Lasiodora parahybana

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Shadow
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17. Septembra 2007, 21:51
Bydlisko: kosice

Príspevok od užívateľa Shadow » 7. Augusta 2009, 11:33

zomrie ? ....to hádam nie ...
jop parahybanka 9 zvl.... :))))a dalsie pavuciky
Kosice

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 7. Augusta 2009, 11:44

Shadow napísal:zomrie ? ....to hádam nie ...
hovorime tu o zranenych pedipalpach ak ich ta mys (ktora ako pises je este dnu) uplne vyradila tak bude mat pavuk problem s primanim potravy aj tych cvrckou a mozno medzitim ako pisem tento prispevok uz mys poziera pavuka
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
gabrielli
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 3. Júna 2009, 00:42
Bydlisko: ENEMY TERITORY
Kontaktovať užívateľa:
no jo

Príspevok od užívateľa gabrielli » 7. Augusta 2009, 13:09

mal by si jej tie rany potriet mukou alebo popolom z cygarety a nehat ho aspon 2-3 tyzdne na pokoji mysami sa mozu krmit pavuky je to normalne v prirode ale domace su predca len odchovane a nepoznaju krutu prirodu tak niesu take agresivne preto by si mal davat mensie misi nie vecie ak mu tie pedipalpy nespravis tak ti moze (vykrvácať :D) je to pridroda silnejsi vyhrava a v tomto pripade je to mys neviem perso si ju tam akoze nehal
Dosť pavúkov zopár scolopendier a nejake te hady atď........Ospravedlňujem sa za gramatické chyby
"Nenávidím lúdi ktorý si myslia že sú najmúdrejší musia komentovať aj to čo sa nedá máju stále nejaký problém nevedia si pomyslieť svoje ale stále musia vyrývať"
Venované niektorým členom Fora

Shadow
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17. Septembra 2007, 21:51
Bydlisko: kosice

Príspevok od užívateľa Shadow » 7. Augusta 2009, 13:17

už je vonku ..som ju ihneď vytiahol ... keď som písal prvý príspevok ...a ten popol alebo múka jak mu to mám potrieť ?? ..vykrvácať ?? a ešte k tej múke a popolu ..to pomôže aký to má účinok
jop parahybanka 9 zvl.... :))))a dalsie pavuciky
Kosice

Užívateľov profilový obrázok
gabrielli
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 3. Júna 2009, 00:42
Bydlisko: ENEMY TERITORY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gabrielli » 7. Augusta 2009, 13:32

no tak ja neviem ake ma rozsiahle trzne rany ak to este stale viteka tak by si to mal potriet ono to upcha a uz to nebude tiect tta hemolymfa je to nieco ako nasa krv cital som clanok v ktorom sa stalo ze padol chovatelovy z ruky pavuk na zem a praskol zadocek zacala tiest hemolymfa a kedze bol fajciar tak popol z cigarety naniesol na ranu a pavuk prezil je mozne pouzit i muku tak ak mu to moc tecie tak sa do toho pus ako mu to tam das je na tebe skus mu to nasipat dlhou lizickou :D alebo ak sa nebojis a mas prax v chytani tal si ho chyt a nanes tod vse
Dosť pavúkov zopár scolopendier a nejake te hady atď........Ospravedlňujem sa za gramatické chyby
"Nenávidím lúdi ktorý si myslia že sú najmúdrejší musia komentovať aj to čo sa nedá máju stále nejaký problém nevedia si pomyslieť svoje ale stále musia vyrývať"
Venované niektorým členom Fora

Shadow
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17. Septembra 2007, 21:51
Bydlisko: kosice

Príspevok od užívateľa Shadow » 7. Augusta 2009, 13:34

a keď už mu to netečie ?? sú tam len zbytky a už nič ... furt je na skle a sa odvtedy nepomohol ...akurát si tú ranu čistil chelicerami ..ale vyzerá to byť v pohode ... tak mu dám pokoj ...

