Grammostola rosea

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammostola rosea

Príspevok od užívateľa Sceptic » 24. Júna 2011, 22:41

matres napísal: ak som si dobre všimol tak pri obrannom postoji pavúk nerozťahuje chelicery takým spôsobom ako ked sa pári.. ale to je asi skôr otázka ako poznatok.. ja som ju vydel s natolko roztiahnutými chelicermi naozaj iba teraz pri párení.
Moze roztahovat aj chelicery.

Asi ake epigamne prejavy samca (pripadne feromony) jej dava ta ceruzka :)? Mozno, ze sa s nou zahrala len priroda. Riad sa tym co ti pisal Z0oMb3E.

Užívateľov profilový obrázok
matres
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14. Marca 2011, 12:12
Bydlisko: KA
Re: Grammostola rosea

Príspevok od užívateľa matres » 24. Júna 2011, 23:11

Moze roztahovat aj chelicery.

Asi ake epigamne prejavy samca (pripadne feromony) jej dava ta ceruzka :)? Mozno, ze sa s nou zahrala len priroda. Riad sa tym co ti pisal Z0oMb3E.[/quote]



tak ani ja tomu s tou ceruzkou celkom nechápem ale je to tak vrespektýve ide skôr o ten pohyb na hrabanke a mimochodom ak sa nemílim (čo je dosť možné) ale nemal by aj samec gramostoli najprv aspon dať nejak o sebe vedieť že je tam???
aj to mi je dáke čudné už zo dva razy sa ponej doslova hodil hned ako preliezol z akvarka.. ale tak som len každopádne uplne neskúsený kedže sa o to pokúšam po prvý krát.. ale aj to raz musí byť.. a tým že to natočím som určite nezmislel že ju teraz idem cvičiť ako opicu ale prišiel som na to tým že som sa jej len snažil vybrať hrabanku z napájačky(takže uplnou náhodou). A vlastne som chcel povedať len tolko že pred tým to nerobila apsolutne vôbec.. nikdy neregistrovala pohyb a nieje to ani tým že by bola hladná alebo vyrušovaná otrasmi.. neviem ako nechcem napísať žiadnu hluposť dosť že sa tu preslavujem pravopisom :roll: nikdy pavúkov nepokúšam..
a vlastne teras si trochu kladiem do ust ale tak ona naozaj strašne kludná a už pomohla velmi vela ludom zo strachom.. A čo je natom najlepšie že večšinou su to chlapy. baby ma teda prekvapujú.. ale to je už odveci..
Chov je pre radosť a poznanie- NIE PRE ZÁBAVU

Užívateľov profilový obrázok
matres
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14. Marca 2011, 12:12
Bydlisko: KA
Re: Grammostola rosea

Príspevok od užívateľa matres » 25. Júna 2012, 02:08

No nazdar..
tak teda pred pár dnami začala robiť hniezdo a dnes už má kokónik.. pomerne dosť velký, celí den ho pekne obracia a kontroluje celé terárium.. bola mnohonásobne odpárená takže predpokladám že vajíčka budú z večšej časti oplodnené.. páril som ju minulú jeseň priebežne asi dva mesiace s jedným samcom párenie zakaždým prebehlo v pohode potom som samicu nechal týžden na pokoji, následne som ju ešte dokŕmil až kým neprestala prijímať potravu.. v teráriu som mierne zvýšil vlhkosť po dobu šiestich týždnov, cez zimu som jej udržoval vlhkosť minimálnu ( len napájačka a raz za týžden som porosil ale len trošku aby to za den vyschlo) a teplota sa pohybola v rozpätí cez den 20-25 stupnov a vnoci očosi menej. po cca pol roku začala znovu trochu prijímať potravu a po asi dvoj týždnovej pauze splodila kokónik. :lol:
Takže už len dúfam že s toho niečo bude.. Uvýtam dobrú radu ak máte s ich odchovom nejaké skúsenosti tak budem naozaj rád..

prusa
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 29. Marca 2010, 18:40
Bydlisko: prešov
Re: Grammostola rosea

Príspevok od užívateľa prusa » 25. Júna 2012, 18:27

super prispevok, vdaka a prajem nech sa ti ten odchov podari do konca. Potom nas informuj aj o pocte mladych atd. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
matres
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14. Marca 2011, 12:12
Bydlisko: KA
Re: Grammostola rosea

Príspevok od užívateľa matres » 20. Júla 2012, 13:11

Vdaka PRUSA za ovacie :wink: samozrejme budem písať čo postrehnem.

Tak ešte sa pokúsim niečo doplniť.. Zabudol som že samička má cca 7-8 ROKOV a v tele má 6,5cm ked je nažraná tak aj 7cm.
Obrázok

Obrázok

tu už kládla vajcáá. :P bohužial mám ju na vižšom mieste a nechcel som ju rušiť takže foto mám len také rekreačné. :lol:
Obrázok

A tu je už kokón po mesiaci.. zozačiatku to bola len palacinka o rozmeroch cca 4,5x1,5cm a postupom časo ako ho usilovne otáčala a naťahovala sa sneho stala pekná pravidelná gulička (ale to sa tiež mení podla toho čo s ním dorobý :lol: ) teras má v priemere 3,5cm
Obrázok

Ešte by som dodal že na kokón použila dosť hrubú vrstvu pavučiny čo dúfam predíde poškodeniu vajíčok pred chelicerami.. kokón vyzerá v poriadku, nebadať nanom žiadne známky poškodenia, teda myslím vnútorné.. je pekný biely a ked ho naťahuje a trochu ho nasvietim tak vajíčka vyzerajú že majú správnu farbu (teda nečernie-zatial.) čo sa týka rosenia tak celí čas mala pri tvorbe hniezda sucho.. potom ako urobyla kokón som sa jej snažil jemne zarosiť v blízkosti hniezda kde sa prevažne zdržovala ale ani raz som ju nevidel sa ku tomuto miestu priblížiť, skôr naopak viac menej sa od tadial vzdialila až pokím to nevyschlo.. takže tolko ku roseniu Hodlám jej ho nechať ešte nejaký jeden dva týždne takže budem priebežne informovať.. :D

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammostola rosea

Príspevok od užívateľa kurec » 21. Júla 2012, 22:23

matres napísal: Ešte by som dodal že na kokón použila dosť hrubú vrstvu pavučiny čo dúfam predíde poškodeniu vajíčok pred chelicerami.. kokón vyzerá v poriadku, nebadať nanom žiadne známky poškodenia, teda myslím vnútorné.. je pekný biely a ked ho naťahuje a trochu ho nasvietim tak vajíčka vyzerajú že majú správnu farbu (teda nečernie-zatial.) čo sa týka rosenia tak celí čas mala pri tvorbe hniezda sucho.. potom ako urobyla kokón som sa jej snažil jemne zarosiť v blízkosti hniezda kde sa prevažne zdržovala ale ani raz som ju nevidel sa ku tomuto miestu priblížiť, skôr naopak viac menej sa od tadial vzdialila až pokím to nevyschlo.. takže tolko ku roseniu Hodlám jej ho nechať ešte nejaký jeden dva týždne takže budem priebežne informovať.. :D
Osobně bych jí ho nechal, dokud prcky nevypustí sama, máš pěkně zařízené terarium ( nikde žadný blbosti, klacky apod ) takže pudou i pěkně pochytat. Hodně štěstí.

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammostola rosea

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 22. Júla 2012, 00:05

ak jej ho hodláš odobrať, tak jej ho nechaj aspoň 5-6 týždňov :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
matres
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14. Marca 2011, 12:12
Bydlisko: KA
Re: Grammostola rosea

Príspevok od užívateľa matres » 22. Júla 2012, 04:57

Blondi :) napísal:ak jej ho hodláš odobrať, tak jej ho nechaj aspoň 5-6 týždňov :-)
po kolkých týždnoch ho otvorí sama??? Aspon cca??

Užívateľov profilový obrázok
matres
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14. Marca 2011, 12:12
Bydlisko: KA
Re: Grammostola rosea

Príspevok od užívateľa matres » 6. Augusta 2012, 20:22

O 6. týždnov
189ks ani jedno zlé som nenašie :D



Obrázok




Obrázok



mohol som jej ho nechať :roll: :lol:
Naposledy upravil/-a matres v 6. Augusta 2012, 20:47, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
matres
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14. Marca 2011, 12:12
Bydlisko: KA
Re: Grammostola rosea

Príspevok od užívateľa matres » 6. Augusta 2012, 20:22

Nosička. :D



Obrázok

Dva krát som jej núkať nemusel :)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammostola rosea

Príspevok od užívateľa Sceptic » 2. Júna 2013, 23:35

Par dni dozadu som pozeral adult samca Grammostola sp. rosea predavaneho aj pod popularnym ped trade nazvom "red form". Zaujalo ma, ze samec mal namiesto dvoch kylov len jeden dobre vyvinuty. Hned ako ziskam samca klasickej formy uvidime co prinesie porovnanie struktury bulbov.

Užívateľov profilový obrázok
joky77
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 31. Augusta 2012, 12:28
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammostola rosea

Príspevok od užívateľa joky77 » 31. Októbra 2013, 09:47

Porovnanie sfarbenia pred a po zvliekaní Na obrázku adultná samica druhu Grammostola rosea RCF (import Chile)

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
joky77
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 31. Augusta 2012, 12:28
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammostola rosea

Príspevok od užívateľa joky77 » 31. Októbra 2013, 10:27

G.rosea 0.1
(napárená samica)

Obrázok

G.rosea RCF 0.1

Obrázok

aivenhov
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 25. Septembra 2013, 23:24
Re: Grammostola rosea

Príspevok od užívateľa aivenhov » 15. Apríla 2014, 20:09

Ide ma našponovať, od októbra mám doma G.r.red v 2zvl a stále sa nezvliekla, pričom rovnako starý jedinec ho má už za sebou.
Sú pri izbovej teplote a kŕmim 1 usmrteným cvrčkom asi 1x1-2t. Niekedy si vezme a inokedy nie.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammostola rosea

Príspevok od užívateľa Sceptic » 15. Apríla 2014, 20:15

G. rosea je znama pomalym rastom, rozdielne zvleky medzi jedincami ber ako fakt.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammostola rosea

Príspevok od užívateľa Sceptic » 14. Septembra 2014, 16:07

Sceptic napísal:Par dni dozadu som pozeral adult samca Grammostola sp. rosea predavaneho aj pod popularnym ped trade nazvom "red form". Zaujalo ma, ze samec mal namiesto dvoch kylov len jeden dobre vyvinuty. Hned ako ziskam samca klasickej formy uvidime co prinesie porovnanie struktury bulbov.
"Klasicka forma" tohto druhu potvrdila, ze samec mal len jeden velmi dobre vyvinuty kyl, namiesto pozadovanych dvoch paralelnych. Bertani 2001 uvadza u druhu G. rosea pritomnost oboch dobre vyvinutych PI a PS. Zeby vnutrodruhova variabilita s lokalitnymi odchylkami?

Obrázok
Sipka poukazuje na jediny silne vyvinuty kyl.

Obrázok
Stridulacne ochlpenie s vyraznym zafarbenim.

Obrázok
Stridulacne ochlpenie

Za poskytnuteho samca, dakujem uzivatelom: Falus a Joky77.

Tomko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 28. Februára 2015, 20:49
Re: Grammostola rosea

Príspevok od užívateľa Tomko » 9. Júna 2016, 22:32

Dobrý deň.
Asi v marci som dostal Grammostolu roseu od známeho, ktorý ju kúpil na burze, sťahoval sa do zahraničia, tak prikvitla ku mne.
Všetko je v poriadku, len jedna vec je zvláštna.
Pri sebemenšom vyrušení začne splašene skákať a pobiehať po teráriu a dupotať nohami.Myslel som, že sa časom ukľudní, no žiadna zmena neprichádza.
Mám doma viac druhov vtáčkarov a aj viac kusov Grammostol, no s takýmto chovaním som sa ešte nestretol, ani som sa nikde o tom nedočítal.
Myslíte si, že sa jej správanie zmení. Telo má veľkosti 4,5 - 5 cm.
Ďakujem za Vaše názory.

Idu
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19. Júla 2010, 22:36
Bydlisko: Medzev
Re: Grammostola rosea

Príspevok od užívateľa Idu » 10. Júna 2016, 20:02

Ahoj
Nepísal si, či má v terárku nejaky úkryt? Ak nie skus jej nejaky poriešit, možno by sa pri vyrušení stiahla doň a nevystrájala tak.

Tomko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 28. Februára 2015, 20:49
Re: Grammostola rosea

Príspevok od užívateľa Tomko » 11. Júna 2016, 17:16

Áno, úkryt ma spravený, ona pri vyrušení vybehne aj z neho a poplašene lieta po terárku....Snažím sa ju čo najmenej stresovať,ale nedá sa tomu vyhnúť úplne.

Graint
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 28. Októbra 2018, 21:16
Re: Grammostola rosea

Príspevok od užívateľa Graint » 26. Decembra 2018, 13:49

pavuk pre naozaj trpezlivych chovatelov:) ale tak bude mi chybat.....


Napísať odpoveď