Tliltocatl albopilosum (ex Brachypelma)

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
frcatko
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 25. Septembra 2007, 10:51
Bydlisko: Kremnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa frcatko » 23. Novembra 2007, 09:42

mam albopilosku v 9zv. chovam ju v plastovej krabicke kde som jej urobil ukryt z rozrezaneho crepnika, ukryt bol asi tak velky ze sa tam napchala a este zostaval kusok miesta, o to vacsie bolo moje prekvapenie ked som jej tam dnes nakukol - na spodku nema lignocel takze vidno dovnutra - ona sa v takej malej diere dokazal zvliect!!!! dufam ze nebude mat z toho ziadne deformacie alebo co ale hadam pavuk vie co robi :!:

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 23. Novembra 2007, 09:46

frcatko napísal:mam albopilosku v 9zv. chovam ju v plastovej krabicke kde som jej urobil ukryt z rozrezaneho crepnika, ukryt bol asi tak velky ze sa tam napchala a este zostaval kusok miesta, o to vacsie bolo moje prekvapenie ked som jej tam dnes nakukol - na spodku nema lignocel takze vidno dovnutra - ona sa v takej malej diere dokazal zvliect!!!! dufam ze nebude mat z toho ziadne deformacie alebo co ale hadam pavuk vie co robi :!:
ahoj, zbytočne do malých krabičiek nedávaj črepník, lebo sa môže stať, že otrasom budeš mať placatého pavúka a nie albopilosu. Také veci, že črepníky a kokosové orechy a umelé rastliny sa dávajú do teárok a nie sú vhodné do krabičiek, lebo lahko sa môže stať, že ti taký črepník zmení polohu, ked chytíš krabičku a potom čau
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
frcatko
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 25. Septembra 2007, 10:51
Bydlisko: Kremnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa frcatko » 23. Novembra 2007, 09:48

nezmeni polohu je zakopany v lignoceli a ta krabica zas nema rozmery 5 x 5 cm ...

Užívateľov profilový obrázok
frcatko
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 25. Septembra 2007, 10:51
Bydlisko: Kremnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa frcatko » 23. Novembra 2007, 10:02

som ho kontoroloval, na moje pocudovanie nie je placaty ani koncatiny nema deformovane, akurat velkostny narast je minimalny, myslel som ze pavuk je natolko "inteligentny" aby nevliezol niekam kde bude mat problem so zvliekanim, bola to blbost s tym ukrytom a uz to neurobim

Užívateľov profilový obrázok
666JonDavis
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 19. Augusta 2007, 15:22
Bydlisko: Čereňany

Príspevok od užívateľa 666JonDavis » 5. Decembra 2007, 20:58

4. zvlek :)
Obrázok
"Satan has been the best friend the Church has ever had, as He has kept it in business all these years !"
Anton Szandor LaVey

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 2. Januára 2008, 12:08

10. zvlek adult.

Obrázok
Brachypelma smithi
Brachypelma albopilosum

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 2. Januára 2008, 13:30

si si istý ze 10zv? podla mna viac. A nie náhodou v tom si mal roseu ktorá ti zdochla? ja by som vymenil kompletne substrát, a pre albopilosum tam maš priliš sucho !
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Shadow
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17. Septembra 2007, 21:51
Bydlisko: kosice

Príspevok od užívateľa Shadow » 2. Januára 2008, 15:18

nehaj ho vidno ze je troska ved vete co... sak neh mu zdochne aj ta albopiloska...mozno pochopi co je to byt chovatelom
jop parahybanka 9 zvl.... :))))a dalsie pavuciky
Kosice

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 2. Januára 2008, 16:11

Shadow napísal:nehaj ho vidno ze je troska ved vete co... sak neh mu zdochne aj ta albopiloska...mozno pochopi co je to byt chovatelom
cawko..ak ta mozem o nieco poprosit..skus chovatelom radsej poradit ako napisat ,,ved viete co,,..a co ked nevieme a pomyslime si nieco ine??...hmm..

to miki1571: Aj mne sa zda zo to mas tam kde tu roseu.Ale ak sa myslim tak prepac..Podla mna ak je to to iste terarko radsej vymen komplet cely substrat aj znova vsetko aspon oplachni ako vravel Razor..lebo ak ti zomrela kvoli niecomu co bolo v tom substrate aby sa to nezopakovalo..

mrhyde
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 21. Februára 2007, 18:56
Bydlisko: trnava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mrhyde » 2. Januára 2008, 18:52

Johny.700 napísal:
Shadow napísal:nehaj ho vidno ze je troska ved vete co... sak neh mu zdochne aj ta albopiloska...mozno pochopi co je to byt chovatelom
cawko..ak ta mozem o nieco poprosit..skus chovatelom radsej poradit ako napisat ,,ved viete co,,..a co ked nevieme a pomyslime si nieco ine??...hmm..

to miki1571: Aj mne sa zda zo to mas tam kde tu roseu.Ale ak sa myslim tak prepac..Podla mna ak je to to iste terarko radsej vymen komplet cely substrat aj znova vsetko aspon oplachni ako vravel Razor..lebo ak ti zomrela kvoli niecomu co bolo v tom substrate aby sa to nezopakovalo..

to Jonny.700:mikimu tu uz ohladom gr.rosea radilo vela skusenych ch ovatelov aj tak si ,,urobil posvojom".Podla mna si staci nastudovat popis tohto druhu a vies vsetko podstatne o tomto pavukovy.Ja som pred rokom kupil ako 3zvl. 1kus a teraz je v 10zvleku a dari sa jej dobre. 8)

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 2. Januára 2008, 23:16

Obrázok
Obrázok
Toto je moj manzelsky par. :wink: Hore subadult samec dole adult samica.

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 3. Januára 2008, 09:03

hmm ked som ju kupoval tak som ju kupoval od dost skuseneho chovatela a spytal som sa ho ze ci ju mozem dat do terarka kde som mal predtym tu uhinutu gramostolu roseu a on mi odpovedal ze ok ze to by nemalo vadit ... z e nemusim menit substrat tak ja teraz newiem ...a chcel som sa este opytat ze v knihe Sklípkani od Volkera von Wirtha sa pise ze pre tento druh treba mat terarium zcela vhlke to znamena ze nemam nechat nic suche ?
Brachypelma smithi
Brachypelma albopilosum

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 3. Januára 2008, 09:42

pozor je rozdiel kupovat od skuseneho chovatela a od skuseneho predajcu.
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 3. Januára 2008, 09:45

tento druh, zije v dažždových pralesoch čiže treba mat vlhky substrat, ale ten stary pro grammostole ti uz podla mna nebude dobre nasávať vodu, vymenil by som to. Darmo ze je Brachypelma potrebuje vlhký substrát pretože zije v pralesoch Južnej Ameriky oblast Honduran. To je dobre ze si sa dočítal tú knihu som mal aj ja prvy krat, ale je to len kniha a niektoré veci sú tam nesprávne ze príbuzný Megaphobemy je Xenesthis. Nabereš skúsenosti budes múdrejší potom sa do knihy ani nepozries to mi ver. :wink: good luck a vymen pôdu
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 3. Januára 2008, 10:52

chcem sa vas opytat jednu vec vymenim jej substrat ale mam uz len to Tera coco to je ten lignocel co mam aj na tej fotke kde je ta brachypelma ... a ze ci to nebude vadit kde tam nebude raseline ale len tie kocky ...
Brachypelma smithi
Brachypelma albopilosum

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 3. Januára 2008, 11:59

miki1571 napísal:chcem sa vas opytat jednu vec vymenim jej substrat ale mam uz len to Tera coco to je ten lignocel co mam aj na tej fotke kde je ta brachypelma ... a ze ci to nebude vadit kde tam nebude raseline ale len tie kocky ...
tie kocky nebudú stačiť, lebo to je len na dekoráciu a ak dobre viem používa sa to pri chove hadov nie vtáčkarov. Musíš použiť lignocel, ktorý nie je drahý, to je universal substrate, raselinu tam nedavaj je výborným substrátom pre plesne a huby, takze ked bude az príliž mokrá a máš zlé vetranie tak sa priprav na extrémny zápach, a ked úplne vyschne tak ti nenasaje vodu vôbec, alebo len tažko, ako som písal vyššie albopilosa má rada vlhké prostredie, napr. smithi nie, on má radsej suchsie.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 3. Januára 2008, 12:08

Razor napísal:raselinu tam nedavaj je výborným substrátom pre plesne a huby
To je opat pekna blbost. Neviem kde beries taketo perly. To iste mozem povedat o lignoceli.
Razor napísal:takze ked bude az príliž mokrá a máš zlé vetranie tak sa priprav na extrémny zápach, a ked úplne vyschne tak ti nenasaje vodu vôbec, alebo len tažko
Odchoval som dve uz dospele adult samicky a samca B. albopilosum cisto len na raseline, klasika vlhkost, sucho pol na pol. Extremny zapach z raseliny som nikdy nezazil aj ked mam zle vetranie.
Razor napísal: To je dobre ze si sa dočítal tú knihu som mal aj ja prvy krat, ale je to len kniha a niektoré veci sú tam nesprávne ze príbuzný Megaphobemy je Xenesthis.
Toto by som si rad dal vysvetlit.


