Chromatopelma cyaneopubescens

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 30. Apríla 2009, 19:36

Cawte !

Ak si spominate na moje minule prispevky o tom ako chcem parit atd. No a akurat dnes ( co bol naozaj blby den - nebyt toho .... ) sa mi naskytol pohlad kt. rozjasnil vsetky moje chmury.

Obrázok

Samicku som umiestnil spolu so samcom do pariaceho tera iba pred 3ma dnami. Samec zral lepsie ako v krabicke. Jedna vec ma udivuje a potesuje zaroven. Ako si to dokazali pekne nacasovat. Samec sa precerpval a samica sa pripravovala na zvlek. Celu proceduru som sledoval, ale samca pri precerpavani sa mi nepodarilo kvalitne nafotit ( mam spinave sklo :oops: )

Momentalne je samica zvlecena uplne. Zvlecka je krasna, neposkodena a velka :-)

Musim povedat, ze doniest si uplne cerstveho samca z Ostravy bol naozaj dobry tah.
Lebo teraz je v tom najlepsom veku :-)
Tak hadam sa to konecne podari, po tolkych samcoch by sa uz patrilo. :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 30. Apríla 2009, 20:36

Jedna zaujimava vec.

Pokial boli spolu, samec sa pohyboval iba po stenach tera, tak bezne. Nejavil zaujem ani o samicu. Teraz ked uz samica je v normalnej polohe samec sa prilepil na sietku a caka, ako keby sa xcel dostat ku samici ( take iste spravanie som pozoroval u P. murinus RCF ked som ich paril podobne)

Dufam, ze sa obaja stretnu na sietke a vymenia si vybracie.... .
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 1. Júna 2009, 20:24

Dnes bol jeden z uspesnejsich dni ... Celkovo som samca pripustil od zvleku samice asi 6ty krat. Nic vyznamne sa nedialo iba odhananie samca.

Samica po nakrmeni bola pokojnejsia. Na samca za rozdelovacou mriezkou reagovala , neklopkali si vsak. Ako som mriezku odstranil tak sa obaja vyplasili. Samec vsak postupne pristupoval ku samici a od drobnych zachvevou to preslo k bubnovaniu a traseniu. Samica bola na stene tera od kedy sa vyplasila, niektorymi nohami sa vsak dotykala pavuciny. Samec nakoniec skoncil priamo pod samicou ( pomale priblizovanie trvalo asi hodinku) a v kuse na nu bubnoval a triasol pavucinou. Bohuzial ani po 2 hodinach ju nepresvedcil aby zliezla a parila sa.

Samica cely cas na samca nereagovala. Prisudujem to vyruseniu, (aj ked za 3 hodiny sa mohla ukludnit nie ? )

Mam aj vydejko ...., ma vsak nieco cez 1GB ... ( iba 25min. ) ak niekto bude mat zaujem.

O dasom priebehu budem informovat.

Dufam, ze druhy samec bude mat viac stastia a bude vediet lepsie presviedcat.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 2. Júna 2009, 15:40

Dnesne parenie malo lepsi priebeh, ale iba zo zaciatku. Samica a samec si pekne bubnovali.

Samica sa neskor (asi po 45minutach) pohla smerom ku samcovi ..., ten sa zlakol a odysiel. Moj pokus ho prinavratit s5 na dobru drahu parenia sa mu stal osudnym. Samica po samcovy vybehla a zakusila ho , uz som ho nezachranil.

Samec v poradi : 4. alebo 5.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 6. Júna 2009, 14:36

Obrázok

6. zvlek, zvlečku spapala rovno v mieste epigastralnej ryhy, ale niečo mi hovorí že to bude samica :lol:
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Dave11
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 10. Júla 2009, 11:31

Príspevok od užívateľa Dave11 » 10. Júla 2009, 23:14

mam samicu chromatopelmu. 8,9 alebo 10. zvlek, nvm :D. na stranke pisu ze by mala mat substrat lignocel a raselina. ja som jej dal len cistu raselinu. ukryt si urobila na zemi, ale nikdy nevychadza von. to moze byt tou raselinou, alebo to s tym nema nic spolocne? len sa rada zdrziava v ukryte?

