Heterothele villosella

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Fany
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 16. Septembra 2011, 19:47
Kontaktovať užívateľa:
Heterothele villosella

Príspevok od užívateľa Fany » 23. Marca 2012, 20:27

Jednoho som si objednal od MP páči sa mi jeho sfarbenie a to že pradie veľa pavučín :) chová ho tu niekto? zišli by sa neaké rady na nete toho moc o ňom nieje iba v poľštine som sa máločo dozvedel :)
" Jak mohol pán boh dať takú krásnu krajinu takým škaredým ľuďom" :D

Užívateľov profilový obrázok
helebrouku
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 27. Decembra 2010, 10:57
Re: Heterothele villosella

Príspevok od užívateľa helebrouku » 7. Júna 2012, 21:35

Tiež sa mi asi dostane do za chvíľku do chovu a niečo som tiež zisťoval , podmienky údajne tak isto ako u Holotheli incei , H. villosella by mal byť tiež sociálny druh a jed by mal byť pre človeka menej nebezpečný , jed o niečo silnejší ako od poriadnej osi , lokálni opuch bez ďalších príznakov .
grizzly.szm.sk

Peťo ;)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Heterothele villosella

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 8. Júna 2012, 02:48

s Holothele incei nema nic spolocne ... mladata z jedneho kokonu sa nacas medzi sebou znesu ale asi bude iba otazkou casu dokedy
Pvovodom je z tanzanie, takze chov ako ostatne africke suchomilne pavuky, taktiez pravdepodobne patri medzi toxicky vyznamne druhy ale k nicomu sa neviem dopatrat
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Heterothele villosella

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 8. Júna 2012, 09:06

traja patraci nic nenasli...takze skusime google:

Kód: Vybrať všetko

http://www.dipluridae.de/PDF/Raab%20&%20Drolshagen%20%282007%29.pdf
vyskyt tohto rodu sa primarne taha od nigerie (z.afrika) cez kamerun kongo do tanzanie. uvadza sa ze heterothele caudicula sa nachadza v argentine, ale podla smitha je to zlym oznacenim typoveho materialu a zakoncuje tym, ze skutocna lokalita vyskytu heterothele caudicula je najpravdepodobnejsie zapadna afrika
...
heterothele villosella vyzaduje male ubikacie pretoze druh je pomerne maly. vo svojom prirodzenom prostredi (amani, vychod usambarskych hor, tanzania) zije h.villosella pravdepodobne pod korenmi a skalami co ma spolocne s heterothelle spp. nadoba by mala tieto podmienky kopirovat. odporuca sa poskytnut vyssiu vrzstvu substratu, aby si pavuk vykopal noru. obvykle pavuk okolie nory silno zapradie, takze sa odporuca ju rozne konariky listy korene a podobne "zbytocnosti"(moj dodatok). dizajn pavucinoveho hniezda sa da porovnat s podobnymi druhmi celade dipluridae, lievikovity tvar v centre ktoreho ciha pavuk na korist. hniezdo moze pokracovat aj pod povrch.
podklad ani suchy ani mokry. nedoporucuje sa substrat nechat uplne preschnut.
...
zhrnutie:
maly druh 2-3cm
rychly rast/dospievanie
bezproblemove primanie potravy (i vacsia korist)
toxicita vraj mierna az bezvyznamna (ale pri vtackaroch z afriky by som si tym nebol isty)...ide skor o schopnost prahryznut kozu a mnozstvo vpusteneho jedu (velkost)
podmienky:izbova teplota (alebo 26-28*), 60% vlhkost
parenie viac menej bez vacsich problemov s moznostou napadnutia samca
v kokone 20-150 drobcov (od velkosti samice)
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
helebrouku
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 27. Decembra 2010, 10:57
Re: Heterothele villosella

Príspevok od užívateľa helebrouku » 10. Júna 2012, 13:28

Milan.svk napísal:s Holothele incei nema nic spolocne ... mladata z jedneho kokonu sa nacas medzi sebou znesu ale asi bude iba otazkou casu dokedy
Pvovodom je z tanzanie, takze chov ako ostatne africke suchomilne pavuky, taktiez pravdepodobne patri medzi toxicky vyznamne druhy ale k nicomu sa neviem dopatrat
Ja si myslím že má napríklad veľkosť veľmi podobnú ďalej si robí veľmi podobné nory a pavúčiny. Zniesť sa znesú asi tak že tie slabšie jedince poslúžia ako potrava a tie silnejšie sú schopné spolu byť mám známeho ktorý má už 3. generáciu spolu.
Keďže pochádza z oblastí kde sa zväčša vyskytujú pavúky s dosť vysokou toxicitou jedu je pravdepodobné že je jedovatejší , ale viem na beton že jedovatý nie je , jeden známi mi podal info o teste kde robili asi nejaký rozbor jedu tohto pavúka a podľa výsledkov by to nemal byť toxicky významný druh , dokonca by mal byť jeho jed porovnateľný s osou , lokálny opuch ako som už spomínal mierna bolesť a malo by to za malý čas prejsť , samozrejme ak chovateľ pri uhriznutí nedostane nejakú infekciu to už je horší prípad ;)
grizzly.szm.sk

