Tliltocatl albopilosum (ex Brachypelma)

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 3. Januára 2008, 14:26

je to 2:1 ... vymen.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 3. Januára 2008, 15:35

Raqua napísal: Vyssia cena ? Velke 80L vrce raseliny stoji do dvesto korun urcite, uz si cenu nepamatam, ale urcite je jej cena nizsia ako lignocelu.
ja som kupovaval raselinu kyslu vrchoviskovu cena tam bola okolo 38,-Sk za 10 litrov. Bohuzial tie sa nepredavali vo vetsich baleniach. S inymi tipmi raseliny som nebol spokojny. Cena kocky linocelu ma vide 20 ceskych korun.
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 4. Januára 2008, 08:11

hh ale tak mam ho vymenit alebo nie .... dneska tam chcem ist kupit lignocel a dam tam cisty lignocel dufam ze to nebude vadit :P
Brachypelma smithi
Brachypelma albopilosum

Užívateľov profilový obrázok
666JonDavis
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 19. Augusta 2007, 15:22
Bydlisko: Čereňany

Príspevok od užívateľa 666JonDavis » 4. Januára 2008, 10:36

miki1571 napísal:hh ale tak mam ho vymenit alebo nie .... dneska tam chcem ist kupit lignocel a dam tam cisty lignocel dufam ze to nebude vadit :P
Sceptic ti napisal 2:1...vymen.
Ja sa tiez pridavam k nazoru, ze by si to urcite mal vymenit a kludne tam daj cisty lignocel.
Ja mam cisty lignocel u vsetkych pavukov a zatial vsetky ziju. :wink:
"Satan has been the best friend the Church has ever had, as He has kept it in business all these years !"
Anton Szandor LaVey

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 4. Januára 2008, 15:55

okej dal som tam cisty lignocel vyzera to ok :)
Brachypelma smithi
Brachypelma albopilosum

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 4. Januára 2008, 16:29

miki1571 napísal:okej dal som tam cisty lignocel vyzera to ok :)
aj s s nim daco robil ? piekol, varil atd ? :)

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 4. Januára 2008, 19:19

ee nepiekol ani newaril newiem ako sa to robi ... ani postup len som to dal do kybla a dal tam vodu pockal pol hodku a dal jemu do terarka ... to vadi nejako moc ked som ho nedal varit ? :P
Brachypelma smithi
Brachypelma albopilosum

Užívateľov profilový obrázok
frcatko
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 25. Septembra 2007, 10:51
Bydlisko: Kremnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa frcatko » 4. Januára 2008, 20:10

miki1571 napísal:ee nepiekol ani newaril newiem ako sa to robi ... ani postup len som to dal do kybla a dal tam vodu pockal pol hodku a dal jemu do terarka ... to vadi nejako moc ked som ho nedal varit ? :P
je tam dost velka sanca ze ti zacne plesniet a mozes tam mat nejake zarodky parazitov nabuduce daj lignocel minimalne na par minut do mikrovlnky aby si zabil bakterie a ostatnu chamrad co do tera nepatri :idea:

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 4. Januára 2008, 21:19

aha tak ale to ho mam teraz vybrat a vyvarit ho ?
Brachypelma smithi
Brachypelma albopilosum

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 4. Januára 2008, 22:05

LOL...to uz si tam strcil pavuka a teraz ho chces vybrat vyvarit to a strcit ho tam zas ? ... taku robotu si si zrobil :D neze by si si najprv precital clanok o zariadeni teraria tam to mas napisane ze to treba vyvarit a je tam aj ze ako :P

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 4. Januára 2008, 22:12

uz sa mi to nechce vyberat dufam ze nebudu plesen :) ale sak lignocel je menej nachilny na plesne ako raselina nie ?:P
Brachypelma smithi
Brachypelma albopilosum

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 4. Januára 2008, 22:12

ta kazdy hovori inac :D a ja neviem mne zatim neplesnivie ani jedno

Užívateľov profilový obrázok
multifas
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 27. Júla 2007, 12:45

Príspevok od užívateľa multifas » 4. Januára 2008, 22:55

miki1571 napísal:ee nepiekol ani newaril newiem ako sa to robi ... ani postup len som to dal do kybla a dal tam vodu pockal pol hodku a dal jemu do terarka ... to vadi nejako moc ked som ho nedal varit ? :P
-- nemas s toho terarka akvarium ked si ten lignocel zalial vodou a ako hovoris o ppol hodinu si to uz daval pavukovi?

Užívateľov profilový obrázok
multifas
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 27. Júla 2007, 12:45

Príspevok od užívateľa multifas » 4. Januára 2008, 22:55

miki1571 napísal:ee nepiekol ani newaril newiem ako sa to robi ... ani postup len som to dal do kybla a dal tam vodu pockal pol hodku a dal jemu do terarka ... to vadi nejako moc ked som ho nedal varit ? :P
-- nemas s toho terarka akvarium ked si ten lignocel zalial vodou a ako hovoris o ppol hodinu si to uz daval pavukovi?

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 5. Januára 2008, 01:44

multifas napísal:
miki1571 napísal:ee nepiekol ani newaril newiem ako sa to robi ... ani postup len som to dal do kybla a dal tam vodu pockal pol hodku a dal jemu do terarka ... to vadi nejako moc ked som ho nedal varit ? :P
-- nemas s toho terarka akvarium ked si ten lignocel zalial vodou a ako hovoris o ppol hodinu si to uz daval pavukovi?
Ved toto vsak ja susim lignocel aspon 3 adni a to mam v izbe totalne teplo sem tam. Ked je vonku slnko tak na balkone ale skor ako za dva dni ho nemam aspon polosuche.

Ako nehnevaj sa miki1571 ale vsetky clanky na ktorych si dali chalani zalezat si si necital sral sina ne, rady ktore ti dali takisto si kaslal na ne. Najprv si poprezeraj forum precitaj si najcastejsie otazky lebo ty si totalne najhorsi chovatel akeho kedy svet mohol vidiet. Robis vsetko zle, rychlo a zbrkle. Aj umela rastlina pri tebe uvadne

Moja rada je prestan chovat vtackarov lebo mam pocit ze pri tebe by zdochol aj svab ktory prezije atomovou bombu. Uz neraz som ti napisal svoj nazor na teba ale tymto sa potvrdilo ze tebe sa chov nie len vtackarov jednoducho nehodi.

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 5. Januára 2008, 09:03

V tomto špecifickom prípade by možno pomohol opačný prístup (Ostatní doma neskúšajte)! Takže-nemeň mu substrát,pokial budeš dávať nový,v živote ho nepreváraj ani inač neupravuj,hlavne nežmíchaj,na jednom substráte môžeš chovať n-pavúkov po sebe a čo je najdoležitejšie,nikdy sa neriaď tým,čo ti poradia ostatní

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 5. Januára 2008, 15:14

xixi :) ja som ten lignocel vyzmikal a nemam s terarka akvarko je tam celkom mokro 80 % vlhkost tam je ! taka aka ma pri tomto pavukovy byt nie ? tak nechapem preco a co robym zle ... newiem preco ale zda sa mi divne ze ked som kukal v jedne predajni kde maly gramostola roseu tak tam bolo k nej napisane ze tam ma byt vlhkost 70-80 % ale tu je nieco ine napisane ...
Brachypelma smithi
Brachypelma albopilosum

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 5. Januára 2008, 15:58

No vidiš,ako ti tam dobre poradili,a že rosea je tam-tam je určite len náhoda a blbá zhoda okolnosti,lebo to bolo !určite! správne :lol: Aj keď by som to ešte trochu upravil a dal by som ju priamo do akvárka s malým ostrovčekom,kde by si oddýchla,keby sa jej nechce plávať,samozrejme pri teplote aspoň 45 stupńov.

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 5. Januára 2008, 16:08

..a ziarovku dat od spodku, aby sa mohla posatit na priamy zdroj tepla :lol:

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 17. Januára 2008, 18:06

cawko jedna otazocka pocul som ze pavuky pletu pavucinu vtedy ked splietaju siet na ktorej by sa mohli zvliekat ... alebo spermaticku siet u samocv. Preco teda moja albopilosum pletie pavucinu stale ? mozno hlupa otazka ....
Brachypelma smithi
Brachypelma albopilosum

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 17. Januára 2008, 18:50

miki1571 napísal:cawko jedna otazocka pocul som ze pavuky pletu pavucinu vtedy ked splietaju siet na ktorej by sa mohli zvliekat ... alebo spermaticku siet u samocv. Preco teda moja albopilosum pletie pavucinu stale ? mozno hlupa otazka ....
Miki - preto lebo to je pavuk a pavuky robia siete, pavuciny. Niektore menej niektore viacej. Nevsimaj si to.

Je studia podla, ktorej ma pavucina antisepticke ucinky. Obsahuje ucinne latky a v stredoveku si ju prikladali na rany. Mozno ma robenie pavuciny okrem toho, ze reaguju na otras, ktore sposobuje napr: korist aj ine tajomstva.

antiseptický - zamedzujúci nákaze mikróbami; protihnilobný

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 18. Januára 2008, 18:09

no okej sak to bola len taka vedlajsia otazka.
Myslite si ze je vhodne krmit adult albopilosum mladymi mysami ? je schopny tento druh ulovit a stravit aj takuto korist ?:P
Brachypelma smithi
Brachypelma albopilosum

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 18. Januára 2008, 20:54

miki1571 napísal:no okej sak to bola len taka vedlajsia otazka.
Myslite si ze je vhodne krmit adult albopilosum mladymi mysami ? je schopny tento druh ulovit a stravit aj takuto korist ?:P
samozrejme, že áno, treba len skúsiť.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 18. Januára 2008, 21:54

miki1571 napísal:no okej sak to bola len taka vedlajsia otazka.
Myslite si ze je vhodne krmit adult albopilosum mladymi mysami ? je schopny tento druh ulovit a stravit aj takuto korist ?:P
Ak myslis mlade mysi - holicata ... citaj prispevok hore od Razora.

Ak myslis mysi nejake odrastenejsie - naco chces zbytocne riskovat zivot tvojho pavuka. Uz tu su temy pojednavajuce a rizikach - uhryznutie a nasledne smrtelne poranie pavuka. Rada: na vyzivanie sa v podobnych subojoch si kup hada.

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 22. Januára 2008, 14:54

pocul som zevraj mysi su pre pavky (vtackare) najvydatnejsou potravou ... najviac latok obsahuju, je to podla vas pravda ? porovnavam to s takym cvrckom :P
Brachypelma smithi
Brachypelma albopilosum


Napísať odpoveď