Cyriopagopus (ex Haplopelma) lividus

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 14. Februára 2011, 20:54

ja napr svoje. lividumy chovám na "nízkom" substráte :-) .....cca 5-10cm lignocelu....sem tam majú noru, sem tam zase len zapavúčinované krížom-krážom :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 16. Februára 2011, 15:16

napisem svoj "poznatok" pred 5dnami som dal lividumku do teraria s cca33cm substratu, za dva dni si vykopala dieru hlboku 23cm a odvtedy sa ju nesnazi nijako zveladovat, prve dva dni taktiez len zapriadal a nic nekopala

- hlbsiu noru nekope alebo preto ze mame teraz doma dost chladno alebo preto ze tam kde sa jej konci nora akurat zacinaju vetracie ovori a "tiahne" jej tam suchy vzduch, vecinu casi sa zdrzuje priblizne v strede tej nory ani moc nezalieza ani nevylieza
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

prusa
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 29. Marca 2010, 18:40
Bydlisko: prešov
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa prusa » 16. Februára 2011, 16:19

Tak moja lividumka aj ked je to bol krpec iba 3. zvlek ked som ju kupil, tak prvy tyzden mozno aj dva teraz neviem presne sa vobec nesnazila nieco kopat, tiez som trosku stresoval, ale akosi som sa na to v***al a prestal to riesit po urcitom case si urobila krasnu noru az na dno nadoby v ktorej je. A po zvleku, ked sa fajne nazrala tak ju zvacsila proste tak ako to robia noraci. Radim len jednu vec prestat riesit a stresovat ju vecnym pozorovanim. :wink:

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 16. Februára 2011, 16:43

lebo ked sa zakope, uz aj tak nic pozorovat nebudete ale stres ostane
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 26. Apríla 2011, 22:01

Obrázok

toto mám od típka..vraj lividumka..čo vy nato?? ten abdomen, karapax...
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa adi » 26. Apríla 2011, 22:07

To co ma akoze byt ?

Je to od toho co si myslim, alebo niekto iny ?

Lebo to je pekelne zniceny kus.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 27. Apríla 2011, 16:42

adi napísal:To co ma akoze byt ?

Je to od toho co si myslim, alebo niekto iny ?

Lebo to je pekelne zniceny kus.

neviem, koho máš na mysli...tento típek má len túto "lividumu...
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa AAA » 27. Apríla 2011, 20:22

cim je akoze znicena?
Canis familiaris ( dogo canario ) 1,0 / Gekko gecko 0,1 / Psalmopoeus irminia 0,1 / Chromatopelma cyaneopubescens? /

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa adi » 27. Apríla 2011, 20:25

AAA napísal:cim je akoze znicena?

No , este raz pokukaj na fotku poriadne a pomylsi na to , ze tato podcelat nedysponuje obrannymi chlpkami a tvar abdomenu ma ... akosi inaksi.

Plus sfarbenie ...

:wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa AAA » 27. Apríla 2011, 20:32

No jasne uz to vidim . . to su obranne chlplky? Nieje to len mechanicke zoskrabanie "koze".
Som si to vôbec predtym nevsimol. . . Farba moze byt koli osvetleniu divna a na porovnavanie abdomenu az taky odbornik nie som :) Ale je akasi podivna takto po podrobnom pozreti.
Canis familiaris ( dogo canario ) 1,0 / Gekko gecko 0,1 / Psalmopoeus irminia 0,1 / Chromatopelma cyaneopubescens? /

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa adi » 27. Apríla 2011, 21:18

Nie nie - ono to je nieco haplopelmoviteho charakteru. Ale prave ta lysina nie je OK ... lebo to je "zdrete" :)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa Sceptic » 28. Apríla 2011, 13:34

Blondi:

Zaujimavy topic http://www.arachnoboards.com/ab/showthr ... 876&page=2 aj v domacich podmienkach je mozne podobnym sposobom dojst k vysledku (napr: to zakreslenie postavenia oci a porovnania s original. popisom). To ci je to H. lividum netusim, ako problem by som skor vnimal abdomen bez ochlpenia, co moze byt naznak ektoparazita.


AAA:
Co sa tyka tvojej otazky obrannych chlpkov je to velmi jednoduche. Ked si budes vediet zaradit pavuka podla kontinentu Azia, Afrika, Australia, Europa tu ziadny rod obranne chlpky nema. Obranne chlpky ma len podcelad Thepahosinae, ktora ma vyskyt v priestore medzi a vratane Juznej a Severnej Ameriky.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa Razor » 29. Apríla 2011, 08:56

Zaujímavé, u mojej Haplopelmy sa dialo niečo podobné,

vid.

Kód: Vybrať všetko

http://forumbb.lasiodora.sk/viewtopic.php?f=1&t=317&start=25
Tiez si neviem predstavit preco sa jej tie chlpky na abdomene stratili, no pavuk mi doteraz zije v pohode, ako normalna haplopelma vidavam ju raz za pol roka + -, zvliekla sa mi odvtedy 3x a ma normalne ochlpenie, Nemoze to byt spôsobene nejakym stresom ta lisinka ? Po zvleku sa vsetko napravi.

Neviem ci je mozne z 1 amaterskej fotky sudit stav toho pavuka. Nevidime totiž motoriku, spravanie ani ziadne podobne faktory, ktore by potvrdili, ze pavuk je v zlom stave...
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 29. Apríla 2011, 12:35

Razor napísal:Zaujímavé, u mojej Haplopelmy sa dialo niečo podobné,

vid.

Kód: Vybrať všetko

http://forumbb.lasiodora.sk/viewtopic.php?f=1&t=317&start=25
Tiez si neviem predstavit preco sa jej tie chlpky na abdomene stratili, no pavuk mi doteraz zije v pohode, ako normalna haplopelma vidavam ju raz za pol roka + -, zvliekla sa mi odvtedy 3x a ma normalne ochlpenie, Nemoze to byt spôsobene nejakym stresom ta lisinka ? Po zvleku sa vsetko napravi.

Neviem ci je mozne z 1 amaterskej fotky sudit stav toho pavuka. Nevidime totiž motoriku, spravanie ani ziadne podobne faktory, ktore by potvrdili, ze pavuk je v zlom stave...
tak...pavúk behá, žerie, na podnety reaguje..."ak sa mu niečo nezdá", dá obranný postoj, výpad...až nato, ako vyzerá, je vpoho :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
newbie
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 2. Júna 2011, 11:44
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa newbie » 2. Júna 2011, 12:53

Zdravim, uz tak 3 mesice mam lividuma a kdyz jsem si ho poridil, tak jsem mu v terarku udelal v rohu mensi diru, aby jsi tam zalezl. Substrat v terarku mam 12 cm a smerem dolu se zmensuje, takze jakoby takovy kopecek. Rosim mu to spis tam dole u napajecky a ted tam uz 2 a pul mesice travi svuj cas, drive v te dire byl zalezly, ale ted ubec neni zalezly, je venku. Je to tak dobre, nebo se mam snazit to nejak poupravit aneb se mu tam proste libi? :) Diky

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa sharky » 2. Júna 2011, 13:16

lividka je norovy pavuk ale nemas nikde zarucene ze bude stale v nore :)
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
newbie
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 2. Júna 2011, 11:44
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa newbie » 2. Júna 2011, 13:19

sharky napísal:lividka je norovy pavuk ale nemas nikde zarucene ze bude stale v nore :)
jasne no, trebas takovej h. hercules, to je jina, ten se snazi byt porad zalezly, ale prece uz takovou dobu venku a ani nema potrebu se nekam zahrabat, to mi je trosku divny :)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 10. Júla 2011, 20:10

hanbliva a zakempena v nore...
Obrázok
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa the_zako » 12. Júla 2011, 00:48

newbie napísal:
sharky napísal:lividka je norovy pavuk ale nemas nikde zarucene ze bude stale v nore :)
jasne no, trebas takovej h. hercules, to je jina, ten se snazi byt porad zalezly, ale prece uz takovou dobu venku a ani nema potrebu se nekam zahrabat, to mi je trosku divny :)
To moje hysterky su napodiv furt vonku...a to maju v krabickach ukazkovy tunelovy system. Uvidis...raz sa ti zakope a budes sa modlit aby si ju este niekedy videl :-P

Ja idem skusit lividumku chovat ako zemneho pavuka s vyskou substratu 5-15cm. Poskytnem jej ukryt a moznost zahrabat sa. Je to jednak preto, lebo ma zaujima co ona na to a druha vec je ze momentalne je v krabicke kde ma asi 3cm substratu a dorabam terarium 40x25x25 a chcem ho otestovat (kedze lividumka ma rada vlhko tak zistim ako sa v nom vetra a ci mam este viac spekulovat s vetranim) potom dam foto aj nieco k tomu skusim napisat :-)

Užívateľov profilový obrázok
Discobijec
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 13. Decembra 2009, 19:17
Bydlisko: Sezemice
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa Discobijec » 6. Augusta 2011, 16:34

Moje pachypuska zas má období kdy je celej týden venku a pak zas týden v noře, zatím nepozoruju že by to mělo s něčím spojitost,např s počasím...(mívám hodně otevřené okno)
Obrázok

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa kurec » 6. Augusta 2011, 17:26

Discobijec napísal:Moje pachypuska zas má období kdy je celej týden venku a pak zas týden v noře, zatím nepozoruju že by to mělo s něčím spojitost,např s počasím...(mívám hodně otevřené okno)

Nechci ti to kazit, ale tohle je o h.lividum ;)

Užívateľov profilový obrázok
Discobijec
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 13. Decembra 2009, 19:17
Bydlisko: Sezemice
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa Discobijec » 7. Augusta 2011, 10:26

já vim, připodobňuju....
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 30. Septembra 2011, 22:40

Obrázok

pred zvlekom

Obrázok

po zvleku :-)

OT....chcem sa opýtať...nemá niekto na predaj "tmavé" lividumky????
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa kurec » 1. Októbra 2011, 21:35

8sv
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
ophiel
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 21. Júla 2011, 22:28
Bydlisko: Trenčín
Re: Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa ophiel » 26. Októbra 2011, 19:53

jeden prcek do zbierky :D 3zv
Prílohy
samsung 240.jpg
samsung 240.jpg (139.2 KiB) 10224 zobrazení
no PAIN
no GAIN


Napísať odpoveď