Ephebopus rufescens

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen
Ephebopus rufescens

Príspevok od užívateľa Spuco » 7. Novembra 2006, 20:30

chová ho niekto?napíšte prosím všetky postrehy z chovu tohto vtáčkara lebo na nete toho veľa nieje.......zaujímalo by ma v koľkom zvleku je samica adult? píšte please

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 8. Novembra 2006, 11:07

Nie je nicim vynimocny oproti mnozstvu inych vtackarov. Dospeva aj chova sa rovnako ako jemu podobni.

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 5. Októbra 2008, 01:49

mám doma niekoľko kúskov....v celku veľký vtáčkar už od malých zvlekov .....pomerne agresívny čo sa obranných postojov týka a hlavne riadne rýchly...mne čo sa tie moje zdajú tak, že ak by som ich mal charakterizovať tak riadny splašenci sú to .....inač veľmi pekný atraktívny druh aj, keď mojim snom je samica E.murinus tak v celku ma tešia....ešte by som dodal, že už v 4.zvleku sa dajú určiť pohlavia pod lupov ak je človek trochu šikovný

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ephebopus rufescens

Príspevok od užívateľa Sceptic » 13. Novembra 2017, 19:25

Do chovu mi pribudol aj tento uz etablovany druh vtackara. V rode Ephebopus je odlisny hlavne tmavym cerveno-hnedym sfarbenim (rufescens je z lat. rufus - cervenkasty). Dospely samec ma v tele okolo 3,5 cm, samica cez 4,5 cm. Rozsirenie Francuzska Guyana az Brazilia. Tento druh by mal byt najrozsirenejsi Ephebopusom vobec, pricom sa dokaze adaptovat na rozne podmienky, ci uz na stromovy alebo zemny sposob zivota. Niektore jedince boli dokonca najdene aj vo vyske 3 metre v stromovych dutinach a nerovnostiach. Zvacsa dospele samice, ktore obyvaju zemne nory si podla moznosti vytvaraju specificke valcovite trubice z pavuciny, ktore su orientovane horizontalne alebo vertikalne. Do tychto trubic je zapradena aj vegetacia alebo okolity substrat, kvoli jej maskovaniu.

Kód: Vybrať všetko

West, R. C., Marshall, S. D., Fukushima, C. S. & Bertani, R. (2008). Review and cladistic analysis of the Neotropical tarantula genus Ephebopus Simon 1892 (Araneae: Theraphosidae) with notes on the Aviculariinae. Zootaxa 1849: 35-58.


Napísať odpoveď