Lasiodora parahybana

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

kaco1710
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 6. Novembra 2006, 13:26
Bydlisko: detva

Príspevok od užívateľa kaco1710 » 14. Novembra 2006, 20:23

ani mne nechcela zrat asi tyzden lebo bola prezrata ....som jej daval aj 2 cvrcky za den ale teraz uz papka normalne

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 14. Novembra 2006, 20:27

niekedy to riešila tak , ze ak nebola hladna , alebo len pre zabavu, pozabijala vsetkych cvrckov co som jej dal do terarka a nechala ich tak a nestarala sa dalej o nich ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 15. Novembra 2006, 17:59

uz ziedla troch , zas dostal chut do jedla ....
bohuzial uz nieje umna ..... som ju predal kamosovy , bola moja 1. :(
ale som rad , ze je v dobrych rukach .... :D
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

kaco1710
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 6. Novembra 2006, 13:26
Bydlisko: detva

Príspevok od užívateľa kaco1710 » 15. Novembra 2006, 22:00

a v kolkom bola zvleku?

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 16. Novembra 2006, 15:30

to ti presne nepoviem len velmi nepresny odhad, mala 7,5 cm ,
lovil som v pamäti a dal by som jej aj 8-9 zvlekov , bola moj 1 a nerobil som si ziadne zaznamy , myslel som si , ze su mi nanic a teraz sa mi to vypomstilo....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:
POMOC!!! Manipulácia...

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 16. Augusta 2007, 13:13

:?: Mam otázku, ohladne tochto super jedinca. Mam doma L.Parahybanu samicu cca 6cm v tele a je viac nez dost agresívna. Co mi vobec neprekáza, lebo som o nej sníval uz velmi dlho. Utoci na vsetko co vidi... Uz len ked zacnem rosit rozprasovacom tak útocí na vodu ako besná.
No prejdem k otázke, :shock: zaujímalo by ma akým sposobom jej cistíte terárium od zvyškov potravy (to asi len zriedka lebo moja vsetko zje) alebo od plesní. Jej agresivita mi v tom trochu bráni, lebo v rohu terária sa mi spravila malá biela plesen, prevdepodobne od cvrka (asi tam hodil bobok) a ked chcem pinzetou odobrat kus zeme (lignocel+raselina) ide po mne ako po cvrkovi. Vobec sa nebojí a nerobí ústupky. Ide rovno do výpadu, neváha skocit na vzdialenost cca 15cm. Chcel by som spoznat vase techniky ci ju niecim prikryjete(myskou), alebo ju nechate utocit na pinzetu, alebo máte nejakú inú parádnu techniku. Skúste mi poradit tú najlepsiu a najjednoduchsiu techniku, lebo to chcem odstránit cim skor!!! Vdaka!!! Vopred sa ospravedlnujem ak tu uz takato otázka bola no nemal som cas prezriet uplne vsetky texty na fore :oops: .

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:
Re: POMOC!!! Manipulácia...

Príspevok od užívateľa FoXo » 16. Augusta 2007, 13:22

FeRo1251 napísal::?: Mam otázku, ohladne tochto super jedinca. Mam doma L.Parahybanu samicu cca 6cm v tele a je viac nez dost agresívna. Co mi vobec neprekáza, lebo som o nej sníval uz velmi dlho. Utoci na vsetko co vidi... Uz len ked zacnem rosit rozprasovacom tak útocí na vodu ako besná.
No prejdem k otázke, :shock: zaujímalo by ma akým sposobom jej cistíte terárium od zvyškov potravy (to asi len zriedka lebo moja vsetko zje) alebo od plesní. Jej agresivita mi v tom trochu bráni, lebo v rohu terária sa mi spravila malá biela plesen, prevdepodobne od cvrka (asi tam hodil bobok) a ked chcem pinzetou odobrat kus zeme (lignocel+raselina) ide po mne ako po cvrkovi. Vobec sa nebojí a nerobí ústupky. Ide rovno do výpadu, neváha skocit na vzdialenost cca 15cm. Chcel by som spoznat vase techniky ci ju niecim prikryjete(myskou), alebo ju nechate utocit na pinzetu, alebo máte nejakú inú parádnu techniku. Skúste mi poradit tú najlepsiu a najjednoduchsiu techniku, lebo to chcem odstránit cim skor!!! Vdaka!!! Vopred sa ospravedlnujem ak tu uz takato otázka bola no nemal som cas prezriet uplne vsetky texty na fore :oops: .
Ak vravis ze skace a je velmi agresivna tak neviem ci ju stihnes prykryt :) Aku mas dlhu pinzetu? Ak malu treba kupit co najdlhsiu a ja zvyknem robit tak ze strcim len pinzetu do vnutra a krycie skolku viiac nevysuvam len tolko aby presla pinzeta. Alebo ju s jednej strany niecom zaujat a rychlo na druhej strane s pinzetou vybrat to co treba.

