Tliltocatl vagans (ex Brachypelma)

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 28. Apríla 2010, 18:07

cawte chcel bi som sa spitat do mojho maleho chovumi pribudla mala vagans je v 3zv. a je vo filmovke mam hu uz pmaly 5den a este mi nezrala skusal som mucneho cervy aj cvrcka polozil som jej to prednoru jasne ze obidve potravy boli nastrihane primerane jej velkosti tak nevem poradte a ako bi mala mat vlhko bo mne sa zraza voda na stenach filmovky je to v poho ?:D dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 28. Apríla 2010, 18:45

hopko21587 napísal:cawte chcel bi som sa spitat do mojho maleho chovumi pribudla mala vagans je v 3zv. a je vo filmovke mam hu uz pmaly 5den a este mi nezrala skusal som mucneho cervy aj cvrcka polozil som jej to prednoru jasne ze obidve potravy boli nastrihane primerane jej velkosti tak nevem poradte a ako bi mala mat vlhko bo mne sa zraza voda na stenach filmovky je to v poho ?:D dakujem
Možno nieje hladná :) a 5dní nieje tak veľa 8) mne sa zráža voda vo (takmer)všetkých filmovkách na steny a nemyslím si že to pavúkom vadí čo som si všimol tak C.elegans pije dosť často tú vodu z stien filmovky

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 28. Apríla 2010, 19:10

Sturm napísal:
hopko21587 napísal:cawte chcel bi som sa spitat do mojho maleho chovumi pribudla mala vagans je v 3zv. a je vo filmovke mam hu uz pmaly 5den a este mi nezrala skusal som mucneho cervy aj cvrcka polozil som jej to prednoru jasne ze obidve potravy boli nastrihane primerane jej velkosti tak nevem poradte a ako bi mala mat vlhko bo mne sa zraza voda na stenach filmovky je to v poho ?:D dakujem
Možno nieje hladná :) a 5dní nieje tak veľa 8) mne sa zráža voda vo (takmer)všetkých filmovkách na steny a nemyslím si že to pavúkom vadí čo som si všimol tak C.elegans pije dosť často tú vodu z stien filmovky
hej tak to je v poho bo teraz mi pisal jeden na stranku ze to je zle ze vlastn evtedy je 100percentna vlhkost tak teraz nevem

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 28. Apríla 2010, 23:54

hopko21587 napísal: hej tak to je v poho bo teraz mi pisal jeden na stranku ze to je zle ze vlastn evtedy je 100percentna vlhkost tak teraz nevem
nič sa neboj, všetko je ok, proste narob do vrchu filmoviek viac dierok ihlou alebo címsi podobným. A to ze nezerie - nestresuj, vsetko je v pohode...bude jest ked bude chciet. O 3 dni jej daj mucnaka opat a uvidis.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 11. Mája 2010, 19:23

zdravim ... tu su fotky nasho vagansa

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 11. Mája 2010, 20:18

Mozno to je vagans :lol:

Ja vieem, nema cenu to riesit. Ale ma pekne farby :-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 12. Mája 2010, 20:36

hehe snad to je vagans ... ud davno ma cez 10 rokov ... vteda sa hadam este nekrizili ... resp. nekrizili v takom meritku alebo ci to neni nejaka Brachypelma co sa mu podoba :?:

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 12. Mája 2010, 21:23

Milan.svk napísal:hehe snad to je vagans ... ud davno ma cez 10 rokov ... vteda sa hadam este nekrizili ... resp. nekrizili v takom meritku alebo ci to neni nejaka Brachypelma co sa mu podoba :?:
O krizeni Brachypelma vagans "group" mam data 20 rokov dozadu.

Na B. vagans sa podoba niekolko druhov a dokonca par ich je aj neopisanych.

Napr: neopisana Brachypelma sp. Mexico, Oaxaca, Bahías de Huatulco

http://www.theraphosidae.cz/imagestar/b ... atulco.jpg - nejedna sa o B. vagans.

Užívateľov profilový obrázok
otikdb
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13. Januára 2010, 15:02
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od užívateľa otikdb » 12. Mája 2010, 21:33

Zdravim.
Moje dve 4. zv. vagansky si v krabicke od tresky vyhrabali nory. Viem, ze je to normalne... ale ked im hodim potravu, tak si ju vtiahnu do vnutra a zvysky potravy si tam nechaju. Natlacia ju do lignocelu a ja ich nemam ako vytiahnut bez toho, aby som im kusok nory neznicil. Uz som aj pockal dva dni ci ju nahodou nevynesu a nic. Mam sa tym nezatazovat a dalej stresovat pavuky alebo...?
Ale asi to tym pavukom moc dobre nerobi, lebo vcera pri vytahovani zvyskov potravy si 4. zv. vaganska trufla aj na 20 cm pinzetu :) :shock: . Poradte mi prosim Vas co mam urobit.
Dakujem
Príroda si vyberá za zábavu daň ďaleko vyššiu, ako by sa odvážil vyberať štát. (Vladimír Vondráček)

Na počiatku bola krajina. Múdra, prísna, do seba uzavretá. Sama v sebe a sama pre seba. Potom prišiel človek. (Milan Rúfus)

