Cyriopagopus (ex Haplopelma) lividus

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
maczky
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28. Januára 2008, 13:40
Bydlisko: Trencin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa maczky » 16. Januára 2009, 21:58

mozno by sa mohli vyjadrit ti, co vo velkom chovaju pavukov. fakt by som to uvital. a pocitam, ze nie len ja. viem, ze sa pise o roznych nadobach, ale u takych pavukov ako je H. lividum, je nepredvidatelne spravanie...
B. klaasi, B. smithi 2x, B. albiceps 2x, A. geniculata 2x, H. lividum, G. rosea 'red' 3x, G. rosea 2x, G. aureostriata 2x, P. irminia 2x, C. elegans

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 16. Januára 2009, 22:01

ked sa tak bojis nemal si do toho ist :) ale taktiez . . opatrnosti nie je nikdy nazvis

maczky
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28. Januára 2008, 13:40
Bydlisko: Trencin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa maczky » 16. Januára 2009, 22:03

diky kamo. tuto odpoved som cakal.... :)
B. klaasi, B. smithi 2x, B. albiceps 2x, A. geniculata 2x, H. lividum, G. rosea 'red' 3x, G. rosea 2x, G. aureostriata 2x, P. irminia 2x, C. elegans

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 16. Januára 2009, 22:32

maczky napísal:diky kamo. tuto odpoved som cakal.... :)

pozri sa - preslo mi rukami dost vela " zbrklych" pavukov a nikdy som nepotreboval ich schladzovat alebo inak utlmovat. Aj moju lividumku som vychoval od asi od 4 zv. do (?) ale uz je velka. ( cca 2 r. a daco)

Zopar krat som ju uz premiestnoval a nie je to az take strasne.

Taktiez samce poeciek, pterinochilusov a dost vela cambredgeiov mi behalo po kupelni.

Zavse plati - TRPEZLIVOST

Viem si predstavit ako tlacis na pavuka pri premiestnovani, pobuchavas mu po nohach. Tlacis ho niekde tam kde nevidi nic.

On ma z toho strach a preto necudo ze sa snazi schovat do svojej krabicky s5. Ak vsak budes trpezlivy a ukazes mu kam ho chces premiestnit ( cestu musi vidiet ) - a on uz sam pojde.

Pre jeden priklad. Mnoho krat som fotil svojho Ephebopusa cyanognathus tak, ze som ho " vyhnal" z krabicky na podklad a cvakal. A ako donutis pavuka aby stal tam kde chces ty ? aby ti nezdrhol ked je mimo ?
Stacilo polozit krabicku na ten podklad, jemne do zadnych noh dat vediet pavukovy ze chcem aby siel von. On sa pokojne ( pomaly preklada nohy ... ) odobral na podklad. Potom krabicku odoberiem, pocvakam. Polozim krabicku s5, pred pavuka , buchnem mu jemne do zadnych noh a on sa odoberie. Sam vojde dnu a schova sa v ukryte.

A to ephebopus vo vyssich zvlekoch nepatri k najmierumilovnejsim chovancom. Cim vyssi zvlek, tym vyssie sebavedomie.

Samozrejme ze u extremne agresivnych sa to neda. Moja "usambara" - adult samica nikdy nechcela von z krabicky. Permanentne branila hniezdo ako o zivot.

To asi zak zhruba.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

maczky
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28. Januára 2008, 13:40
Bydlisko: Trencin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa maczky » 16. Januára 2009, 22:54

Mas pravdu. Som netrpezlivy, resp. chcem aby co najskor presiel tak kam chcem, aby som mal cas na ostatne veci :) Ale ked ho mam v krabicke a chcem ho dostat uz do noveho, tak tomu davam nacas.
btw. rozmyslal som nad tym, ze lividke pomozem s tym, ze necham substrat trosku preschnut a nalakam ju do mokreho noveho "pribytku". a potom ju necham v novom aj so "starou" krabickou a ona si sama vylezie a do noveho domova sa sama nastahuje....
co ty na to?
B. klaasi, B. smithi 2x, B. albiceps 2x, A. geniculata 2x, H. lividum, G. rosea 'red' 3x, G. rosea 2x, G. aureostriata 2x, P. irminia 2x, C. elegans

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 16. Januára 2009, 23:05

aj tak sa da ...., niekto takto uz robil. Len davaj pozor ked budes vyberat.