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 16. Augusta 2007, 13:32

moja parahybana v 9. zvleku je úplný kľuďas- včera pod ňou dokonca prechádzal cvrček a ona si ho flegmaticky vzala :D

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:
Re: PROBLEM!!!

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 16. Augusta 2007, 13:42

Tu pinzetu mam 25 cm dlhu a terarko na sirku cca 30cm a kedze je to v rohu na konci tak mam 5cm ruku v terarku. A mam dost respekt pred jej chelicerami :!:

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 16. Augusta 2007, 14:20

Skus ju oddelit nejakou dostickou alebo niecim, proste spravit medzi nou a priestorom kade pojdes s pinzetou taku provizornu ,,stenu,, :D

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 16. Augusta 2007, 16:23

Pripadne nech ti pomoze mmaina :))) Alebo iny clen rodiny alebo kamarat aby dako striehol na pavuka a ty si rychlo vytiahnes to co potrebujes :)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 16. Augusta 2007, 16:40

je to jednoduche ja ked vyberam vecicky napr od T. Blondi co utoci aj po mojom tieni :D tak jedoducho ju rozdrazdim , zdvyhne predne nohy a potom v pohodke vyberam co potrebujem ..sem tam skoci po pinzete , zisti ze je to kov a ustupuje to sa opakuje nevadi mi to je to normalne a moja pinzeta ma len 20 cm a nemam strach ze ma napadne alebo podobne ak ano tak co uz , smola nie :)

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 16. Augusta 2007, 17:06

PiXeL napísal:je to jednoduche ja ked vyberam vecicky napr od T. Blondi co utoci aj po mojom tieni :D tak jedoducho ju rozdrazdim , zdvyhne predne nohy a potom v pohodke vyberam co potrebujem ..sem tam skoci po pinzete , zisti ze je to kov a ustupuje to sa opakuje nevadi mi to je to normalne a moja pinzeta ma len 20 cm a nemam strach ze ma napadne alebo podobne ak ano tak co uz , smola nie :)
No neviem ci je to najlepsi napad a to sa nebojis ze si na pinzete moze poranit chelicery ?

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 16. Augusta 2007, 18:31

FoXo napísal:
PiXeL napísal:je to jednoduche ja ked vyberam vecicky napr od T. Blondi co utoci aj po mojom tieni :D tak jedoducho ju rozdrazdim , zdvyhne predne nohy a potom v pohodke vyberam co potrebujem ..sem tam skoci po pinzete , zisti ze je to kov a ustupuje to sa opakuje nevadi mi to je to normalne a moja pinzeta ma len 20 cm a nemam strach ze ma napadne alebo podobne ak ano tak co uz , smola nie :)
No neviem ci je to najlepsi napad a to sa nebojis ze si na pinzete moze poranit chelicery ?
nie

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 16. Augusta 2007, 22:12

bol som dnes pozriet vystavu vo vychodoslovenskom muzeu, najviac sa mi pacil tento pavuk :D

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 16. Augusta 2007, 22:24

PiXeL napísal:
FoXo napísal:
PiXeL napísal:je to jednoduche ja ked vyberam vecicky napr od T. Blondi co utoci aj po mojom tieni :D tak jedoducho ju rozdrazdim , zdvyhne predne nohy a potom v pohodke vyberam co potrebujem ..sem tam skoci po pinzete , zisti ze je to kov a ustupuje to sa opakuje nevadi mi to je to normalne a moja pinzeta ma len 20 cm a nemam strach ze ma napadne alebo podobne ak ano tak co uz , smola nie :)
No neviem ci je to najlepsi napad a to sa nebojis ze si na pinzete moze poranit chelicery ?
nie
:) ani nevies ako rychlo dokaze pavuk vybehnut po pinzete na ruku ... mam s tym viacej skusenosti a strach je zdravy ....

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 16. Augusta 2007, 22:47

mnw sa to tiez pozdava ako zahravanie sa s ohnom .......,

ja na stastie este nemam skusenost s kusnutim ..... ale uz mi par krat vybehol pavuk na ruku ... a aj pod saty .....,

A bal som sa ....., aby som mu neublizil ked ho budem chytat 8) :D :lol:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 17. Augusta 2007, 01:09

cvabo napísal:
PiXeL napísal:
FoXo napísal: No neviem ci je to najlepsi napad a to sa nebojis ze si na pinzete moze poranit chelicery ?
nie
:) ani nevies ako rychlo dokaze pavuk vybehnut po pinzete na ruku ... mam s tym viacej skusenosti a strach je zdravy ....
Ale ja som nepovedal abybolo krcie sklo otvorene uplne ale strcis pinzetu a zaklopis kricie sklo teda podla toho ako mas robene terarko ale pokial sa ti otvor vysuva dohora tak vopchas pinzetu a krycie sklo na pinzetu polozis nie uplne ale nechas tam kus volna co nie je ani 1 cm a to pochybujem ze sa ti tade prestrci

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 17. Augusta 2007, 06:53

ked sme pri tom spekulovani treba mi pinzetu cca 50cm nevie niekto o niecom ?

