Theraphosa blondi

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 6. Septembra 2007, 09:44

prezrata bola to je mi jasne ale abdomen nemala poraneny pozeral som to. Ona od kedy prisla ku mne bola minimalne aktivna. Proste ta cesta ju zabila. Zila u mna 1,5 mes. a za tu dobu neprimala potravu, vodu stale rozliala tym ze sa cela mocila v miske. Nemozes porovnavat blondi a geniculatu. Ta blondi sla cez cele slovensko a brucho mala ako tenisovu lopticku. Ja nemozem vediet ako prebehpol transport, lebo som tam nebol ked sla autom. Ponaucenie je jasne. Jeden chovatel / kazdy ho pozna / mi radil : neber dospelu nemusi sa aklimatizovat ... Mal pravdu

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 6. Septembra 2007, 09:50

nak co uz ..... vypreparuj si ju .....,

ja som nepozovnaval .... ale vies ... uz nie jedneho pavuka som ak bral ... a prve co som urobil: pod lampu a vyhrievat ...... a do teraz som nemal problem .... a to mi uz rukami presiel nejaky ten jeden pavuk ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 6. Septembra 2007, 12:57

PiXeL no skoda jej je, je mi to luto, lebo viem ze si z nej mal velku radost. To ze tahala abdomen podla mna skor vyzera na to ze uz nieco mala. Nieco podobne sa stalo thefoxovi s jeho parahybanou, ta ho tiez tahala, ale tam bol dovod ze mala odlomenu cheliceru, po zvleku sa dala dokopy.

Osobne si myslim ze cesta by jej az tak neublizila pokial nebola prehriata alebo necestovala v kufri so srobovakmi.
Ja som prenašal raz subadult Grammostola pulchru autobusom 100km v mraze -8 stupňov a pokazil sa autobus pri kľaku (priesmyk) a ja som ju mal asi 4 hodiny v tomto mraze pod vetrovkou a zahrieval a vsetko mozne, no na mraze som s nou bol od 12:08 do 19:15 (okrem 2 hodin v buse) a nejako som ju pozahrieval ale vydrzala to aj v tych nizkych teplotach.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 6. Septembra 2007, 14:14

PiXeL napísal:dnes mi umrela adult samicka blondi , tak ze samca uz nezhanam :( Pravdepodobne jej smrt sposobila cesta teda transport z vychodneho Slovenska na Zapadne. Od prveho dna od kedy som ju kupil bola malo aktivna, nezrala nic a tahala abdomen po lignoceli. Na vyrusenie reagovala klopkanim noh a odplazenim sa strasne pomalicky prec. Z toho sudim ze kupovat dospelu blondi sa neoplati. Asi su nachylne na transport ked su adult. Cest jej pamiatke. Bola naozaj velka :( :( :( Neviem co k tomu este napisat. Asi uz dospelu blondi nekupim...
Nebolo to skor tou "ultra vyhodnou" kupou, ktorou si sa tak strasne chvalil ? Niekedy nie je najlepsie vyberat si tie najlacnejsie pavuky. Problem by som hladal skor v tom ako v doprave.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 6. Septembra 2007, 15:34

mna to tiez napadlo ....., ale nechcel som mutit vodu ... ale ked si uz zacal bebe ......, poznam pripady kedy sa to naozaj neoplatilo -....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 6. Septembra 2007, 16:58

PiXeL napísal:prezrata bola to je mi jasne
odkial ti je jasne, ze bola prezrata? predchadzajuci majitel ti povedal, ze za posledne obdobie prijimala nadmerne potravu?
PiXeL napísal:ale abdomen nemala poraneny pozeral som to.
a co tak vnutorne poranenie?
PiXeL napísal:vodu stale rozliala tym ze sa cela mocila v miske
nebola dehydrovana? mala dostatocne vysoku vzdusnu vlhkost, ktoru tento pavuk vyzaduje to je nad 80 percent... pozeral som tvoje fotky T. blondi na stranke ... a keby mala taku vysoku vzdusnu vlhkost boli by terarium aspon minimalne zarosene ale na fotografiach nic nevidiet.

Kód: Vybrať všetko

http://pixel.wgz.cz/image/2939861
PiXeL napísal:brucho mala ako tenisovu lopticku.
u starsich samic je to podobna velkost abdomenu skoro bezna

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 6. Septembra 2007, 17:48

PiXeL napísal:prezrata bola to je mi jasne ale abdomen nemala poraneny pozeral som to. Ona od kedy prisla ku mne bola minimalne aktivna. Proste ta cesta ju zabila. Zila u mna 1,5 mes. a za tu dobu neprimala potravu, vodu stale rozliala tym ze sa cela mocila v miske. Nemozes porovnavat blondi a geniculatu. Ta blondi sla cez cele slovensko a brucho mala ako tenisovu lopticku. Ja nemozem vediet ako prebehpol transport, lebo som tam nebol ked sla autom. Ponaucenie je jasne. Jeden chovatel / kazdy ho pozna / mi radil : neber dospelu nemusi sa aklimatizovat ... Mal pravdu
t.blondi absolvuju aj cestu z Juznej ameriky a preziju. Cestuju min. tyzden a niekolko tyzdnov su pozatvarane v malych kracickach u priekupnikou (tych co ich chytaju). Videl som dovezene adult theraphosi ktore mali abdomen siroky iba ako 2 prsty v kope. Tieto samice aj napriek tomu zeru, preziju, a este aj castokrat spravia kokon nakolko su odparene u z prirody. Myslim za cestou to nebolo. Krmil som theraphosi priamo na burze a f pohode zrali aj ked kratko predtym absolvovali cestu. Su velmi pazrave. To je jedna vec a druha je ta, ze neviem si predstavit cloveka ktory by v sucasnosti predaval dospelu theraphosu pod 4500,-Sk (neviem za kolko si ju kupil). Naozaj by si mal zacat hladat problem asi inde. Bud u predajcu alebo potom u seba (nevhodne podmienky atd.). Kedze vravis ze u teba uz vobec nezrala, priklanam sa k moznosti c.1. Spravil si chybu ked si samicu nevratil uz po dvoch tyzdnoch.
facebook: Marek Terno
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 7. Septembra 2007, 00:42

Predajca tvrdil ze u neho bola aktivna a dokonca odohnala samca pri pokuse o parenie. Nepoznal som ho vobec a doveroval som mu. Neviem kde sa stala chyba a preco umrela ked mala len 6 rokov. Dehydrovana nemohla byt / myslim si / pristup k vode mala urcite aspon raz za 2-3 dni a nasledne po doplneny vody az po okraj nadoby ju celu vyčlabkala vonku a napil sa lignocel v jej okoli. Prezrata bola urcite , nevidno to na fotkach ???. Predajca tvrdil ze zrala naposledy / myslim / niekedy okolo maja. Vlhkost mala urcite nizku mozno okolo 30 percent. Chovatel mi poradil vlchcit 1/5 teraria, ze je na to zvyknuta... Nechcel som jej menit podmienky v akych vyrastala. Mal ju od malicka od roku 2001 kde ju kupil na burze, kde uz netusim. Kupa bola fakt dobra ci ze pomerne aj dost lacna. Nechcem hladat problem u predavajuceho aj ked to nemozem vylucit. Mozno mala nejake vnutorne poranenie ktore som nevidel. Co sa tyka podmienok a chovu tak hned vedla nej je samec asi v 6 zvleku ktory zere neustale a je uplne vitalny.
Teplota bola skor nizsia okolo 20 stupnov max. No nic pockam si na mlade a ideme od zaciatku ...

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 7. Septembra 2007, 11:24

Ked niekto predava velmi lacno adult samicu a ta pride a chova sa divne tak to je minimalne podozrive.
Co samozrejme nevylucuje, ze si ju choval zle.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 7. Septembra 2007, 14:18

PiXeL napísal: Vlhkost mala urcite nizku mozno okolo 30 percent.

Teplota bola skor nizsia okolo 20 stupnov max. No nic pockam si na mlade a ideme od zaciatku ...

Neviem kde sa stala chyba a preco umrela ked mala len 6 rokov.
vlhkost 30 percent je fatalne nizka, dufam ze je to preklep z tvojej strany.

20 stupnov je pouzitelne teplota ale urcite nie optimalna.

Ked si mi pisal vravel si ze je to 2,5 rocna samica, na stranke mas 5 rocna a teraz pises sest rocna :?: :!: :?:

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 7. Septembra 2007, 17:39

PiXeL napísal: Prezrata bola urcite , nevidno to na fotkach ???.
Nie na fotkach vidim velku samicu T. blondi ....
PiXeL napísal:Vlhkost mala urcite nizku mozno okolo 30 percent.
Toto uz okomentoval prispevok vyssie.
PiXeL napísal:Chovatel mi poradil vlchcit 1/5 teraria, ze je na to zvyknuta...
Tak bol zvyknuty majitel, pavuk nema vyssie city a preto si nezvyka, ani na teba ako majitela ani na cas krmenia aj keby si mu pravidelne podaval ten isty cas potravu. Musi si odtrpiet take podmienky ake mu ponuknes ty.
PiXeL napísal:Mozno mala nejake vnutorne poranenie ktore som nevidel.

Pojem na dovysvetlenie:
Preto sa to vola vnutorne poranenie lebo je vo vnutri pavuka a ty ho vidiet nemozes.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 7. Septembra 2007, 18:52

bebekexxx napísal:
PiXeL napísal: Vlhkost mala urcite nizku mozno okolo 30 percent.

Teplota bola skor nizsia okolo 20 stupnov max. No nic pockam si na mlade a ideme od zaciatku ...

Neviem kde sa stala chyba a preco umrela ked mala len 6 rokov.
vlhkost 30 percent je fatalne nizka, dufam ze je to preklep z tvojej strany.

20 stupnov je pouzitelne teplota ale urcite nie optimalna.

Ked si mi pisal vravel si ze je to 2,5 rocna samica, na stranke mas 5 rocna a teraz pises sest rocna :?: :!: :?:
- majitel mi tvrdil ze ma rada suchsie , vysvetloval osm to hore
- 20 stupnov som mal , mozno to chcelo o 2 stupne viacej
- nepozorne si pamatujes co ti pisem

: pisal som o cene 2,5 tis. , "myslel som si ze ma okolo 5 r ". Neskor mi dodal presny termin kupi


Napísať odpoveď