Brachypelma auratum

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 26. Júla 2010, 12:08

podľa mňa, dla...len nenastav chladničku na super nízku teplotu :D

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 26. Júla 2010, 12:27

Z0oMb3E napísal:nocny pokles potrebuje kazdy pavuk a zimovanie je dolezite len koli rozmnozovaniu pre chov nieje potrebne
-no je pravda ze pocas noci poklesne teplota v izbe, ale je to len o 1-2 stupne co e jked si zoberiem to horuce leto dost malo, najme ked pri tomto pavukovi sa odporuca v noci 23 - 25 C co sa v lete zabezpecit neda pokial nema niekto klimu
-takze zimovanie odpada lebo rozmnozovat nemam v plane
-nocny pokles (v lete pri trop. horucavach, bez klimi - len tazko zabezpecitelny na 100% poziadavkam pavuka) v ostatnych rocnych obdobiach v podstate sa da splnit

-cize sa chcem opytat ci to pavukovy nebude vadit, ked to leto preziju pri relativen vissej teplote ako by mali (hlavne zo zretelom na nocny pokles)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 26. Júla 2010, 13:45

ohladom zimovania a chladnicky som sa pytal len ci sa to da pouzit... skor by som to skusil pri nejakych europskych druhoch ale nie pavukov (skor euscorpius, cerastes, vipera) len ci by im to neublizilo (malo cerstveho vzduchu, a fakt ze teplota okolo 5°C- ked niekto tak ss a toto potom zmazem

oskar
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 9. Augusta 2009, 23:21
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa oskar » 3. Augusta 2010, 20:18

@pby - samozrejme, ze nebude vadit, co si myslis, ze vsetci co chovame pavuky byvame v jaskyni, alebo mame klimu? ..., a auratumku je tak bezna, ze vela z nas ju ma a nikdo jej nechladi ani nic..., proste ju daj, aj ine pavuky, dakam aby na ne nesvietilo slnko z okna a bude v pohode, v zime pokial teplota neklesa pod 20, tak je to ok, v lete je samozrejme, ze aj v byte casto teplota presiahnu tu 30ku, ale nikdy som nemal s tym problem..staraj sa o to aby tam mala stale misku s vodou, a ten nocny pokles, aj ked nepatrny, jej uplne staci, a ked vecer nez si pojdes lahnut, vyvetras, bude este citelnejsi...

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 9. Novembra 2010, 17:31

PiXeL napísal:
bebekexxx napísal:
kurec napísal:Já nedávám pavoukům napáječky vůbec , stejně mi ji většina přes noc zakope. Vydatně rosím , a to stačí... Hlavně mě neukřižujte , je to jen můj názor :) 8)
no toto zalezi hlavne od pavukov ake chovas, napriklad u Poecilotherii sa napajacka moc asi neoplati ked piju radsej z pavuciny a vodu stekajuci po stenach teraia. Ale také polopúštne druhy kde sa moc rosit neodporuca by mali napajacku mat urcite.
kazdy pavuk ma mat napajacku a je uplne jedno aky je to druh... Napajacka nesluzi len na napajanie sa pavukov ale jej funkcia je aj druhotna a to zvlhcuje terarium. Pri pavukoch ktore maju mat vyssiu vzdusnu vlhkost je to idealne pri odparovani vody.
viem ze to budemozno trochu sprosta otazka ale chcemsa spitat ta napajacka ma byt blizko pri hniezde pavuka cikludne moze byt aj na druhej strany tera , vlastne cipavuk sa pride samnapit alebo to musi mat kdesi blizko pri otvore hniezda Dakujem
trpezlivost je prvorada

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 9. Novembra 2010, 18:33

:lol: ... je uplne jedno kde v terariu umiestnis napajacku... :)
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
S-Ljuke
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 16. Októbra 2007, 19:51
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa S-Ljuke » 20. Novembra 2010, 14:19

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma auratum

Príspevok od užívateľa Sceptic » 4. Februára 2011, 21:25

Brachypelma auratum hore samec, dole samica.
Prílohy
Brachypelma auratum macho.jpg
Brachypelma auratum macho.jpg (79.16 KiB) 5828 zobrazení
Brachypelma auratum.jpg
(91.29 KiB) 257 stiahnutí

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma auratum

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 5. Februára 2011, 11:11

od koľkých cm v tele sú samice pohlavne dospelé???
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma auratum

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 10. Apríla 2011, 10:49

Obrázok
cez noc sa mi zvliekla adult samička :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma auratum

Príspevok od užívateľa Sceptic » 8. Júla 2011, 12:08

Kód: Vybrať všetko

Stiffler B., 2011: The "Tierra Caliente flame-knee tarantula" Brachypelma auratum - a Lowland Species from Mexican dry forest. Journal of British Tarantula Society, 26 (2): 63-75.
V novom cisle Journal of British Tarantula Society nam vysiel pekny clanok o Brachypelme auratum. Pripravil som aspon mensie zhrnutie. Tento pavuk bol opisany Schmidtom v roku 1992* pricom v hobby sa vyskytoval uz okolo roku 1986. Hned na zaciatku autor upozornuje na problemove zaradenie tohto druhu ako horskeho vtackara. Nie je to celkom pravda a jej habitat nie je viazany specialne na toto prostredie. Stifflerova lokalita zaujmu bola oblast znama ako Balsas Dry Forest***. Suchy tropicko subhumidny ekoregion. Na Churumuco čo je juzna oblast Balsas Dry Forest boli namerane tieto hodnoty: November – Maj obdobie sucha, Jun – Oktober obdobie dazdou. Teplota sa cely rok pohybuje okolo 30 stupnov a rocne zrazky maju cca 600 mm. Medzi junom a septembrom padne vacsina dazda pocas roka cca 400 mm. Jednotlive lokality na Balsas Dry Forest sa menia pricom na niektorych miestach mozu byt rocne zrazky vyssie – 1200 mm. Prave v juznej casti Balsas Dry Forest nachadzal tento druh adaptovany v dierach hlodavcov, plazov, pod korenmi kaktusov. Namerana teplota v tieny bola 34 stupnov a vnutri pavucich pribytkov len 24 stupnov.

Fenotyp - farebna forma: Na jednom uzemy sa nachadza viacero farebnych foriem pricom niektore jedince mali na karapaxe cierny vysek ako B. emilia. Holotyp z roku 1992 ma klasicky tmavy karapax. Tieto odlisnosti teda existuju a treba ich brat do uvahy. U kazdej B. auratum vsak ostavaju ostre silno cervene plamienky na pattele.

Na rovnakych lokalitach sa vyskytovali aj A. bicoloratum, Schizopelma sp., Bonnetina sp..

Poznatky ohladne rozmnozovania su zozbierane len zo zaznamov v zajati. Samice spravili kokon v rozpati 60-80 dni. V kokone bolo 300 – 700 malych pavucikov. V jednom pripade bol kokon inkubovany pri teplote 28 stupnov s poklesom na 20 stupnov v noci. V dalsom projekte na rozmozenie tohto druhu bolo zahrnutych 12 samic pricom boli drzane pri teplote 24 stupnov a v lete pri 30 stupnoch. Parenie prebiehalo v septembri, oktobri. Nasledovna vzdusna vlhkost sa zvysila az po tom co samice spravili kokon cca po 2 mesiacoch.

Na uspesne nastartovanie reprodukcie tohto pavuka v zajati autor odporuca teploty – 24 stupnov a viacej s vyssim substratom na spravenie si podzemneho ukrytu na skorigovanie podmienok s vonkajsou teplotou. Vzdusna vlhkost 50 percentna.


*

Kód: Vybrať všetko

 Schmidt G., 1992: Brachypelma auratum sp. n., die sogenannte Hochlandform von Brachypelma smithi (Araneida: Theraphosidae: Theraphosinae). Arachnologischer Anzeiger, 4 (5): 7-13.
Schmidt vo svojej praci uvadza pravdepodobne miesto vyskytu stat Sinaloa - pricom Peters ohranicil toto uzemie na severozapadnu oblast**. Nasli tu adult samca. Taktiez v tom istom zdroji sa uvadza aj Petrom Klassom lokalizovana samica v provincii Guerrero**. Na tomto uzemy sa nachadza aj B. emilia. Druhove meno auratum je z latinskeho auratus – pozlatena (kvoli ohnivo cervenej sfarbenej patele).


** Info. doplnene z:

Kód: Vybrať všetko

Peters, H.-J. (2000a). Tarantulas of the world: Kleiner Atlas der Vogelspinnen - Band 1. Published by the author, 148 pp.
***
http://en.wikipedia.org/wiki/Balsas_dry_forests

Mapa vyskytu

View Larger Maphttp://maps.google.com/maps/ms?msa=0&ie ... urce=embed[/gmap]

Zlta znacka: Stiffler 2011 - uzemie Balsas
Modre znacky: Schmidt 1992 a Peters 2000

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma auratum

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 4. Decembra 2011, 12:33

Obrázok

adult samička pristihnutá :-P...trošku ju smädilo :-) ...(mohol som to sfotiť radšej z profilu..ale bol som rád, že aspoň takto..lebo keď som fotil, tak sa už odťahovala preč..asi nechce byť pozorovaná pri pití :-P )
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma auratum

Príspevok od užívateľa Sceptic » 6. Januára 2013, 22:20

Andrew Smith’s Tarantula Journal July 2012

Kód: Vybrať všetko

The Pacific Coast of Mexico: collecting the flame knee tarantula Brachypelma auratum

Kód: Vybrať všetko

http://lovetarantulas.com/JournalJuly2012.pdf

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Brachypelma auratum_spermateka

Príspevok od užívateľa Sceptic » 3. Mája 2013, 20:34

Obrázok
spermateka


Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma auratum

Príspevok od užívateľa Sceptic » 18. Novembra 2013, 18:55

Obrázok
Typicky lyzicovity bulbus rodu Brachypelma.

Obrázok
Plumozne ochlpenie (plumose hairs) na trochanter I, jeden zo znakov v rode.


Napísať odpoveď