Tliltocatl albopilosum (ex Brachypelma)

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Tliltocatl albopilosum (ex Brachypelma)

Príspevok od užívateľa Sceptic » 20. Októbra 2006, 11:06

Podla mna jeden z vhodnych pavukov pre zaciatocnikov:
vizitku mate tu: http://lasiodora.sk/index.php?page=vizi ... lbopilosum.
Predvcerom som paril moju 6 rocnu samicu, ktora uz mala kokon. Skusal som parit velmi starym samcom a na moje prekvapenie aj napriek dochodcovskemu veku sa mal celkom k cinu i ked odozvy na samicu neboli take intenzivne ako by som predpokladal u mladsieho jedinca. Inak neutocny pavuk, kludny, vykopanie obrannych chlpkov som u mojich dalsich 3 subadult samiciach a jednoho 7zvl. samca za celu dobu pozoroval velmi vynimocne.

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 22. Októbra 2006, 15:59

ja mám doma tiež jednu adult samicu avšak páriť ju nemám záujem lebo tento druh je u nás predimenzovaný od čoho sa odvíja aj jeho minimálna cena......skrátka menám záujem držať doma kopec malých krpcov keď sa ich nemám možnosť "zbaviť"..... iba ak by som ich rozdal :D .......ale ako taký jeto pavúk najvhodnejší pre začiatočníkov nielen koli svojej povahe ale aj koli tomu, že veľa znesie

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 23. Októbra 2006, 23:17

podla mna sa ich oplati parit uz len z dovodu ze zaciatocnici o ne budu mat zaujem stale a chovatelstvo predsa nie je o peniazoch chlapci ;)

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 24. Októbra 2006, 11:01

bebekexxx napísal:podla mna sa ich oplati parit uz len z dovodu ze zaciatocnici o ne budu mat zaujem stale a chovatelstvo predsa nie je o peniazoch chlapci ;)
však hej ale aj tak je to problem ich predat lebo rozdiel medzi ich cenou a cenou poštovneho je značný.......takým tempom by som predal posledný kus až ako adultný.........ja súhlasím,že nejde o prachy ale ide mi o to aby mi zisk pokril aspoň časť nákladou.......a ak spravím odchov tak asi tak,že venujem majitelovi samca večšiu časť mláďat :)

dracula
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 09:52

Príspevok od užívateľa dracula » 1. Novembra 2006, 18:02

bebekexxx napísal:podla mna sa ich oplati parit uz len z dovodu ze zaciatocnici o ne budu mat zaujem stale a chovatelstvo predsa nie je o peniazoch chlapci ;)
ak by albopilosumky vymyzli z chovov bola by to fakt škoda.......po vaganskách som sa dostal práve k nim, a ako začiatočník si ich neviem vynachváliť.......sú pokojné, nenáročné....skrátka taký flegmoši na začiatok ako stvorený....predávajú sa už ale naozaj za smiešne ceny.....videl som tuším ponuku kde 2zv. boli po 10,- možno aj menej, a napriek tomu sa nepredavali, čiže sa predajcom ako takým ani moc nečudujem.......ale dúfam že niečo také, ako vymyznutie z ponuky nenastane :wink:

Panoramic
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 19. Októbra 2006, 18:29
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Panoramic » 4. Novembra 2006, 19:35

Ja som si dnes kúpil jedného malého..ako pavúk je to môj prvý ale mám o pavúkoch veľa naštudované , tak aj preto som si vybral tochto, lebo ako ste samy vraveli " pre začatočníka najlepší " :wink:

Ináč , ako som sa tu dočítal, tak že nejaký čas pred vzlekom by som nemalo kŕmiť a pred tým pravidelne raz za 2-3 dni.Ale ako zistím že už sú to nejaké 2 týždne pred vzlekom..viem že potom očernie, ale to až tesne pred vzlekom nie?..ďakujem za rady:: :) Vážim si to..
In memory of Steve Irwin

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 4. Novembra 2006, 20:29

aj ked mu budes predkladat potravu proste ju bude ignorovat a to je jeden z indikatorov, ze sa moze zvliekat, casom prides na to a budes schopny vystihnut dobu pred zvlekom, chce to len urcite skusenosti. Niektore pavuky su vsak schopne zobrat potravu aj den pred zvlekom ale to byva zvacsa vynimka. Ak ti pavuk nebude prijimat potravu a budes si mysliet, ze sa ide zvliekat, davaj ju usmrtenu. Scernenie byva pekne viditelne.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 23. Novembra 2006, 16:34

Pozor na podvodnika z Levic: Zacinajucim chovatelom predava Brachypelma vagans - hneda forma, mozem vas na 100 percent ubezpecit, ze takato forma neexistuje a ide len o vyplod a mamon pre peniaze tohto chovatela. Ak ste si uz takehoto pavuka kupili prosim vas neparte ich. Jedna sa o krizence B albopilosum a B vagans!

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 8. Decembra 2006, 12:12

klasika v chove a v odchovoch popisem v kratkosti parenie:

1 pokus - zohnal som si starsieho samca, na samicu reagoval hlavne traslavim pohybom tela. Samica bola pokojna a dala mu kopec prilezitosti. Po niekolkych neuspesnych pokusoch samca (6) v rozpati 3 hodin som ho nechal do rana v terariu. Samici dakujem aspon za jeden bulbus co mi nechala ked znasala odpad do jedneho rohu teraria po 1 dni travenie vyzivnej koristi.

2 pokus - kedze samica bola dobre najedena nevahal som a ciperneho samca som si pozical od chovatela, ktory ma ihned upozornil ze tento samec napari aj tank. Mal pravdu samica nerobila ziadne okolky a ihned po vpusteni samca do teraria sa ukazkovo naparili do 30 sec. Samec po pareni utiekol prec z teraria, tyzden po pareni sa precerpal, peknu fotografiu najdete http://galeria.lasiodora.sk/displayimag ... at=0&pos=0.

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 21. Decembra 2006, 12:54

caw mam dotaz, mam albopilosu v 2.sv a kolem dvou mesicu se nechce svlikat. neni to dlouho? ma celkem vlhko i teplo.. porad se zahrabava a nezere.. dik za odpovedi

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 21. Decembra 2006, 13:45

dva mesiace su v pohode ... ak nezere moze to byt znak toho, ze zvlek coskoro pride...

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 23. Decembra 2006, 16:53

ked budes poriadne krmit tak to rozpatie medzi zvlekmi bude mensie ...

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 27. Decembra 2006, 14:08

no uz neak nechce zrat porad se zahrabava, takze asik brzo ten svlek prijde :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 12. Októbra 2007, 12:38

Hi
peknýýýý pavúčik pre začiatočníkov. Ja ho volám chlpatá guľka :D niečo chlpatšie a zlatšie som nevidel. Pekný pavúčik so značným apetítom. Určite ho odporúčam začiatočníkom, avšak ľahko sa vyruší a potom vykopáva obranné chlpky. Ináč veľký kľudas, :)
môj chlpáčik :)
Obrázok

Good luck :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 12. Októbra 2007, 14:33

Razor, pekneho chlpáčika maš, ktery to je svlek? taky mam doma jednoho chlupatce v 6. sv..
Často píšu bez diakritiky, omlouvám se.
[ >raDex< ]

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 12. Októbra 2007, 15:16

hi. by som povedal, že taký 8-9zv. viac nie
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 12. Októbra 2007, 17:37

je to pěkný pavouček, ja sem s nim nadmíru spokojen :-D neni vubec agresivni, muj ani chloupky nevykopava, zatim..
Často píšu bez diakritiky, omlouvám se.
[ >raDex< ]

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 13. Októbra 2007, 20:50

spajdr>rDx<vepř napísal:je to pěkný pavouček, ja sem s nim nadmíru spokojen :-D neni vubec agresivni, muj ani chloupky nevykopava, zatim..
Ahoj
ano máš pravdu, pavúčiky ako Brachypelmy sú dosť mierne, ale ako rastú tak sa začnú aj intenzívne brániť, tj. vykopávať chlpky. Mám hoci len albopilosu, smitiho a vagansa, a najstaršie mám B. smithiov jeden 7 a druhý 8zv. ale už u nich vidieť, že dosť intenzívne vykopávajú chlpky. Ono podla mna to chce len čas, a ako pavúk mohutnie začína si veriť a intenzívne sa bráni.
good luck :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 13. Októbra 2007, 21:23

Bez potravy ani na krok ! :D
Obrázok

B. albopilosum je známa svojím veľkým apetítom, ktorý vie prekvapiť. Netreba to však prehánať, aj takýto pavúčik si zaslúži aspoň 2-týždňový pôst.

Good luck :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Lukas
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16. Februára 2006, 21:13

Príspevok od užívateľa Lukas » 14. Októbra 2007, 03:12

Je to pekny pavuk, tiez som jedneho mal...kludny, chutilo mu ale chudaciko zomrel...isiel sa zvliekat ale zrejme pri zvliekani vydychol posledny krat...sa mi nezdalo ze uz nejako dlho po zvleku nevysiel z ukrytu, som ho nechcel rusit a potom som cekol a uz bol poskladany...aj to sa stava:( ale ked sa vratim domov uricte si ho opat kupim, inak tiez to bol moj prvy kusok...

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 9. Novembra 2007, 13:18

HI
After moulting. :)
Obrázok

ZoOM
Obrázok

goOD LUck :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 9. Novembra 2007, 22:23

Honduran curly hair :)
Obrázok
goOD luCK :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Milos SK
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 10:33

Príspevok od užívateľa Milos SK » 15. Novembra 2007, 20:10

Je normálne pri tomto druhu, že noruje (myslim, že tak sa tomu nadáva, keď si vykopal v substráte chodby)? Skoro celý východ si zahadzal a prežíva v tej nore. Dokonca aj cvrček mu tam sam vliezol a pavúčik si na ňom pekne pochutnal.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 15. Novembra 2007, 20:18

Milos SK napísal:Je normálne pri tomto druhu, že noruje (myslim, že tak sa tomu nadáva, keď si vykopal v substráte chodby)? Skoro celý východ si zahadzal a prežíva v tej nore. Dokonca aj cvrček mu tam sam vliezol a pavúčik si na ňom pekne pochutnal.
ak si to tak usporiadal tvoj pavuk nevidim v tom problem.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 16. Novembra 2007, 08:04

neboj problem by som v tom nevidel. Brachypelmy a obzvlast albopilosi s radostou pretvaraju terarium tak ako im to vyhovuje. Moje albopilosi prakticky stale prenasaju substrat z jedneho miesta na druhe (vratane misky s vodou). Moj nazor je taky ze je velmi tazke povedat ktory druh je zemny a ktory norovy. Drviva vetsina vtackarov chovanych v zajati ako zemne druhy si v prirode hlbi nory (pripadne obyva uz vyhlbene nory). Typickym prikladom su napriklad t.blondii, ktore sa v zajati doporucuju chovat ako "zemne" (s cim vobec nesuhlasim) avsak v prirode obyvaju hlboke nory. Takisto je to aj so "stromovymi" druhmi. Vela druhov oznacenych ako stromove zije v najspodnejsich castiach stromov, pricom ich "hniezha" siahaju az po zem. napr. ephebopus a aj niektore druhy psalmopoeus. V zajati sa vtackarom pokusame len "napodobnit" podmienky, takze pavuk si vetsinov vyberie sam kde si spravi ukryt, kde sa zvlecie pripadne kde spravi kokon.
facebook: Marek Terno
Obrázok


Napísať odpoveď