Grammostola rosea

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 10. Augusta 2006, 21:59

no neboj len to krm , ros a daj do tepla :) ...

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 11. Augusta 2006, 18:20

dik, no už prestáva jesť , trošku očernela , mala by sa aj ona zvliekať

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 7. Septembra 2006, 21:30

mal som tri .....zdôraznujem mal lebo som to nevydržal a predal som dva mojim spolužiakom, ktorý veľmi túžili po pavúkoch.....ale po nejakom čase som to oľutoval lebo som prišiel na to, že som spravil chybu...nemal som predávať začiatočníkom tak pomali rastúce pavúky lebo už to urýchlujú a 3zv. lepia terárka s podstavou 18x12cm.........pri ich cene a dostupnosti je to čas na porazenie,aby som čakal čo mi vyrastie.....to však neznamená že sa zbavím aj toho posledného ....majú niečo do seba :wink:

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 9. Septembra 2006, 07:43

no to rozhodne ... atoji zato to vypiplanie .. lebo ked to kupis z odchytu tak nevies aku pliagu to moze mat ...

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 9. Septembra 2006, 12:05

súhlasím ale často sa dá kúpiť už od nejakého chovateľa, ktorý ju už nechce lebo snou mal odchov........takéto jedince keby neboli v poriatku už by sa to prejavilo nie?

jezzo01

Príspevok od užívateľa jezzo01 » 13. Septembra 2006, 21:54

Sceptic... to myslis vazne ze aj pol roka nic nezozere???....

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 14. Septembra 2006, 09:39

jezzo01 napísal:Sceptic... to myslis vazne ze aj pol roka nic nezozere???....
ano vazne moze sa to stat... dospelemu pavukovy to nijak neublizi...moja G. rosea odmietala potravu okolo 7 mesiacov (cital som ale viem aj o extremnejsich pripadoch) teraz obcas nieco zozere. Ak si cital vizitku na stranke hladovky a zastavenie rastu je u tohto druhu "normalne".

KOLEKTOER
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 4. Septembra 2006, 14:30
Bydlisko: CZE

Príspevok od užívateľa KOLEKTOER » 14. Septembra 2006, 09:49

Nechapu chovatele, kteri si nechteji vychutnat luxus v prumeru jednoho svleku za sest mesicu .-)))

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 15. Septembra 2006, 21:39

moja nejedla 6mes. potom som ju odparil a potom papala pekne ...

Ondrej
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22. Septembra 2006, 11:00
Bydlisko: Praha
info o párení rosei

Príspevok od užívateľa Ondrej » 22. Septembra 2006, 12:26

V Prahe som kupil samca rosei pred posledným zvlekom. Asi po roku sa zvliekol posledný krát a po meciaci prečerpal. Samicu som kupil v Senici a v priebehu dvoch rokov sa dva krát zvliekla.

Naposledy zaciatkom tohoto mesiaca. Obaja jedince žerú skvele odkedy ich mám. Krmim každý týžden 1-2- dospelé cvrčky.

asi pred týždňom som sa pokúsil ich prvý krát o párenie. Postupujem tak, že samca vpúštam vzdy do hniezda k samici. terárium nezatvaram aby mal samec šancu utiect. Samec je velmi plachy a vzdy ked sa samica priblizila z teraria utiekol. Takto sa to opakovalo asi 3 krát.

Naposledy som ic páril teraz v sobotu s tým, že terárium som zavrel a bol pripravený pomoct samcovi. Samica ako vzdy aktívna bubnovala a isla k samcovi. Samec bol prilepený k dvierkam a keby boli otvorene urcite by zdrhol. Uz som aj chcel otvorit, no samec sa spametal a velmi aktívne začal samicu zdvíhat. Následne doslo k spojeniu asi na 15 sek.

Medzi tým som dvierka na teráriu otvoril aby mohol samec utiect. Samica bola velmi kludná, zostala ale vo výstražnej pozícii. Samec v klude odpochodoval.

Terez mi zostáva len čaket či samica urobí kokon.

Doporučujete čakat alebo ich mam parit viac krát???
Ondrej

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 22. Septembra 2006, 13:02

ahoj je to dost individualne ... niektory sa pokusaju samicu preparit este raz. To parenie ktore si popisal je velmi ukazkove. Grammostola rosea je znama tym ze kokon nerobi na pockanie a pri pareni ma tendencie napadnut samca. Skus preparit samicu tak ze ju podrzis cele parenie. Neohrozis tym samca pre pripadne dalsie pozicanie za pol kokonu. Na kokon ostava cakat v rozmedzi cca 6 mesiacov. Podla mojich informacii robi kokon priblizne 1 z 10 naparenych samic.

Ondrej
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22. Septembra 2006, 11:00
Bydlisko: Praha

Príspevok od užívateľa Ondrej » 22. Septembra 2006, 13:24

dam na radu a pokusim sa oí parenie znovu.

Ako mám samicu podržat?

Mas zaujem o pozicanie samca za pol kokonu? Pozical som uz niekolko samcov a vzdy mi bolo povedane ze samec je zozraty a nikdy som z toho nic nemal? Co si o tom myslis? tým nemyslím, že sa to týka teba. Ako sa branit ? mozno poziadat aj o neakeho vtackara v 1 zvleku k tomu?