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 11. Júla 2009, 01:57

Chromatopelma je jeden z pavukov ktore si strasne rady pletu pavucinove hniezda. Moja ma napriklad z pavuciny urobeny akysi lievik v ktorom sa vacsinu casu zdrziava, takze je uplne normalne ze je vo svojom hniezde a to ze tam nemas lignocel ale raselinu nema (okrem moznej tvorby plesni, kedze zvycajne sa plesen vytvori skor v cistej raseline ako v zmesi lignocelu a raseliny) na jej habitat ziaden vplyv.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 23. Júla 2009, 10:47

Tak ... dalsi samec , dalsi pokus, dalsia mrtvola ... Uz to neratam :-)

Kto ma dalsieho samca ? :-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 13. Decembra 2009, 14:37

aby ste nezabudli ako vyzera :lol:
ObrázokObrázokObrázok
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

warsong
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 29. Apríla 2008, 23:59
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa warsong » 16. Januára 2010, 19:01

Dnes som premiestnil svoju 7 zv. chromatopelmu do nového tera ::) 40x40x40 cm. Som zvedavý za akú dobu ho zapradie :) Doteraz som v nom mal A.Versivcolor ale ju som premiestnil do 5 l flaše. Je to adult samička snad jej to bude stačiť :)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 17. Januára 2010, 10:19

warsong napísal:Dnes som premiestnil svoju 7 zv. chromatopelmu do nového tera ::) 40x40x40 cm. Som zvedavý za akú dobu ho zapradie :) Doteraz som v nom mal A.Versivcolor ale ju som premiestnil do 5 l flaše. Je to adult samička snad jej to bude stačiť :)
tu chromatopelmu si dal do riadnej vane vies ju tam vobec najst? sak to je aj na adulta vela cize od sedmicky vela necakaj

hniezdo si spravi ako v prirode co znamena ze v rohu, pri konari alebo dakej nerovnosti spravi take rurkovite hniezdo ktore bude dookola opriadat a opriadat na zbytok priestoru sa vykasle
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

warsong
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 29. Apríla 2008, 23:59
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:
Vaňa :)

Príspevok od užívateľa warsong » 17. Januára 2010, 12:40

jj vidim ju :) problem bol v tom ze som tam mal zasadenu činsku ružu a Versine som dost rosil a tym sa mi vytvarala pliesen....Chromatopelme stačia omnoho suchšie podmienky tak očakakvam koniec problemov s plesnami.....njn a je to dosť velka vaňa ale je tam dosť konarov kde si može spraviť hniezdo a u nej som zvyknuty že strašne vela lozí, takže nebojím sa toho že ju nebudem vidieť alebo že by tu pre nu bolo moc velké :)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 18. Januára 2010, 11:38

Z0oMb3E napísal:
warsong napísal:Dnes som premiestnil svoju 7 zv. chromatopelmu do nového tera ::) 40x40x40 cm. Som zvedavý za akú dobu ho zapradie :) Doteraz som v nom mal A.Versivcolor ale ju som premiestnil do 5 l flaše. Je to adult samička snad jej to bude stačiť :)
tu chromatopelmu si dal do riadnej vane vies ju tam vobec najst? sak to je aj na adulta vela cize od sedmicky vela necakaj

hniezdo si spravi ako v prirode co znamena ze v rohu, pri konari alebo dakej nerovnosti spravi take rurkovite hniezdo ktore bude dookola opriadat a opriadat na zbytok priestoru sa vykasle
Cudoval by si sa ....


Chromatopelma mi vzdy zapriadla cely priestor ... pomaly ale isto ... a svoju mam vo VELKOM terarku ....

A aj ostatne kusky co su v krabickach zvladaju zapriadat vsecko ...,

To nie ako usambarka kt. mam. Zapradeny ukryt a zvysok tera nic ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 18. Januára 2010, 16:44

adi napísal:
Z0oMb3E napísal:
warsong napísal:Dnes som premiestnil svoju 7 zv. chromatopelmu do nového tera ::) 40x40x40 cm. Som zvedavý za akú dobu ho zapradie :) Doteraz som v nom mal A.Versivcolor ale ju som premiestnil do 5 l flaše. Je to adult samička snad jej to bude stačiť :)
tu chromatopelmu si dal do riadnej vane vies ju tam vobec najst? sak to je aj na adulta vela cize od sedmicky vela necakaj

hniezdo si spravi ako v prirode co znamena ze v rohu, pri konari alebo dakej nerovnosti spravi take rurkovite hniezdo ktore bude dookola opriadat a opriadat na zbytok priestoru sa vykasle
Cudoval by si sa ....