Peťo ;)

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:
Re: Heterothele villosella

Príspevok od užívateľa kurec » 10. Júna 2012, 17:37

Mě jako začátečníkovi se tihle pavouci vůbec nelíbili, nemám s nimi přímo zkušenost, ale obecně, koupím si pavouka, dám ho do přiměřené krabičky s ukrytem a substratem, vlhčím mu jednu třetinu nádoby, a krmím, kde je problém? :)

jediné thele co mě zaujalo bylo Idiothele :)

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Heterothele villosella

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 10. Júna 2012, 19:18

helebrouku napísal:ale viem na beton že jedovatý nie je
tak Ti poviem, že na betón jedovatý je :-P ..pretože všetky pavúky sú jedovaté ;-) ...záleží len na sile toxicity, na množstve produkovaného toxínu, na type toxínu .....
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
helebrouku
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 27. Decembra 2010, 10:57
Re: Heterothele villosella

Príspevok od užívateľa helebrouku » 10. Júna 2012, 23:00

Blondi :) napísal:
helebrouku napísal:ale viem na beton že jedovatý nie je
tak Ti poviem, že na betón jedovatý je :-P ..pretože všetky pavúky sú jedovaté ;-) ...záleží len na sile toxicity, na množstve produkovaného toxínu, na type toxínu .....
máš pravdu ;) len mám ten zlozvyk že keď poviem jedovatý tak to myslím tak že silne a keď povjem nejedovatý tak zo myslím tak že je slabo jedovatý :?
grizzly.szm.sk

Peťo ;)

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Heterothele villosella

Príspevok od užívateľa metalkohol » 13. Júla 2013, 01:35

Ako doplnkový druh je fajn, mám drobce už od prvého zvleku a okamžite boli žravé, útoky sú okamžité. Teraz sú v 3. a sú vykŕmené, jedovatosť neriešim, ani spoločný chov, uvidím čo sa s nich vykluje časom, ale zatiaľ príjemné prekvapenie.
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:
Re: Heterothele villosella

Príspevok od užívateľa kurec » 14. Júla 2013, 09:23

metalkohol napísal:Ako doplnkový druh je fajn, mám drobce už od prvého zvleku a okamžite boli žravé, útoky sú okamžité. Teraz sú v 3. a sú vykŕmené, jedovatosť neriešim, ani spoločný chov, uvidím čo sa s nich vykluje časom, ale zatiaľ príjemné prekvapenie.
Doplňkový? Ty si nemyslíš, že tento druh je plnohodnotný?

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Heterothele villosella

Príspevok od užívateľa metalkohol » 14. Júla 2013, 10:37

je plnohodnotny, ale aj dosť malý. S mojho pohladu su druhy ktore su zaujimavejsie. Ale opakujem, čo sa tyka žravosti zvliekania, tak je velmi fajn :)
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
ophiel
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 21. Júla 2011, 22:28
Bydlisko: Trenčín
Re: Heterothele villosella

Príspevok od užívateľa ophiel » 14. Júla 2013, 13:21

nedá mi nereagovať, je to velmi zaújimavý druh aj ked velkosťou velmi neovplýva ale moje očakávanie splnil do bodky, začal som cca 15-mi kusmi 1zv spoločný chov (mám ich od rovnakého chovatela) teraz sú v 5zv a je ich ešte 14, ako píšeš sú žravé akčné a už chytajú aj farbu takže aj atraktívne, pre istotu som si 5 oddelil a 9 nechal spolunažívať tak som zvedaví ako to dopadne :) je to viac menej "nechcený" druh ale som rád že ich mám.
no PAIN
no GAIN

Užívateľov profilový obrázok
joky77
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 31. Augusta 2012, 12:28
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:
Re: Heterothele villosella

Príspevok od užívateľa joky77 » 14. Júla 2013, 14:30

no tiez som si bral par kuskov len tak "aby doma bolo" :D ale som prijemne prekvapeny a nakoniec som rad,ze ich mam :) rychlo rastu, su zrave, uz sa aj vyfarbuju, robia radost :) Urcite druh ktory sa oplati minimalne skusit :)

JarekM
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 27. Júna 2012, 18:40
Re: Heterothele villosella

Príspevok od užívateľa JarekM » 11. Augusta 2013, 23:28

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, jak je to s jejich dlouhověkostí? Jelikož rychle dospívají, kolik let se cca dožívají? Děkuji

Užívateľov profilový obrázok
Rain
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 4. Januára 2011, 17:52
Bydlisko: Zlate Moravce
Kontaktovať užívateľa:
Re: Heterothele villosella

Príspevok od užívateľa Rain » 10. Septembra 2013, 10:27

Obrázok

Obrázok



Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Heterothele villosella

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 10. Septembra 2014, 14:07

dva jednozvlekove drobce z mojho odchovu (spolocny chov) ... uvidime ako dlho im tento tandem vydrzi :)
Obrázok
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)


Napísať odpoveď