Cyriopagopus (ex Haplopelma) lividus

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
nAscA
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 28. Apríla 2010, 16:35

Príspevok od užívateľa nAscA » 24. Mája 2010, 01:33

Tak jsem si pred chvili myslel, ze je jedna z mych lividek mrtva. Pred dvema dny se svlekla (mam vyfoceno) svlekala se na nohach a teprve az se dosvlekala, tak si lehla na zada :D No a dnes na ni koukam a lezela na boku. To jsem jeste nikdy u pavouka nevidel. Ale zdalo se mi divne, ze by umrela v tak divne poloze. Asi se mnou sledovala hokej :D

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 14. Augusta 2010, 12:18

kuk 8)
Obrázok
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 14. Augusta 2010, 15:56

Z0oMb3E napísal:kuk 8)
Obrázok
moc pekna fotka :)
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha

Príspevok od užívateľa the_zako » 14. Augusta 2010, 23:09

Jo marecku, peknu ju mas :wink:

No ja mam krajsiu :-P
Obrázok

Btw....fotene v ziline na autobusovej stanici :-D

V takejto polohe bola od vtedy ako som ju zobral predajcovy, az kym som ju horko tazko donutil sa pohnut u mna doma v kupelni. Na druhy den, ked som ju kontroloval, len som otvorill krabicku a dala so do obranneho postoja v takej rychlosti, ze som skoro spadol z noh. Dalsi dokaz toho ze je to dost nevypocitatelny pavuk.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 15. Augusta 2010, 00:36

nejde o to, ze je nevypocitatelny, ale ked je pavuk pri doprave dlhsie v strese.... tak sa ti nepohne z miesta. Ked to s nim niekolko hodin hadze a tak ... je uplne mimo. Ked sa upokoji. Vtedy sa prejavi jeho prava povaha.

Atd.

U haplopeliem to je tak, ked uz nema na vyber. A nema neakeho nepriatela kt. by zabila, tak sa stiahne a hraje mrtvu. Avsak ak ma na co utocit, co ju vyrusuje. Vtedy je agresivna ako sa patri.


Inak ako kazdy pavuk. Sa snazi najprv schovat. ( ak ma na to vytvorene podmienky. )
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 15. Augusta 2010, 11:52

the_zako napísal:Jo marecku, peknu ju mas :wink:

No ja mam krajsiu :-P
Obrázok

Btw....fotene v ziline na autobusovej stanici :-D

V takejto polohe bola od vtedy ako som ju zobral predajcovy, az kym som ju horko tazko donutil sa pohnut u mna doma v kupelni. Na druhy den, ked som ju kontroloval, len som otvorill krabicku a dala so do obranneho postoja v takej rychlosti, ze som skoro spadol z noh. Dalsi dokaz toho ze je to dost nevypocitatelny pavuk.
na farebne pacuky si moc nepotrpim ... ale ta chladna modra ma uplne berie :shock:
aky velky je ten pavuk? lebo videl som nejake dospele haplopelmy... stacilo by jej tera 15x20 a vyska substratu 25cm? alebo radsej 20x25 a vyska substratu ca. 35cm?

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 15. Augusta 2010, 12:51

skôr by som dal to väčšie, ja mám svoju v 39x28x28cm (dxšxv)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 15. Augusta 2010, 17:11

lebo teraz mam P. striatu v terarku 15,20,25 a ta ma v tele cez 4cm a cez 12 v nohach a vyzera ze este par zvlekov tak kludne prezije (teda neprezije, lebo je to samec a typujem ze o jeden alebo dva zvleky by uz mohol byt aj adult kedze je taky velky), preto sa pytam ci by haplopelme nestacila taka plocha dna, ta vyska substratu sa da zvysit aj v tom mensom terarku to neni problem tie si robim sam :)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 15. Augusta 2010, 19:38

kazdy kto chova lividumku tak ako sa ma vie ze takto ju nachytat za svetla je maly sviatok

moju drzim v terarku 30x28x22 (vxsxd)
Obrázok
kde ma vyse 20cm substratu ale noru ma popri stene cize dlzka nory moze mat vyse pol metra(aj viac)

pri kazdom vyruseni okamzite prcha do nory opusta ju jedine ked vynasa zvysky potravy aj tak ma vacsinu casu noru zapradenu a ani nevychadza (noraky niesu pre kazdeho)
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha

Príspevok od užívateľa the_zako » 15. Augusta 2010, 23:17

Presne tak. Aj moju vidim len zriedka a staci prudci pohyb v okoli terarka a zmizne ako duch. Ja mam moju v terarku 20x20x30. Dal som jej tam 20 cm substratu a noru spravila skoro az po vrch. Moja je len v 9tom zvleku ma tak 4cm v tele. Toto terarko co mam je pre nu este velke(myslim tym podstavu). Vyska moze byt kludne aj viac nez 30 cm...pavuk sa tomu len potesi.

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 7. Septembra 2010, 22:59

patmos napísal:0.1 10.zvl
Obrázok
Tak a už je post mortem. Napárená, nezvládla zvlek z 11. do 12. ... K...va aj s takou robotou...
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha

Príspevok od užívateľa the_zako » 13. Septembra 2010, 15:48

To uz v 11 tom zvleku dospela?

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 13. Septembra 2010, 16:22

To nesu velke pavuky :)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha

Príspevok od užívateľa the_zako » 13. Septembra 2010, 16:44

Tak to si idem pomaly samceka zhanat...mam cerstvo zvlecenu 10zv.

