Cyriopagopus (ex Haplopelma) lividus

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 7. Septembra 2007, 09:48

tu by bola fotka aj ked trochu rozmazaná, stretol sa už s tým niekto, aby mala lividum lisinku? o tom som nepočul.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 7. Septembra 2007, 16:17

Razor napísal:
Dudo napísal:
Razor napísal:Hi, mám taký menší problém s lividumkou, že nechce žrať už dlhšiu dobu, a má malý abdomen. ani za nič neprijme potravu aj ked jej to tam pobehuje 2-3 dni. Na zvliekanie to nevyzerá a zadoček má doslova vyšúchaný od chlpkov. Má na nom lisinku. Je to normálne??? Hoci v noci vždy putuje po tera, hladná asi nie je ked odmieta potravu.
Nemaš to samca ??
dudo dúfam, že namáš pravdu, lebo mám ju od Šestáka a on mi povedal, že je to samica, dokonca aj na krabičke bol znak samičky. No neviem, bulbusy nemá. Ale tak odkial si prišiel na to že to môže byť samec?
Lebo u dospelých samcov začína v dospelosti prevládať rozmnožovací pud nad všetkým ostatným,a keď si napísal že nežere a len sa motá po tera= hladá samičku.Mišo Šesták by sa mýliť nemal na 99,9% ,ale stať sa može hocičo.Ale nepredpokladam 8)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 7. Septembra 2007, 16:52

cau dudo a co podla fotky? nezdá sa ti to trošku velké na samca?
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 7. Septembra 2007, 17:15

Razor napísal:Hi, mám taký menší problém s lividumkou, že nechce žrať už dlhšiu dobu, a má malý abdomen. ani za nič neprijme potravu aj ked jej to tam pobehuje 2-3 dni. Na zvliekanie to nevyzerá a zadoček má doslova vyšúchaný od chlpkov. Má na nom lisinku. Je to normálne??? Hoci v noci vždy putuje po tera, hladná asi nie je ked odmieta potravu.
Dudo napísal:Nemaš to samca ??
Ak mu nevidno bulbusi tak nie je o com ...

Tvoj problem Razor:

Pozeram tvoje terarium a nevidim ziadnu vyssiu vrstvu substratu. Nemas pavuka v strese kedze si nemoze spravit dostatacne hlboky ukryt? Nizku vrstvu si volil preto aby si mohol pozorovat pavuka? Skus aplikovat nasledovne rady ci sa to nezlepsi:
budem ta citovat z inych tem:
Razor napísal: ja viem tak ze je norový a lividum tiež !
Pridavam dalsi citat, ktory sa tyka H. herculesa (a norovych druhov):
Razor napísal:akoze mas pravdu, vsak moj hercules nie je nidke inde len v nore,
by bol v strese keby ze nemá dostatok zeminy. Vska hercules ma preto taku stavbu tela lebo je norovy pavuk jezisi,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Naco ma pretiahnute brusko ako menis valcek, nie pre srandu, a naco ma silne 2 páry zadnych noh? na to aby sa bicykloval sotva! aby sa mohol zapriet pri kopani !!!!!!!!!!!
skus jej dat vyssiu vrstvu substratu a zmenit podmienky chovu (vlhkost, teplota)... vizitku najdes na nasej stranke. Ak nemas ukryt tak jej nejaky sprav z bokov zatemni terarium papiermi a mozno si noru spravi popri skle a mozes ho vidiet 24 hod denne.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 7. Septembra 2007, 17:35

Ahoj Sceptic, práveže ona má vyššiu vrstvu substrátu, v zadnej časti tera, ona tam mala aj úkryt, len teraz sa prestahovala pod list umelého brečtana v suchšej časti tera. Bulbusy nemá určite. A výška zeminy je 10 cm, to by jej malo stačiť. Je to akási terasa v zadu vyššia vrstva substrátu a v predu nižšia, ona je odfotená v predu tera tak preto sa ti zdá, že má málo.
Ináč dobrý nápad skúsim jej ešte pridať na 20 cm. možno jej bude lepšie, dík za radu Sceptic.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 7. Septembra 2007, 17:37

10 cm ked pavuk ma na dlzku 20 cm ? To mi pripada dost malo .... niekde som cital ze pre dospele norove pavuky 40-50 cm zeminy.