Edit: ešte som sa cghcel spýtať ..čo s tou myšou ?? pustiť ju do prírody či čo ? :D čo mám spraviť ?
Edit: a keby náhodou si ju mám nechať čo nechcem ..tak čo jej mám dať žrať a kde ju mám držať ?
jop parahybanka 9 zvl.... :))))a dalsie pavuciky
Kosice

Užívateľov profilový obrázok
gabrielli
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 3. Júna 2009, 00:42
Bydlisko: ENEMY TERITORY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gabrielli » 7. Augusta 2009, 13:40

ak uz nemas ziadne ine zveri co by ju skonzumovaly tak ju zahod von oknom :D obrazne povedane vipust ju von alebo ak mas nejakeho kamosa co ma hady alebo velke pavuky tak muju daj nevidim problem v zbaveni sa mysi ak ani jedna moznost nejde tak ju vrat do zverimexu a povec ze ju chces vimeni ta cvrcki vtej hodnote tod vse
Dosť pavúkov zopár scolopendier a nejake te hady atď........Ospravedlňujem sa za gramatické chyby
"Nenávidím lúdi ktorý si myslia že sú najmúdrejší musia komentovať aj to čo sa nedá máju stále nejaký problém nevedia si pomyslieť svoje ale stále musia vyrývať"
Venované niektorým členom Fora

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 7. Augusta 2009, 13:56

gabrielli napísal:ak uz nemas ziadne ine zveri co by ju skonzumovaly tak ju zahod von oknom :D obrazne povedane vipust ju von alebo ak mas nejakeho kamosa co ma hady alebo velke pavuky tak muju daj nevidim problem v zbaveni sa mysi ak ani jedna moznost nejde tak ju vrat do zverimexu a povec ze ju chces vimeni ta cvrcki vtej hodnote tod vse
toho pavúka čo máš na fotke máš v chove? vyzerá ako niejaký "trapdoor spider "
dospelý samec cyriocosmus leetzi,nepáril..info SS

Užívateľov profilový obrázok
gabrielli
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 3. Júna 2009, 00:42
Bydlisko: ENEMY TERITORY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gabrielli » 7. Augusta 2009, 14:19

jo je to nejaky druh celade ctenizidae tiez zvanich "trapdoor spider" fascinuju ma tieto pavuky momentalne nemam ziadneho v chove ale akurat som sy vybavil dva mlade uz sa na ne tesim
Dosť pavúkov zopár scolopendier a nejake te hady atď........Ospravedlňujem sa za gramatické chyby
"Nenávidím lúdi ktorý si myslia že sú najmúdrejší musia komentovať aj to čo sa nedá máju stále nejaký problém nevedia si pomyslieť svoje ale stále musia vyrývať"
Venované niektorým členom Fora

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 7. Augusta 2009, 15:14

gabrielli napísal:jo je to nejaky druh celade ctenizidae tiez zvanich "trapdoor spider" fascinuju ma tieto pavuky momentalne nemam ziadneho v chove ale akurat som sy vybavil dva mlade uz sa na ne tesim
Jedna sa o Gorgyrella sp., tzv. African Red Trapdoor Spider, teda aspon co vidno z toho avataru. Podla zdrojov velmi agresivny a podla Kovařika "dosti jedovaty sklipkan". Ak o nom chcete debatiť, spravte temu, možno sa zainteresovani vyjadria (Smiguel a.i.) :-)
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 7. Augusta 2009, 15:19

Shadow napísal:a keď už mu to netečie ?? sú tam len zbytky a už nič ... furt je na skle a sa odvtedy nepomohol ...akurát si tú ranu čistil chelicerami ..ale vyzerá to byť v pohode ... tak mu dám pokoj ...

Edit: ešte som sa cghcel spýtať ..čo s tou myšou ?? pustiť ju do prírody či čo ? :D čo mám spraviť ?
Edit: a keby náhodou si ju mám nechať čo nechcem ..tak čo jej mám dať žrať a kde ju mám držať ?
Pokiaľ to už netečie a ta ranka mu ani nemokva, tak kašli na to, nechaj to tak ako je, pravdepodobne mu to zaschlo. A čo s myšou? Ako ti radili - daj ju niekomu kto chova hady...alebo kto ma nejakeho velkeho pavuka...alebo ju daj segre pod vankus :-D A ako vravel Nery - neadultnym pavukom, a celkovo pavukom vobec nedavaj myši, maximalne holiatka, vylucis tym riziko ze sa opat stane cosi podobne.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 7. Augusta 2009, 15:21

Shadow napísal:a keď už mu to netečie ?? sú tam len zbytky a už nič ... furt je na skle a sa odvtedy nepomohol ...akurát si tú ranu čistil chelicerami ..ale vyzerá to byť v pohode ... tak mu dám pokoj ...

Edit: ešte som sa cghcel spýtať ..čo s tou myšou ?? pustiť ju do prírody či čo ? :D čo mám spraviť ?
Edit: a keby náhodou si ju mám nechať čo nechcem ..tak čo jej mám dať žrať a kde ju mám držať ?

Nechaj pavúka napokoji tak ako píšeš. Tie rany si aj sám dokáže očistit, a ked nedostal infekciu tak sa z toho dostane. Je lepsie nic mu tam nedávat popol ci muku. V prirode ked sa mu to stane kto mu posype ranu mukou ? domorodci ? :lol: Priroda to tak zariadila, co sa zachranit da, to prezije. Co nie, bohuzial. Je to z časti aj tvoja chyba, pokial pavuka ta mys napadla mal si okamzite reagovat a nie nechat ju tam. Nevadi, poucil si sa a nabuduce uz budes vediet.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
gabrielli
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 3. Júna 2009, 00:42
Bydlisko: ENEMY TERITORY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gabrielli » 7. Augusta 2009, 15:24

ano mukou ked je to vazne ked je taka vimozenost preco mu tim nepomoct

a aj som sy myslel ze je to Gorgyrella.spp ale nechcel som trepnut a inak nemozes to vediet na 100% :D

momentalne som si kupil mlade Gorgyrella.sp black
Naposledy upravil/-a gabrielli v 7. Augusta 2009, 15:29, upravené celkom 1 krát.
Dosť pavúkov zopár scolopendier a nejake te hady atď........Ospravedlňujem sa za gramatické chyby
"Nenávidím lúdi ktorý si myslia že sú najmúdrejší musia komentovať aj to čo sa nedá máju stále nejaký problém nevedia si pomyslieť svoje ale stále musia vyrývať"
Venované niektorým členom Fora

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 7. Augusta 2009, 15:27

gabrielli napísal:ano mukou ked je to vazne ked je taka vimozenost preco mu tim nepomoct
suhlasim ked sa da pomoct tak pomaham aj ja v obchodnom svete sa tomu hovori ochrana investicie kedze pavuka si pravdepodobne kupil
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 7. Augusta 2009, 18:48

Som opačného názoru, žiadnu múku a už vonkoncom nie cigaretový popol, ako hovori Razor - ak rana nie je priliš veľká, nebola do nej zanesená infekcia a pavúk má prežiť, prežije.

gabrielli napísal:a aj som sy myslel ze je to Gorgyrella.spp ale nechcel som trepnut a inak nemozes to vediet na 100% :D
Nabudúce skús čitať cely moj príspevok, hlavne tú časť kde píšem, že to, že je to Gorgyrella sp. usudzujem z toho čo sa dá vyčítať z tvojho avataru.

OT: A skus písať normálne a nezamieňaj si tvrde a makke i/y len preto aby si bol zaujimavy, pretože pochybujem že slovko "sy" bol len preklep.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
gabrielli
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 3. Júna 2009, 00:42
Bydlisko: ENEMY TERITORY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gabrielli » 7. Augusta 2009, 19:00

keby dobre citas pisal som pri velkych ranach ak je mala tak to netreba

Kód: Vybrať všetko

edit - adi
Dosť pavúkov zopár scolopendier a nejake te hady atď........Ospravedlňujem sa za gramatické chyby
"Nenávidím lúdi ktorý si myslia že sú najmúdrejší musia komentovať aj to čo sa nedá máju stále nejaký problém nevedia si pomyslieť svoje ale stále musia vyrývať"
Venované niektorým členom Fora

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 12. Augusta 2009, 12:36

ja zakoncim tuto nepodnu konverzaciu zaujimavou myslienkou ktoru som vcera pocul.
ze jeden uspesny odchov parahybany (u hociakecho chovatela) zabezpeci dopyt slovenska na minimalne dva roky.
znie to zaujinmavo
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
gabrielli
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 3. Júna 2009, 00:42
Bydlisko: ENEMY TERITORY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gabrielli » 12. Augusta 2009, 15:19

tak to musi bit riadny odchov :D
Dosť pavúkov zopár scolopendier a nejake te hady atď........Ospravedlňujem sa za gramatické chyby
"Nenávidím lúdi ktorý si myslia že sú najmúdrejší musia komentovať aj to čo sa nedá máju stále nejaký problém nevedia si pomyslieť svoje ale stále musia vyrývať"
Venované niektorým členom Fora

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 12. Augusta 2009, 15:24

Parahybany a aj ostatne velke pralesne druhy mavaju bezne v kokone cez 1000 vajicok. Poznam cloveka kt. mal kokon a tam 2000 drobcov.

To je celkom dost.

Kamosov chromatus mal kokon a dnu bolo odhadom cez 1000 vajicok , bohuzial ho zjedli smutivky.

Toto je jedna z veci co tvori cenu pavuka.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
gabrielli
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 3. Júna 2009, 00:42
Bydlisko: ENEMY TERITORY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gabrielli » 12. Augusta 2009, 15:32

to je pravda cenu dost urcuje pocet mladých ale i ine factory ale stých 2000 mu prezije cca 1500 ci??? nevies kolko mu ostalo po par dnoch tyzdnoch??
Dosť pavúkov zopár scolopendier a nejake te hady atď........Ospravedlňujem sa za gramatické chyby
"Nenávidím lúdi ktorý si myslia že sú najmúdrejší musia komentovať aj to čo sa nedá máju stále nejaký problém nevedia si pomyslieť svoje ale stále musia vyrývať"
Venované niektorým členom Fora

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 12. Augusta 2009, 16:02

Je pravda, ze zemne druhy maju vysoke straty , ale vacsinou uz v kokone ..., ak spravne inkubujes tak ti ostanu takmer secky ...

Ake si mal odchovy ?
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 12. Augusta 2009, 22:30

OK ale dajme tomu ze mame minimalny pocet pavukov 1zv. povedzme 500-700 ks mame tu par burz u ktorych to ide s predajom ako to ide, neviem ci sa chovatelska zakladna rozsiruje tak rychlo aka je ponuka a ako casto a v akych poctoch sa rozmnozuje tento druh ale ostatni "stari" chovatelia pochybujem zeby si ako dalsie chovance zadovazili prave tento druh?
tak ci tak mi to vychadza stale rovnako ako som napisal v predchadzajucom prispevku
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Pike
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 18:01

Príspevok od užívateľa Pike » 25. Januára 2010, 18:59

Obrázok

moja parahybana.mala by byť v 7.zv ale už vyše roka sa nezvliekala.neviete kde môže byť problém?

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 25. Januára 2010, 21:48

Nechce se jí. Nebuď netrpělivej :)
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 25. Januára 2010, 21:49

7. zvlek a rok - uz mala byt z koze von...ale niektoré pavúky si proste dajú načas...zvýš teplotu, menej ju vyrušuj. A možno je to nejaká pomalá samica.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.


Napísať odpoveď