Cyriopagopus (ex Haplopelma) lividus

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 23. Februára 2008, 16:05

sikovny trik :-) Spuco gratulujem lividumka nie je z najlahsich odchovov, urcite si zapisuj vsetky datumy a podrobnosti, som zvedavy a drzim palce. Hlavne sleduj ci sa neobjavi nejaka plesen a podobne, aby sa vsetko neznicilo

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 23. Februára 2008, 16:14

neboj...mám zmeránu aj vlhkosť :D ....zapísané dátumy zimovania,párenia,dátum tvorby atď... ked sa pozvliekajú do 1.zvleku možno spravím malinký článok :) ...sám som hladal na nete nejaké info ale veľa som toho nenašiel z úspešných odchovov ....tak som sa riadil tým čo som našiel a čo som si pozisťoval od chovateľov

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 25. Februára 2008, 20:26

1 zvlek:

Obrázok

Obrázok

- uz su kazdy zvlast :)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 18. Marca 2008, 21:36

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 19. Marca 2008, 08:29

Moja lividumka 8)
Obrázok
8)
Obrázok
\\//_
( (:B
//\\¯

>~, \\ / /
3): )))))=====Q
>~' // \ \

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 20. Marca 2008, 10:36

to nie je 6zv .... v siestom uz ma na nohach modru farbu ...

van_bilderass
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 21. Augusta 2007, 10:35
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa van_bilderass » 20. Marca 2008, 11:32

PiXeL, v ktorom zvelku je ta tvoja na fotke? Lebo mam doma podobne zafarbenu potvorku, ale netusim ktory zvlek :oops:

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 20. Marca 2008, 11:51

spytjas sa Brachyho :) mozem predpokladat ze 6 zvlek, mozno 7 ... ale netusim.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 20. Marca 2008, 12:29

Samica asi mesiac po zvleku, s týmto pavúkom nie sú žarty okamžite reaguje jedovatým uhrynútím aj niekoľko krát za sebou. Pri obrannom postavení sa rovnakými intervalmi naťahuje do predu aby zastrašila protivníka. Na takéto finty nestačí napr. ani H. hercules.
Bad girl
Obrázok

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 20. Marca 2008, 16:26

lividumky su uz v 1 zvleku dost velke takze niektory obchodnici to mozno vyuzivaju a potom su pavuky neni vyfarbene v tom zvleku ktorom maju byt...zistil som to az v tedy ak som ich sam odchoval dovtedy sa tak predavali akoze v 3 tom zvleku...takze na to bacha.. :!:
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 6. Apríla 2008, 18:49

takze zachytena fotografia z relaneho zivota pavuka :) Ten kto ho ma a chova ho v substrate ako sa ma tak vie ze su vianoce ked je mimo svojho utocistia.

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 11. Decembra 2008, 00:06

Zaobstaral som si tuto krasavicu - kazdy tu straší s tým že vonku skoro nikdy nevychádza - to ani nevynáša zvyšky potravy z nory??? lebo potom je asi často problém s plesnami, nie?

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 11. Decembra 2008, 12:45

patmos napísal:Zaobstaral som si tuto krasavicu - kazdy tu straší s tým že vonku skoro nikdy nevychádza - to ani nevynáša zvyšky potravy z nory??? lebo potom je asi často problém s plesnami, nie?
no vynasa...samozrejme.... 99 perc pavukov si bordel nenecha tam kde je vacsinu casu.....
Obrázok

maczky
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28. Januára 2008, 13:40
Bydlisko: Trencin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa maczky » 16. Januára 2009, 13:41

spiderman napísal:
patmos napísal:Zaobstaral som si tuto krasavicu - kazdy tu straší s tým že vonku skoro nikdy nevychádza - to ani nevynáša zvyšky potravy z nory??? lebo potom je asi často problém s plesnami, nie?
no vynasa...samozrejme.... 99 perc pavukov si bordel nenecha tam kde je vacsinu casu.....
mam ju aj ja, ale nemam problem s plesnami. jedine co sa mi nepaci, ze si zvlek nechala v nore a nevyniesla von. najvacsi problem mam s tym, ze ju budem musiet casom stahovat. a pri jej rychlosti sa mi do toho ani moc nechce...
B. klaasi, B. smithi 2x, B. albiceps 2x, A. geniculata 2x, H. lividum, G. rosea 'red' 3x, G. rosea 2x, G. aureostriata 2x, P. irminia 2x, C. elegans

killer610
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 21. Decembra 2007, 16:12
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa killer610 » 16. Januára 2009, 20:07

heh no ja som ju teraz prednedávnom sťahoval.. najhoršie je ju vytiahnuť z nory.. che to hlavne trpezlivosť a nebyť zbŕkly :)
Acanthoscurria geniculata
Psalmopoeus irminia
Chromatopelma cyaneopubescens
____________________________
Heterometrus cyaneus
____________________________
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 16. Januára 2009, 20:12

