Chromatopelma cyaneopubescens

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
sexisexo
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 20. Decembra 2007, 18:57
Bydlisko: SV
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sexisexo » 19. Augusta 2008, 21:02

Zdravim vas prosim vas prave sa mi zvliekol a zatial mal take nohy polovicku modre a polovicku orandzove a teraz ma uz uplne modre cele v akom je zvleku ???

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 21. Augusta 2008, 14:07

sexisexo napísal:Zdravim vas prosim vas prave sa mi zvliekol a zatial mal take nohy polovicku modre a polovicku orandzove a teraz ma uz uplne modre cele v akom je zvleku ???
to moze byt 7 zvlek...ale viacej by pomohlo keby si napisal aj sfarbenie carapaxu a ci ma este stale aspon trochu juvenilne sfarbenie abdomenu
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 21. Augusta 2008, 15:15

adi napísal:jeden z mojich najoblubenejsich ...., mam doma dult samicu ... a hadam sa podari odchov .. zatial na tom musi pracovat Kubko .... ale ja sa coskor vratim domov ..... 8) a chystajte samcov ....
Adi ja mám samca... za pol kokona sa určite dohodneme, ten fešák na fotke je samec, ešte musí ale podrásť kúsok.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 3. Januára 2009, 14:34

zdravim,chcem sa opytat,ci zmiznu chromatopelme po 7.zvleku tie cierne skvrny na abdomene..na fotke je po zvleku a mala by byt v 8.zvl,z karapaxu uz zmizli tie "zlate vlasky" ale na abdomene ma stale cierne skvrny...alebo je teraz len v 7.zvleku?

Obrázok
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

hano
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 15:00
Bydlisko: Dolný Kubín

Príspevok od užívateľa hano » 7. Februára 2009, 10:40

Obrázok

2zvl.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 7. Februára 2009, 11:23

Pekne su. :wink:

Mam pripravenu strategiu zoznamovania samca zo samicou. Dufam ze pomoze aby prekonali ostych. :oops: Uz sa tesim na dalsieho samca .... ehm, tretieho v poradi. :lol:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

marduk
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 12:29
Bydlisko: Turcianske Teplice

Príspevok od užívateľa marduk » 16. Februára 2009, 11:23

Drzim palce a dufam,ze ak bude strategia uspesna,podelis sa s nami o vysledky :)
Ja som zohnal samca(nebolo iste ci je este precerpany),tak som ho umiestnil do teraria vedla samice,ta v priebehu asi 3 dni intenzivne bubnovala on vsak nereagoval...po 2 tyzdnoch sa konecne precerpal a potom to prislo :? po asi 15 tich neuspesnych pokusoch o parenie v priebehu 2 mesiacov (vacsinou bola samica agresivna) som sa rozhodol ho nechat u samice cez noc,rano bol samec mrtvy a uz je to asi pol roka a kokon nikde,takze uspesny nebol :(

warsong
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 29. Apríla 2008, 23:59
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa warsong » 16. Februára 2009, 11:53

Ahoj.....nemam vela skúsenosti s odchovmi, ale myslím že pokial sa samica nezvliekla tak by ešte kokón mohla mať...všetko záleží od podmienok.... Dúfam že to dopadne dobre. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 16. Februára 2009, 12:18

Ale musi byt samica naparena. Dnes rano som ich prichytil pri sebe, Prvy krat od kedy je samec pri samici. Ziadne bubnovanie vsak nebolo a obaja nehybne cucali na seba. Teraz akurat samica zbiera kvapky vody po skle terarka. Neklamny znak toho ze sa uz coskoro zvlecie ( mam to odpozorovane) Dufam, ze taketo dlhe zoznamovanie im pomoze aby sa nepozabijali hned pri prvom sexe ... :lol:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 16. Februára 2009, 12:36

marduk napísal:Drzim palce a dufam,ze ak bude strategia uspesna,podelis sa s nami o vysledky :)
Ja som zohnal samca(nebolo iste ci je este precerpany),tak som ho umiestnil do teraria vedla samice,ta v priebehu asi 3 dni intenzivne bubnovala on vsak nereagoval...po 2 tyzdnoch sa konecne precerpal a potom to prislo :? po asi 15 tich neuspesnych pokusoch o parenie v priebehu 2 mesiacov (vacsinou bola samica agresivna) som sa rozhodol ho nechat u samice cez noc,rano bol samec mrtvy a uz je to asi pol roka a kokon nikde,takze uspesny nebol :(
to nic neznamena neviem kde vsetci berete ze po pol roku nemoze spravit kokon...je to uplne normalne aj po roku.... a je 80 percentna uspesnost ze samica chromatopelmi vzy po pareni samca zozere...mne sa uz jeden odchov podaril pred par rokmi ale od vtedy sa mi uz nejako nedari...ja som tiez paril nedavno..ale tiez to nevidim dobre..lebo na sekundu som sa nepozrel a uz ho zrala... :cry:
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 16. Februára 2009, 13:08

jasne ...., mne napr. neurobila kokon p. murinus RCF , a to koly koncatinam, 1. parenie namala 2 koncatiny ( zvliekla sa ) 2. parenie mala ciastocne regeneraty ( putovala ku kamosovy - chladnejsie , menej potravy a pod. -- ja som bol uz v UK ) a tiez sa zvliekla.

Ako napisal spiderman, samica nemusi urobit kokon "hned" .... je zname hlavne u poeciek, ze tvorba kokonu je zdlhavejsia. Ona kokon sice urobi za 1 den, ale tvorba vajicok trosicka trva. Je vela faktorov kt. ovplivnuju tvorbu vajicok.

A na druhej strane ak sme si nie isty ci bolo parenie uspesne alebo nie ( ak nam samec padol) tak je to take hnusne cakanie. Myslim si ze sa to da aspon trosicka odhadnut, podla spravania samice a velkosti a tvaru jej abdomenu. Mne sa napr. pacia fotky od toho americana co su teraz v galerke. Je tam pekne vidiet kt. samice su naparene a kt. nie.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

marduk
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 12:29
Bydlisko: Turcianske Teplice

Príspevok od užívateľa marduk » 16. Februára 2009, 19:15

Spiderman mas pravdu,nadej umiera posledna,resp.po zvleku samice :)

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 16. Februára 2009, 19:20

Mam pravdepodobne samca(urcim presnejsie ked vytiehnem zvlecku) 9. zvlekoveho . . ktory zvlek je adultny?
Potom ak by mal dakdo zaujem ochotne darujem za par kuskou z kokonu (nechcem celu polku . . nemal by som s nou co robit) nech mam sancu na samicku :)

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 16. Februára 2009, 19:27

marduk napísal:Spiderman mas pravdu,nadej umiera posledna,resp.po zvleku samice :)
hej hej..presne tak...az po zvlek...no som zvedavy komu sa zadari..inac moja vyzera na zvlek...
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 7. Marca 2009, 17:23

Obrázok
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

hano
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 15:00
Bydlisko: Dolný Kubín

Príspevok od užívateľa hano » 9. Marca 2009, 10:25

Obrázok

3. zvlek

wulpes
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 1. Augusta 2008, 07:43

Príspevok od užívateľa wulpes » 9. Marca 2009, 14:49

Zdravim. Chcem sa spytat jednu vec. Mam tohto pavucika doma a vzdy ked jej premiestnim misku s vodou tak ju zapradie pavucina tak, ze sa k nej uz nedostane. Potom ju skusim vybrat a dat inde a znova to spravi. Neviete mi poradit preco? Mam ju vybrat a len rosit substrat? Dik moc. Ked sa k tomu dostanem poslem aj foto

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 9. Marca 2009, 14:54

Staci mu voda z prijatej potravy. Kludne daj misku s vodou prec. Obcas poros substrat.

wulpes
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 1. Augusta 2008, 07:43

Príspevok od užívateľa wulpes » 9. Marca 2009, 15:49

OK. Skusim a uvidim co bude stvarat :D

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 9. Marca 2009, 15:58

wulpes napísal:OK. Skusim a uvidim co bude stvarat :D
no už asi nič keď tam nebude tá nádoba z vodou :lol: Chromatopelmi nemajú veľmi v láske vodu ... to preto ti tvoj jedinec zapavučinoval tú misku.Čím väčší pavúk tým menej vody mu dávaj.Z veľkou vlhkosťou ho môžeš aj zabiť.
\\//_
( (:B
//\\¯

>~, \\ / /
3): )))))=====Q
>~' // \ \

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 23. Marca 2009, 10:03

Zdravim pani ....

Doma mam dalsieho samca - tentokrat je absolutne cerstvy je tyzden po zvleku. Drzte palce .....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

wulpes
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 1. Augusta 2008, 07:43

Príspevok od užívateľa wulpes » 16. Apríla 2009, 08:54

Zdravim. Mam doma samicu. Uz som tu pisal, ze robila bordel v terarko s nadobou vody. Tu som vybral a vsetko je OK. Mam otazku. Drzi tento druh hladovky??? Nejako mi ta moja samica neche zrat cvrcky. Naposledy zrala 10.03.2009 a od vtedy nechce. Neviete mi poradit co a ako??? Dik moc

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 16. Apríla 2009, 09:23

wulpes napísal:Zdravim. Mam doma samicu. Uz som tu pisal, ze robila bordel v terarko s nadobou vody. Tu som vybral a vsetko je OK. Mam otazku. Drzi tento druh hladovky??? Nejako mi ta moja samica neche zrat cvrcky. Naposledy zrala 10.03.2009 a od vtedy nechce. Neviete mi poradit co a ako??? Dik moc
Nekrm ju ....

Ked nechce nedostane ..... niako jej to neublizi.

Zbytocne z toho robite vedu ... .
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

ZAGGA
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 24. Apríla 2008, 18:22
Bydlisko: Handlova

Príspevok od užívateľa ZAGGA » 16. Apríla 2009, 18:00

wulpes napísal:Zdravim. Mam doma samicu. Uz som tu pisal, ze robila bordel v terarko s nadobou vody. Tu som vybral a vsetko je OK. Mam otazku. Drzi tento druh hladovky??? Nejako mi ta moja samica neche zrat cvrcky. Naposledy zrala 10.03.2009 a od vtedy nechce. Neviete mi poradit co a ako??? Dik moc
Moja chromatopelma ma este dlhsiu hladovku ale je mimoriadne aktivna hlavne v tychto dnoch opriada cele terarium

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 19. Apríla 2009, 17:43

HI, adult samec....zvlečený pred dvoma týždňami, kto má záujem ss.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok


Napísať odpoveď