Lasiodora parahybana

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 16. Júla 2010, 17:03

obcas sa stava, ze pavuk chce prekusat mriezku, a miesto toho sa mu smikne, padne, a nahodou si zlomi, alebo poskodi jednu ci obe chelicery, ked iba jednu je to este ten lepsi pripad,

v krasavci s chlupatyma nohama od klatila sa pise nebudem citovat nepametam si to presne ale nieco take "pokial sa pavukovy odlomia obydve chelicery, predkladajte mu cerstvo zvlecenu potravu, kim je este meka" ... takze si myslim ze to fakt za ten pokus stoji

dizzi- kdesi to tu pisal asi blondi. o c. crawshayi, o zlomenej ci akej chelicere ze sa to zvlekom zhorsilo, ale nevem, ak to nenajdem tak to pokladaj len ze som si v hlave pospajal veci co spolu nesuvisia

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 16. Júla 2010, 17:04

ja si myslim že si ich asi na niečom vylomila, možno že aj na tej vetracej mriežke, kto vie....a uvidiš časom či sa z toho dostane, ale iste je, že ak nebude môcť natraviť si potravu a niejak ju prijimať dalšieho zvleku sa asi ťažko dožije :?

palo_bj
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27. Marca 2009, 16:35

Príspevok od užívateľa palo_bj » 16. Júla 2010, 17:05

ale len tak z nicoho nic?? doteraz silna zdrava agresivna zrava a za dva tyzdne tu ma trosku?? moze to byt degeneracia chelicer?? nieco take ako reuma?? ze mu znicoho nic takto vazne poskodilo chelicery??

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 16. Júla 2010, 17:06

hej ... niekde to tu je ... viem ale zasa je to 50-50 % ...
bud sa to zlepsie alebo zhorsi ale aj ked pavuk nekde odrapne nohu ...
po zveku narastie ...maju to haluzne vymylsene naši milačikovia ... :)
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 16. Júla 2010, 17:07

hmm ale pavuky netravia potravu chelicerami,
- po uraze je casto aj z toho najvacsieho machra "troska" prikladom toho su hlavne "skuseny" motorkari, alebo odvazny chovatelia :D

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 16. Júla 2010, 17:09

diZZy napísal:hej ... niekde to tu je ... viem ale zasa je to 50-50 % ...
bud sa to zlepsie alebo zhorsi ale aj ked pavuk nekde odrapne nohu ...
po zveku narastie ...maju to haluzne vymylsene naši milačikovia ... :)
nohy ani nespominaj, moja h.maculata nema jedno makadlo:( teda uz ho ma ale stale je omnoho mensie ako to druhe - uz dva zvleky sa to regeneruje

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 16. Júla 2010, 17:09

jj netravia chelicerami potravu, ale pomocou nich si ju najprv natravia.....chapeš zahriznutim sa do koristi vypustia jed ktore rozkladaju tkanivo a tak tu korisť vycuca....tak som to myslel :D

palo_bj
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27. Marca 2009, 16:35

Príspevok od užívateľa palo_bj » 16. Júla 2010, 17:12

ok budem robit co budem moct no ak uvidim ze sa vysledky nedostavuju a ze sa iba trapi ulahcim jej to. :cry: vies tuna u nas v bardejove to nieje take lahke zohnat cerstvo zvlecenu potravu a tak

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 16. Júla 2010, 17:13

skus jej kupit male holičatko ... a nejkym sposobom jej ho natrni ...
aspom to skus,...
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

palo_bj
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27. Marca 2009, 16:35

Príspevok od užívateľa palo_bj » 16. Júla 2010, 17:16

skor ako nad holicatom som rozmyslal nad kuracou pecienkou a podobne proste nieco co natravi lahsie

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 16. Júla 2010, 17:17

kup si sub-adultne cvrcky (take co este nemaju kridla ale uz su dost velke) a v tychto teplotach nemas problem ich chovat aj doma staci im kusok pokrcenej vreckocky navhlcenej a jedna granula pre psa, za chvilku sa ti cvrcky zvlecu. staci ich len hodit pak pavukovi
-nemusia byt subadultne zrovna, to som napisal kvoli velkosti.

palo_bj
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27. Marca 2009, 16:35

Príspevok od užívateľa palo_bj » 16. Júla 2010, 17:20

milan asi si ma nepochopil ona nedokaze nic uchopit nedokaze ich zohnut vie ich dvihat hore dole len ale nevie ich zahnut ani nic nimi prebodnut je s nimi uplne nemotorna takze cvrcky nepripadaju v uvahu aj ked sa ich pokusa chytat hned jej ujdu jedneho som zabil ale nedokazala ho dvihnut zo substratu lebo sa jej hned vysmykol

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 16. Júla 2010, 17:21

je jedno či jej daš kusok mäsa alebo holiča....pavuk sa musi aj tak do toho zahriznuť aby vylučil do tej svojej koristi traviace enzimy ktore korisť rozklada a pavuk to vycucava...takže veľa šťastia

palo_bj
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27. Marca 2009, 16:35

Príspevok od užívateľa palo_bj » 16. Júla 2010, 17:22

prave to zahryznutie je jeden obrovsky problem.ona to proste nedokaze :cry: dokaze to nadvihnut ale zahryznut do toho nieje sanca

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 16. Júla 2010, 17:26

ach tak ser na setko, ak si skuseny, aspom trosku, tak si daj chirurgicke rukavice, chyt ju medzi nohami a cvrcka jej na te chelicery proste napichni :D :D :D jen ne prstami ale pinzetou, aby si nahodou nenapichol aj sam seba
- dufam ze vies ako sa taky pavuk chyta ... palcom a prostrednikom, hlavohrud pridrzas ukazovakom zvrchu, a medzi 3 a 4 parom noh
ak bude moc utocit tak ju jemne pritlac stetcom k podkladu a pak ju lahsie chytis,
z chelicer jej toho cvrcka pravdepodobne budes muset dat aj dole, tak stim dlho ani necakaj aby jej tam neprischol
teraz ma napada. nevylucuje pavuk traviacu tekutinu cez usta?
a cez chelicery jed, ktory zabija, omracuje alebo pomaha traveniu, ale sam o sebe netravi?

palo_bj
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27. Marca 2009, 16:35

Príspevok od užívateľa palo_bj » 16. Júla 2010, 17:29

no ked mala rotiahnute chelicery tak som videl ako vylucuje traviacu tekutinu len tak naprazdno neviem co to malo znamenat ale uz s tym prestala myslis ze to napichnutie jej neublizi? ked ma tie chelicery v takom stave??

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 16. Júla 2010, 17:33

musis opatrne a snad sa nic nestane, ak budu te chelicery uhybat(aj ked pochybujem, ked bude taka podrazdena skor ich bude snazit sa zabodnut- preto ta pinzeta) tak jej ich trosku tim ukazovakom zatlac do toho cvrcka
-pak sa mozes podelit o skusenosti, hlavne si daj bacha, a obrannych chlpkov cakaj na tony, takze na mieste su aj okuliare, nielen te rukavice
-u agresivnych pavukoch casto vidno kvapky jedu na konci chelicer ked sa fakt uz najeduju, obcas aj pri pareni :D (to som samividi tiez cital prave o parahybane)

palo_bj
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27. Marca 2009, 16:35

Príspevok od užívateľa palo_bj » 16. Júla 2010, 17:37

fuuuha pavuka som nikdy na ruku nebral a uz vobec som sa ho nepokusal chytat a teraz mi radis to a este o mnoho viac :D neviem **** jak to zvladnem ale kedze ani ruky nemam najcitlivejsie tak sa toho naozaj bojim aby som ju nedoriadil :(

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 16. Júla 2010, 17:40

tak skus sa skontaktovat z nejakym chovatelom z vychodu (je ich tu na fore dost) a on by ti stim mozno aj pomohol
a mozno aj rad, (nova skusenost) a pak ten pocit ze sa to aj naozaj podarilo :D ja by osm sa nato dal ale ja to mam na vychod fakt dost daleko

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 16. Júla 2010, 17:52

nuž, neviem-neviem či to vyjde, ale za pokus nič nedáš....je to tak, ako vraví Jacob-chelicerymi pustí jed aj tráviace enzými, ktoré to roztrávia a on vlastne "vycucá" to, čo potrebuje=mimotelové trávenie :).....kamoš mal podobný problém so škorpíkom, mal "dodrbané" obe chelicery a kedže nevel nič natráviť , dával mu cukrovú vodu :)

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Aero » 16. Júla 2010, 17:55

čo sa skúseností týka najbližsie bj bude asi adi ... skús písnuť jemu nech sem mrkne či by Ti vedel pomôcť a poradiť.
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 16. Júla 2010, 17:55

necitam to cele ... bo sa mi nechce.

Ale asi ma neaky pavuk polamane chclicery ...

Co sa tyka predkladania potravy .- tak vsetko nasekane, narezane ... najlepsie priamo do ust.

Podla velkosti ... ked je velky aj prekrojene hola je good.

Travenie .... traviace stavy rozpustaju potravu na kasu kt. sa dalej dokaze lepsie vstrebat v tele pavuka ... bla bla bla ... pozname ...

On dokaze stravit aj vytekajuceho cvrka, mucnaka, hola ... bez toho aby priamo vstrekol traviace enzymi ...,


Tak v skratke ...

Vela zdaru a trpezlivosti.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

palo_bj
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27. Marca 2009, 16:35

Príspevok od užívateľa palo_bj » 16. Júla 2010, 17:57

ja sa bojim len toho lebo ona ma tie cheliceri citlive aj na dotyk zrejme a hned ked cela zakusnut do cvrcka tak jej ich skrucalo do jednej alebo druhej strany ma ich ako chroma pokial s nimi nic nerobi je to v pohode ked dviha nieco je to v pohode ale ked ce budnut nemoze pretoze jej tie cheliceri kryvi a predas len si bude chciet tu potravu aj posuvat a to ja nebudem moct robit a stale ju dookola chytat

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 16. Júla 2010, 18:00

ma pedipalpi
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

palo_bj
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27. Marca 2009, 16:35

Príspevok od užívateľa palo_bj » 16. Júla 2010, 18:04

ak je to otazka ano ma je to zdravy pavuk teda aspon bol nikdy som s nou nemal problemy az nastal tento


Napísať odpoveď