Poecilotheria regalis

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 24. Augusta 2007, 22:54

ked to zariadis tak je to ok :) vela im netreba ... :) aj ked rozmyslam ze im dam podstavu 30*20 a tamtie tera si neham na male hady ....

Thores
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31. Augusta 2007, 12:49
regalis

Príspevok od užívateľa Thores » 23. Septembra 2007, 09:56

nazdar
mel by otazku, jestli svetly pas u regalisek je od prvnich svleku nebo se vybarvi az po x-tem svleku?
diky

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 23. Septembra 2007, 10:44

Vyfarbi sa az neskor.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 24. Septembra 2007, 09:04

Raqua napísal:Vyfarbi sa az neskor.
v 7 zvleku
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 17. Decembra 2007, 15:16

2 zvlek :shock:

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 7. Januára 2008, 20:25

A tu je tretí :arrow:

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 16. Februára 2008, 16:56

moja P.regalis v 3zv.
Obrázok
Obrázok
Naposledy upravil/-a Zdani v 17. Februára 2008, 21:30, upravené celkom 1 krát.
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 16. Februára 2008, 20:02

cvabo: ja som niekedy tiez prerabal ale potom mas take aj take tera ... ja chcem mat vsetko uniformne ...
presne ..moj nazzor aj ja chcem mať adultne kusky v rovnakých terarkach na poličke vedla seba nasvietené bodovými svetlami nech to už aj nejako vyzera ;)

Užívateľov profilový obrázok
slepko
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 26. Januára 2008, 10:38
Bydlisko: Košice
chcem si kupiť

Príspevok od užívateľa slepko » 6. Apríla 2008, 23:34

chcem si zohnať "Poecilotheria regalis" čo mi odporúčate? Mám? Nemám? Teraz mám "Pterinochilus murinus". Začínam s chovom. A ten pavúk sa mi páči. Čítal som už o tomto druhu. Informoval som sa u kamaráta ktorý má doma, že čo a ako. A že jeho je kľudný, aj ked rýchly.
1x Pterinochilus murinus TCF (7zv.); 1x Poecilotheria regalis (3zv.); 1x Brachypelma smithi (3zv.); 2x Acanthoscurria geniculata (3zv.)

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 6. Apríla 2008, 23:43

ja sa osobne bojim strasne poeciek..iked mam pederseni v 2 zvleku (to sa neda odolat poecke,to je proste nadhera )ale to je zatial male..ked podrastie neviem čo bude...poecka je už podla mna extrem.najedovatejši pavuk čo mam je asi H. hercules ale on je pohodak radšej ujde ako by sa mal postavit do obraneho a je omnoho pomalši jak taka poecka

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 6. Apríla 2008, 23:49

moja subadultna regaliska je absolutne pokojna a neagresivna.. ked uz si zacal s druhom P. murinus, kludne si kup tu vysnivanu poecku :wink:
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
slepko
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 26. Januára 2008, 10:38
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa slepko » 7. Apríla 2008, 10:20

myslel som si:D
ešte by som Vás chcel požiadať o nejaké info a tom pavúkovi. Literatúru už mám prečítanu, čo to. Informácie od kamárata su tiež. A teraz ešte z dalšieho zdroja. Od Vás. Povedzte mi aké máte skusenosti. Čo ten pavúk vyslovene neznáša. Alebo čo miluje. A tak nejaké zaujímavé, nečakané reakcie na rôzne situácie. Dikes
1x Pterinochilus murinus TCF (7zv.); 1x Poecilotheria regalis (3zv.); 1x Brachypelma smithi (3zv.); 2x Acanthoscurria geniculata (3zv.)

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 7. Apríla 2008, 11:53

slepko napísal:myslel som si:D
ešte by som Vás chcel požiadať o nejaké info a tom pavúkovi. Literatúru už mám prečítanu, čo to. Informácie od kamárata su tiež. A teraz ešte z dalšieho zdroja. Od Vás. Povedzte mi aké máte skusenosti. Čo ten pavúk vyslovene neznáša. Alebo čo miluje. A tak nejaké zaujímavé, nečakané reakcie na rôzne situácie. Dikes
No moja adult samica je vcelku plachá. Zakaždým keď ju chcem niekde dostať tak stačí jemne fúknuť a ide kde chcem. No minule ma trochu prekvapila... Bola nacapená na dvierkach terrarka a potreboval som jej to tam navlhcit a doliat vodu. Na fúkanie zjavne nemala náladu a ani to s ňou nehlo, tak som skusil použiť jemný rozprašovač. No nemala náladu ani na ten a hneď sa postavila do obranného postoja. Na každý ďalší podnet reagovala útočne (žiadna plachosť, ale maxi agresia)... Dal som jej čas nech sa ukludní (nechcel som ju viac dráždiť) a o 10min už bolo všetko ok. Presunula sa úplne v pohodke...

Je to nádherný, rýchly pavúk a keď chováš P.murinusa, tak by si nemal mať žiadny problém. Trocha pozor na jeho plachosť, lebo pri naľakaní pobehuje ako šialený...
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Užívateľov profilový obrázok
slepko
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 26. Januára 2008, 10:38
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa slepko » 7. Apríla 2008, 16:32

kujem pekne, tak už som si ju objednal :) super teším sa, už keby som mal
1x Pterinochilus murinus TCF (7zv.); 1x Poecilotheria regalis (3zv.); 1x Brachypelma smithi (3zv.); 2x Acanthoscurria geniculata (3zv.)

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 1. Februára 2009, 17:20

Mam taku otazocku.Moze mat regaliska v 3 zvleku v nohach 5cm?

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 1. Februára 2009, 18:33

to sa az tak presne urcit neda podla mna ....., ale ... skor nie ako ano ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 1. Februára 2009, 18:41

lebo cakal som ze bude mensia (nieze by mi to vadilo),sa pytam len tak informacne z cistej zvedavosti :D
Lebo co som tu na fore pozeral fotky tak som mal nejake pochybnosti :lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 1. Februára 2009, 22:56

videl som uz rozne velke mladata ale myslim ze v 3 tom zvleku 5cm v nohach asi ne...tak 4este moze.
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 12. Apríla 2009, 16:52

Nazdar chcem si kupit tohto prekrasneho pavucika no videl som foto kde bolo v terarku viacej kusov (bolo ic tam na kasu).
Tak sa chcem opytat vas ludi co ju chovate, ci to bolo len naaranzovane pre fotku alebo sa fakt daju chovat aj spolu v jednom tera.
http://galeria.lasiodora.sk/displayimag ... m=70&pos=1

a ak ano aka velkost tera by mala byt tak pre 2-3 kusy
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 12. Apríla 2009, 17:38

Z0oMb3E napísal:Nazdar chcem si kupit tohto prekrasneho pavucika no videl som foto kde bolo v terarku viacej kusov (bolo ic tam na kasu).
Tak sa chcem opytat vas ludi co ju chovate, ci to bolo len naaranzovane pre fotku alebo sa fakt daju chovat aj spolu v jednom tera.
http://galeria.lasiodora.sk/displayimag ... m=70&pos=1

a ak ano aka velkost tera by mala byt tak pre 2-3 kusy

Pricina preco je to mozne je tu:

http://forum.lasiodora.sk/viewtopic.php?t=1132

Niektore Poecky vykazuju kvazi vyssiu formu tolerancie a vo volnej prirode su nachadzane v koloniach. Preto je ich mozne za urcitych podmienok a zvleku chovat spolu. Velkost tera. by som volil X na velkost adult jedinca a naroku na vlastny ukryt.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 12. Apríla 2009, 19:37

...vdaka za link... nevsimol som si :oops: :oops: ...
OK
Niektore Poecky vykazuju kvazi vyssiu formu tolerancie
A co konkretne tento druh? Skusal si ich chovat spolu? Mam plan ich chovat od cca rovnakeho zvleku stale spolu. Takze mohli by si na seba "zvyknut".
Upustil som od cisla 3 a choval by som iba dvoch v tera 35x35x60 dxsxv. cize teoreticky by mali aj dost miesta na vytvorenie vlasnych domovov.

:idea: :idea: Teoria je pekna ale niekedy sa chovatelska prax odlisuje od ucebnicovych prikladov. Preto chcem pocut viac nazorov chovatelov tichto pavukov na temu. Iked viem ze vsetko zalezi od podmienok a potravy
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 12. Apríla 2009, 19:39

Z0oMb3E napísal:...vdaka za link... nevsimol som si :oops: :oops: ...
OK
Niektore Poecky vykazuju kvazi vyssiu formu tolerancie
A co konkretne tento druh? Skusal si ich chovat spolu? Mam plan ich chovat od cca rovnakeho zvleku stale spolu. Takze mohli by si na seba "zvyknut".
Upustil som od cisla 3 a choval by som iba dvoch v tera 35x35x60 dxsxv. cize teoreticky by mali aj dost miesta na vytvorenie vlasnych domovov.

:idea: :idea: Teoria je pekna ale niekedy sa chovatelska prax odlisuje od ucebnicovych prikladov. Preto chcem pocut viac nazorov chovatelov tichto pavukov na temu. Iked viem ze vsetko zalezi od podmienok a potravy
Kludne tam strc aj 3 regalisky ....,

Ale nahadz do tera vsetok konarovy a rastlinny boardel kt. ti doma ostal ...

Viac ukrytov , vacsi klud ....,
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 12. Apríla 2009, 19:49

adi napísal:
Z0oMb3E napísal:...vdaka za link... nevsimol som si :oops: :oops: ...
OK
Niektore Poecky vykazuju kvazi vyssiu formu tolerancie
A co konkretne tento druh? Skusal si ich chovat spolu? Mam plan ich chovat od cca rovnakeho zvleku stale spolu. Takze mohli by si na seba "zvyknut".
Upustil som od cisla 3 a choval by som iba dvoch v tera 35x35x60 dxsxv. cize teoreticky by mali aj dost miesta na vytvorenie vlasnych domovov.

:idea: :idea: Teoria je pekna ale niekedy sa chovatelska prax odlisuje od ucebnicovych prikladov. Preto chcem pocut viac nazorov chovatelov tichto pavukov na temu. Iked viem ze vsetko zalezi od podmienok a potravy
Kludne tam strc aj 3 regalisky ....,

Ale nahadz do tera vsetok konarovy a rastlinny boardel kt. ti doma ostal ...

Viac ukrytov , vacsi klud ....,
No kedze som s dediny obklopenej lesami tak s konarmi nieje az taky problem :lol: :lol: :lol:
No zariadovat terarko sa chystam co najskor aby stihli vyrast vsetky rastlinky a tak.
VDAKA ZA RADY
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 22. Júla 2009, 19:03

videli ste niekedy zeby dve poecky sa krmili na jednom cvrkovi? dnes ked som krmil pavuky ostal mi iba jeden cvcek hodil som ho medzi poecky jedna ho zabila a zacala zrat druha prisla knej a zacala ho zrat s druhej stany. odfotil som to ale je to na nic fotka koli pavucine nieje nic vidno ale bolo to super.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 22. Júla 2009, 19:04

Z0oMb3E napísal:videli ste niekedy zeby dve poecky sa krmili na jednom cvrkovi? dnes ked som krmil pavuky ostal mi iba jeden cvcek hodil som ho medzi poecky jedna ho zabila a zacala zrat druha prisla knej a zacala ho zrat s druhej stany. odfotil som to ale je to na nic fotka koli pavucine nieje nic vidno ale bolo to super.
Toto mi robia holothelatka ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď