Brachypelma auratum

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
scorpion
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 21. Januára 2007, 17:24
Bydlisko: Karviná ČR
Kontaktovať užívateľa:
Brachypelma auratum

Príspevok od užívateľa scorpion » 24. Januára 2007, 16:53

Tohohle pavouka jsem si koupila jako úplně prvního,původně jsem chtěla brachypelmu smithi,ale chovatel neměl určenou samici,tak jsem si koupila auratum.Byla ve 12. svleku,za ty 3 roky,co jí mám,se mi svlíkla 4x.Je to taky klidný a bezproblémový pavouk,žahavé chloupky vyčesává opravdu minimálně,má ráda vlhčí terárko,když jí ho rosím,tak se přímo vrhá na ty kapky vody. :D :D
Naposledy upravil/-a scorpion v 18. Mája 2007, 21:13, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 24. Januára 2007, 18:44

u tohoto druhu je zname, ze by sa mal davat zimovat pri nizsich teplotach. skusala si ju niekedy parit?

Užívateľov profilový obrázok
scorpion
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 21. Januára 2007, 17:24
Bydlisko: Karviná ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa scorpion » 24. Januára 2007, 18:51

Já jsem to ještě nezkoušela,už jsem o tom uvažovala,ale brachypelmy mají okolo 1000 mladých a já nevím,kam bych pak dala tolik filmovek,majitel samce by si musel vzít celý kokon. :D

Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa griwe » 26. Januára 2007, 00:32

Ak by si velmi nemala co s nimi robit, mozes ich nechat v jednej krabici spolu, a tie pavucky sa zredukuju na taky pocet ako by si si priala...pavukov je sice skoda ale po 1. pre pavuka je iny pavuk velmi vyzivny a po 2. ostanu ti najsilnejsie jedince

Užívateľov profilový obrázok
scorpion
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 21. Januára 2007, 17:24
Bydlisko: Karviná ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa scorpion » 26. Januára 2007, 17:07

Já jsem se rozhodla,že to zkusím.Pomalu začínám shánět filmovky,Maruška by se měla tak za 3 měsíce svlíkat,tak mám času dost,pak ji vykrmím,aby samce nesežrala.Přemýšlela jsem,že kdybych ty mláďta nechala pohromadě,tak by tam byl trochu chaos a ztratila bych přehled o svlecích. :D :D :D

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 26. Januára 2007, 17:46

nechcem kazit tvoj optimizmus ale rozmnozit B auratum je naozaj tazke. V CZ bol prvy zaznamenany odchov od L. Klatila. Predpoklada sa, ze pre zdarny odchov u tohto druhu je potrebne striedanie "rocnych obdobi" a mozne zimovanie alebo spravne nacasovanie parenia. Urcite skus tvoju samicku naparit, drzim palce. Inak jedna s mojich naj Brachypeliem a vtackarov vobec ... velmi elegantna.

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 13. Februára 2007, 23:52

Sceptic nestraš ju veď sama uvidí ak sa ktomu dostane....teraz sa mimochodom u našich západných susedov snimi roztrhlo vrece....takže nemožné to nieje....každý druhý chovateľ ich má v ponuke a aj cena preto pravdaže klesla.....asi si nejaké zoberem lebo tento druh sa mi veľmi páči a už o ňom dlho uvažujem...

Užívateľov profilový obrázok
scorpion
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 21. Januára 2007, 17:24
Bydlisko: Karviná ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa scorpion » 14. Februára 2007, 17:53

Děkuji za podporu,dodal jsi mi odvahu,teď ještě musím čekat,až se mi svlíkne.Pak dám určitě vědět. :D :D

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 14. Februára 2007, 23:53

skúsil by som ju byť tebou scorpion ako radí sceptic zimovať, po párení . Postupne v priebehu 1 týždňa znížiť teplotu v teráriu o aspoň 5 stupňov, potom ju v tej teplote mať aspoň 2-3 týždne a potom postupne zvyšovať až na dákych 25

Užívateľov profilový obrázok
scorpion
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 21. Januára 2007, 17:24
Bydlisko: Karviná ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa scorpion » 15. Februára 2007, 19:38

Teď možná budu vypadat jako hlupák,ale mohl bys mi prosím poradit,jak se snižuje teplota? :shock: :shock:

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 15. Februára 2007, 20:31

tak to vôbec nieje zlá otázka.....nemáš nejaké niesto v dome/bite kde by bola niššia telota(napr. špajza-sklep)alebo pivnica prip. miestnosť kde nebude vadiť keď sa nebude kúriť.....mohla by to byť prip. garáž ale tam by bol problém držať teplotu tak aby v noci nepadla pod 5st. .....do úvahy pripadá aj chladnička......dáš ju do polysterénového boxu,nastavíš tam správnu teplotu a nemal by to byť problém......takto sa dávajú mimochodom zimovať aj plazy...

keď sa to tak vezme kým sa ti zvlečie tak bede vonku aj tak teplo že do úvahy pripadá asi len tá chladnička... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 15. Februára 2007, 21:01

spuco nie na 5 stupnov, teplota sa ma znizit o 5 stupnov, teda na nejakych 17-19 cca.
A teplotu by som znizoval asi tak scorpion ze by som dal tera napr. do pivnice kde je tých 14-15 stupnov a na terarium svietil ziarovkov (lampou) a mal ju v takej vzdialenosti aby bola teplota najskor napr. 25 stupnov a potom tu lampu postupne vzdalovat a teplota pojde dole az po pozadovanu uroven. V byte to moze byt problem..

