Tliltocatl vagans (ex Brachypelma)

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 17. Februára 2008, 21:27

Moja 5zv. vaganska :)
Obrázok
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 13. Apríla 2008, 17:38

A tu máme 6zv.

Obrázok
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 15. Júla 2008, 22:56

Netusite o co ide mojej vaganskej ? Posledne 2-3 tyzdne jej tak trochu prepina, stale sa snazi vysplhat na strop teraria a dost sa jej to nedari a vacsinou to skonci padom dole, ak ed uz sa tam dostane, tak tam chvilku je a potom sa snazi zliezt dole co sa jej tiez nedari a zase spadne .... zatial sa jej nic nestalo, ale neviem do kedy jej to stastie vydrzi.

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 15. Júla 2008, 23:19

Tryri napísal:Netusite o co ide mojej vaganskej ? Posledne 2-3 tyzdne jej tak trochu prepina, stale sa snazi vysplhat na strop teraria a dost sa jej to nedari a vacsinou to skonci padom dole, ak ed uz sa tam dostane, tak tam chvilku je a potom sa snazi zliezt dole co sa jej tiez nedari a zase spadne .... zatial sa jej nic nestalo, ale neviem do kedy jej to stastie vydrzi.
Mas hore vetranie? To moze byt dovod.

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 16. Júla 2008, 12:25

Tryri napísal:Netusite o co ide mojej vaganskej ? Posledne 2-3 tyzdne jej tak trochu prepina, stale sa snazi vysplhat na strop teraria a dost sa jej to nedari a vacsinou to skonci padom dole, ak ed uz sa tam dostane, tak tam chvilku je a potom sa snazi zliezt dole co sa jej tiez nedari a zase spadne .... zatial sa jej nic nestalo, ale neviem do kedy jej to stastie vydrzi.
Ahoj! Moj jedinec mava podobne obdobia.....vzdy v poslednom tyzdni pred zvlekom....Ja som to riesil tak, ze som pridal substrat aby nemohla spadnut z velkej vysky....uvazoval som o tom ze sa jej nepacia podmienky ale chovam ju tak, ako je to pre tento druh odporucane......+ pred zvlekom zvyknem zvysit vlhkost, ale s tym to nesuvysi, lebo lezie aj pred zvysenim vlhkosti a aj po tom...
"Si vis pacem, para bellum."

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 16. Júla 2008, 19:21

Ja si svoju vagansku chovam norovo. A velmi sa jej to paci a ma spravene pekne nory...

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 16. Júla 2008, 19:49

meo napísal:Ja si svoju vagansku chovam norovo. A velmi sa jej to paci a ma spravene pekne nory...
Na viacerych miestach som cital ze taketo spravanie sa je pre tento druh typicke a na zaklade mojich skusenosti mozem to aj potvrdit....ale hned by som dodal ze mam len jedneho jedinca a aj ten je len v 5. zvleku :D .........aj tak..ziadny iny moj pavuk nema spravene taku noru ako on.....centralnu cast svojej nory neustale zvacsuje a uz to vyzera ako jedna velka "jaskyna" :lol:

Kazdemu kto planuje kupu tohoto pekneho pavuka by som odporucil aby dal do salatovky/teraria viac substratu ako je to zvykom v pripade zemnych pavukov. Momentalne ho chovam v sklenenom pohari a ma tam 5cm substratu.....ked bude adult, do teraria planujem dat 15-20cm...
"Si vis pacem, para bellum."

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 17. Júla 2008, 16:42

No vidis, a ja mam svoju vagans uz asi 4-5 rokov a za tu dobu nemala spravenu ani jednu noru :D

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 17. Júla 2008, 19:19

Tryri napísal:No vidis, a ja mam svoju vagans uz asi 4-5 rokov a za tu dobu nemala spravenu ani jednu noru :D
Lajdaka mas :lol: ........daj mu ultimatum......"kym nebudes mat aspon jednu noru, nedostanes jest" :D ....................

kazdy jedinec je trosku iny....uz som pocul aj o kludnom P. murinusovi....
"Si vis pacem, para bellum."

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 16. Septembra 2008, 15:15

Cawko chovatelia..

mam v mojom chove samicu Brachypelmy vagans,asi pred mesiacom dosiahla adult zvlek,100% kondicia a stav,ak ma niekto zaujem a ma vhodneho samca mozeme sa dohodnut..kokon nechcem,dohodneme sa daako inak,peniaze vsak tiez nie,mozna vymena za daco ine aby som si obohatil chov..

