Poecilotheria regalis

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
barbar
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 7. Októbra 2009, 20:06
Bydlisko: Strakonicko
Re: Poecilotheria regalis

Príspevok od užívateľa barbar » 28. Marca 2011, 21:52

jj podle blbí fotky to urcitě poznáš

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Poecilotheria regalis

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 28. Marca 2011, 22:08

barbar napísal:dej fotku ze spoda a uvidi se
nedá sa...momentálne..to boli fotky narýchlo
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Poecilotheria regalis

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 28. Marca 2011, 22:10

diZZy napísal:mne sa nejako nezda ten karapax... iba na foto je taka do "falova" ? :) (od koho si kupoval) ?
nemáš tam preklep???...nechcel si napísať fialova??
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31
Re: Poecilotheria regalis

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 28. Marca 2011, 23:27

hej je tam preklep... fialova....
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Poecilotheria regalis

Príspevok od užívateľa adi » 29. Marca 2011, 07:18

Paaani odbornici ... no z tohto usudzovat ci ide o regalis alebo nejde o regalis ... no hamba vam ! :lol:


Kvalitne ventralne fotecky. A mozeme vybalit kluc.

Inaksie ... s tou fialovkastou farbou to je v poriadku. :idea:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

scooby
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14. Januára 2012, 18:37
Re: Poecilotheria regalis

Príspevok od užívateľa scooby » 14. Januára 2012, 18:46

Zdravým vás
pred cca 3 týždnami som si kúpil P.Regalis 0.1 Adult
ako ju mám doma si nezačala robiť hniezdo ani vlákno nič ...... je to normálne ? alebo sú to len zbytočné obavy :?:
dik za odpovede :wink:

scooby
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14. Januára 2012, 18:37
Re: Poecilotheria regalis

Príspevok od užívateľa scooby » 14. Januára 2012, 18:55

To je ona :twisted:
Prílohy
DSC02053 (800x600).jpg
DSC02053 (800x600).jpg (330.39 KiB) 5136 zobrazení

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Poecilotheria regalis

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 14. Januára 2012, 18:58

ja mám moje samice asi dva roky a tiež veľmi nepavučínujú...nezvrušujem sa nad tým :-P ...len sem tam pavučinka ...žijú, žerú...páriť sa chcú...
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Poecilotheria regalis

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 15. Januára 2012, 13:11

este sa vratim k tej debate o tom ci je to regalis ... ved ked ma ten biely pasik na spodu tak to nemoze byt ina Poecilotheria ... a fialova farba - pod silnym svetlom je asi kazda poecka mierne do fialova, teda aj pod bleskom
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Poecilotheria regalis

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 25. Novembra 2012, 18:20

Rozhodol som sa napísať pár vetičiek o párení tejto "Poecky". Snáď to niekomu pomôže a na základe mojej skúsenosti sa mu podarí odchov.

Samicu som okolo 22:00 dal do boxu (28x39x28 (ŠxDxV) bez subtrátu a akej koľvek dekorácie a hneď som k nej pustil aj samca. Po cca štvrť hodine samec začal klopkať a chodiť „hore-dole“ , samica po chvíli začala odklopkávať a chodiť po boxe tiež. Akonáhle sa priblížila ku samcovi, samec odstúpil/ušiel a klopkal zase - toto sa dookola opakovalo. Takéto „naťahovačky“ trvali asi do 23:20, kedy samec vyliezol na vrchnák boxu, klopkal a nechal klopkajúcu samičku prísť bližšie. Samica sa dotkla samca a ten ju začal „ohmatávať“.Po chvíľi zasunul (ani nie sekunda, čo jej strčil bulbus do pohlavného otvoru) a ušiel (samica neprejavovala známky „agresie“ , v pokoji stála tam kde bola a samca nechala odísť). Potom som samicu dal naspäť do jej boxu (tiež 28x39x28) a ona zaliezla do svojho úkrytu., občas som ju videl sa prechádzať po boxe. Po párení som jej dal asi dvoch/troch dospelých cvrčkov banánových a viac nekŕmil. Následne si zapriadla vchod do úkrytu. Box so samicou som položil bokom a nepozeral na ňu zbytočne...až raz som sa na ňu šiel pozrieť a zbadal som, že akurát dokončuje kokónik (bol som celý bez seba :D ). Znovu som ju položil na to isté miesto a viac s ňou nehýbal...raz som jej cez dierky v boxe s injekčnou striekačkou nastriekal vodu, lebo tam mala viac sucho ako obvykle...trochu vody išlo na substrát v okolí úkrytu a misku som naplnil celú.

*samica :arrow: zvlek 27.10.2011...v tele mala cca 5,5cm – párená – kokón 10.2.2012
*samec :arrow: zvlek 30.10.2011...v tele cca 5cm – prečerpanie 17.11.2011
* kokón :arrow: otvorený 20.3 (L2) – 31.3. už 1.zv.
*samica bola po napárení pri teplote cca 27-30°C (pod boxom natiahnutý 70w výhrevný kábel...v mieste, kde mala úkryt), to isté som udržiaval aj po vytvorení kokónu. Larvy som inkuboval pri teplote cca 25-28°C (50w výhrevný kábel napojený na viac menej amatérsky termostat RT2)
*môj spôsob inkubácie :arrow: :arrow: jedna krabička (zo spodu perforovaná) s jemne vlhkou vreckovkou (na nej larvy) – druhá krabička ( o čosi väčšia) s „mokrou“ vreckovkou – krabička s larvami vložená do väčšej krabičky – väčšia krabička uzavretá perforovaným vrchnákom

Obrázok
box samice...za drevom vpravo má úkryt ( v ňom bola aj keď mala kokón)..v podstate má urobenú noru :-) ... ako substrát používam cca 6-7cm vrstvu mulčovacej kôry/rašeliny (substrát nejak extra nepremáčam..vzdušná vlhkosť je viac menej zabezpečovaná vyparovaním vody z misky)

Obrázok
(kvalita nič moc,no účel splní)...takto mám spravené dierky na vrchnákoch

Obrázok
takto inkubujem-zatiaľ postačujúce, no musím vymyslieť niečo, kde nemudem musieť až tak sledovať vlhkosť, lebo zachvíľku budem inkubovať larvy a skrz sviatky ich neuvidím 2 týždne
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Poecilotheria regalis

Príspevok od užívateľa Sceptic » 3. Mája 2013, 22:07

Obrázok
spermateka

Obrázok
stridulacny organ na pedipalpe - modra sipka ukazuje na silnejsi vyrastok "maxillary tubercle", cervena sipka ukazuje na skupinu stetin, ktore vytvaraju lyriformne zoskupenie - "maxillary lyra". "Maxillary tubercle" by mali byt unikatne pre rod Poecilotheria.

Obrázok
cast stridulacneho aparatu - vyrastky na chelicere

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Re: Poecilotheria regalis

Príspevok od užívateľa falus » 12. Septembra 2014, 13:10

Poecilotheria regalis 0.1
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Skippy
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20. Októbra 2007, 19:58
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:
Re: Poecilotheria regalis

Príspevok od užívateľa Skippy » 25. Marca 2015, 15:01

Kokón Poecilotheria regalis po cca 28 dňoch od vytvorenia pri teplote asi 26-27°C

Obrázok


Napísať odpoveď