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 12. Mája 2010, 22:13

otikdb napísal:Zdravim.
Moje dve 4. zv. vagansky si v krabicke od tresky vyhrabali nory. Viem, ze je to normalne... ale ked im hodim potravu, tak si ju vtiahnu do vnutra a zvysky potravy si tam nechaju. Natlacia ju do lignocelu a ja ich nemam ako vytiahnut bez toho, aby som im kusok nory neznicil. Uz som aj pockal dva dni ci ju nahodou nevynesu a nic. Mam sa tym nezatazovat a dalej stresovat pavuky alebo...?
Ale asi to tym pavukom moc dobre nerobi, lebo vcera pri vytahovani zvyskov potravy si 4. zv. vaganska trufla aj na 20 cm pinzetu :) :shock: . Poradte mi prosim Vas co mam urobit.
Dakujem
kašli na to. Pokiaľ to nevynesie, tak nevynesie. Kým to neplesneje, je to ok.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
otikdb
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13. Januára 2010, 15:02
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od užívateľa otikdb » 13. Mája 2010, 16:27

kašli na to. Pokiaľ to nevynesie, tak nevynesie. Kým to neplesneje, je to ok.
No sak prave tych plesni sa obavam. Ako som uviedol, uz som to tam nechal dva dni a stale to nevyniesla.
Príroda si vyberá za zábavu daň ďaleko vyššiu, ako by sa odvážil vyberať štát. (Vladimír Vondráček)

Na počiatku bola krajina. Múdra, prísna, do seba uzavretá. Sama v sebe a sama pre seba. Potom prišiel človek. (Milan Rúfus)

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 13. Mája 2010, 16:34

pavuk nebyva v cistom prostredi tak KLUD :!:
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 13. Mája 2010, 17:03

otikdb napísal:
kašli na to. Pokiaľ to nevynesie, tak nevynesie. Kým to neplesneje, je to ok.
No sak prave tych plesni sa obavam. Ako som uviedol, uz som to tam nechal dva dni a stale to nevyniesla.
počuj kým to nie je 2-3. zvlek a pokiaľ tam v tej nore nemáš plesne toľko, že môžeš vyrábať penicilín - DONT PANIC! :)

ono časom sa naučíš že netreba z každej veci robiť paniku, i ja som bol taký a pýtal sa bludy. treba vyčkať kým prídeš na tie správne gryfy:) A naozaj - nič sa nedeje.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 13. Mája 2010, 17:13

Sceptic napísal:
Milan.svk napísal:hehe snad to je vagans ... ud davno ma cez 10 rokov ... vteda sa hadam este nekrizili ... resp. nekrizili v takom meritku alebo ci to neni nejaka Brachypelma co sa mu podoba :?:
O krizeni Brachypelma vagans "group" mam data 20 rokov dozadu.

Na B. vagans sa podoba niekolko druhov a dokonca par ich je aj neopisanych.

Napr: neopisana Brachypelma sp. Mexico, Oaxaca, Bahías de Huatulco

http://www.theraphosidae.cz/imagestar/b ... atulco.jpg - nejedna sa o B. vagans.

hehe tak potom neplati ani to adiho ze "vagans uz neni to co predtim" ked potom v podstate vagans nikdy nebol tim cim bol :( snad pred 10 000 rokmi ... ale nas neni hentaky modry, ale mierne sa leskne do modra. na tych fotkach je skor cierny. skoda ze nefunguje u pavukoc nieco take ako u pstruhov ze ked sa skrizia mimodruhovo deti su sterilne

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 2. Júna 2010, 12:51

som jej dal neska jesto konecne :D a som si povedal ze by to bola pekna fotka
Obrázok

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 2. Júna 2010, 16:35

keby mas fotak ako ja tak sa nesmejes :D .... hlavne som stihol iba tuto jednu a pak sa otocil ... fotka je vyrazne zosvetlena lebo terarko je v tieni ... ak ma niekto lcd monitor myslim ze ju ma uz az moc svetlu

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 2. Júna 2010, 17:01

ja mam lcd a tu fotku vidim dobre, paradne fotis :)
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 2. Júna 2010, 20:22

ok :) ... hold to myslis vazne alebo? :wink: lebo ten smail :?

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Aero » 2. Júna 2010, 20:30

Ja musíím pochváliť tiež ... na to že to ie je žaidnou špeci technikou robene veľmi pekný záber, bez úpravy :)
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 3. Júna 2010, 09:17

Vazne.
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 6. Júna 2010, 20:55

Hi

chcel bi som sa spitat sim krmite B.vagansL2?ci ju netreba krmit ?..moj taky nazor je ze ona cerpa ziviny z toho vajicka este nie ?bo ako to je ? dakujem
trpezlivost je prvorada

Užívateľov profilový obrázok
SkMirko
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 20. Marca 2010, 07:59

Príspevok od užívateľa SkMirko » 10. Júna 2010, 21:47

Tu je videjko krmenia mojej Vagansky....

http://www.youtube.com/watch?v=_FXN4xiZEng

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa paint » 11. Júna 2010, 17:37

sorry,ale ten odraz na tom videu je hrozny,viac je vidiet Teba nez spidera.

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 13. Júna 2010, 12:06

hopko21587 napísal:Hi

chcel bi som sa spitat sim krmite B.vagansL2?ci ju netreba krmit ?..moj taky nazor je ze ona cerpa ziviny z toho vajicka este nie ?bo ako to je ? dakujem
není třeba krmit l2, počkej na 1sv, a pak pomaličku... 8)

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 11. Júla 2010, 07:41

podla mna je blbost krmit pavukov mysami ... pavuk sa moze iba zbitočne zranit ... davam pavukom holičatka ale iba na poriadne vykrmenie ... pred parenim napr.
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/


Napísať odpoveď