Neoholothele (ex Holothele) incei

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 24. Augusta 2008, 10:42

Tak dnes v noci mi utiekol jeden z adult samcov tohto druhu.Bolo to zapricinene mojou nepozornostou coho pavuk vyuzil.Najdeniu vela sanci nedavam. :?
Na čo sa báť ďalšieho dňa? Možno žiadny nepríde.

Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 15. Novembra 2008, 20:29

Medzi klasickymi H. incei sa rozsiruje aj odnoz Holothele incei "gold".

http://www.piccube.de/bilder_speicher/u ... a73433.jpg

Podla info, ktore som sa docital tato specialna variacia vznikla parenim normalne sfarbenych Holothele incei, ktoreho vysledkom bolo 80 percent pavukov klasickeho sfarbenia a 20 percent sfarbenia "gold". Pri pokusoch parit klasicku a "gold" formu bol vysledok urcity pomer klasickej formy a "gold" formy v kokone. Naopak pri pareni "gold" a "gold" su v kokone len "gold" pavuky. Holothele incei "gold" ma uz za sebou priblizne 3 generaciu tychto vtackarov. Ako je mozne, ze tato variacia vznikla parenim klasickeho sfarbenia je nie momentalne zname. Prvy zvlek sa momentalne pohybuje od 25 - 30 euro co je cena za Xenesthis immanis :) v Nemecku.

cruelty
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28. Augusta 2007, 23:34
Bydlisko: Brno / CZ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa cruelty » 16. Novembra 2008, 00:44

Sceptic napísal:Medzi klasickymi H. incei sa rozsiruje aj odnoz Holothele incei "gold".

http://www.piccube.de/bilder_speicher/u ... a73433.jpg

Podla info, ktore som sa docital tato specialna variacia vznikla parenim normalne sfarbenych Holothele incei, ktoreho vysledkom bolo 80 percent pavukov klasickeho sfarbenia a 20 percent sfarbenia "gold". Pri pokusoch parit klasicku a "gold" formu bol vysledok urcity pomer klasickej formy a "gold" formy v kokone. Naopak pri pareni "gold" a "gold" su v kokone len "gold" pavuky. Holothele incei "gold" ma uz za sebou priblizne 3 generaciu tychto vtackarov. Ako je mozne, ze tato variacia vznikla parenim klasickeho sfarbenia je nie momentalne zname. Prvy zvlek sa momentalne pohybuje od 25 - 30 euro co je cena za Xenesthis immanis :) v Nemecku.
Ano tak, tak, nemůžeš porovnávat ceny v německu, tam koupíš za pakatel co se u nás prodává dráž a co se u nás prodává za pakatel, tam je dražší. Stěma incei "gold" je to velmi zajímavé. Podle mě to je jen mutace normálních incei. Tzn. jak se stává sem tam se narodí "albín" podle mě "gold" incei je jen incei, který má nedostatek nějakých buněk. Zatím jiné vysvětlení pro mě není, nezbývá nám nic jiného než čekat, až to někdo vyzkoumá.

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 16. Novembra 2008, 12:19

na jednej stranke som sa docital, ze pravdepodobne ide o amelanisticku formu, t.j. chyba im cierne farbivo. v kazdom pripade je to ozaj velmi zaujimavy ukaz.

Užívateľov profilový obrázok
bariad
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 24. Októbra 2008, 17:51
Bydlisko: Ba

Príspevok od užívateľa bariad » 16. Novembra 2008, 12:56

ked ich chcem chovat spolu tak to musia byt rovnako velke jedince? alebo mozu byt spolu napr aj adulti s malymi? dik
Brachypelma smithi, Psalmopoeus irminia, Psalmopoeus reduncus, Psalmopoeus cambridgei, Grammostola rosea, Nhandu coloratovillosum, Holothele incei, Pandinus imperator

cruelty
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28. Augusta 2007, 23:34
Bydlisko: Brno / CZ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa cruelty » 16. Novembra 2008, 13:05

bariad napísal:ked ich chcem chovat spolu tak to musia byt rovnako velke jedince? alebo mozu byt spolu napr aj adulti s malymi? dik
Když je dáváš k sobě, měli by být stejně velcí a pokud možno ze stejného kokonu. A adulty s malýma je nejlepší chovat, tak že adultní samice má kokon a z kokonu vylezou mladí pavouci a ti zůstanou se samicí. "Rodiče a potomci"

hano
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 15:00
Bydlisko: Dolný Kubín