Chromatopelma mi vzdy zapriadla cely priestor ... pomaly ale isto ... a svoju mam vo VELKOM terarku ....

A aj ostatne kusky co su v krabickach zvladaju zapriadat vsecko ...,

To nie ako usambarka kt. mam. Zapradeny ukryt a zvysok tera nic ....
ale nie 7. zvlekova som skor narazal na pomer pavuk/tera
mne je jasne ze chromatopelmy zapriadaju ako blazni
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha

Príspevok od užívateľa the_zako » 30. Marca 2010, 22:19

Obrázok
4zv

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 31. Marca 2010, 00:01

uzi si ju teraz ju mas v najkrajsom zvleku
ta zlata uz pojde po zvleku dole
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 31. Marca 2010, 15:59

wow to je krasavica :)
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 9. Apríla 2010, 12:50

takze , dospel mi samec, moj vlastny :-)

Tak drzte palce. Samica sa mi vsak zvliekala skoro pred rokom. Tak drzte velmi :-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 25. Apríla 2010, 20:08

cafte chcel bi som sa spitat moja chcromatopelma sa mi zvliekla teraz jemomentalen v 6 zv a usudil som ze ju kludne mozem premiestnit do tera pekne sa tam usadila ako ukrit som jej spravil opretu koru o sklo tam sizapriadla poriadne hniezdo ale ze poriadne no a ideme k veci kedjej dam zrat (cvrcok)nema problem ho chytit lenze vzdy si ho zavlecie do neho a ked ho dozere nemam ako vybrat zbitky kebi som ich chcel vybrat tak bi som jej musel vsetko znicit a myslim ze s tym bi nebola spokojna poradte bojim sa abi to nechytilo pliesne a najhorsie ze tam ani nevidim nic

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 25. Apríla 2010, 20:43

ak ju chovas spravne v suchom tak sa ti plesen nechyti a pavuk ti tie zvysky casom bud vynesie dakde pred hniezdo alebo ich zapracuje don a opradie ich tak ze ani naznak plesne nebude mat sancu
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 25. Apríla 2010, 21:06

Z0oMb3E napísal:ak ju chovas spravne v suchom tak sa ti plesen nechyti a pavuk ti tie zvysky casom bud vynesie dakde pred hniezdo alebo ich zapracuje don a opradie ich tak ze ani naznak plesne nebude mat sancu
no ja mu zvysujem vzdusnu vlhkost len tak ze ma misku z vodov na opacnom konci tera a obcas mu porosimpred vchodom do ukrytu lenze tam to hnedvyschne bo to jepriamo pod ziarovkov tak niekedy aj mimo ukrytu proste je tam 50 maxi 60 percent vraj nemaju radi moc vlhkosti

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 25. Apríla 2010, 23:36

Neros !

Ziadna voda ... ani kvapka.


Ros iba ked sa ide zvliekat ! Iba v tomto okamihu. Inak jej mozes privodit stres, plesne a podobnu pliagu co tento pavuk neznesie a umrie.

Oni vodu potrebuju este menej ako Pterinochilus.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 25. Apríla 2010, 23:40

V případě že tam má zdroj tepla který topí přes den(v noci pokles), bylo by vhodné porosit skoro každé ráno před sepnutím vytápění(tak aby bylo do hodiny zas sucho) a nemít misku s vodou.
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 25. Apríla 2010, 23:49

Nery napísal:V případě že tam má zdroj tepla který topí přes den(v noci pokles), bylo by vhodné porosit skoro každé ráno před sepnutím vytápění(tak aby bylo do hodiny zas sucho) a nemít misku s vodou.
Pekne napodobenie rosy :-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 26. Apríla 2010, 06:02

adi napísal:Neros !

Ziadna voda ... ani kvapka.


Ros iba ked sa ide zvliekat ! Iba v tomto okamihu. Inak jej mozes privodit stres, plesne a podobnu pliagu co tento pavuk neznesie a umrie.

Oni vodu potrebuju este menej ako Pterinochilus.
no lenze ked sami isla vliekat tak som to zistil len podla toho ze mi mesiac nezrala ale nejake stmavnutia som nezaregistroval a keby aj stmavla nemam hu ako vidiet ked z toho jej ukrytu neviliezla odtvedy ako som hu prelozil do tera a zvliekat sa urcite nejde bo zvliekala sa pred mesiacom bol to 6 zv a pred tim neviem bo vtedy som hu len kupil


Napísať odpoveď