P.S. Ak sa to podari bude to moje prve parenie cize bolo by dobre ak by mal ten druhy dake skusenosti..je to urcite samica b.vagans,ziadny mix=pozadujem cisteho samca

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 16. Septembra 2008, 18:18

Johny.700 napísal:je to urcite samica b.vagans,ziadny mix=pozadujem cisteho samca
Isté je len že umrieme :wink: Nič v zlom,ale pokial si ju nechytil sam v prírode tak 100% istotu asi nebudes mat nikdy.

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 9. Októbra 2008, 23:25

Stalo sa vám niekedy že zapradla pavučinou celý vchod do úkrytu a nahrnula si naň ešte k tomu aj substrát? Moja to urobila keď sa šla zvliekať ale posledný zvlek bol začiatkom septembra a pochybujem že by sa šla zvliecť opäť po takej krátkej dobe. Je to teda normálne alebo mám nejaký problém? Dík za responses.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 10. Októbra 2008, 07:49

preco si to nemyslis ? vagansy sa dobre zvliekaju

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 10. Októbra 2008, 18:14

patmos napísal:Stalo sa vám niekedy že zapradla pavučinou celý vchod do úkrytu a nahrnula si naň ešte k tomu aj substrát? Moja to urobila keď sa šla zvliekať ale posledný zvlek bol začiatkom septembra a pochybujem že by sa šla zvliecť opäť po takej krátkej dobe. Je to teda normálne alebo mám nejaký problém? Dík za responses.
Je to normalne, nemusis sa nicoho obavat.
Na čo sa báť ďalšieho dňa? Možno žiadny nepríde.

Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 10. Októbra 2008, 19:08

Dík, teraz už vidím, že je to ok, doteraz to však nikdy neurobila.

to cvabo: je totiž v ôsmom zvleku a naposledy sa zvliekla začiatkom septembra, preto som si nemyslel že by sa mohla ísť zasa zvliekať. Alebo by to nebolo príliš skoro?
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 10. Októbra 2008, 21:05

neboj to je v pohode ... ak ho dobre vykrmis a je dobre ziveny odmala tak v poho da za mesiac zvlek aj taky velky ... maly da za mesiac aj dva ked chces ...

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 16. Októbra 2008, 20:35

Zdravim,

mozete mi pls pomoct ? Po tom co moja B. vagans (predpokladam ze je to adultna samica) uz asi 1/2 roka drzala hladovku a asi rok sa nezvliekala sa tento tyzden zvliekla (neviem kedy presne, ale podla toho ez je zvlecka este celkom vlhka tak by som to tipoval na dnes) .... je uplne krasna aj vsetko, lenze na brusku jej nieco ostalo, tak sa chcem spytat co s tym mam robit, ci jej to mam odstranit ... alebo to nechat tak nech si to odstrani sama ... alebo to znamena ze umrie ? :(

Fotky nie su nic moc, ale myslim ze to tam je vidno.

http://pepok.rajce.idnes.cz/B._vagans/

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 16. Októbra 2008, 21:09

Pravdepodobne je to kus zvlečky.Zober pinzetu a opatrne jej to daj dole.Pavúkom sa občas stáva že ostane im kus zvlečky na tele.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 17. Októbra 2008, 12:43

jj daj to dole ... pavukom sa to stava vacsinou ked maju nejaku ranku na tom mieste tak bacha ale daj to dole kym to nezaschne nejlepsie hned po zvleku .. ale nemal by s tym byt problem ani teraz ...

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 16. Januára 2009, 20:57

Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 21. Júna 2009, 16:55

moj samec 9zv.:
Obrázok
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 27. Júna 2009, 12:41

Obrázok
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa falus » 2. Októbra 2009, 13:37

Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
dj_kissiakos
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 17. Novembra 2009, 21:20
Bydlisko: Spišský Štiavnik (Poprad)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa dj_kissiakos » 19. Novembra 2009, 21:12

Tu je maja krasavica....telo 4cm ...kupil som ju len nedavno od cvaba...ale som velmi spokojný....nebavno som jej spravil nove terarko a dal som tam male kamienky zmiesane so zeminou..takze si myslim ze to bude ok...dal som jej tam domcek z kamena a už si pod nim aj noru vyhrabava...bude isto spokojna.... tu je mala ukazka ako chrume cvrcka:
Obrázok
moj chov :

Nhandu colloratovilosum
Brachypelma Vagans

Užívateľov profilový obrázok
dj_kissiakos
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 17. Novembra 2009, 21:20
Bydlisko: Spišský Štiavnik (Poprad)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa dj_kissiakos » 23. Novembra 2009, 22:47

Je to len klam..alebo je Brachypelma fakt dravsia ako Hnandu....moze mi to niekto potrvdit??
moj chov :

Nhandu colloratovilosum
Brachypelma Vagans


Napísať odpoveď