Inak...najhnusnejsi a najzakernejsi pavuk akeho mam. Zvliekol sa, a videl som akurat tak predne nohy kraaaaaasnej modrej farby. Je to svina...ja ju chcem vidiet celu... :-D

Užívateľov profilový obrázok
simon
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20. Decembra 2008, 16:47
Bydlisko: Oslany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa simon » 13. Septembra 2010, 16:57

Držim palec pri zháňaní samca, a ešte viac pri párení a odchove. Aj ja by som chcel lividumku :(

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 2. Januára 2011, 16:58

co sa pise vo vizitke o zimovani pre vytvorenie kokona. tych 16-18 stupnov staci nocky pokles a teplota 20-23 stupnov cez den alebo je potrebnych tych 16 stupnov aj za dna?

popripade ako mam vyhriat terarko s 40cm zeminy na 25-28 stupnov v celku a nie len lokalne?
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 8. Januára 2011, 14:44

tu je moja samica asi DCF

fotene z bleskom
Obrázok
Obrázok
dost silno nasvietene bez blesku
Obrázok

na normalnom svetle je v podstate cierna s modrym nadychom
- v tej skatulke je iba na zimovanie od jari bude v terarku s asi 50cm zeminy :)
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 8. Januára 2011, 20:09

odkial je, kedy sa zvliekala, aka je stara ... ?

Toto by som rad, vedel :)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
nAscA
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 28. Apríla 2010, 16:35
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa nAscA » 17. Januára 2011, 00:38

Jedna z mych samic pri pareni. Ten samec je neuveritelny. Koupil jsem ho, kdyz uz paril 2 samice. Ted je pripraven parit cca po 36 hodinach.
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa adi » 17. Januára 2011, 07:50

kdesi som uz taku fotto videl :P Hej a ten samec bomba ! Nebol z odchytu ? Mal som v rukach podobnu pariacu masinu :) Spolu zvladol asi 7 samic ak som spravne pocital. A moje viac krat :D
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
nAscA
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 28. Apríla 2010, 16:35
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa nAscA » 17. Januára 2011, 11:28

Jestli je z odchytu netusim :( Behem tydne naparil vsechny 4 moje krasavice a zitra pujde druhe kolo :lol: Ale vsechny moje samice i subadultni samec z odchytu jsou.

Užívateľov profilový obrázok
S-Ljuke
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 16. Októbra 2007, 19:51
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa S-Ljuke » 17. Januára 2011, 20:56

kolik jim davate substratu ze je odfotite kdy chcete? moje subadult 0,1 ma 25cm substratu a uz sem ji 6 mesice nevidel...kdyz mam stesti tak vidim konecky nohou :)
shanim samce:
E. murinus
L. violaceopes
P. antinous

Užívateľov profilový obrázok
nAscA
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 28. Apríla 2010, 16:35
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa nAscA » 17. Januára 2011, 22:22

no moje maji vzadu v terarku tak cca 15cm... ale vsechny 4 jsou docela aktivni a vecer jsou venku skoro vsechny pravidelne. Za to Th. stirmi se svlekla tak pred 2 mesici a jeste nevylezla... a to tam byla uz zahrabana 2 mesice predtim... :)

Užívateľov profilový obrázok
Maroš Sadák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 14. Februára 2011, 14:48
Bydlisko: Brezová pod Bradlom
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa Maroš Sadák » 14. Februára 2011, 14:57

Čaute potreboval by som poradiť,nedávno som si kúpil Adult samicu Lividumky a nejako sa my nepozdáva jej správanie...dal som jej 15cm+ substrátu a ani sa len nesnažila vykopať si noru...miesto toho ale velmi silno zapriada cele terarium,je to normalne?Dal som jej tam aj vydlabaný kokosový orech ale vobec ho nepoužíva...začínam mať o mojho miláčika strach :cry:
Brachypelma vagans,Lampropelma violaceopes,Poecilotheria striata,Haplopelma lividum,Pterinochilus murinus ,,Usambara'',Theraphosa blondi,Androctonus australis,Androctonus bicolor,Babycurus Jacksoni,Centruroides infamatus,Grosphus flavopiceus,Heterometrus mysorensis,Leiurus quinquestriatus,Mesobuthus martensii,Parabuthus liosoma,Tityus ecuadorensis,Tityus stigmurus,Buthacus leptochelys,Mesobuthus gibbosus,Scorpio maurus,Rhopalurus garridoi,Pandinus imperator

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa Razor » 14. Februára 2011, 16:00

Maroš Sadák napísal:Čaute potreboval by som poradiť,nedávno som si kúpil Adult samicu Lividumky a nejako sa my nepozdáva jej správanie...dal som jej 15cm+ substrátu a ani sa len nesnažila vykopať si noru...miesto toho ale velmi silno zapriada cele terarium,je to normalne?Dal som jej tam aj vydlabaný kokosový orech ale vobec ho nepoužíva...začínam mať o mojho miláčika strach :cry:
Ziadne strachy o nic nejde. Daj cas pavukovi, on sam vie co mu je dobre. Ked si nestavia noru proste jej to nevyhovuje, tu nejde len o stavbu nory, ale hlavne o teplotu a podmienky v terariu, ktore ma pavuk k dispozicii. Darmo je norovy, ked ma k dispozicii len 4 sklenne steny. H. lividum je velmi komplikovany pavuk, začiatocnikom nie moc vhodny, pretoze sami nemaju skusenosti a kazdu zmenu v spravani beru tragicky. H. lividum je pavuk ktory potrebuje KLUD ! Ked chces pozorovat nieco tak najlepsie na Grammostole, Brachypelme...

Vydlabany kokosovy orech pouzivam aj ja, no nie u norakov, je zbytocny pokial maju dostatocnu hlbku substratu.

Strach nemaj, nie je všetko tak ako píšu mudre knizky...skusenosti su hlavne...
Obrázok
Obrázok
Obrázok


Napísať odpoveď