Lasiodora parahybana

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
palo_bj
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27. Marca 2009, 16:35

Príspevok od užívateľa palo_bj » 19. Marca 2010, 13:43

caute mam doma parahybanu ma cca 11- 11,5 cm v nohach neviete mi povedat aky by to mohol byt zvlek?? l10 moze ??

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 19. Marca 2010, 13:57

palo_bj napísal:caute mam doma parahybanu ma cca 11- 11,5 cm v nohach neviete mi povedat aky by to mohol byt zvlek?? l10 moze ??
može. i viac može.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 19. Marca 2010, 16:10

zalezi od veeela faktorov ...

Tak sa to da urcit +/- 3-5 zvlekov - co ti je na nic ...

ak nevies zvlek a mas to ako urcenu samicku ..., tak si uz pis zvleky od teraz ... necisluj.

Potom bude dolezite iba to , kedy sa zvliekla , koly pareniu
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

palo_bj
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27. Marca 2009, 16:35

Príspevok od užívateľa palo_bj » 19. Marca 2010, 18:00

jj bral som ju ako 7zv a uz sa mi 3 krat zvliekla.ja som nevedel urcit aky by to mohol byt zvlek pretoze som nemal skusenosti.a teraz som niekde tu na fore cital ze ma v 10zv 14 cm v nohach tak ma to dost prekvapilo. tak sa len preto pytam ale vdaka za odpovede.ianc je to moj milacik az na tu agresivitu ktoru by si mohla niekedy odpustit :D

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 23. Marca 2010, 11:05

ahojte mam jeden dotaz mam dospelu lasiodoru a jeden kamos neco trepal ze ak ma na vsetkych nohach haciky tak to je samcek? :oops:
ci to je blbost?

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 23. Marca 2010, 11:11

diZZy napísal:ahojte mam jeden dotaz mam dospelu lasiodoru a jeden kamos neco trepal ze ak ma na vsetkych nohach haciky tak to je samcek? :oops:
ci to je blbost?
:shock: :shock: :shock:

Obrázok

1-tarsálne pazúriky

zdroj

Kód: Vybrať všetko

theraphosidae.szm.sk
- Dufam, ze sa Terno nenahneva .... :wink:


for diZZy: Kukni si anatomiu , a kopec dalsich veci ... a povedz kamosovi, nech nekeca bludy ... :wink:

Pardon, ale toto ma vie vzdy dojat ... .
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 23. Marca 2010, 11:15

heh no dik no terno by sa hnevat nemal bral som od neho uz par pavučikov sme skoro susedia :D

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 23. Marca 2010, 11:16

diZZy napísal:heh no dik no terno by sa hnevat nemal bral som od neho uz par pavučikov sme skoro susedia :D
Tak to sa potom cudujem tvojej otazke !!!

Rychlo utekaj a zober ho niekde na pivo ... aby si sa niecomu priucil :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 23. Marca 2010, 11:38

heh no on je o dost starsi odo mna. a pivo nepijem :D skvor na kofcu :) horsie je ze mu nejde zvoncek ze marek :D prepacte za ot
pavukov chovam kratko tak sa mam este co to ucit ale viem ze ma to bavi to je hlavne :)

palo_bj
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27. Marca 2009, 16:35

Príspevok od užívateľa palo_bj » 16. Apríla 2010, 14:58

prepacte mam taky problem.vcera si mi vyzliekla do 11zv. zvlecku som vybral a cel som ju vysusit lebo vsetky zvlecky si odkladam.ked som isiel z domu dostal sa ku nej moj pes a zozral ju spolu s predoslou. moze sa mu nieco stat??

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 16. Apríla 2010, 15:01

Poľa mňa psi žerú aj horšie veci ...... a pokiaľ viem americké druhy pred zvliekaním vykopú chĺpky na lôžko (opravte ma ak sa mýlim ) ...... myslím si že mu nič nebude .......

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 16. Apríla 2010, 15:11

palo_bj napísal:prepacte mam taky problem.vcera si mi vyzliekla do 11zv. zvlecku som vybral a cel som ju vysusit lebo vsetky zvlecky si odkladam.ked som isiel z domu dostal sa ku nej moj pes a zozral ju spolu s predoslou. moze sa mu nieco stat??
Hmm existuje jedna vedecka praca, ktora sa zaobera prave pozitim obrannych chlpkov zial nemam ju (skusim ju ziskat). Zavolaj veterinarovi a spytaj sa na podani Benadryl, Piritonu alebo podobnych liekov na zmiernenie alergickych reakcii. Konzultuj snim mnozstvo podania. Tie lieky su pre istotu, neexistuje studia, ktora by podobny pripad riesila. Ta, ktoru som spominal ak sa dobre pamatam sa zaobera pozitim zle upeceneho pavuka. Potom informuj ako to dopadlo.
Naposledy upravil/-a Sceptic v 16. Apríla 2010, 15:13, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 16. Apríla 2010, 15:12

Sturm napísal:Poľa mňa psi žerú aj horšie veci ...... a pokiaľ viem americké druhy pred zvliekaním vykopú chĺpky na lôžko (opravte ma ak sa mýlim ) ...... myslím si že mu nič nebude .......
Ano mylis sa.

palo_bj
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27. Marca 2009, 16:35

Príspevok od užívateľa palo_bj » 16. Apríla 2010, 15:25

ok pojdem s tym za veterinorom nebudem riskovat pred zvlekom vykopavala chlpky do pavuci videl som to na vlastne oci aj ked si na tie pavuciny nelahala ale mala ich pred vchodom do ukrytu bola to nieco ako brana obsipana chlpkami.takze ich mnozstvo na zvlecke by mohlo byt menie ale predsa ako som pisal nebudem riskovat

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 16. Apríla 2010, 15:30

palo_bj napísal:ok pojdem s tym za veterinorom nebudem riskovat pred zvlekom vykopavala chlpky do pavuci videl som to na vlastne oci aj ked si na tie pavuciny nelahala ale mala ich pred vchodom do ukrytu bola to nieco ako brana obsipana chlpkami.takze ich mnozstvo na zvlecke by mohlo byt menie ale predsa ako som pisal nebudem riskovat
Nevykopu samozrejme vsetko pre to tam je iste nebezpecie.

palo_bj
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27. Marca 2009, 16:35

Príspevok od užívateľa palo_bj » 16. Apríla 2010, 15:36

tak a je to bol som tam mam to kusok psikovi prehliadol papulu (velmi sa jej to nepacilo) ale nenasiel nic.a neviem nesom v tom nejaky odbornik ale je pravda ze obranne chlpky v zvlecke nemaju taky uciniok ako chlpy priamo z pavuka??

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 16. Apríla 2010, 15:47

Sceptic napísal:
palo_bj napísal:ok pojdem s tym za veterinorom nebudem riskovat pred zvlekom vykopavala chlpky do pavuci videl som to na vlastne oci aj ked si na tie pavuciny nelahala ale mala ich pred vchodom do ukrytu bola to nieco ako brana obsipana chlpkami.takze ich mnozstvo na zvlecke by mohlo byt menie ale predsa ako som pisal nebudem riskovat
Nevykopu samozrejme vsetko pre to tam je iste nebezpecie.
No tak som mal sčasti pravdu ... dúfam že psíkovi naďalej nič nebude :)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 16. Apríla 2010, 15:47

palo_bj napísal:tak a je to bol som tam mam to kusok psikovi prehliadol papulu (velmi sa jej to nepacilo) ale nenasiel nic.
No to by som sa cudoval keby si nieco nasiel. To ako ocakavas, ze najdes mikroskopicke obranne chlpky zapichnute v hrdle psa?

palo_bj napísal:a neviem nesom v tom nejaky odbornik ale je pravda ze obranne chlpky v zvlecke nemaju taky uciniok ako chlpy priamo z pavuka??
To je to iste. Ziadne ine obranne chlpky neexistuju len tie na povrchu pavuka.

Ps: Uz si mal byt na ceste ku veterinarovi.

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 16. Apríla 2010, 16:00

palo_bj napísal:tak a je to bol som tam mam to kusok psikovi prehliadol papulu (velmi sa jej to nepacilo) ale nenasiel nic.a neviem nesom v tom nejaky odbornik ale je pravda ze obranne chlpky v zvlecke nemaju taky uciniok ako chlpy priamo z pavuka??
Mno,osobne si myslim ze najst volnym okom/lupou obranne chlpky v ustnej dutine psa moze byt celkom problem...resp.je to asi nemozne...priklanal by som sa skor k tomu ze aj keby sa pozachytavaju tak viac skody by robili v dalsich castiach traviacej sustavy po zaludok,na druhu stranu ber to tak ze pes ma travenie a celkovy system povedzme "vykonnejsie" a to co by clovekovi uskodilo jemu nemusi nic spravit...kazdopadne presne na otazku ako mozu obranne chlpky v tomto smere konkretne posobit fakt odpovedat s istotou neviem.Kazdopadne psa pozoruj a keby daco tak s nim zase chod veterinarovi prip napis sem...myslim vsak ze pokial sa to neprejavilo nejak kriticky za tento den,malo by to byt na vela % ok.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 1. Mája 2010, 20:10

Obrázok

moj subadult samcek s otvorenou narucou privital liatie vody na substrat :P
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 16. Mája 2010, 14:58

tu je moja Lasiodora parahybana asi tyzden po zvleku :) 8/9. zvl.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 16. Mája 2010, 16:04

viac vody
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 16. Mája 2010, 18:58

hej hej adi ... viem ja jej to každý deň vlhčím ... ale nejako sa to stráca :lol:
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 16. Mája 2010, 19:49

tak mas bud velke vetracie otvory, alebo neviem, lebo nevidim cele tera :D
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 16. Mája 2010, 19:56

ja jej to vždy tak vlhčím davam jej najviac okolo napajačky a okolo nory tak pomenej :)
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/


Napísať odpoveď