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 15. Februára 2007, 21:40

ok.....to je iné :lol: ....ja ,že je to ako u plazov....

....viem čo je pre ne smrteľná teplota a aj tak takto zapotím.....no nič ja som ešte nedával zimovať pavúky.... takto to kočí keď radím s tím sčím som ešte namal dočinenia.....ale ja aspoň si to priznám :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 16. Februára 2007, 15:18

aj ked smrtelna teplota sa udava vystavovanie vtackara teplotam pod 10 stupnov, to plati skoro pre vsetky... su iste druhy vtackarov, ktore treba dokonca drzat niekolko mesiacov pre napodobenie striedania rocnych obdobi v letnych mesiacoch pri 8 stupnoch. Dokonca vystavenie nad 20 stupňov byva pre nich smrtelne. Lokality vyskytu Peru. Chovaju ich nasi kolegovia z CZ.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 21. Februára 2007, 18:24

no je to zaujimave , kazdopadne to treba vyskusat , lebo s brachypelmami je dost casto problem , aj ked byvaju napredaj ale za tymto odchovom moze byt kooopec prace a skusenosti....

mrhyde
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 21. Februára 2007, 18:56
Bydlisko: trnava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mrhyde » 23. Marca 2007, 20:57

Caute.Mam samicu v 6 zvleku.Treba jej uz dat aj malu napajacku alebo staci jej narosit substrat a steny pohara?

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 23. Marca 2007, 21:58

mrhyde napísal:Caute.Mam samicu v 6 zvleku.Treba jej uz dat aj malu napajacku alebo staci jej narosit substrat a steny pohara?
v 6. zvleku este staci aj nadoba bez napájačky, ak ju tam das chybu nespravis. Ja dávam napájačky pavúkom tak od 3,4-4cm c tele

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 24. Marca 2007, 09:06

Já nedávám pavoukům napáječky vůbec , stejně mi ji většina přes noc zakope. Vydatně rosím , a to stačí... Hlavně mě neukřižujte , je to jen můj názor :) 8)

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 24. Marca 2007, 13:45

kurec napísal:Já nedávám pavoukům napáječky vůbec , stejně mi ji většina přes noc zakope. Vydatně rosím , a to stačí... Hlavně mě neukřižujte , je to jen můj názor :) 8)
no toto zalezi hlavne od pavukov ake chovas, napriklad u Poecilotherii sa napajacka moc asi neoplati ked piju radsej z pavuciny a vodu stekajuci po stenach teraia. Ale také polopúštne druhy kde sa moc rosit neodporuca by mali napajacku mat urcite.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 24. Marca 2007, 17:48

ako sa to vezme .. ja mam pri poeckach vzdy napajacku ... uz som raz doplatil na to ze som nemal ... a odisiel mi subadult samec regalis...

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 26. Marca 2007, 11:58

bebekexxx napísal: no toto zalezi hlavne od pavukov ake chovas, napriklad u Poecilotherii sa napajacka moc asi neoplati ked piju radsej z pavuciny a vodu stekajuci po stenach teraia. Ale také polopúštne druhy kde sa moc rosit neodporuca by mali napajacku mat urcite.
moja ornata
Obrázok :lol:

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 26. Marca 2007, 12:02

pekné, kamarátove poecky zase piť nechceli nikdy, jedine ak rosil tak sa "prilepili" na pavucinu a pili stekajuce kvapky, pricom napajacku ignorovali.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 7. Júla 2007, 23:42

aj ja nam par stromakov co nechcu pit z misky ale z pavuciny si daju .... len na to nemam cas kazdy den .. :( ..

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 16. Decembra 2007, 14:37

som si myslel, že tento druh nieje nejaký rýchlik vo zvliekaní ale moja mladá samička dala dva zvleky za tri mesiace pričom zo7. na8. zvlek to bolo niečo cez mesiac.....pri brachypelme je to podľa mňa rýchle aj na samca a nieto ešte na samicu
....samica je to pritom ako lusk lebo spermatéku by pri tomto druhu neprehliadol ani slepec 8)

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 16. Decembra 2007, 15:16

tak to gratulujem, aj moj samec sa zvlieka dost rychlo, tak spuco, dame dake parenie o dva roky ked to dospeje :D inac som si kupil dalsi kusok, lebo za 165 korun to bolo ako zadarmo, lacnejsia ako smithi na burze v PD


Napísať odpoveď