Tliltocatl vagans (ex Brachypelma)

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Xenomorph
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 1. Júna 2010, 23:30

Príspevok od užívateľa Xenomorph » 11. Júla 2010, 17:00

Ja tiež stebou suhlasim ja moje krmim iba cvrčkami nemaju snimi problemy tak v pohode ...nwm no ale asi by som nemohol dat pavúkovi myš......ale na tom videu sa mi pačilo ako si snou poradila

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa jony » 12. Augusta 2010, 14:21

v takejto polohe som dnes našiel svoju napárenú adultnú samicu... :(

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 12. Augusta 2010, 14:27

Nó to vie naštvať... Mne tak spravila irminia. Bol som sklamaný a modlil sa aby mi samec ešte vydržal lebo bol stých starších.
\\//_
( (:B
//\\¯

>~, \\ / /
3): )))))=====Q
>~' // \ \

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa jony » 12. Augusta 2010, 16:01

bola párená druhý krát tým istým samcom...prvý kokón nevyšiel napáril som druhý krát...samec uhynul asi po mesiaci a teraz toto...

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 3. Septembra 2010, 17:16

tu je moja vikinka

Obrázokbf0e
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 4. Septembra 2010, 12:44

sharky napísal:tu je moja vikinka

Obrázokbf0e

Nejako mi nedala tato fotka, nie je to nahodou krizenec B. albovagans ? Ten karapax je strasny fake na "cisteho" vagansa a tiez chlpky na abdomene kuceravejsie, typicky znak B. albopilosum (aj karapax je po albopilose). Od koho si kupoval tohoto krizenca. Toto cisty vagans nie je urcite !
Obrázok
Obrázok
Obrázok

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 4. Septembra 2010, 12:59

aj mne ako prvé udrelo do očí farba toho karapaxu. Tiež sa priklánam ktomu že to Vagans neni

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 4. Septembra 2010, 14:05

tiež sa mi nejak nezdá :?
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 4. Septembra 2010, 15:40

az teraz som si vsimol ten karapax :lol: a to som na tu "vagansku" kukal aj na fb :D
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 4. Septembra 2010, 15:42

nuz tak je to albovagans :o
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 8. Októbra 2010, 12:07

Práve sa mi podarilo napáriť tento druh :) Párenie prebiehalo bez problémov.

Samec zacal bubnovat uz v krabicke, po vlození do terária k samici, samica odpovedala bubnovaním 2 pármi predných končatín. Samca som pustil z krabicky, liezol okolo samice do kruhu a bubnoval, samica odpovedala, po odpovedi samec sa k nej priblížil a zdvyhol ju :arrow: párenie. Trvalo to asi 15 sekúnd. Oba bulbusy naraz zavedené do pohlavného otvora samice, samec sa po párení pomaly vzdialil a samica vôbec neútočila. Samca som vybral z terária a dám ho do nejakého terária oddýchnuť ho. :wink: Konečne úspech. Len jedno ma štve :D foták som si zabudol v Nitre...čo už.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 14. Októbra 2010, 19:50

no niekdo si najdesvojho milacika ako je nachrbte a zvlieka sa a ma z toho velku radost no ja som dnes nasiel svoju vagansku 7zv. z nejakych pricin s nozickami stiahnutymi pod sebov a bez znamky zivota :( ano zdochla aneviem preco :( mala pravidelne zvleky krasne zrala a iba dva dni pre smrtov sa mi zdala nejaka divna ale nejaksom si z toho nic nerobil a bac :( neviete cim to moze byt ?:(
trpezlivost je prvorada

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 14. Októbra 2010, 20:06

Pricin moze byt vela... zle chovne podmienky,nejaka vrodena vada,parazity ... to tazko povedat... pavuk ti moze zomret a dvovod smrti sa vela krat nedozvies proste zomrel ...
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 15. Októbra 2010, 13:20

diZZy napísal:Pricin moze byt vela... zle chovne podmienky,nejaka vrodena vada,parazity ... to tazko povedat... pavuk ti moze zomret a dvovod smrti sa vela krat nedozvies proste zomrel ...
no tie chovne podmienky to urciteneboli ja sa o svoje pavuky staram nevyrusujem ich stravu malipestru niekedy cvrcka niekedy mucneho cerva skor bi som povedal ze nejaky parazit bo asi v 3zv. som nasiel pri nom take male gulocky neviem co tobolo pliesen tonebola tak ale som ho hned premiestnil doinej krabickytak neviem teda :( vsak nemozu byt len uspechy :(
trpezlivost je prvorada

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 15. Októbra 2010, 14:21

podla mna bol prekrmovany a praskol mu abdomen a tie biele gulicky bola vytekajuca natravena potrava s hemolymfou.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 15. Októbra 2010, 17:21

Z0oMb3E napísal:podla mna bol prekrmovany a praskol mu abdomen a tie biele gulicky bola vytekajuca natravena potrava s hemolymfou.
no takze abdomen mu nepraskol zas az taky zaciatocnyk niesom, ked viem ze brachypelmy radi papaju, teda aspon ta moja a pavuky mam rozdelene ktore podla zv. dostavaju potravu, napr. 2zv u mna dostava kazdy tyzden az dva podla toho ci chce ci nie ,take 5zv.tak kazde 3tyzdne ale ak si zobere aj po 2 nic sa nestane atd..... a inak precitaj si predosly prispevok este raz a docitas sa ze tie gulicky tam mal este 3zv. a pavuk zdochol v 7zv....... treba pozorne citat
trpezlivost je prvorada