Obrázok

maczky
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28. Januára 2008, 13:40
Bydlisko: Trencin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa maczky » 16. Januára 2009, 20:20

krasavica. no nie nadarmo je jej latinsky nazov taky aky je...
B. klaasi, B. smithi 2x, B. albiceps 2x, A. geniculata 2x, H. lividum, G. rosea 'red' 3x, G. rosea 2x, G. aureostriata 2x, P. irminia 2x, C. elegans

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 16. Januára 2009, 20:29

ale teraz ide do zvleku a to vzdy zapradie a urobi tunelceky jak keby bola na LSD, ( zajtra hodim foto ) inac viete o tom ze sa robil taky pokus ked davali nejakym druhom kriziakou male mnozstva kyselinky a malo to zaujimave vysledky pri budovani ich sieti

maczky
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28. Januára 2008, 13:40
Bydlisko: Trencin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa maczky » 16. Januára 2009, 20:40

nebolo to na animal planet alebo discovery? nieco podobne som videl. skusali tabak, lsd, alkohol a este nieco .. pri niektorych "drogach" sa to uz ani na pavucinu nepodobalo...
btw. ako sa ti ju podarilo vyfotit pekne vonku? ja ju vidavam iba v noci, alebo tesne pred tym, ked idem naskoro spat...
B. klaasi, B. smithi 2x, B. albiceps 2x, A. geniculata 2x, H. lividum, G. rosea 'red' 3x, G. rosea 2x, G. aureostriata 2x, P. irminia 2x, C. elegans

maczky
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28. Januára 2008, 13:40
Bydlisko: Trencin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa maczky » 16. Januára 2009, 20:41

killer610 napísal:heh no ja som ju teraz prednedávnom sťahoval.. najhoršie je ju vytiahnuť z nory.. che to hlavne trpezlivosť a nebyť zbŕkly :)
ak mozes poradit, tak budem velmi rad citat... dik
B. klaasi, B. smithi 2x, B. albiceps 2x, A. geniculata 2x, H. lividum, G. rosea 'red' 3x, G. rosea 2x, G. aureostriata 2x, P. irminia 2x, C. elegans

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 16. Januára 2009, 21:11

moja si furt riesi daco vonku . . . iba ked je uz pretlacena alebo ide do zvleku tak ju nevidim dlhsie . . raz tak dlho ze som si myslel ze ju tam zasypalo a prisiel som o nu . . stahoval som sa a fakt som bol v presvedceni ze je mrtva, tak som jej ani nekuril a uplne na nu kaslal, len stale sa mi to terarko nechcelo vicistit az potom som to cele vysypal a nasiel ju raz taku velku uplne stuhnutu od chladu asi. .na lyzicke som ju vklidku mohol preniest . . a odvtedy sa jej dari a robi mi radost.

maczky
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28. Januára 2008, 13:40
Bydlisko: Trencin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa maczky » 16. Januára 2009, 21:15

hmmmmm. neviem co by na to povedal zbytok fora, ale asi by to nebolo od veci vyskusat nizsiu teplotu, a tym znizit jej rychlost a celkovo ju spomalit...
B. klaasi, B. smithi 2x, B. albiceps 2x, A. geniculata 2x, H. lividum, G. rosea 'red' 3x, G. rosea 2x, G. aureostriata 2x, P. irminia 2x, C. elegans

Užívateľov profilový obrázok
GaRoL
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10. Marca 2008, 18:57
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa GaRoL » 16. Januára 2009, 21:50

podobne nieco som riesil ked som sa chystal stahovat H. herculesa, samicku v 10. zvleku, asi 6-7 cm v tele. viem ze to nieje H. lividum ale tiez nema povest mierneho a pomaleho pavuka. Najprv som ho chcel z jeho nory vilakat.. ale to sa mi samozrejme nepodarilo. tak som mu ju celu zbural a zasipal som ho :D po asi 30 sekundach som zazrel na lignoceli pohyb a za dalsich 5 sec. bol vonku. uz potom som nemal problem odcyhtit ho do nadoby prenosnej :)

snad pomoze...
A. geniculata 9. 0,1; N. chromatus 10. 1,0?; B. smithi 9. 0,1; P. regalis 6.; H. hercules 10. 0,1; A. insubtilis 5.;
a skorpiony: H. spinifer, P. imperator 0,1

maczky
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28. Januára 2008, 13:40
Bydlisko: Trencin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa maczky » 16. Januára 2009, 21:54

s tym odchytom som mal trosku problem. budem musiet nieco poriadne vyhutat. nie ze by som bol nesikovny, skor opatrny...
B. klaasi, B. smithi 2x, B. albiceps 2x, A. geniculata 2x, H. lividum, G. rosea 'red' 3x, G. rosea 2x, G. aureostriata 2x, P. irminia 2x, C. elegans

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 16. Januára 2009, 21:55

Pokial viem , tak sa "schladzovanie" vtackarov niekde vyuziva, teda niekto to robi. Ja osobne este nie som dostatocne presvedceny, ci to je neskodne, alebo to ma vazny, mozno iba letmy vplyv na vtackara.

Staviam sa k tomu opatrne.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď