Genus: Ceratogyrus - Pocock, 1897

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44
Genus: Ceratogyrus - Pocock, 1897

Príspevok od užívateľa brachy » 6. Októbra 2006, 21:36

Cav

Tu je moja samica ktoru som paril dvakrat a aj dva krat sa zvlecela...
Takze tak isto hladam samcov
Obrázok
Obrázok

Carapax
Obrázok
Obrázok

Ocny hrbolcek
Obrázok
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 13. Októbra 2006, 11:58

brachy ak este zhanas mam dospeleho samca...inac teraz sa mi podaril odchov .... Zvlastnostou tohto druhu je ze sa samice zvliekaju po odpareni ja som mal odparene dve a jedna sa mi po roku zvliekla a druha spravila kokon mlade boli hotove tak za 1.5 mesiaca...samica ma stacionarny kokon.

Adam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 19. Marca 2006, 18:09

Príspevok od užívateľa Adam » 13. Októbra 2006, 15:55

Ceratogyrusové se po páření docela často svlékaj. Muj samec sanderi napářil asi 5 samic až na 2 se asi všechny svlékli a od jedné sem měl kokon, bechuanicuse taky zrovinka pářím tak uvidím jak to dopadne.

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 14. Júla 2007, 21:04

Hi

C sanderi

Samica
Obrázok
Párenie
Obrázok
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 16. Decembra 2007, 17:58

Hi

Ceratogyrus darlingi
Obrázok
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 3. Januára 2008, 20:54

Hi

C. sanderi

Obrázok

Obrázok
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 26. Júla 2008, 14:58

takze po novom podla pana Gallona je c.bechuanicus synonymum k c.darlindi.

Vsetko je popisane tu:
Gallon, R. C. 2008. On some poorly known African Harpactirinae, with notes on Avicuscodra arabica Strand, 1908 and Scodra pachypoda Strand, 1908 (Araneae, Theraphosidae). Bulletin of the British Arachnological Society, 14 (5): 232–246.

U tychto druhov sa pocas rastu meni tvar rohu (jeden z urcovacich klucov) a aj sfarbenie. To mohlo viest k tomu ze boli popisane ako dva samostatne druhy. Dokonca su rozdiely v tvare rohu u samcov a samic.
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 28. Júla 2008, 12:05

darlingi....
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 3. Októbra 2008, 12:33

bechuanicus alebo ak chcete tak darlingi :) ..

ObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 18. Októbra 2008, 16:36

Zdravím....Tak som si teda zadovážil aj Ceratogyrusy. Už mláďatá sa neboja vyceriť chelicery.
5 zv.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

marduk
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 12:29
Bydlisko: Turcianske Teplice

Príspevok od užívateľa marduk » 17. Marca 2009, 10:26

Aj ked bol C.bechuanicus synonymizovany s darlingi,stale sa vyskytuju v ponukach obidva druhy,by ma zaujimalo ako ich rozoznavaju :?:

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 17. Marca 2009, 10:49

marduk napísal:Aj ked bol C.bechuanicus synonymizovany s darlingi,stale sa vyskytuju v ponukach obidva druhy,by ma zaujimalo ako ich rozoznavaju :?:
Podla dopytu :) . Skus sa spytat priamo tych co tak predavaju a potom sem hod ich odpoved. Osobne som zastanca aby sa to drzalo oddelene dovtedy pokym nebudu vsetci na 100 percent uzrozumeny ako sa to presne rozoznava. Aspon to dava istu zaruku kontrolovatelnosti. Neskor si to mozete porovnat (dat niekomu porovnat) zvlecky, samcov. Niektory su voci tomu skepicky na viacerych zahranicnych forach som cital veci ohladne krizenia v rode Ceratogyrus. Staci si zohnat zvlecky samic, ktore mali kokon (samec uz bude post mortem) a porovnat ich. Pri podobnych druhoch si podla mna treba nechat aspon zvlecky samic, samcov (nalozenych v liehu) na neskorsiu ID. Kto by ti to tu robil :roll: .


Mozem sem aspon hodit abstrakt z dole uvedenej prace, doslo tam ku viacerym synonymizaciam.
Summary
The holotype ‘‘female’’ of Harpactirella flavipilosa Lawrence, 1936 was re-examined and found to be an immature male, and a junior synonym of Pterinochilus lugardi Pocock, 1900. Pterinochilus cryptus sp. n. is described from Angola. Pterinochilus leetzi Schmidt, 2002 is considered a junior synonym of Pterinochilus murinus Pocock, 1897. Ceratogyrus bechuanicus Purcell, 1902 is treated as a junior synonym of Ceratogyrus darlingi Pocock, 1897. The genus Avicuscodra Strand, 1908 is removed from the synonymy of Chaetopelma Ausserer, 1871 and made a junior synonym of Avicularia Lamarck, 1818. The Egyptian type locality of Avicuscodra arabica Strand, 1908 is considered erroneous. Heteroscodra pachypoda (Strand, 1908) is returned to the genus Stromatopelma Karsch, 1881.
Gallon, R. C. 2008. On some poorly known African Harpactirinae, with notes on Avicuscodra arabica Strand, 1908 and Scodra pachypoda Strand, 1908 (Araneae, Theraphosidae). Bulletin of the British Arachnological Society, 14 (5): 232–246.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 17. Marca 2009, 11:01