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 15. Októbra 2010, 19:42

Se divíš? Já jsem to číst začal, ale nějak jsem se v tom rychle ztratil, dokud nezačneš psát normálně(háčky,čárky,velký písmena a hlavně nějak dělit věty), nečekej žádnou inteligentní radu.
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 15. Októbra 2010, 22:04

Nery si rad rejpne, poslední dobou až moc často :lol: 8)

k tématu: pavouci chcípou, svět se nezboří, příčinu nevypátráš, kup si novou vagansku, je to otázka 20ti kč :)

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 15. Októbra 2010, 22:21

ano
k tematu: howgh
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 16. Októbra 2010, 01:41

Razor napísal: Toto cisty vagans nie je urcite !
HnnbL napísal:aj mne ako prvé udrelo do očí farba toho karapaxu. Tiež sa priklánam ktomu že to Vagans neni
Blondi :) napísal:tiež sa mi nejak nezdá :?
No čujme ich odborníkov...tvrdiť čosi také pri tomto svetle a fotené z takej diaľky...to už možem rovno povedať že je to sabulosum alebo epicureanum nemyslite?
Chlapi, žiadne unahlene zavery...Vychadzame z premisy že VŠETKY brachypelmy už nie su čiste brachypelmy...Má toto handrkovanie sa o tom či to je alebo nie je čisté zmysel? Razor ty si si istý že si napáril čistú odchytovú samicu odchytovým samcom? Ja ti na 100% garantujem že nie.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 16. Októbra 2010, 09:16

Nery napísal:Se divíš? Já jsem to číst začal, ale nějak jsem se v tom rychle ztratil, dokud nezačneš psát normálně(háčky,čárky,velký písmena a hlavně nějak dělit věty), nečekej žádnou inteligentní radu.
No ale ten prvy prispevok som písal na rýchlo bo mi začínala hodina. A ten druhý som uz mal pekne napísany a pokial viem toto forum je o pavukoch a nie o pravopise slovenského jazyka ci ?
trpezlivost je prvorada

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 16. Októbra 2010, 11:22

patmos napísal:
Razor napísal: Toto cisty vagans nie je urcite !
HnnbL napísal:aj mne ako prvé udrelo do očí farba toho karapaxu. Tiež sa priklánam ktomu že to Vagans neni
Blondi :) napísal:tiež sa mi nejak nezdá :?
No čujme ich odborníkov...tvrdiť čosi také pri tomto svetle a fotené z takej diaľky...to už možem rovno povedať že je to sabulosum alebo epicureanum nemyslite?
Chlapi, žiadne unahlene zavery...Vychadzame z premisy že VŠETKY brachypelmy už nie su čiste brachypelmy...Má toto handrkovanie sa o tom či to je alebo nie je čisté zmysel? Razor ty si si istý že si napáril čistú odchytovú samicu odchytovým samcom? Ja ti na 100% garantujem že nie.
CO sa tu navazas do nas HA ? Nemozem to povedat ze odchytove su tie pavuky (je to odchov), ale su cistejsie ako ten sarjat co ma sharky, to vidiet na prvy podhlad co sem pises vyhovorky, ze svetlo a podobne k*k*tiny... :evil: Som ti ja nejaky amater, alebo co, vidim co je na tej fotke a cisty vagans to nie je, tak preco mi tu zacnes pisat ze ani ja nemam cistych ? Nebehal som po ich prirodzenom prostredi, ale urcite ani ty. Si kukni tie kucerave chlpky a ten karapax. Takychto zavislivych ludi mam najradsej ani nevidia co mam doma a idu tu pisat neviem co. Tych ludi sud co taketo aj predavaju a chudak chlapec si mysli ze je to vagans pritom ma doma genetickeho mutanta...
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 16. Októbra 2010, 11:38

vies co ja mam ten svoj sajrajt rad a viem ze je to albovagans alebo co a patmos tu je carapax naozaj to neni cisty vagans a uz je z neho krasny dospely samcek pred dvoma tyzdnami sa zvliekol a narastli bulbusy a tibialne haky

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 17. Októbra 2010, 09:31

[quote="sharky"]vies co ja mam ten svoj sajrajt rad a viem ze je to albovagans alebo co a patmos tu je carapax naozaj to neni cisty vagans a uz je z neho krasny dospely samcek pred dvoma tyzdnami sa zvliekol a narastli bulbusy a tibialne haky

ok beriem späť, teraz je to vidno pekne. Bohuzial Sharky, no aspon to mas pre potesenie :)

A ty Razor kludni hormon a skus najprv pochopiť zmysel mojho príspevku a tak reagovať týmto tebe špecifickym sposobom nedoceneneho a zakomplexovaneho chovateľa.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 17. Októbra 2010, 10:04

Tak aby bolo jasne kamosko, ako prvy som reagoval a zbadal toho krizenca, ostatni ludia sa pridali tiez ze je to albovagans. Keby mu nereagujem na prispevok, ani by nevedel ze ma krizenca. Potom si napisal ty, ze je to loz a nemame takto sudit. Sharky ti to odfotil 5x zblizka, aby si konecne uvidel ze je to pravda. A potom to napadanie, ze nemam 100% cistych vagansov a to odkial vies ? Bol si u mna doma mas geneticke testy porovnane s druhom z prirody ? Nemas ani fuka, tak tu nepis blbiny.
Obrázok
Obrázok
Obrázok


Napísať odpoveď