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 7. Septembra 2007, 18:25

Razor napísal:cau dudo a co podla fotky? nezdá sa ti to trošku velké na samca?
Keď som písal že by to mohol byť samec tak tu tá foka ešte nebola,ale aj tak neviem ako by som to mohol zistiť keď netuším aku može mať pomer fotka ku skutočnosti :? (ak si si robil srandu tak ok,ak nie,tak vedz že zrejme nikto nedokáže posúdiť pohlavie podla velkosti jedinca na fotke)... A dával som to iba ako jednu z alternatív(nie velmi pravdepodobnu,ako som neskor napisal),vzhladom k tomu,že som predpokladal že podmienky sú ok :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 7. Septembra 2007, 21:26

už so mdal na Sceptica, zvýšil som vrstvu pody z 10 na 20 cm.
Tryri, to 50 cm sa dáva málokedy, a lividum má v tele len 7cm a celá je asi 12cm. Dospelá lividum ani 20 cm nedosiahne pokial ja viem.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Shadow
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17. Septembra 2007, 21:51
Bydlisko: kosice

Príspevok od užívateľa Shadow » 19. Septembra 2007, 21:45

dneska o 20:38 mi zdrhla moja lividumka v 1 zvl..dakde neviem kde v izbe dakde je omg to je az taka rychla preboha to jak moe zmenseny gepard preboha drzte mi palce dufam ze ju najdem... ale dnes vo svojej izbe nespim to je iste :D

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 19. Septembra 2007, 22:20

No, 1.zv jedinec ti urcite nic neurobi, ale bolo by pekne ho najst ... nejde o tvoje bezpecie, ale pavucik zahynie ked tam bude len tak pobehovat.

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 19. Septembra 2007, 23:07

Tak tak skor umrie ako sa zachrani a hladat take mrna je dost obtiazne. V mojej izbe by sa aj traktor stratil nie to pavuk :)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 19. Septembra 2007, 23:12

Mne 2x usla ta ista fasciata, raz som ju nasiel v kratasoch co som mal na stolicke pri pavukoch, ale to bolo hned ... a druhy krat asi po 4 dnoch pod kvetinacom :D

Je taky ,,trik,, ktory zevraj par krat zabral .... skus dat niekde kde je teplo (pod radiator alebo tak, alebo len do kuta) navlhcenu handru ... pavuky vyhladavaju vlhko a kedze v izbe mas tipujem dost sucho, tak je velka sanca ze sa pri tej handre bude snazit schovat, tak to mozes potom raz za cas skontrolovat ci tam nahodou nie je.

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 19. Septembra 2007, 23:17

Tryri napísal:Mne 2x usla ta ista fasciata, raz som ju nasiel v kratasoch co som mal na stolicke pri pavukoch, ale to bolo hned ... a druhy krat asi po 4 dnoch pod kvetinacom :D

Je taky ,,trik,, ktory zevraj par krat zabral .... skus dat niekde kde je teplo (pod radiator alebo tak, alebo len do kuta) navlhcenu handru ... pavuky vyhladavaju vlhko a kedze v izbe mas tipujem dost sucho, tak je velka sanca ze sa pri tej handre bude snazit schovat, tak to mozes potom raz za cas skontrolovat ci tam nahodou nie je.
Alebo miesto radiatora aj lampu aj o tom som pocul :) Ale sanca je 50:50 by som povedal :)

Shadow
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17. Septembra 2007, 21:51
Bydlisko: kosice

Príspevok od užívateľa Shadow » 20. Septembra 2007, 06:57

mno tak som ho nasiel......bol v ponozkach co boli na zemi ..... :D:D:D:D:D:D:D:D:D ze mu ten smrad neprekazal :D

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 20. Septembra 2007, 09:09

Tryri napísal: Je taky ,,trik,, ktory zevraj par krat zabral .... skus dat niekde kde je teplo (pod radiator alebo tak, alebo len do kuta) navlhcenu handru ... pavuky vyhladavaju vlhko a kedze v izbe mas tipujem dost sucho, tak je velka sanca ze sa pri tej handre bude snazit schovat, tak to mozes potom raz za cas skontrolovat ci tam nahodou nie je.
...tiez som to uz vela krat cital ale este nikdy to nefungovalo...... :?
facebook: Marek Terno
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 20. Septembra 2007, 09:29

No, ja som to nikdy neskusal, lebo ked mi usla ta poecka tak som o tom este nevedel ... ale tak co som vravel ze ta poecka bola pod kvetinacom .... tak ten kvetinac bol na okne nad radiatorom a bola schovana medzi miskou kde sa nalieva voda a kvetinacom (tam bola tak amala strbina) takze tam bolo vlhko a teplo z radiatora, takze nieco na tom moze byt.

A inac gratulujem k chyteniu :D teraz uz aspon vies aky je to rychlik a das si bacha.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 20. Septembra 2007, 12:32

Off Topic:
Shadow napísal:dneska o 20:38 mi zdrhla moja lividumka v 1 zvl..dakde neviem kde v izbe dakde je omg to je az taka rychla preboha to jak moe zmenseny gepard preboha drzte mi palce dufam ze ju najdem... ale dnes vo svojej izbe nespim to je iste :D

Podla tvojich prispevkov co tu citam ti netreba zatial do ruk pavuka. Odporucam ti kupit si nejaku literaturu a studovat tuto stranku.

Shadow
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17. Septembra 2007, 21:51
Bydlisko: kosice

Príspevok od užívateľa Shadow » 20. Septembra 2007, 14:12

sceptik uz studujem toho pacvuka som si presiel celeho ..... viem o nom diost.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 20. Septembra 2007, 15:18

Shadow napísal:sceptik uz studujem toho pacvuka som si presiel celeho ..... viem o nom diost.
hm? pavúk H. lividum má nevyspytateľnú povahu, nedá sa jeho správanie naštudovať do podrobna, s tým nesúhlasím. Niektoré jedince, ani nevychádzajú zo svojich nôr, iné zase stále putujú po tera, hovorím o samiciach. Jedny žerú ako divé, iným sa nechce. Väčšinou jedince z odchytu sú také čo sa im dosť vecí nechce robiť. Najlepšie je odchovať si tohto pavúka, tak si si istý, že je z odchovu, nie z odchytu.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Shadow
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17. Septembra 2007, 21:51
Bydlisko: kosice

Príspevok od užívateľa Shadow » 20. Septembra 2007, 16:01

razor ja ho mam asi z odchovu lebo zere jak blazon ....... on by bol schoopny aj styroch crvckov vecsich jak je on sam zozrat za jeden den ... je aktivny a hrozne rychlo beha vcera som sa o tom presvedcil ked mi zdrhol

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 20. Septembra 2007, 16:07

Razor napísal: hm? pavúk H. lividum má nevyspytateľnú povahu, nedá sa jeho správanie naštudovať do podrobna, s tým nesúhlasím. Niektoré jedince, ani nevychádzajú zo svojich nôr, iné zase stále putujú po tera, hovorím o samiciach. Jedny žerú ako divé, iným sa nechce.
Nechcem ta tu chytat opat za slovicka ale toto tvoje tvrdenie sa da zovseobecnit na vsetky vtackare.
Razor napísal: dosť vecí nechce robiť.
Nemusia sa aklimatizovat, u Haplopeliem je velke riziko, ze si z volnej prirody donesie na sebe kopec roztocov co dost kusov z dovozu pri zlej starostlivosti a neodbornom osetreni od nich nerozchodi.
Razor napísal: Najlepšie je odchovať si tohto pavúka, tak si si istý, že je z odchovu, nie z odchytu.
Logicke :D .

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 20. Septembra 2007, 18:30

Na http://www.sporttuning.sk/tarantule/boa ... pic&t=55vo je popis aj s fotkami ako chlapik cistil parazity s tohcto jedinca. Ked som to cital a pozeral foto tak som neveril vlastnym ociam aky bol v tu situaciu kludny :) Pripadalo mi to ako keby mu to cistenie robilo dobre :)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 20. Septembra 2007, 19:10

Ty brdo, tak to by som sa bal ze mi ta lividka vybehne po ruke .... msuel mat riadne nervy :D

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 20. Septembra 2007, 20:25

Shadow napísal:razor ja ho mam asi z odchovu lebo zere jak blazon ....... on by bol schoopny aj styroch crvckov vecsich jak je on sam zozrat za jeden den ... je aktivny a hrozne rychlo beha vcera som sa o tom presvedcil ked mi zdrhol
Shadow
no ked ho máš 1zv. ako píšeš vyššie určite papká dobre, kedže ešte rastie, no také adultné jedince rastú už len minimálne, a preto neprijímajú potravu v takom množste ako juvenilný jedinci. Taká hladovka lividumky ta vie poriadne našvtať, ale treba si uvedomiť pri kúpe tohto pavúka, že mu treba nechať aby sa zabýval a nechať priestor pre aklimatizáciu, ak nemá dobré podmienky aj vtedy môže odmietať potravu. Väčšina ludí si ho kupuje väčšinou kôli sfarbeniu a pritom vôbec nevedia akú šelmu si dovliekli domov :D

Scepic nič sa nestalo :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 21. Septembra 2007, 00:04

napr... moja lividumka sa zakempovala a vobec nevychadza a neprijma potravu ,,,,,,, a to zjedla toho pred tym tak nie vela ani nie malo ......, ale ani sa nezvlieka ......., a no .... stve ma to ..... :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď