Thrixopelma sp(Euathlus pulcherrimaklaasi,Homoeomma sp.Blue)

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno
Thrixopelma sp(Euathlus pulcherrimaklaasi,Homoeomma sp.Blue)

Príspevok od užívateľa cvabo » 11. Marca 2006, 09:35

mam doma samicu v 7zv. a este jeden neurceny kus v 4zv. je to celkom pohodovy pavuk a pekne rastie , potravu berie bez problemov ...

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 11. Marca 2006, 10:13

Cvabo dostane na prestudovanie tento zaujimavy link http://research.amnh.org/entomology/spi ... SIDAE.html :D .

Mal som ho aj ja no v 6 zvl. mi bez priciny posiel.
Inak potravu primal bez problemov a rastol v 2 mes. intervaloch sa zviekal. Kupoval som ho ako 1 zvl.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 11. Marca 2006, 23:11

velmi sa ospravedlnujem :oops: , dnes som bol u Steva Birkusa a ten vravel , ze od urcitej velkosti prestavaju prijimat potravu .....

marduk
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 12:29
Bydlisko: Turcianske Teplice

Príspevok od užívateľa marduk » 12. Marca 2006, 14:27

Ja ich mam od 1 zvleku,teraz su 8 zv a s potravou nikdy nebol problem :)

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 12. Marca 2006, 17:20

no moj je vo stvrtom a tiez nie je problem ale samica velmi nejavy zaujem .... je v 7zv ...

KOLEKTOER
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 4. Septembra 2006, 14:30
Bydlisko: CZE

Príspevok od užívateľa KOLEKTOER » 18. Septembra 2006, 14:06

Já chovám od 1. svleku chilský druh Euathlus vulpinus. V čechách se objevil pouze jeden odchov, od té doby nic(1. sv. 500 Kč - je možné, že šlo o kokon odchytové samice napářené v přírodě). Na poslední výstavě v Praze jsem ale viděl člověka (asi Polák), který prodával odchytové subadultní jedince za pouhých 450 Kč!!! počítám, že spousta lidí nakoupilo .-) To ale není můj styl, navíc jsem měl ten den jiné priority. A tak si piplám to mládě, teď je tuším v 5. svleku.

Donesla se mi zpráva, že z toho českého odchovu většině lidí mláďata uhynula. Je pravda, že při svleku z 1. na 2. měl pavouk problémy a svlečka držela za zadeček a kousek hlavohrudi, pavouk díky tomu skoro nemohl lézt. Navhčil jsem ho, což pomohlo, přesto malý kousek svlečky na zadečku zůstal do dalšího svleku. Přirovnal bych tento druh svými nároky k horským Grammostolám. Dokonce mi pan Šejna (skutečný nadšenec, který občas dováží neobvyklé druhy), který mi mládě prodal, tvrdil, že bude dobré nechat pavouky zimovat při teplotě okolo 7°C! Což jsem si netroufl, možná díky tomu můj přežil :-)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 7. Októbra 2006, 07:39

moj pulchrimaklaasi sa po zvleku sprava cudne ... nevie udrzat rovnovahu a stale pada na bok ... :( co mam robit ?

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 3. Novembra 2007, 14:24

Prispevok som kopiroval s duplikovanej temy.

Paraphysa pulchrimaklaasi je po taxomomickych zmenach Euathlus pulcherrimaklaasi.
Euathlus

mf pulcherrimaklaasi (Schmidt, 1991)....................Ecuador
Paraphysa p. Schmidt, 1991d: 8, f. 1-4 (Dmf).
Paraphysa p. Schmidt, 1993d: 92, f. 259, 268-269 (mf).
Phrixotrichus p. Schmidt, 1994k: 5 (Tmf from Paraphysa).
Phrixotrichus p. Schmidt, 1997g, 1998h: 17, f. 83, 85 (mf).
E. p. Peters, 2003: 173, f. 685-688 (mf).

