Cyriocosmus perezmilesi (sp. Bolivia)

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Cyriocosmus perezmilesi (sp. Bolivia)

Príspevok od užívateľa Sceptic » 22. Decembra 2006, 11:02

Hned ako sa tento druh vyskytol v ponuke nevahal som a zaobstaral som si 3 kusy. Pavuky v 2 zvleku su pekny drobci ale s prijimanim potravy som nemal problem. Ako potravu volim nastihanych cvrckov. Informacie o tomto druhu nie su zatial nijak prevratne. Udrzujem teplotu 26 stupnov a vyssiu vlhkost. Cyriocosmus sp. Bolivia je jeden z najvacsich Cyriocosmusov, ktory sa momentalne chova (aspon podla mojich info). Velkostny rozdiel medzi Cyriocosmus elegans a Cyriocosmus sp. Bolivia je znacny (staci pozriet arachnoboards a kliknut na search, najdete tam pekne fotografie). Dospelost dosahuju do 1 roka. Zaujimavy a hlavne nie moc rozsireny pavuk v chove.
Zaujimavy link:
http://www.sweb.cz/radan.kaderka/tarant ... cyrsp2.htm

Velkostny rozdiel medzi Cyriocosmus sp. Bolivia a Cyriocosmus elegans:
http://www.arachnoboards.com/ab/showthr ... yriocosmus

Odporucam precitat cely topic je tam kopec kvalitnych info!
Naposledy upravil/-a Sceptic v 13. Novembra 2007, 18:36, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 12. Januára 2007, 17:36

inak aj ked su mensieho vzrastu dokazu zozrat omnoho vacsieho usmrteneho cvrcka ako su oni sami. Momentalne si spravili pekny ukryt a decentne :D zapriadaju. Komplet sa zvl. som zvedavy na dalsie intervali.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 30. Októbra 2007, 15:43

Tento tyzden mi dospel samec tohto druhu. V tele ma skoro 2 cm, podla mojich info ide o dost "statneho samca". Kupil som ho ako 3 zvlek (neviem ci ten 3 zvlek je pravda) a dospel vo 8 zvleku po 10 mesiacoch. Bulbusi sa budu dat pozriet jedine pod mirkospokom. Tibialne haky su pekne vidiet. Najprv mi nechceli rast ale zvysenim teploty a vlhkosti sa interval zvlekom skratil. Cakam na zvlek dalsieho neurceneho jedinca dufam, ze to bude samica. Pocitam, ze aj samiciam staci tak 7 - 9 zvlekov do dospelosti.

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 4. Novembra 2007, 21:56

Ahoj


Dnes som sa informoval, ze druh je uz opisany.

C. perezmilesi Kaderka 2007 :)
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 5. Novembra 2007, 01:12

brachy napísal:Ahoj


Dnes som sa informoval, ze druh je uz opisany.

C. perezmilesi Kaderka 2007 :)
ahoj, da sa k tomu zohnat aj daky material?

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 5. Novembra 2007, 08:49


Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 9. Novembra 2007, 15:49

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 28. Novembra 2007, 18:42

Tento tyzden sa mi zvliekla ako sa potvrdili moje predpoklady samicka. Predtym som si ju urcil podla epigastralnej ryhy co mi vsak nestacilo ako 100 percentny dokaz. Mal som uz samca a vyskytla sa mi pri druhom, sanca vymeny. Pokusal som sa teda urcit pavuka pritlacenim tupeho predmetu v mieste epigastralnej ryhy. Cyriocosmusi su celkom rychle a hlavne drobne pavuciky, pricom bol problem chytit ho medzi prsty a neporanit. Po par pokusoch som sa vzdal a pavuk putoval na malu chvilu do chladnicky. (Upozornuje nerobim to casto, naozaj len v nevyhnutnych pripadoch. Pri zlom odhade mate po pavukovi. Kym som si bol isty, ze sa mojim pavukov nic v chladnicke nestane skusal som si to predtym na cvrckoch.) Podarilo sa mi spomaleneho pavuka spravne uchopit a urcit ako samicu. Predvcerom sa mi zvliekla do 8 zvleku. Zvlecku sa mi podarilo ihned vypreparovat a odfotit drobnu spermateku. Tvar spermateky je typicky pre rod Cyriocosmus. Pri troche znalosti s lokalizaciou spermateky ju pekne vidiet volnym okom.

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 30. Decembra 2007, 11:59

Na obrazku vidite asi 2 zvlekoveho prcka tohto druhu. Kedze drzim pavuky pri vysokej teplote a dost vlhcim nie je nic vynimocne, ked sa voda zraza na okrajoch filmovky (respektivne mam nedostatocne vetranie). Je to jedna z moznosti, kde si moze pavuk doplnit tekutiny, drzim sa tym aj vysoka vzdusna vlhkost. Takyto pripad sa mi stal 1x. Po otvoreni filmovky som ho nasiel uviaznuteho v kvapkach vody, pricom asi nemal silu vyslododit sa.


Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 11. Januára 2008, 11:16

20.12.2007

Moj prvy pokus o parenie tohto druhu bol neuspesny. Nakolko som sa pokusal parit pavuky tak, ze som samca premiestnil do mensej nadobky a dal blizko k samici. Myslel som, ze samec zaciti samicu a nebude mat problem. Samica vybehla hned na okraj nory. Nakolko samec necitil pritomnost samice, jej pavuciny nic sa nekonalo. Jedine vzrusenie, ktore nastalo bol 2 nasobny utek samca do otvoreneho priestoru. Kedze mi ihned zaliezol pod postel, kde mam kopec veci nebolo mi vsetko jedno :) .


8.1.2008
Pred opakovanim parenia som sa informoval u skuseneho chovatela. Samca som rovno umiestnili do chovnej nadoby k samici. Asi po 5 min zacali obaja klepat a naznacovat chut parit sa. Samica pokojne cakala kym ju samec prichyti tibialnymi hakmi. Zdrzovala sa na okraji nory. Samotne parenie prebiehalo asi pol hodinu pricom mal samec zastrceny bulbus v epygastralnej ryhe a obcas ich menil. Obaja sporadicky menili polohy. Neskor sa od seba oddelili a pokracovali opat v pareni. Vzhladom na casovu tiesen sme samotny akt prerusili po spominanej pol hodinke a umiestnili samca do svojej chovnej nadoby. Aj pri oddelovani mala samica aj samec tendenciu opat sa rychlo spojit a parit :) . Vsetko prebehlo bez najmensich naznakov agresie. Kokon robia samice od 2 tyzdnov - uvidime. Viem este o pareni Cyriocosmus elegans pricom samec a samica taktiez parenie predlzili na dlhu dobu.

Obrázok

Zmena polohy:
Obrázok

Nejake casti parenia som natacal - zostrihane video uverejnim coskoro. Fotografie sa mi opat nepodarili.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 29. Januára 2008, 22:15

Slubene video - prepacte za zlu kvalitu zaznamu.

http://www.youtube.com/watch?v=s7P-MLKqhiY

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 8. Marca 2008, 13:45

Viac fotografii a informacii bude v clanku na stranke o par dni.

Obrázok

Obrázok
n1

Obrázok
inkubator

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 18. Marca 2008, 13:37

osobne povazujem lacne tesco kuchynske utierky za jednu z najdolezitejsich pomocok pri chove vtackarov. :lol:
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 20. Marca 2008, 19:58

Nie su to tampony na odlicovanie ale len nastrihane papierove sevitky ala COOP JEDNOTA - 19,90 sk.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 30. Marca 2008, 15:02

Obrázok

Na tomto obrazku pekne rozlisit - svetle N2 a tmave N2 pred zvlekom. Tie tmave drobce deli len par hodim od zvleku. Od fotografovania sa mi do vecera zvliekli do 1 zvleku. Cyklus N1 (tesne pred N2) - N2 - 1 zvlek trval 2 tyzdne.


Obrázok
1 zvlek na mm papieri.

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 20. Decembra 2009, 21:09

Má niekto skusenosti s umrtnosťou mláďat? Moj šiel totiž v 4. zvleku hore maliňakom, tak reku či je to bežné...alebo som čosi potento...
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 21. Decembra 2009, 19:23

vychovat tento rod od 1 zv patri podla mna medzi chovatelske ceresnicky pretoze ich "mozu zabit" aj kvapky vody. takze nemusel si pos*** nic a kludne sa mohol utopit na vyzrazanej vode. ale je to druh ako kazdy iny a aj u neho sa mozu objavit "nevysvetlitelne" umrtia

to falus: ako dokazes urcit take presne zvleky aj ja chovam toho fesaka hore na obrazku od prveho zvleku a zvlecku som nasiel iba raz
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa falus » 21. Decembra 2009, 19:49

mne ju vzdy vyhodia na pavucinu a vzdy som ju bez problemov vytiahol.. ten prvy zvlek su pekne drobce (teraz mam C.elegans) ale ako hovorim proste sa mi podarili zachytit tie zvleky (u 1,2 az na druhy zvlek lebo tie som mal zapisane len na papieriku ktory som stratil)...
a toho tretieho ako pozeram mam od 2 zvleku...

Cyriocosmus perezmilesi (1): 3zvl - 18.7.2009.
4zvl - 16.8.2009
5zvl - 18.9.2009
6zvl - 3.11.2009
7zvl - 19.12.2009

Cyriocosmus perezmilesi (2): 3zvl - 6.7.2009
4zvl - 6.9.2009
5zvl - 12.10.2009
6zvl - 18.11.2009

Cyriocosmus perezmilesi (3): 3zvl - 5.10.2009
4zvl - 4.11.2009

Užívateľov profilový obrázok
Istar
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 26. Februára 2010, 15:58
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od užívateľa Istar » 16. Marca 2010, 00:04

Zdar. Možná jsem špatně hledal ale nějak se nemůžu dopátrat kolikati let se asi C. perezmilesi dožívá. Zajímalo by mně, jestli je to podobné jako např. u C. elegans, nebo je tam nějaký větší rozdíl.

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 16. Marca 2010, 00:35

uplně stejné, mě osobně šla většina C. pod kytky po druhém až třetím kokonu :cry:
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:
Cyriocosmusy

Príspevok od užívateľa Horácio » 31. Marca 2010, 04:33

Pri akej teplote držíte dvoj zvlekové drobce?

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 31. Marca 2010, 09:18

bežná izbová.Nič ale nepokazíš ak mu trochu prikúriš.Ale potom dávaj pozor na vyzrážanú vodu, lebo sa ti tam môže utopiť.

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 31. Marca 2010, 17:44

oblHis napísal:bežná izbová.Nič ale nepokazíš ak mu trochu prikúriš.Ale potom dávaj pozor na vyzrážanú vodu, lebo sa ti tam môže utopiť.
Preto sa pýtam,lebo Sceptic napísal,že ich drží pri vysokej teplote,aby urýchlil rast pavúkov..Preto ma zaujímalo koľko je tá "vysoká teplota".

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 31. Marca 2010, 18:40

Cca 26 stupnov, vecer pokles, kludne staci izbova teplota, ta vyhovuje netreba to prehanat. Pozor na zbytocne vysoku vzdusnu vlhkost.

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 28. Apríla 2010, 18:08

Prosím Vás kde sa dá zohnať o tomto druhu také info ako: Taxonómia,Výskyt,Prostredie kde žije,Teplota,Vlhkosť a anglický názov tohoto vtáčkara.


Napísať odpoveď