Grammostola rosea

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 8. Júla 2007, 11:07

nooo moje Grammostoly 1 zvlek su tvrdohlave. Dostal som ich predvcerom a odvtedy zozrala kazda 1 minicvrcka. Ja si z toho tazku hlavu nerobim kedze som o nich cital a viem ze obcas drzia hladovky no kamarat je az paranoidny :D kazdu hodinu im tam smari pol kostneho cerva a ak sa ho nahodou pavuk nedotkne tak mi okamzite pise ci je to v poriadku :D:D.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 8. Júla 2007, 12:36

tak mu povedz ze dlho mu nevydrzia ...

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 8. Septembra 2007, 13:10

..mam Roseu, skoro 5cm samicu v tele, kratko po zvleku. ...v ktorom moze byt zvleku a kolko rokov by priblizne mohla mat?

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 8. Septembra 2007, 13:37

sebra napísal:..mam Roseu, skoro 5cm samicu v tele, kratko po zvleku. ...v ktorom moze byt zvleku a kolko rokov by priblizne mohla mat?
ak si ju uz taku velku kupil je to pravdepodobne 90 percent z dovozu ... takze sa jedna o adult samicu ... vek sa odhaduje tazko, tes sa s nej a dufaj, ze vydrzi co najdlhsie.
Naposledy upravil/-a Sceptic v 8. Septembra 2007, 16:58, upravené celkom 1 krát.

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 8. Septembra 2007, 15:13

..viem ze je to trochu divne, ale som muzskeho rodu :lol: ..a ziaden 4%ny... Mam ju od marca a kupil som ju v CR na burze. "Chovatel" o nej vedel akurat tak kulove. Od vtedy sa mi zvliekala len raz a to trvalo cca 8 hodin, s toho priblizne 6h len lezala. Nad tym ze by mohla byt adult som uvazoval no do konecnej velkosti sa mi zda este mala. Kolko zvlekov je u rosei kym sa stane adultna a ci potom vidiet velkostne rozdieli?

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 8. Septembra 2007, 17:13

sebra napísal:..viem ze je to trochu divne, ale som muzskeho rodu :lol: ..a ziaden 4%ny... Mam ju od marca a kupil som ju v CR na burze. "Chovatel" o nej vedel akurat tak kulove. Od vtedy sa mi zvliekala len raz a to trvalo cca 8 hodin, s toho priblizne 6h len lezala. Nad tym ze by mohla byt adult som uvazoval no do konecnej velkosti sa mi zda este mala. Kolko zvlekov je u rosei kym sa stane adultna a ci potom vidiet velkostne rozdieli?
uz som to opravil :) sorry...

rast este bude kazdym zvlekom ale prirastok na tele nebude az taky viditelny. Kamarat ma napriklad samicu, ktora je velmi velka a robustna takze sa da predpokladat jej vyssi vek.

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 9. Septembra 2007, 07:53

..to je OK. ..domnieval som sa ze by mohla mat tak cca 5-6 rokov len sa mi nezdala dost robustna. A este mensia oprava... dostal som ju ako darcek od priatelky k narodkam a ta by ma isto z...a keby citala ze som si ju kupil ja :D

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 9. Septembra 2007, 15:24

ahojte, je v poriadku ak som samcom cervenej formy paril samicu normalnej formy?? akej farby budu mlade, ak budu??
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 9. Septembra 2007, 15:27

mne sa to nezda košer
merda in inferno est

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 9. Septembra 2007, 16:17

Puks napísal:ahojte, je v poriadku ak som samcom cervenej formy paril samicu normalnej formy?? akej farby budu mlade, ak budu??
no OK to definitívne nie je, páriť poddruhy je podla mna nespravne, lebo zatial su u nas rozsirene klasicka rosea, potom "orange" a "red" a ty si teraz paril cervenym normalnu samicu a vznikne co? nikto nevie. A ako to budes oznacovat ako sa ti podari odchov? Ten pavuk nebude nikam patrit a ak ho predas ako cervenu formu tak nou bude niekto parit cervenu formu ale to uz nebude cista linia alebo ju predas ako klasicku a napari sa klasicka ale ani to nebude cisty druh, cize znicis cistu liniu.

LUDIA ASPON TROCHU RESPEKTU VOCI PRIRODE! Ja nechcem chovat "gulašové" pavúky, to s tym radšej seknem alebo si necham len Ch. cyaneopubescens, ta sa snad udrzi cista kedze je to jediny druh v rode.

Niekto by mozno namiestal ze je to mensie zlo ako parit ine druhy ako napr. vagans x albopilosum ale u mna to je rovnake zlo.

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 9. Septembra 2007, 16:32

Hej hej, je to pekná blbosť,možno vzniknú jedinci na nerozoznanie od rodicov len s o dosť blbším genetickým materiálom.Pokial máš aspoň dačo slušnosti tak takéto pavuky nedáš do obehu (najlepšie ich asi využiješ ako krmivo).

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 9. Septembra 2007, 16:33

je to ako križiť buldoga s čivavou , bude to canis familiaris ale aj bastard
merda in inferno est

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 9. Septembra 2007, 16:50

je to absolutne nezodpovedne !!! a ak by sa to nahodou dostalo do obehu .... tak jedine ako krizenec!!!! ale to by ho asi nikto nechcel ......, jeden taky tu uz bol :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


absolutne to odsudzujem !!!!
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 10. Septembra 2007, 00:07

ahoj
ani mne sa nepaci medzidruhove krizenie a ani krizenie medzi poddruhmi (i ked k nemu dochadza aj v prirode) mam doma aj cervenu samicu (aj ju som nim paril - huraaa bude cista linia) ale kedze som mal k dispozicii aj normal 0.1 adult tak som odparil aj ju. predaval by som ju ako g. rosea normal x red - to by aspon z obchodneho hladiska bolo korektne. ale pravdepodobne sa nemusite znepokojovat tym, ze zaplavim trh "genetickym odpadom", lebo kym sa cervenej samicke pekne zvacsuje abdomen a vsimol som si u nej aj mierne netypicke spravanie (v poslednom case vela kope, zapriada, je nervoznejsia ale aj velmi zrava) normalna samica akosi nic, brusko rovnake a aj spravanie, takze predpokladam, ze parenie bolo v jej pripade neuspesne (mozno to tak sama priroda zariadila i ked samec sa snazil) keby aj nieco nahodou z toho bolo, kto by chcel, kupi si, zvysok si necham pre radost a cast aj na skrmenie pre mladata gekonov

p.s. pls forgive me for my crime against nature itself :lol:
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 10. Septembra 2007, 13:46

Puks napísal:ahoj
predaval by som ju ako g. rosea normal x red - to by aspon z obchodneho hladiska bolo korektne.
si asi robis srandu ... ked to predas niekomu kto zacina bude mu fuk co je to bude rad, ze ma pavuka a zacne kolotoc vymen a zmien nazvov.

Puks napísal:pravdepodobne sa nemusite znepokojovat tym, ze zaplavim trh "genetickym odpadom"
Zaplavis to tu krizencami aby si zarobil natom zopar korun ...radsej chod na brigadu. Som absolutne proti tomu aby sa nieco taketo robilo, ked tak sukromne a mladata nikomu nedavat, nieco si nechat pre seba ak chces pozorovat co s toho vyrastie, zvysok znicit.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 10. Septembra 2007, 15:24

plne suhlasim so Scepticom .....,

to mozes akurat robit aby si mal lacnejsie krmivo :idea:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 10. Septembra 2007, 18:09

ale ste ma doriadili :D idem sa hanbit do kuta. nebojte, nic z toho aj tak nebude a slubujem ze to uz nikdy neurobim. teraz by sa hodil ten smajlo so svatoziarou ako je na icq :lol:
Naposledy upravil/-a Puks v 10. Septembra 2007, 22:02, upravené celkom 1 krát.
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 10. Septembra 2007, 20:07

dufam ze ne ......, to by bolo dost hlupe ......, a nevysluzil by si si dobre meno medzi serioznymi chovatelmi .... tak len v raci tvojho dobra ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 8. Októbra 2007, 10:34

3x v prebiehu dvoch rokov som opat paril samicu klasickej formy... tento x to konecne prebehlo bez problemov a bez zbytocneho natahovania. Vsetko aj s vpustenim samca do teraria trvalo asi 3 minuty. Samec siel rovno ku samici pekne si ju nabral a odparil. Samicu som musel trosku pridrzat pinzetou lebo mala tendenciu napadnut samca. Samica sa nezvliekala uz vyse 2 rokov a stale prijima potravu takze uvidime ako to dopadne.

Užívateľov profilový obrázok
Matelko
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 14. Októbra 2007, 21:14
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matelko » 22. Novembra 2007, 21:31

Už asi týždeň mám adult samičku ( tak my bolo povedané vek netuším bohužial ).
Dobre žerie, je aktívna skoro 24h z čoho mám vcelku radosť a skoro vôbec sa neschováva.
Je velice ale velice kľudná.

Otázočka na záver... v terárku sa objavilo niečo biele
skoro kvapalnej formy... čo to je výkaly?

Užívateľov profilový obrázok
Avar
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 8. Februára 2007, 21:51
Bydlisko: Olomouc - CZ

Príspevok od užívateľa Avar » 22. Novembra 2007, 21:36

jo tak to bude pavouci bobek...

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 22. Novembra 2007, 21:36

Matelko napísal: Otázočka na záver... v terárku sa objavilo niečo biele
skoro kvapalnej formy... čo to je výkaly?
ano vykal

Užívateľov profilový obrázok
Matelko
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 14. Októbra 2007, 21:14
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matelko » 24. Novembra 2007, 19:02

Hmm aspoň pre mňa sa zaujímavo kŕmi, uloví cvrčka "pripradie" si ho ku kôre a ak náhodou ide okolo ďalší, tak to isté urobí aj s ním a samozrejem v klude ich potom skonzumuje.
Je to "bežné" alebo to naopak niečo značí?
Mimochodom tu je foto:
Obrázok
Naposledy upravil/-a Matelko v 24. Novembra 2007, 22:59, upravené celkom 1 krát.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 24. Novembra 2007, 22:52

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Matelko
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 14. Októbra 2007, 21:14
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matelko » 24. Novembra 2007, 23:00

Tá moja vyzerá oproti tej na pixelovej fotke ako dôchodkyňa :) ešteže žerie dobre a veľa, mohol by prísť zvlek nech sa pekne vyfarbí :) .


Napísať odpoveď