Lasiodora parahybana

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 10. Júla 2010, 18:20

tak a dneska som sa pokušal o parenie L.parahybany :) a bolo uspešne :) zo zaciatku to vizeralo bez sance ... samica nemala asi chut ale samec ju zacal otukavať a samicka sa nakoniec poddala taky som rad :) zatial moje prve parenie :) skoda že som nerobil video :( ale nejake foto som porobil aj s iphonom v tom najlepsom som siel pre fotak ale ako som prisiel uz mal samcek samicku polozenu na chrbte a vsunute bulbusi v nej trvalo to asi 6 sekund potom ju odsotil a riadne odštartoval :D
tu su nejake foto ale nechcel som ich moc rušit tak nieje to boh vie čo ...

Obrázok

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us
Obrázok

Uploaded with ImageShack.us

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us



mam este nejake dotazi ... mam skusit parit este raz ? ak ano kedy ?
co mam teraz samicke dopriat ako strava,vlhkost klud,teplota... moze mi niekto poradit :?: :)
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 10. Júla 2010, 18:30

gratulujem!!! mne sa to nepodarilo...skúšal som skoro dva mesiace a nič...samica najprv nejavila záujem a potom samca zožrala, nestihol som mu pomôcť :-/

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 10. Júla 2010, 18:31

inak....nevieš o nejakom voľnom samcovi???

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 10. Júla 2010, 18:37

No ja som tiez myslel ze s toho nič nebude ... ale ako samec dobiedzal tak samička nemala navyber :) no ak mi niekto napise ci mam skusit parenie este raz a samec to prezije aj na druhy pokus by sme sa urcite dohodli :)
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 10. Júla 2010, 19:13

nechaj teraz tak, za pár dní skús zas...samičke podľa mňa postačí teraz dať zopár cvrčkov alebo ak je, tak holíča...ale ako pozerám na fotky, je napapaná :)

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 10. Júla 2010, 19:18

no krmim ju po zleku uz asi tyzden ... pravidelne svrčkami včera dostala pekne holiča dneska velkeho cvrčka :)
tak to skusim este jeden krat v pondelok :)
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 10. Júla 2010, 19:35

:)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 11. Júla 2010, 09:42

a co tak pockat na samca kedy sa precerpa?
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 11. Júla 2010, 10:25

zombi ... to je mi jasne ...do rana nič ... asi bol moc unaveny :D
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 11. Júla 2010, 12:27

samec niekedy napári jedným bulbusom...a má ic dva :D..ale hej..počkať kým prečerpá...mne sa vždy rýchlejšie prečerpaly, keď zacítili samicu :P...asi vedeli, že skôr ku nej nepôjdu :P

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 12. Júla 2010, 23:36

no tak samec asi precerpany nebol mozno aj bol ale nevsimol som si...
tak dneska som skusil parenie druhy krat ale neuspesne....
samec bol nejaky meisty...stale utekal... asi citil nieco od samici tak som ho dal naspet do tera...rozmyslam ze to uz necham tak ...prve parenie prebehlo uspesne tak snad niečo s toho bude...
inak mam dokaz...ked sa samec precerpa ako dlho po precerpany je schopny sparit samicu ? ako myslim tak,ze kolko je sperma v bubusoch pareníu schopne... dik.
:)
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

palo_bj
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27. Marca 2009, 16:35

Príspevok od užívateľa palo_bj » 16. Júla 2010, 11:44

zdravim vsetkych ktory prazdninuju.mam mensi ale mozno aj vacsi problem. viem ze ste asi vecsina bniekde na dovolenke ale dufam ze sa najde niekto kto mi poradi.nebol som doma 2 tyzdne.a ked som sa vratil vsimol som si ze parahybana nema uplkne zatiahnute chelicery.alebo lepsie povedane nema ich vobec zatiahnute.ked stoji na zemi tak ich ma polozene na substrate. dnes som jej podal cvrcka a je vidiet ze je hladna.cvrcka dokonca aj prenasleduje ale ak pride k stretu nedokeze ho prebodnut pripada mi to ako keby mala tie chelicery oslabene.zlomene niesu a vyzera to tak ze ani hroty niesu poskodene takze naozaj neviem.cvcka som aj zabil a hodil pred nu ale len ho dvihne a ked sa chce pohnut tak jej hned vypadne.nedokaze ho udzat. co to moze byt?? :(

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 16. Júla 2010, 11:55

palo_bj napísal:zdravim vsetkych ktory prazdninuju.mam mensi ale mozno aj vacsi problem. viem ze ste asi vecsina bniekde na dovolenke ale dufam ze sa najde niekto kto mi poradi.nebol som doma 2 tyzdne.a ked som sa vratil vsimol som si ze parahybana nema uplkne zatiahnute chelicery.alebo lepsie povedane nema ich vobec zatiahnute.ked stoji na zemi tak ich ma polozene na substrate. dnes som jej podal cvrcka a je vidiet ze je hladna.cvrcka dokonca aj prenasleduje ale ak pride k stretu nedokeze ho prebodnut pripada mi to ako keby mala tie chelicery oslabene.zlomene niesu a vyzera to tak ze ani hroty niesu poskodene takze naozaj neviem.cvcka som aj zabil a hodil pred nu ale len ho dvihne a ked sa chce pohnut tak jej hned vypadne.nedokaze ho udzat. co to moze byt?? :(
noo podla toho co pises tak to vyzera na degeneraciu chelicer. ked nevie nijako pridrzat potravu tak to mas stratene...mam rovnaky problem u adult samca N. vulpinus lenze on zas nevie druhy clanok chelicery ohnut aby chytil potravu, funkca je len 1 chelicera. Pokial su obe koncove clanky chelicer v čudu tak to znamena pre pavuka skor ci neskor smrt...
Obrázok
Obrázok
Obrázok

palo_bj
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27. Marca 2009, 16:35

Príspevok od užívateľa palo_bj » 16. Júla 2010, 12:00

nenapravy sa to ani po zvleku?? teda ak sa ho dozije :cry: je to moj prvy pavuk strasne ma to stve nechapem ako sa to mohlo stat.urobil si to sam alebo je to nejaka choroba??

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 16. Júla 2010, 15:05

ona pokial sa nebude moct nazrat tak sa ti na 90% nezvlecie, aj ked moja b. smithi, teraz je uz po smrti :( raz dostala plesen, za par dni sa zvliekla, pak jej na zadku narastla "rakovina" zila snou asi dva roky a za ten cas sa zvliekla asi 4-5krat, a nejedla vela, a mala uz cez 7rokov a urcite bola adultna (mala cez 6cm v tele)

skus jej dat holatko ak je dost velka alebo nieco take, co si nemusi dvihnut do vzduchu aby to mohla jest, ze to proste bude travit polozene na zemi

palo_bj
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27. Marca 2009, 16:35

Príspevok od užívateľa palo_bj » 16. Júla 2010, 15:16

co to sposobilo?? ked som ju dnes pozoroval pripada mi to tak ze chlicerami hybe len ich nedokaze ohnut a zabodnut do koristi

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 16. Júla 2010, 15:54

nespôsobilo jej to zly zvlek, alebo si tie chelicery nevyhla na niečom napr. na mriežke na vetranie?napr. moja A. geniculata si pri zvleku zlomila jednu cheliceru, ale vyzera to tak že bude ok niejak si vystači s tou jednou(dufam že po dalšom zvleku sa jej dostatočne zregeneruje)....no ale pokiaľ ta tvoja L. parahybana nebude prijimať potravu, tak sa nema šancu po čase zvliecť a tym padom sa jej chelicery nezregeneruju ak to je možne pri tych vyhnutych chelicerach...skus jej dať niejake to holiča alebo niejaky väčši kusok kuracieho mäsa, možno to dokaže niejak natraviž a zožerie ho :roll:

palo_bj
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27. Marca 2009, 16:35

Príspevok od užívateľa palo_bj » 16. Júla 2010, 16:04

mne to pripada tak ze ona s celymi chelicerami hybe len ich nedokaze ohnut a zabodnut sa.a keedze som nebol doma tak je mozne ze kusala aj vetranie.takze mohlo by bbyt sanca ze sa to po zvleku napravi alebo budu vyhnute stale??

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 16. Júla 2010, 16:36

hm ... tak napis kedy sa ti naposeldy zvliekala... ona ak sa pred zvlekom riadne nevkrmi tak to je asi dost zle...
hlavne nech ma stale vodu... aby aspom mohla pit ...
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 16. Júla 2010, 16:41

horsie bude ak sa to zvlekom zhorsi

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 16. Júla 2010, 16:42

tak myslim ze po zvleku to moze byt iba lepsie ako teraz... ale ak ma do zvleku este nesiac hore dole ... tak ak nebude dost silna zvlek neprezije dla mna
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

palo_bj
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27. Marca 2009, 16:35

Príspevok od užívateľa palo_bj » 16. Júla 2010, 16:49

tak naposledy sa zvliekol 15 aprila. teraz je v 11 zv. pochybujem ze sa vyzlecie tak skoro no na jej nestastie.este pred dvomi tyzdnami zozrala 3 peken velkych cvrckov a ked som prisiel tak uz mala chelicery poskodene no.takze myslite ze ma sancu na prezitie a ze by sa to mohlo po zvleku napravit?? pokusim sa ju krmit velkymi kusami mesa aby to dostala len dufam ze to nebude marne je mi jej luto ako sa s tym trapi :cry:

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 16. Júla 2010, 16:52

verim ti ze ta to mrzi ... ved aj koho by to nemrzelo ... nechcem ti brat nadeje ale myslim ze uz to asi nerozchodi ... ked si jej hodil tie svrcky...vybral si zvišky potravy ? ked si nebo doma mala dostatok tekutin ?
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

palo_bj
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27. Marca 2009, 16:35

Príspevok od užívateľa palo_bj » 16. Júla 2010, 16:59

no tak zvysky vybrate mala tie ktore sda vybrat dali lebo vecsinou ich nosi do ukrytu.ale ked nezerie tak tam nechodi ani ignoruje ho proste a ano tekutiny mala.pokusim sa do nej natlacit co najviac potravy dufam ze nieco zozerie aj bez tych chelicer no.a dufam ze sa zvlecie cim skor a ci uspesne alebo neuspesne co uz za pokus to stoji.taze myslite ze je to z vetracej mriezky??

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 16. Júla 2010, 17:02

myslim ze nie...
asi taky cit ma , ze ked niečo robi a vie ze si ublizuje tak s tym prestane...
najskvor nejaka choroba...
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/


Napísať odpoveď