Megaphobema mesomelas bola v minulosti dokonca vedena ako Brachypelma mesomelas (co nemusi byt smerodatne). Taxonomicke znaky oboch rodov su na par vyznamnych rozdielov celkom podobne. Co sa tyka rodu Xenesthis jeho pribuzne rody su Theraposa, Sericopelma, Vitalius a podobne. Taxomonia je narocna vec pretoze kazdy z odbornikov, ktory sa s nou zaoberaju moze mat odlisny nazor na vec, co sa tyka zaradenia druhu do rodu a podobne. To, ze ma V. Wirth iny nazor ako iny taxomovia nemusi este znamenat, ze nehovori pravdu.


Opakovane ta prosim nepis o veciach o, ktorych nemas ani ponatie alebo len balansujes na hrane - mozno to bude pravda. Tvoje prispevky maju dezinformacny charakter.
Naposledy upravil/-a Sceptic v 3. Januára 2008, 13:27, upravené celkom 3 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 3. Januára 2008, 13:15

miki1571:

Nemusis menit substrat, vlhci pol mokro, pol sucho, pavuk si sam rozhodne kde pojde. Dal by som prec tu farebnu misku na vodu a nahradil niecim inym - plast (napr: odstrihnuty spodok kelimka od jogurtu bez potlace, vrchnak z nescafe a podobne.)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 3. Januára 2008, 13:34

Sceptic napísal:miki1571:

Nemusis menit substrat, vlhci pol mokro, pol sucho, pavuk si sam rozhodne kde pojde. Dal by som prec tu farebnu misku na vodu a nahradil niecim inym - plast (napr: odstrihnuty spodok kelimka od jogurtu bez potlace, vrchnak z nescafe a podobne.)
ked mu to zdochne nie ja budem na vine, ja by som to určite vymenil. Za 100% lignocel vlhký. Určite sa mu v tej starej pôde hemží tisíce roztočov...
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 3. Januára 2008, 13:40

Razor napísal:
Sceptic napísal:miki1571:

Nemusis menit substrat, vlhci pol mokro, pol sucho, pavuk si sam rozhodne kde pojde. Dal by som prec tu farebnu misku na vodu a nahradil niecim inym - plast (napr: odstrihnuty spodok kelimka od jogurtu bez potlace, vrchnak z nescafe a podobne.)
ked mu to zdochne nie ja budem na vine, ja by som to určite vymenil. Za 100% lignocel vlhký. Určite sa mu v tej starej pôde hemží tisíce roztočov...
stále ťa zrušia .... nechápem nieje ti to trápne stale písať hluposti? :roll:

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 3. Januára 2008, 13:48

Razor napísal:
Sceptic napísal:miki1571:

Nemusis menit substrat, vlhci pol mokro, pol sucho, pavuk si sam rozhodne kde pojde. Dal by som prec tu farebnu misku na vodu a nahradil niecim inym - plast (napr: odstrihnuty spodok kelimka od jogurtu bez potlace, vrchnak z nescafe a podobne.)
ked mu to zdochne nie ja budem na vine, ja by som to určite vymenil. Za 100% lignocel vlhký. Určite sa mu v tej starej pôde hemží tisíce roztočov...
Roztoce (aspon tieto) Ti pavuka urcite nazbiju ani mu nijako neublizia.

Na druhej strane, ked mi zdochne pavuk, susbstrat davam prec s nim automaticky, pre istotu.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 3. Januára 2008, 13:56

Razor napísal: raselinu tam nedavaj je výborným substrátom pre plesne a huby,
v terariach sa vetsinou pouzivala "kysla" raselina pretoze to bolo uplne nevhodne prostredie pre rast hub a plesne. Jej hlavna nevyhy su: Vyssia cena ako napr. lignocel a skutocnost ze pokial uplne preschne len velmi tazko absorbuje vodu.

Ja osobne nikdy nepouzivam lignocel viac ako 1 krat. Uz vobec by som nepouzil lignocel (alebo iny substrat) od uhynuteho jedinca. Pokial jeho g.rosea uhynula kvoli tomu co si myslim tak by som to nepodcenoval uz vobec. Viem o com hovoril - prisiel som tak o kopec pavukov.....
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 3. Januára 2008, 14:08

Toho pavuka ma aj tak v tom starom substrate :) a pochybujem, ze da na radu inych respektivne ma problem kupit novy lignocel (raselinu) a uz aj vymysla, nad pouzitim nahrady.

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 3. Januára 2008, 14:15

Sceptic tak mam to podla teba vymenit ci nie ...
Brachypelma smithi
Brachypelma albopilosum

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 3. Januára 2008, 14:24

terno napísal: Jej hlavna nevyhy su: Vyssia cena ako napr. lignocel
Vyssia cena ? Velke 80L vrce raseliny stoji do dvesto korun urcite, uz si cenu nepamatam, ale urcite je jej cena nizsia ako lignocelu.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.


Napísať odpoveď