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 17. Augusta 2007, 09:18

cvabo napísal:ked sme pri tom spekulovani treba mi pinzetu cca 50cm nevie niekto o niecom ?
no ja som pocul este o 30 cm ... ale o 50 ?? neviem neviem ci taku kupis ... ja mam 20 cm a staci mi to v pohodke. Je pravda ze nechovam toxicanov jedineho akeho mam je hercules. Ale parahybana na tu mi staci aj ruka :)

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 17. Augusta 2007, 10:55

PiXeL napísal:
cvabo napísal:ked sme pri tom spekulovani treba mi pinzetu cca 50cm nevie niekto o niecom ?
no ja som pocul este o 30 cm ... ale o 50 ?? neviem neviem ci taku kupis ... ja mam 20 cm a staci mi to v pohodke. Je pravda ze nechovam toxicanov jedineho akeho mam je hercules. Ale parahybana na tu mi staci aj ruka :)
osobne si myslim ze na toto raz zle doplatis. Ja mam tri velksti pinziet: 14,5cm, 19,5cm a 28cm

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:
Re: PROBLEM!!!

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 17. Augusta 2007, 12:27

Tak, mozem sa vam pochvalit ze som to zvladol. Najskor som to skusal tak ze jej do terarka strcim dlhu a vysoku dosticku, no nemal som az taku vysoku tak som sa trochu bal. Reakcia parahybany na seba nenechala dlho cakat. Ako nahle som tam vopchat tu dosticku(a to pomaly), tak sa rozbehla k nej a ako by sa pripravila ze po nej bude liezt. Robil som to vsetko pri otvorených lavých dvierkach, lebo inak sa to totiz nedalo. Zle bolo na tom to ze som pravak a trochu blbo sa drzi lavou rukou dosticka a pravou sa pripravuje na pinzetovy utok (na plesen ktora je vzadu vlavo). Straasny respekt... Spravil som to strasne rychlo, len som vopchal ruku s pinzetou do terarka zahrabol do substratu a zdrhal prec. Lasiodora okamzite vystartovala po dosticke smerom nahor k miestu kde som odoberal substrat (este stale som mal otvorene dvierka). nastastie som to stihol a potom som uz len pomaly vytahoval dosticku a bolo. Takze vdaka Vam za rady....
Inac by som privital aj nejaky mensi clanok k tomuto (nazvem to) problemu. Napriklad ako sa cisti terarko alebo presuva chovanec z jedneho terarka do druheho pri agresivnych a hlavne pri toxicky vyznamnych druhoch. Ako postupovat najbezpecnejsie napr. pri P.ornate, ... alebo pri H.maculate(rychlost a toxicita).
To je zatial odomna vsetko este raz vdaka a prijemny den...
Naposledy upravil/-a FeRo1251 v 7. Marca 2008, 08:31, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 17. Augusta 2007, 12:29

Hej,tiez si myslím.100x ti to vyjde a raz nemusí.Po roku po mne chnapla "blba" rosea a dovtedy to bol uplny beranek.Ked uz mam pinzety tak ich pouzivam,ale ved je to tvoja vec...

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 17. Augusta 2007, 15:43

PiXeL napísal:
cvabo napísal:ked sme pri tom spekulovani treba mi pinzetu cca 50cm nevie niekto o niecom ?
no ja som pocul este o 30 cm ... ale o 50 ?? neviem neviem ci taku kupis ... ja mam 20 cm a staci mi to v pohodke. Je pravda ze nechovam toxicanov jedineho akeho mam je hercules. Ale parahybana na tu mi staci aj ruka :)
Taka pinzeta sa da zohnat, ja som mal v ruke aj 70tku alebo 75ku, uz neviem presne, tym uz sa da aj tiger nakrmit. :)
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

andy
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 23. Septembra 2006, 08:54
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa andy » 17. Augusta 2007, 15:53

A kde su šikovne ručičky?Ja som si pinzetu pekne vyrobil a to som teda neni žiadni kutil.Stači pásik plechu, treba ho ohnut, obrusiť hrany a spravíš si pinzetu akú dlhú a širokú potrebuješ.A je to uplne v pohode.Osobne som tiež nemohol zohnať v obchode dlhšiu ako 15-20 cm.


Napísať odpoveď