Sposobov je vela,

su ludia co to pustia na koberec a tak chytaju do malych krabiciek a podobne.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

killer610
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 21. Decembra 2007, 16:12
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa killer610 » 16. Januára 2009, 23:42

maczky napísal:
killer610 napísal:heh no ja som ju teraz prednedávnom sťahoval.. najhoršie je ju vytiahnuť z nory.. che to hlavne trpezlivosť a nebyť zbŕkly :)
ak mozes poradit, tak budem velmi rad citat... dik
no ja som ju najskôr choval v takej nádobe (vyzerla asi ako kýblik) mno a tam si spravila noru a zabarikádovala ju a terza zriadil som si nové terárium a že ju idem prniesť. nádobu som dal do vane a pomalyčky som jej začal rozkopávať tú noru špajdlou(keby sa po nej rozbehla tak ju pustím) keď som ju dostal von, prykryl som ju malou nádobkou a odspodu som vpochal vrch, zavrel som krabičku a už som iba prehodil do nového tera. nebolo to nejako ťažké spraviť ale vravím treba trpezlivosť a trošku aj predvídať čo pavúk spraví aj keď pri tomto druhu sa to bohvieako nedá určiť. a určite ju nejako moc nedráždiť lebo nieje to potom s ňou sranda. ja som mal šťastie že nebola až v tak velkom strese a bola kludnejšia.
Acanthoscurria geniculata
Psalmopoeus irminia
Chromatopelma cyaneopubescens
____________________________
Heterometrus cyaneus
____________________________
Obrázok

killer610
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 21. Decembra 2007, 16:12
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa killer610 » 16. Januára 2009, 23:54

heh no lividumka je môj druhý pavúk a myslím že na to sa človek musí cítiť a mať riadne naštudované o tom pavúkovi lebo videl som už pár ludí čo chovajú doma pavúkov a ani nevedia čo je to zač. najskôr som sa bál toho pavúka ale zistil som že to nieje až také strašné stačí mu urobiť len vhodné podmienky a nevystavovať pavúka v strese. a môžem ho veselo pozorovať ak semtam vylezie z nory alebo čaká na začiatku nory na potravu. je to velmi pekný pavúk a je škoda nemať ho v zbierke ;-)
Acanthoscurria geniculata
Psalmopoeus irminia
Chromatopelma cyaneopubescens
____________________________
Heterometrus cyaneus
____________________________
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 17. Januára 2009, 19:51

Takze lividumka je konecne premiestnena. Po roku a pol, mozno aj ovela viac. Som ju konecne videl. Je to nadherna samicka.

Dokaz:
Obrázok

Trosicku sme sa spolu ponahanali, ale to my tak zo zvyku lebo sme sa dlho nevideli.

Ale je krasna.

Obrázok
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 17. Januára 2009, 20:24

Mno pekná lividumka :) Ja ju mám tiež v chove ale je ešte len vo 7 zvleku.Zadné končatiny už sú sfarbené do modra. Podľa všetkého by to mala byť samica.Zájdem na tvoju ulicu a prídem si ju pozrieť :lol: Čo nato povieš?
\\//_
( (:B
//\\¯

>~, \\ / /
3): )))))=====Q
>~' // \ \

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 17. Januára 2009, 20:33

Sak prid ..... dostanes na ruku :twisted: . kopec ludi mam dohodnutych teraz .....

co chcu prist .... kuknut

sak sa stretneme na tej SKUUUBI akcii ... :wink: a pokecame ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

killer610
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 21. Decembra 2007, 16:12
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa killer610 » 18. Januára 2009, 09:17

adi v kolkatom zvleku je tá krásavica? ;-)
Acanthoscurria geniculata
Psalmopoeus irminia
Chromatopelma cyaneopubescens
____________________________
Heterometrus cyaneus
____________________________
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 18. Januára 2009, 11:02

killer610 napísal:adi v kolkatom zvleku je tá krásavica? ;-)
to keby som vedel ..... povedzme ze to viem urcit +/- 2 zvleky .... ale chvylku mi to bude trvat .....