Užívateľov profilový obrázok
Patriot
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10. Novembra 2007, 11:35
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Patriot » 10. Novembra 2007, 11:40

Ja jsem si koupil na vystave pulcherimaklaasi v 4. svleku a po dvou mesicih se mi svlekl, zere jak ma a na ruku jde bez problemu, jen nevim 100% jestli je to spravny nazev, cetl jsem o nem hodne pochybnosti s jeho urcovanim tak nevim. Na druhou stranu mam G. roseu ktera je v 7. svleku a pokazde si na ruce vycesava chloupky a to je pry mirny druh, takze si ji neberu na ruku protoze nechci aby mela holy zadek. Kdyby se tu nasel nekdo kdo podle fotky urci jestli je to E. pulcherimaklaasi tak at mi prosim napise, zaslu foto. Diky

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 10. Novembra 2007, 13:31

Patriot napísal:Ja jsem si koupil na vystave pulcherimaklaasi v 4. svleku a po dvou mesicih se mi svlekl, zere jak ma a na ruku jde bez problemu, jen nevim 100% jestli je to spravny nazev, cetl jsem o nem hodne pochybnosti s jeho urcovanim tak nevim. Na druhou stranu mam G. roseu ktera je v 7. svleku a pokazde si na ruce vycesava chloupky a to je pry mirny druh, takze si ji neberu na ruku protoze nechci aby mela holy zadek. Kdyby se tu nasel nekdo kdo podle fotky urci jestli je to E. pulcherimaklaasi tak at mi prosim napise, zaslu foto. Diky
Heh ja som gramostolu este vycesavat obranne chlpky nevidel ... A jedna rada pre teba : Neber si na ruku nic :wink: pavuky su do teraria a nie do ruky :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Patriot
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10. Novembra 2007, 11:35
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Patriot » 10. Novembra 2007, 13:43

PiXeL napísal:
Patriot napísal:Ja jsem si koupil na vystave pulcherimaklaasi v 4. svleku a po dvou mesicih se mi svlekl, zere jak ma a na ruku jde bez problemu, jen nevim 100% jestli je to spravny nazev, cetl jsem o nem hodne pochybnosti s jeho urcovanim tak nevim. Na druhou stranu mam G. roseu ktera je v 7. svleku a pokazde si na ruce vycesava chloupky a to je pry mirny druh, takze si ji neberu na ruku protoze nechci aby mela holy zadek. Kdyby se tu nasel nekdo kdo podle fotky urci jestli je to E. pulcherimaklaasi tak at mi prosim napise, zaslu foto. Diky
Heh ja som gramostolu este vycesavat obranne chlpky nevidel ... A jedna rada pre teba : Neber si na ruku nic :wink: pavuky su do teraria a nie do ruky :lol:
No ja vim ze jsou do teraria, ale kdyz sou tak pekni ze si je chces vzit a neodolas :) jako urcite uz mam pokrok od prvniho brani do ruky s gramostolou, to nesla na ruku ani za boha, ted jde docela dobre, akorat je nejista. Ale to je maly problem, chtel bych si byt jisty tim E. Pulcherimaklasi :-/ mam ho na foru i jako svuj obrazek, nepoznavas ho? :)

Užívateľov profilový obrázok
Patriot
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10. Novembra 2007, 11:35
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Patriot » 10. Novembra 2007, 14:56

PiXeL napísal:daj tu velku fotku ... min 800x600 :) a uvidime
okej tu sou nejake fotky, jsou trosku rozmazane :(

http://img91.imageshack.us/my.php?image ... er0nx5.jpg
http://img475.imageshack.us/my.php?imag ... er1yr8.jpg
http://img230.imageshack.us/my.php?imag ... er2oy9.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 13. Novembra 2007, 20:00

Patriot - a zvysok:

Od dnes budem mazat vsetky fotografie a linky na tomto fore, kde bude pavuk foteny na ruke!
PiXeL napísal:podla tych fotiek to vyzera na : Euathlus pulcherrimaklaasi :)
No mal som moznost vidiet vedla seba 3 podobne dospele druhy ako Euathlus pulcherrimaklaasi, Thrixopelma pruriens a Paraphysa spp. , ktore vyzerali velmi podobne.

PiXeL napísal:ale celo by to ostrejsiu a hl. dobre nasvietenu fotku ...
Na rady ohladne fotografovania su zalozeny temy, kde sa da pekne realizovat. Myslim si, ze ak sa chce niekto pochvalit so svojim pavukov a fotografia nie je vyslovene machula, nemam nic proti tomu ako je to nasvietene a ostre. Je to jeho prezentacia, nie kazdy ma skusenosti a fotografovanie ho bavi.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 12. Februára 2008, 11:24

Takze s tym E. pulcherrimaklaasi to nie je az take ruzove moze sa jednat aj o Hommeome sp. Blue.