Príspevok od užívateľa hano » 27. Januára 2009, 22:58

tak tento druh ma zaujal a tiez mam v plane zalozit spolocny chov. som pozeral nejake videa na nete a objavil som toto :

http://www.youtube.com/watch?v=_1GXhRIa ... re=related

pozrite si vsetky videa od toho autora.ten ich musi mat doma asi milion :D

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 27. Januára 2009, 23:08

Musim povedat ze nieco podobne som chcel urobit aj ja .... ale neako som sa nedopatral ze ako sa znasaju "cudzie" , nepribuzne kusi .....

Ale jak tak kukam , tak jemu sa tam samovolne mnozili .... lebo som videl X malinkych pobehovat. Alebo to bolo zradlo ??? :lol:


Inak uzasne ako to ma urobene ..... takto pozorovat celu koloniu .....

Len to musi byt zaberak na krmivo .... bez vlastneho chovu cvrckov by som sa asi nepustil do takeho projektu ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

cruelty
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28. Augusta 2007, 23:34
Bydlisko: Brno / CZ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa cruelty » 28. Januára 2009, 09:25

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 15. Mája 2009, 16:08

Samica:
Obrázok
Samec:
Obrázok
Párenie:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 15. Mája 2009, 18:12

Takze sa chlapec cinil. Nechaj ho par dni sa precerpat, nakrm ho a skus znova - davaj vsak pozor. Mne toho samca odohnala samica pri druhom pareni a tretie nebolo, kedze sa im neako nexelo.

A nech sa mu nic nestane :-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 27. Júna 2009, 16:49

Co viac dodat :-)

Obrázok

Tak ..., spocitane , mame ich cca 90. Celkom fajn nie ?
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 22. Júla 2009, 16:23

O nieco podobne ako je v tom videu som sa pokusal aj ja, lenze neviem ci je to tym spolocnym chovom alebo nedostatkom potravy alebo cim, ale vzdy mi tak 1/2 toho chovu zdochne. Myslim ze ked zacines taky chov s celym kokonom nejakych 90 kusov je to v pohode, ja som sa to snazil s max. 20 kusmi. Teraz je stav asi taky ze mam asi 6 dospelych v jednom velkom terarku a asi dalsich 6-7 v mensom terarku ktore su mladsie asi o pol roka.

Az na to, ze som minule len tak pozrel do toho velkeho terarka a uz tam pobehovali male inceie .... som ani nevedel ze uz su adultne, oni totiz pokial maju vela miesta tak su stale zalezene, tak som ani nevedel ake su velke atd. takze no, odchov sa podaril aj bez nejakej vyraznej pomoci odo mna :) Len netusim kolko ich je, ale nepredpokladam ze nejako extra vela, teraz len rozmyslam ci spojit tie stare co uz su tam zabyvane s tymi co su asi o pol roka mladsie, ze co to urobi ..... ale asi ich spojim dokopy.

L.Hadek
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 11. Apríla 2009, 12:36
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa L.Hadek » 13. Septembra 2009, 14:50

Obrázok

Dany
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 26. Marca 2009, 08:12
Bydlisko: Ústí nad Labem

Príspevok od užívateľa Dany » 13. Novembra 2009, 07:31

zdravím,mam samičku 8svl.Je velká kolem 2,5cm v těle,mam jí zkusit dát napářit,nebo ještě jeden dva svleky počkat?Někdo tu psal o úspěšném kokonu od sedmi svlekové.
Vaše názory,zkušenosti sem :wink: díky

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 13. Novembra 2009, 08:14

nezáleží vůbec v jakém je svleku,jde jen o velikost, od 2cm v těle již dělají kokony.
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 5. Apríla 2010, 23:27

Ak sa uverejnia Guadanucci tezy z roku 2007 tak tento druh sa presunie do noveho rodu Neoholothele (incei). Rod Holothele nam ostane, pricom Holothele sericea sa presunie do rodu Scopelobates (niekedy uz existoval) a vznikne nam aj rod Paraholothele.

Pri skumani typu Holothele sericea sa zistila pritomnost obrannych chlpkov typu 1 a 3. Preto to preradenie do rodu Scopelobates, ktory uz niekedy existoval a tento druh tam bol zaradeny Simonom, 1903. Tato zmena bola urcite nevyhnutna, kedze podcelad Ischnocolinae obrannymi chlpkami nedisponuje.

Toto je ukazkovy priklad ked sa zrusia pri Simonovom mene zatvorky.

f sericea (Simon, 1903)....................Hispaniola

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 6. Mája 2010, 15:57

Je nejaka silna degeneracia pri pareni surodencov?
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 6. Mája 2010, 16:49

Jednasest napísal:Je nejaka silna degeneracia pri pareni surodencov?
je tu na to tema Peto ... hladaj :-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 19. Mája 2010, 19:23

Nemáte niekto makro/pekne detailnu foto okolia epig. ryhy samca a samice incei :?:
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha

Príspevok od užívateľa the_zako » 29. Júna 2010, 15:21

Mam kapecke problem s mojou inceikou. Nechce mi zrat a dnes som ju nasiel "schulenu" v rohu. Len tak tak ze sa rozhybala. Neviem cim to moze byt. Skusal som aj pridat aj ubrat vlhkost, tak isto teplotu. Vacsiu aj mensiu, zivu aj mrtvu potravu...nechce nic zrat. Dal som ju na vlhku servitku a budem vidiet co sa udeje.
Je v 4-tom zvleku. Od neho nezrala (13.6).
Napada vas nieco v com moze byt chyba? Je mozne ze je to len slabsi jedinec?

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 29. Júna 2010, 20:24

the_zako napísal:Mam kapecke problem s mojou inceikou. Nechce mi zrat a dnes som ju nasiel "schulenu" v rohu. Len tak tak ze sa rozhybala. Neviem cim to moze byt. Skusal som aj pridat aj ubrat vlhkost, tak isto teplotu. Vacsiu aj mensiu, zivu aj mrtvu potravu...nechce nic zrat. Dal som ju na vlhku servitku a budem vidiet co sa udeje.
Je v 4-tom zvleku. Od neho nezrala (13.6).
Napada vas nieco v com moze byt chyba? Je mozne ze je to len slabsi jedinec?
Nejde nahodou do zvleku ? Pridaj aj odober teplotu :D pekny pokusny kralik, asi nevies co robis....pane boze... to neni klimatizacia v aute ze si pridas a odoberes :D Ked snou budes robit dalsie pokusy tak ti isto zdochne, uz podla tej situacie co pises tak neni daleko od fialiek. Vy zaciatocnici do vsetkeho vrtate, a kazdy prd a pohyb je uz kriticky....najlepsie sa dari pavukom ked su minimalne rusene, nie vtedy ked snim cvicis za den 120x. Viem ze ho chces zachranit, ale tak zvysovat znizovat teplotu, to musi byt dlhodobe posobenie teploty, nie ze to capnes do chladku a potom pod lampu....:D
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 29. Júna 2010, 20:36

hmm mal som malu poecku v skatulke, nejedla dva tyzdne pred zvlekom a 4 po zvleku, pred jedlom utekala, uz vyzerala biedne, ledva behala, tak som sa nasral hodil ju do filmovky na kusok vreckovky, zatvoril som jej tam muchu, a uz ju musel zozrat lebo sa tam dost tlacili :D uz zedla tych much asi 10 :D a je pekne vypasena, (ma 1,2 cm v teĺe)

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha

Príspevok od užívateľa the_zako » 1. Júla 2010, 16:23

Ten pavuk zral jak besny, a teraz nic...
No co uz, nezabijem sa...a hadam ani on.

Nakrmime, uvidime... :-D

Užívateľov profilový obrázok
otikdb
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13. Januára 2010, 15:02
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od užívateľa otikdb » 8. Augusta 2010, 15:54

Regenerát H. incei, 2. zv. Neviem čo sa jej stalo.
Obrázok
Príroda si vyberá za zábavu daň ďaleko vyššiu, ako by sa odvážil vyberať štát. (Vladimír Vondráček)

Na počiatku bola krajina. Múdra, prísna, do seba uzavretá. Sama v sebe a sama pre seba. Potom prišiel človek. (Milan Rúfus)


Napísať odpoveď