela. A single adult female.

This species may be known by the unusual shortness of its legs and the coloration of the abdomen, which suggest that of the young A. avicularia. ...
Opis by mohol korespondovat s Avicularia minatrix, ktora sa vyskytuje u nas v chovoch. Pocock ho opisal na zaklade samice, lokalita vyskytu Duaca, Estrado Lara vo Venezuele. Dlzka typoveho druhu 3,3 cm, velkost karapaxu 1,35 cm.

Subadult samica - lokalita Venezuela
Obrázok

Postadult samica - lokalita Falcón State, Venezuela
Obrázok
Foto R. West - http://www.birdspiders.com



View Larger Maphttp://maps.google.sk/maps/ms?msa=0&msi ... urce=embed[/gmap]

Modra plocha - Falcón State, Venezuela podla Ricka Westa.
Zlta znacka - Duaca, Lara State, Venezuela podla Pococka.


Clanok pojednava o odchove A. minatrix z pera dvoch chovatelov.
Šejna:
Jeho samice v 11 zvleku mali dlzku 3,5 cm, karapax 1,4 cm. Samec mal 2,8 cm v tele, karapax 1,2 cm. Samec mal tibialne haky. Pavuky opisuje ako neagresivne, pri vyruseni reaguju rychlym utekom. Terarium velkost 14x12x18 cm, po stranach otvory na vetranie, centimetrova vrstva raseliny, ako ukryt trubice z korkovej kory - priemer 5-7 cm. Vlhcenie raz za 1-2 tyzdne, malu cast substratu, plus par kvapiek na pavucinu v ukryte. Teplota cez den 24-28 stupnov. Mladata, ktore odchoval pochadzali z prirody, rast do dopelosti trval samiciam 2 roky. Z 5 povodnych kusov mu dvaja samici z neznamych pricin uhynuli.

1. Pri pareni samec aj samica signalizovali zaujem, pricom samec stravil u samici cca 2 min v jej ukryte. Kokon vytvorila po 6 mesiacoch (28.12.2000), znicila ho.
2. Pri pareni samec aj samica signalizovali zaujem, pricom samec odparil samicu oboma bulbami. Cely akt parenia trval 5 min. Kokon vytvorila po 2 mesiacoch (10.12.2000). 7.2.2001 majitel spozoroval v terariu u tejto samici male pavuciky slo o nymfy. O mesiac opatrne odchytil samicku a vybral 16 kusov zvlecenych pavukov. 5 kusov mu po 3 zvleku zahynulo.

Uvadza, ze podla jeho Nemeckeho kolegu je mozne chovat tento druh spolocne v jednom terariu.

Fengl
Samica stara 4 roky mala 3,7 cm v tele. Velkost teraria 20x20x20 cm, 26 stupnov. Samicu viackrat paril 6, 7 a 8 mesiac. Po 14 dnoch od posledneho parenia sa samica zapriadla v ukryte, pricom 12.11.2000 pri beznej kontrole spozoroval u samici kokon. Ten o mesiac odobral a nasiel - 33 oplodnenych a jedno neoplodnene vajce. 22 kusov sa zdarne vyvinulo do N1. Konecna bilancia N2 - 1 zvlek je 7 kusov. Autor nevedel, kde spravil chybu a preco sa mu podarilo do prveho zvleku odchovat z 22 nymf 1 len 7 jedno zvlekovych pavucikov.

Kód: Vybrať všetko

Šejna,Fengl: 2001. Avicularia minatrix, Sklipkan. 2001 - cislo 4, s.79-81.

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava
Re: Avicularia minatrix

Príspevok od užívateľa jony » 16. Februára 2012, 17:10

môj jedinec v tele má cca 2,5 cm po preskúmaní zvlečky som zistil , že je to samec... :( a tak som chcel samičku....
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia minatrix

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 16. Februára 2012, 17:46

samec by sa potom zišiel :-P
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava
Re: Avicularia minatrix

Príspevok od užívateľa jony » 17. Februára 2012, 12:22

Blondi :) napísal:samec by sa potom zišiel :-P
a mne samička... :twisted: :lol:

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Avicularia minatrix

Príspevok od užívateľa Jacob » 6. Apríla 2014, 16:09

čerstvý 2 zv. A.minatrix...celkom pekný nárast po zvleku....mal som možnosť zakúpiť si 4 ks....1ks nechcel prijímať potravu, padol....2,3,4 ks pekne sčernali no z tých troch jedna dala zatiaľ úspešný zvlek, jednu som našiel s nohami pod sebou a posledná sa zatiaľ drží ......mladé aviny by sa mali chovať v prvých zvlekoch spolu, no nakoľko som ich dostal oddelene nechcel som ich dávať spolu, lebo som sa bál žeby sa požrali...hádam tie dve vydržia

Obrázok


Napísať odpoveď