zaujimave info:
http://www.the-t-store.co.uk/forum/inde ... topic=2978

Ak si niekto v roku 2005 na Slovensku kupoval mladata Paraphysa pulcherrimaklaasi alebo E. pulcherrimaklaasi pravdepodobne sa jedna o Homoeomma sp Blue. Nemam info. ci predajca neskor opravil nazov po upozorneni na tomto zahranicnom fore (7 prispevok - spomina, ze mal a predaval pavuky tejto samice ako Paraphysa pulcherrimaklaasi).
Naposledy upravil/-a Sceptic v 9. Marca 2010, 12:14, upravené celkom 1 krát.

mako
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24. Novembra 2006, 19:41
Bydlisko: Trnava

Príspevok od užívateľa mako » 2. Marca 2008, 22:26

Euathlusa som kupil v lete roku 2007, je to kludny pavuk, ktory na vyrusenie v podstate nijako nereaguje, ale mam jeden problem. Kupil som ho v 6 zvleku, od vtedy sa nezvliekol a prijal len 2 cvrckov. Ostatne cvrcky si vobec nevsimal... Neviete niekto napisat, co by mohol mat za problem, mam ho v klasickej plastovej krabicke s lignocelom vlhcenym tak na 20-30%, v terariu s teplotou cca 25°C...
Ta pasivita sa mi zda byt uz priliz dlha...

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 3. Marca 2008, 00:33

o tomto druhu som sa zhovaral s jednym skusenym chovatelov a vravel ze sa u neho vo vyssich zvlekoch prejavuju znaky nechutenstva a je problemovy, popisoval ze problemy nastali okolo 8 zvleku a nechcel dlho nic zrat ani sa zvliekat.

mako
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24. Novembra 2006, 19:41
Bydlisko: Trnava

Príspevok od užívateľa mako » 3. Marca 2008, 06:24

Nehovoril, ci sa mu da nejako pomoct, alebo to proste len preckat?

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 3. Marca 2008, 09:27

myslim ze ich potom predal, pomoct tomu neviem ako by sa dalo. problem moze byt v napr. v nejakom teplotnom alebo vlhkostnom vykyve co maju v prirode a ktory im mi neposkytneme. Ja mam teraz napr. problem s roseou "Orange" kde mi samica zrala naposledy vo februari 2007. Skusam vsetko ale zrat skratka nechce. zvliekala sa naposledy v roku 2006 (zaciatkom)

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 3. Marca 2008, 11:43

bebekexxx napísal:myslim ze ich potom predal, pomoct tomu neviem ako by sa dalo. problem moze byt v napr. v nejakom teplotnom alebo vlhkostnom vykyve co maju v prirode a ktory im mi neposkytneme. Ja mam teraz napr. problem s roseou "Orange" kde mi samica zrala naposledy vo februari 2007. Skusam vsetko ale zrat skratka nechce. zvliekala sa naposledy v roku 2006 (zaciatkom)
Mne rosea nežrala viac ako rok a tiež som skúšal všeličo(iba pila vodu)... Po roku sa zase pekne rozpapkala...:wink:
... (sorry za príspevok mimo temy)
Naposledy upravil/-a FeRo1251 v 7. Marca 2008, 08:46, upravené celkom 1 krát.
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

marduk
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 12:29
Bydlisko: Turcianske Teplice

Príspevok od užívateľa marduk » 3. Marca 2008, 12:04

Ja som ich mal od 1.zvleku asi 10 kusov a neskor 2 kusy v 6.zvleku a s potravou nikdy neboli problemy,podmienky mam asi ako ty(izbova teploty,vlhkost taka stredna) tak asi ostava len cakat,kedy si to rozmysli :)

Moja samica v 11.zvleku

Obrázok

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 7. Marca 2008, 07:21

pekne farby ako dlho je po zvleku ?

marduk
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 12:29
Bydlisko: Turcianske Teplice

Príspevok od užívateľa marduk » 7. Marca 2008, 16:30

Asi 2 tyzdne po zvleku

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 8. Januára 2009, 21:48

ako je to s toxicitou ??

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 9. Januára 2009, 09:29

patri k menej toxickym ... ale vypadku sa nedockas ... teda aspon u mojich kusoch ..

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 9. Januára 2009, 16:05

mno tak cvabovi asi jednu ss hodim ,. a ako sa to teda vola E. pulcherrimaklaasi alebo Hommeome sp. Blue. ??


Napísať odpoveď