Ondrej
Ondrej

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 22. Septembra 2006, 14:31

precitaj si http://lasiodora.sk/index.php?clanok=vt ... mnozovanie je tam navod ako podrzat samicu. Ja uz cakam 3 mesiac ci mi nieco G. rosea spravi kokon no vyzera, ze nie. Poziciavanie samca zalezi na dohode vopred medzi chovatelmi, niekedy to byva dost problematicke, vsetko je vecou dohody. Moznost ako sa branit je napr: natocenie parenia, pozadovanie fotografii ako si samica pochutnava na samcovi, foto mrtveho samca s viditelmi poraneniami atd... Jedina rada je poziciavat samca cloveku, ktoremu doverujes alebo si za samca pytat peniaze popripade ine pavuky .... osobne myslim ze pri niektorych druhoch sa risk pozicat samca oplati ... ako majitel samca nemas prakticky ziadne starosti o kokon, dostanes uz male pavuciky.

KOLEKTOER
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 4. Septembra 2006, 14:30
Bydlisko: CZE

Príspevok od užívateľa KOLEKTOER » 22. Septembra 2006, 14:34

Přesně tak. Záleží na člověku, jaké podmínky si dohodne. Navíc veškerá rizika a starost s vyvedením kokonu je na majiteli samice. Ideální je mít co nejvíc známých chovatelů, kterým se dá věřit...

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 22. Septembra 2006, 15:14

Ondrej:

dík za tip, clanok som si precital,

ale nemám žiadne skusenosti s bráním vtackarov do ruky a ako samouk sa to ucit nechcem. Mam alergiu na bodnutie hmyzom :cry: . Ked tak za asistencie niekoho skuseného.

Inak myslite, že mam alergiu aj na vtackare? skusat to nebudem! :lol:

Budem párit inymi metodami.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 22. Septembra 2006, 15:27

ako alergikovi na bodnutie hmyzom by som ti manipulovat s pavukmi neodporucal... nasledky po uhryznuti mozu mat u teba nepekne komplikacie i ked sa jedna o toxicky bezvyznamne druhy.

Ondrej
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22. Septembra 2006, 11:00
Bydlisko: Praha

Príspevok od užívateľa Ondrej » 22. Septembra 2006, 15:30

myslel som si to! :cry:
Ondrej

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 24. Septembra 2006, 12:46

Mam 1 kus ale kolky zvlek to neviem. Ked som zacal s kamaratom chovat on bol netrpezlivy abol si kupit pavuka v chovprodukte co som ho do predu upozornoval aby to nerobil. Na terarku bolo napisane B. vagans 350 Sk. Nakoniec ked ho kupoval bolo mu povedane ze je to G. rosea a vysla ho okolo 550 Sk. Cez prazdniny musel ist prec a tak sa o nu staram ja. Je velmi kludna nevycesava mi na ruku som ju este nebral ale sem tam jej spravim vylet na postel ked jej menim vodu alebo lignocel. Kamart ju uzbral na ruky ale ja som si zatial netrufal. Niky neviem co mozem cakat :)

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 6. Októbra 2006, 20:51

Cav

Aj tento rok sa pokusim rozmnozit tento mimoriadne vzacny druh :lol:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 6. Októbra 2006, 22:18

samotne jedince nie su velmi vzacne, vzacne su vsak odchovy

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 7. Októbra 2006, 07:29

mozem potvrdit uz vyse pol roka mam odparenu samicu a nist :( ...

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 13. Októbra 2006, 12:40

ehm...nakupna euforia lacneho a dospeleho pavuka neni vzdy taka ako sa zda....g.rosea je moc v pohode pavuk co sa tyka chovu mal som viacero samic a s chovom nebol ziadny problem zaciatocnikom vrele doporucujem.... :wink: ale ak chce clovek co to aj odchovat nastava problem...parilo som okolo 8 samic a nevysiel mi ani jeden kokon dokonca ani jedna nespravila,... cize s hladiska chovu je to dost problemovi pavuk. :(

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 13. Októbra 2006, 13:18

mam adult samca G. rosea orange form a v najblizsej dome ideme parit 3 samice predpokladam, ze vysledok bude podobny ako u G. rosea. Na Sk vsak uz jedna samica z odchytu kokon spravila.

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 13. Októbra 2006, 17:13

moze byt ze spravila sak sa ich aj hordy predali....inac ak budu male tak sa potom pocka par rokov okolo 6 na dalsieho samca kym dospeje samozrejme pokym nepride dalsi odchyt...
PS kazdopadne drzim palce.... :wink:

Zezulka
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 12. Júna 2006, 20:06
Bydlisko: KE
G.rosea

Príspevok od užívateľa Zezulka » 14. Októbra 2006, 14:03

Ja som kúpil samičku G.rosea oran. forma z odchytu a po dvoch mesiacoch urobila kokón nevadilo jej svetlo ani hluk z vrtania a vysavača. Po 6.týžňoch som otvoril kokón v ktorom boli pavúčiky, ktoré išli do 1. zvleku .Dal som ich do misky na servítku a počkal až sa zvlečú. V kokóne boli aj neoplodnené vajíčka, ktoré som odstránil. Po dvoch dňoch som pavúčiky premiesnil do filmoviek.Je to moje prvé nakolko som začiatočnik vtačkar, velmi ma to potešilo a pozbudilo. Počkám na další zvlek a skúsim zpáriť Je to pekný a moj prvý pre začiatočníka OK.Idem na burzu do KE a skúsim tam ponúknuť pavúčiky a kúpiť inú Grammostolu. :)


Napísať odpoveď