Theraphosinae sp. Mexico,Catemaco

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Theraphosinae sp. Mexico,Catemaco

Príspevok od užívateľa Sceptic » 10. Novembra 2013, 19:21

Druhovo neurceny druh vtackara z Mexika, ktory by sa mal podobat na Theraphosinae sp. Costa Rica I. Viacej dat nemam k dispozicii. Mladata prijimaju v pohode mikro-cvrckov.

Obrázok
Samica s kokonom. http://theraphosidae.webnode.cz/produkty/ - Slava Honsa

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Theraphosinae sp. Mexico,Catemaco

Príspevok od užívateľa Sceptic » 22. Novembra 2015, 12:43

V chove mam dvoch tychto pavukov a dnes mi skoro presne po 2 rokoch dospel samec a podla zvleku som si urcil ako druhy kus samicu :). Jedna sa o mensie pavuky, samec ma cca 3 cm v tele.

Po prezreti samice som vylucil rod Brachypelma. Zaujimavost je pritomnost stridulacneho aparatu ale len na retrolateralnej strane pedipalpy - trochanter, ktore trochu zasahuje aj do casti femuru. Cuspules pritomne, niektore tarsalne drapky ozubene. Obranne chlpky typu I s takzvanym "reserved barbs" (mozna pritomnost typu 3). Spermateka parova. Uvidime co nam povie samec a hlavne jeho bulbus.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Theraphosinae sp. Mexico,Catemaco

Príspevok od užívateľa Sceptic » 29. Apríla 2016, 17:50



Dnesne parenie tohto druhu bolo kratke ale velmi intenzivne. Samca som vlozil do ubikacie samice, kde cca 20 min neprebehla ziadna zvycajna komunikacia. Samec ma nasledne prekvapil trhavymi pohybmi tela a bolo zrejme, ze nacasovanie je spravne. Samec sa snazil zaujat samicu dalsich cca 5-6 minut avsak bez odozvy. Samica sa nahle obratila ku samcovi a nastavila na parenie, ktore trvalo cca do 15 sekund. Pravdepodobne doslo ku vlozeniu oboch bulbov. Pozoroval som minimalne jedno zasunutie. Samec nasledne usiel. Pavuky nejavili ziadne znaky agresie. Samec je 3-4 mesiace stary a samica sa pred dvoma tyzdnami zvliekla. Pred parenim som ju nieco malo nakrmil.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Theraphosinae sp. Mexico,Catemaco

Príspevok od užívateľa Sceptic » 15. Októbra 2016, 18:13

Samica sa dnes zial zvliekla.

parenie - 29.4.2016
zvlek - 15.10.2016


Napísať odpoveď