Sceptic napísal:. Pri podobnych druhoch si podla mna treba nechat aspon zvlecky samic, samcov (nalozenych v liehu) na neskorsiu ID. Kto by ti to tu robil :roll: .
Ja odkladam setky samce .... a aj zvlecky mam .... :lol:

Ale este nie take druhy ... :(
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 17. Marca 2009, 21:31

Vyzva: Odkladajte zvlecky oboch druhov a neskor ked ich bude dostatok ich mozem(e) porovnat. Najlepsie su zvlecky adult samic a bulbusy, tibialne haky samcov ( aj ked najpresnejsie pozorovania sa robia ked su uschovany cely v liehu coz ale na SK podmienky dost komplikovane). Som zvedavy kolki z Vas sa do vyzvy zapoja. Cim viacej vzoriek tym vacsia sanca zistit nezrovnalost. Zvlecky sa mozu zbierat na burzach. Zvysne info PM.

Som zvedavy kolko ludi sa do akcie ZAPOJI.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 31. Júla 2009, 14:58

7-8 zv. samica
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 9. Mája 2010, 18:06

zdravim prave som zablidil do galerie ... a riesim ten isty problem :D ... co mam vlastne za ceratogyrusa ... bechaunicus alebo darlingy ... kupil som ho ako bechaunicus ... a na burze vo zvolene takmer kazdy co ich mal predaval oba? druhy

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 9. Mája 2010, 19:51

Milan.svk napísal:zdravim prave som zablidil do galerie ... a riesim ten isty problem :D ... co mam vlastne za ceratogyrusa ... bechaunicus alebo darlingy ... kupil som ho ako bechaunicus ... a na burze vo zvolene takmer kazdy co ich mal predaval oba? druhy
bechuanicus = darlingi. Ide len o synonymum. Davnejsie som na burze videl aj ja rozne chobotiny,, dotycny predaval pod nazvom Acanthoscurria juruenicola, dospeleho samca chromatusa....Povedal som predavajucemu, ze to je zly nazov, on nato: ja to len predavam, neoznacujem....
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 9. Mája 2010, 20:16

marketingovy tah na ukor taxonomie
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 10. Mája 2010, 17:22

ok ... pytal som sa len pre istotu ... stim oznacovanim to poznam ... minule v obchode som videl HETERORETRUS ... a ked som na to upozornil tiez mi bolo povedane ze oni len opisali co videli :(

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 11. Mája 2010, 08:39

Milan.svk napísal:ok ... pytal som sa len pre istotu ... stim oznacovanim to poznam ... minule v obchode som videl HETERORETRUS ... a ked som na to upozornil tiez mi bolo povedane ze oni len opisali co videli :(
Precitaj si moj prispevok v tejto teme z Ut marec 17, 2009 10:49 am.

Problem je skor, ze ti nepovedia co vlastne predavaju, ak mate doma zvlecky da sa spravit ID. Synonymizacia, ktora sa spravila, Gallon 2008 je na zaklade porovnania typovych druhov v depozitoch v muzeach. Autentickost predavanych druhov u nas doma je otazna. Dovoz tychto pavukov nie je zalozeny na zaklade vedeckosti ale ponuky a dopytu.

Preto som aj v prispevku vyzval, nech pavuky daju niekomu overit, pretoze to kludne mozu byt v oboch pripadoch ine druhy.

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 11. Mája 2010, 18:53

ten moj je v prvom zvleku takze zvlecku este nemam ... a do dospelosti ma este na mile daleko. :(

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 11. Júla 2010, 14:36

je normalne zeby sa mi este nezvliekol do druheho zvleku? ... alebo som to prehliadol? alebo ja neviem ... mam ho uz dva mesiace a nic ... calceatu a maculatu som kupoval subezne snim a te sa uz zvliekly, calceata do piateho a heteroscodra do 4 a 5 teho zvleku :( ma uz pekne sere drobec :D
alebo mu mam zvysit teplotu o par stupnov? doteraz zil pri teplote od 20 do 24-25 stupnov, a asi tyzden pri teplote pod 20 stupnov :/

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa jony » 11. Júla 2010, 14:57

môj je v 9-tom zvleku.....do 8-meho zvleku išiel čo mesiac to zvlek.....držím ho pri normálnej izbovej teplote....

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 11. Júla 2010, 15:49

lenze izbova teplota je asi dost relativny pojem :( lebo ja som ani nepostrehol zeby podrastol ani nic :( iba bol raz vypaseny, pak chudy, pak teraz je zas vypaseny, ale potravu vzdy zobral takze sa asi na zvlek ani nepripravoval

Užívateľov profilový obrázok
Discobijec
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 13. Decembra 2009, 19:17
Bydlisko: Sezemice
Re: Genus: Ceratogyrus - Pocock, 1897

Príspevok od užívateľa Discobijec » 30. Júla 2011, 10:45

Je u vas na Sk k sehnani C. meridionalis ? viděl ho někdo ?
Obrázok


Napísať odpoveď