Neoholothele (ex Holothele) incei

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Neoholothele (ex Holothele) incei

Príspevok od užívateľa Sceptic » 13. Novembra 2017, 11:10

Obrázok
mladata so samicou

Obrázok
joga style

Obrázok
spolocne krmenie

Potom co samica otvorila kokon boli mladata spolocne s nou v jednej ubikacii okolo 14 dni pricom prve cvrcky som daval malym pavukom po 10 dnoch. Samica bola krmena ihned ako otvorila kokon. Za tychto 14 dni som neporozoval ziadny zvyseny kanibalizmus. Najvasci problem bol od mladat vytiahnut samicu, ktora bola agresivna a utocila. Kedze som nemal male cvrcky daval som do nadoby usmrtene dospele jedince pricom mladata dokazali tuto potravu rozlozit a uspesne spolocne zozrat okolo 6 kusov roznej velkosti na 50 ks mladat. Posledna fotografie je robena nasledujuci den pricom vidite, ze maju abdomeny pekne velke.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Neoholothele (ex Holothele) incei

Príspevok od užívateľa Sceptic » 15. Apríla 2020, 14:58

Po 2 rokoch mi vcera dospel samec.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Neoholothele (ex Holothele) incei

Príspevok od užívateľa Sceptic » 6. Mája 2020, 20:12

Parenie nedopadlo celkom podla planov a samica vcera poslala samca na vecny odpocinok. Samec a samica boli spolu umiestneni vo velkej plastovej nadobe pricom v zaciatkoch bola samica velmi trpezliva a niekolko hodin asistovala samcovi aby ju dobre zahakol. Toto sa opakovalo asi 3 dni, samec pravdepodobne nikdy samicu nenadvihol a neodparil. Pocas troch dni boli vzdy od seba oddeleni. Na stvrty den ostal parik spolocne v ubikacii cez noc, pricom rano som nasiel pekne vykrmenu samicu.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Neoholothele (ex Holothele) incei

Príspevok od užívateľa Sceptic » 26. Júna 2020, 18:06

Parenie tej istej samice vacsim samcom dopadlo velmi dobre. Samec bol pocas tyzdna niekolko krat umiestneny priamo do ubikacie samice, kde prebehlo parenie. Samica nasledne po 2 tyzdnoch spravila kokon.

*samica kokon zozrala


Napísať odpoveď