zvlieka sa tajne .... a pri vcerajsom premiestnovani som objavil aj jednu zvlecku v nore .... znacne staru uz v rozklade.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

maczky
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28. Januára 2008, 13:40
Bydlisko: Trencin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa maczky » 18. Januára 2009, 12:25

je zaujimave, ze zvleky nevytahuje z nory von... ani moja to nerobi...
B. klaasi, B. smithi 2x, B. albiceps 2x, A. geniculata 2x, H. lividum, G. rosea 'red' 3x, G. rosea 2x, G. aureostriata 2x, P. irminia 2x, C. elegans

killer610
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 21. Decembra 2007, 16:12
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa killer610 » 18. Januára 2009, 15:09

a ako potom vyberáte zvlečky?? ne sa zatial ešte nevyzliekla odkedy ju mám ale prestala papať tak možno čoskoro bude :P
Acanthoscurria geniculata
Psalmopoeus irminia
Chromatopelma cyaneopubescens
____________________________
Heterometrus cyaneus
____________________________
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 18. Januára 2009, 15:11

ze ako vyberame zvlecky ..... heh ... niako :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

killer610
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 21. Decembra 2007, 16:12
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa killer610 » 18. Januára 2009, 15:18

no takže sa mi na spodku terárka bude vynímať zvlečka lebo je jej noru dobre vidno keďe kopala pri skle :D
Acanthoscurria geniculata
Psalmopoeus irminia
Chromatopelma cyaneopubescens
____________________________
Heterometrus cyaneus
____________________________
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 24. Januára 2009, 08:53

Chalani v čom chovate menšie jedince? Potrebujem inšpiráciu, pretože mam lividumu v štvrtom-piatom zvleku, chovam ju v krabičke veľmi podobnej tej na sódu bikarbónu a urobila si takú noru, že keby na krabičke nebol vrchnák tak ju má vonku. Dik za typy.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 24. Januára 2009, 09:38

Ahoj! Ja chovam mojich 4 zvlekovych v pohároch od zaváraniny s priemerom cca. 8cm. Dal som im 10cm substratu. Maju pekne nory siahajuce na dno pohara. Substrat udrzujem vlhky. Pocul som, ze v takych nizkych zvlekoch sa daju chovat aj s nizsou vrstvou substratu aby chovatel mal o nich prehlad...
PS. Vidim ich kazdy den...Vecer ( a obcas aj cez den ) cakaju na potravu bud tesne pri vchode do nory alebo niekolko centimetrov od vchodu.
"Si vis pacem, para bellum."

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 9. Februára 2009, 17:20

Obrázok
Obrázok

prikladam fotecky mojej haplopelmy po zvleku

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 9. Februára 2009, 17:53

Nadherny pavucik! 8) V ktorom zvleku ho mas?
PS. Pouzil si kontrast alebo kvoli nedavnemu zvleku je ta modra farba taka ziariva?
"Si vis pacem, para bellum."

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 9. Februára 2009, 17:59

neviem presne ale myslim ze je v takom 5-6? nikdy som nevidel zvlecku bo si ju nechava v nore. Pouzil som blesk kedze som to fotil v uplnej tme.

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 9. Februára 2009, 18:01

patmos napísal:Chalani v čom chovate menšie jedince? Potrebujem inšpiráciu, pretože mam lividumu v štvrtom-piatom zvleku, chovam ju v krabičke veľmi podobnej tej na sódu bikarbónu a urobila si takú noru, že keby na krabičke nebol vrchnák tak ju má vonku. Dik za typy.
ja ju mam podobne velku a chovam ju v tekej nadobe na cestoviny/spagety z IKEI . . o stranku spat je foto tej nadoby

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 13. Februára 2009, 21:31

Dospelá samica "Dark form"
Obrázok
kuracinka jej chutí...po dlhom čase pôstu :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 13. Februára 2009, 21:33

mas aj inu fotku ? ta dark form ma zaujima .,... a tu sa mi zda byt moc svetla ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď