Psalmopoeus cambridgei

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa griwe » 18. Augusta 2006, 17:32

hej?a to uz preco? je na to nejaky znamy dovod preco prekrmovane skor skapu ci je to proste tak odpozorovane?a o kolko skor ciste teoreticky tak priblizne ak vies

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 18. Augusta 2006, 22:39

bebekexxx napísal:
cvabo napísal:brano ved v pohode ... je to tvoj nazor ..- ja naproti tebe davam pavukom hned ... a jednozvlekovkam niekedy este hned v ten den ako sa zvlecu ...
Dano, viem ti naisto povedat ze robis chybu, v prirodzenom prostredi pavuk urcite niekolko dni zostava v ukryte, kym mu kutikula dostatocne vytvrdne a az potom sa odvazi vydat hladat potravu.
Mas jedine stastie a to ze nekrmis zivou potravou ale nastrihanymi kuskami lebo inac by si mal svoj chov "obohateny" o desiatky deformovanych pavukov a nejakych mrtvych tiez...
nechcem ta pred ostatnymi zhadzovat ale pre ostatnych -> prosim neberte si z cvaba priklad, je to nespravne.
brano ja to krmim 1zv. Nauphoeta cinerea ... a v pohode prijimaju potravu ... a to ze cim viac sa prekrmuje pavuk tym skor zdochne je diskutabilne ....

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 18. Augusta 2006, 23:32

vobec to nei je diskutabilne, je to vedecky podlozeny fakt, tu sa o tom pojednava
http://atshq.org/forum/showthread.php?t=1032, vsimni si najme prispevok cislo 9 a potom na druhej strane.
ja som napr. videl dokument kde tvrdili, ze prekrmovane zivocichy mali zivot kratsi az o 1 tretinu. A sposobuje to dalsie problemy.

Moj osobny nazor je ze pavuky nie su ziadna hydina ani dol na peniaze a mali by sa chovat v co najprirodzenejsich podmienkach.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 19. Augusta 2006, 07:30

ok tak si beriem chybu k srdcu ... ale rozpraval som sa s panom Birkusom a povedal mi ze on cim skor po zvleku pavuka vykrmi ....

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 8. Septembra 2006, 20:24

neviem ako vy, ale podľa mňa si aj tak väčšia časť pavúkov potravu po zvleku nezoberie a len mi to pridáva robotu.........a je to aj zbytočné plytvanie potravy

myslím,že by si mal každý najprv dobre porozmýšlať či mu to za to riziko stojí.........kvalita si žiada čas! :wink:

Užívateľov profilový obrázok
asddsa
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 26. Februára 2006, 14:02
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa asddsa » 21. Septembra 2006, 18:45

este k tej diskusii vyssie: podla mna "pavuka po zvleku co naskor vykrmit" neznamena "co najskor nakrmit". cvabo to asi zle pochopil ak mu to birkus takto povedal. teda ak sa bavime o tom cakani na prve krmenie po zvleku.
ved vykrmit pavuka znamena tlacit do neho pokym ide, resp. pokym pavuk chce. cize vykrmenie moze trvat dajme tomu 2 tyzdne, mesiac a podobne. alebo sa mylim? a potom cakame na zvlek.
a ak sa bavime o prvom nakrmeni po zvleku, ja takisto nie som zastanca co najskor mu dat potravu. ja si pockam tiez aj tyzden a viac, pokym im dam zrat.
I pwn, therefore I am.

Neregistrovaný
Re: Psalmopoeus cambridgei

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 22. Septembra 2006, 11:20

ahoj,

mám tento druh pavúka uz asi 4 roky. bol to moj prvý pavúk a dostal som ich vtedy 6 ks. 5 samci dospeli v priebehu 14 mesiacov. na samicu som musel počkat este ďalších 10 mesiacov. ich chov bol bez problémov. Asi po 6 zvleku som umiesnil všetky do terárií pre stromové vtáčkare 30x20x20. Do terária som umiestnil "korene" z ovocného stromu. Ani jeden si však nevytvoril hniezdo v korune.

Niekolko krat som sa pokúsil o párenie. samica vsak vytvorila len falošný kokon, ktorý bol prázdny. Mám pocit, že pri párení je samica dost náladová. Niekedy má chut sa párit niekolko krát za sebou, niekedy zožrala samca bez toho aby došlo k páreniu. Asi to dost záleží od kvality samca.

Naposledy som ju páril 19. 9. 2006. Samca, ktorý je proti mojej samici 3 krát menší som kupil na burze v Prahe, no dal som mu šancu. K spojeniu došlo len raz na niekolko sekúnd. Samec uz nemal potom odvahu sa párit znovu. Ak samec znovu prečerpá pokúsim sa ich pre istotu spáriť znovu. Dufam sa mi to tento krát podarí. O nových okolnostiach budem informovat.

Poznámka:S pavukom tohoto dtuhu je potreba zaobchádzat opatrne, tento druh je dosť prchký!!

Ondrej

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 23. Septembra 2006, 06:59

len chcem dat vsetko na pravu mieru ... stevo pavuky krmi az 3dni po zvleku (minimalne) , a to ako ja krmim pavuky tak to mam sam od seba a NIKTO MA TO NENAUCIL A ANI MI TO NIKTO NENANUTIL !!!

a co sa tyka steva birkusa tak dam zanho ruku do ohna , lebo tento clovek je bez problemov . tiez sa niekedy nezhodneme ... ale tto je vsetko ... tak ho laskavo prstan ociernovat ....

dakujem

Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa griwe » 24. Septembra 2006, 10:49

ja by som odbocil zase k teme ku cambridgeom :P ze mam cambridgea v nejakom 3zv. ale je dost velky uz no a cim mu dam vyssiu krabicku ta aj tak si ju furt zapavucini az po strop a sedi zospodu na strope...naco ma mat potom cim vyssiu krabicku ked aj tak sedi uplne na vrchu vzdy?ci ako to ma? no a potom pri viacerich pavukoch, nie len pri tomto, napr. pri redunctus, alebo aj calceata sa mi stava ze si cerva vzdy odtiahnu do "pribytku" za pavucinu fest. no a cital som ze neni do bobre im porusovat tu pavucinu..tak ako to mam vytahovat teda?tie zvysky..pripadne, ked si to tam odtiahne a nedoje?

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 24. Septembra 2006, 11:56

Ja mam v 5 zv a 6 zv. Je medzi nimi rozdie vo velkosti dost ked bol 6 zv v 5 zv tak bol väcsi ovela ako tenktoreho mam teraz v 5 zv :) Tho 6 zv mam v 7 decovom pohare navrtane diery. Dal som mu raseilinu a na to lignocel asi tak 4-5 cm a cez stred sommu dal sietku, ktoru pouzivaju napr murary aby sa mal po co sverat. Dole som mu spravil v sietke otvor ako kazdemu aby sa mohol bez problemo presuvat s jednej na druhu stranu. Pri tomto to nemalo zmysel :) na jednej strane si spravy ukryt. Zapavucinoval si to a nanosillignocel skoro az do vysky pohara. Spravil si dva otvory a vsetok lignocel ktory isiel az na dno si vynosila postavil hniezdo :) Na tu druhu stranu chodi len sem tam. Väcsinou je v svojom ukryte asem tam ho vidim nacapeneho na skle je to riadny kus :) Druhy 5zvlekovy je tiez v 7 decovom a tomu s hnizdo poriadne este robit nechce ma tam trocha pavuciny s jenej aj s druhej strany a chodi hore dole :)

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 24. Septembra 2006, 14:05

Takze 6 uz nie je siestym prave pozeram ze sa mi zvliekol hned sa mi zdal byt taky väcsi ale som si myslel ze len ocny klam :) ked je taky skryty stale :) takze dneska rano 7 zvek :)

Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa griwe » 25. Septembra 2006, 21:17

sa mi stala taka vec :) : dal som mojmu cambridgeovi mucneho cerva a ten si ho prisietoval na spodok vrchnacika flasky v ktorej byva...cerv je tam tak prichyteny ze sa z tamad nemoze dostat, ale je zivy este stale :shock: . To si ho odlozil na neskor alebo co to ma znamenat? mam mu ho tam nechat, alebo ho vybrat?

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 28. Septembra 2006, 13:49

dufam ze to nemyslis vazne !!!

miselino
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 12:39
Bydlisko: TT - ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa miselino » 17. Januára 2007, 10:21

griwe napísal: no a potom pri viacerich pavukoch, nie len pri tomto, napr. pri redunctus, alebo aj calceata sa mi stava ze si cerva vzdy odtiahnu do "pribytku" za pavucinu fest. no a cital som ze neni do bobre im porusovat tu pavucinu..tak ako to mam vytahovat teda?tie zvysky..pripadne, ked si to tam odtiahne a nedoje?

No mna by to zaujmalo tiez, podobny problem mam s A.versicolor. Navyse kvoli velkej vlhkosti, zvysky zacinaju plesniviet extremne rychlo. A k tomu hniezdu...z mojej "jemnej" skusenosti sa mi zda, ze umiestnenie hniezda je dost podmienene prudenim vzduchu v terariu. Skus porobit dierky aj na obvode v nizsich castiach a prelozit v terariu nejaku prirodzenu prekazku ako pomoc pri stavani. Pavuk ju tak na 70% vyuzije... (tak to bol odhad, ako z brucha... :lol: ) Versiny si stavaju hniezda v zavetri. Vzdy (teda moje). Dokonca som spravil taky pokus a pri jednej jej "prechadzke" som na zadnej strane hniezda spravil do nadobky dodatocne otvory (aby som vytvoril "prievan"). Po 2 hodinach hniezdo zbalila a spravila nove na opacnej strane...haluz

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 21. Februára 2007, 18:43

neboj ked nie je spokojna s dierkami ona ich zapavucinuje ...

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 14. Októbra 2007, 05:03

naozaj ukazkovy priklad, akymi vlastnostami disponuje tento druh, pre mna jeden z najkrajsich pavukov :)

http://www.youtube.com/watch?v=iUbckLuhkQk

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 1. Novembra 2007, 22:34

cawte.3 zvl jedinec
Obrázok
Na čo sa báť ďalšieho dňa? Možno žiadny nepríde.

Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 30. Januára 2008, 18:06

nemam moc casu tak ked skoncia skusky napisem viac zatial aspon takto

http://www.youtube.com/watch?v=tf5COs2C3S8&feature=user

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 30. Januára 2008, 21:41

FoXo napísal:nemam moc casu tak ked skoncia skusky napisem viac zatial aspon takto

http://www.youtube.com/watch?v=tf5COs2C3S8&feature=user
Ak sa nemylim, tak to bolo zozratie, nie parenie...
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 30. Januára 2008, 21:54

Raqua napísal:
FoXo napísal:nemam moc casu tak ked skoncia skusky napisem viac zatial aspon takto

http://www.youtube.com/watch?v=tf5COs2C3S8&feature=user
Ak sa nemylim, tak to bolo zozratie, nie parenie...
Mne sa to tiez tak javilo...
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 16. Februára 2008, 15:40

drobce:

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
thefox
Administrátor stránky
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 13. Februára 2006, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa thefox » 25. Februára 2008, 00:24

1. zvlek:

Obrázok

odchov od bebeho :-)
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 25. Februára 2008, 06:45

mam aj ja doma jeden kus v 3 zvleku.Je veelmi pekne sfarbeny/a a hlavne je pekne rychla.Ma obrovsku noru(hniezdo) po celej krabicke a skoro vobec ju nevidno.Potravu ale papa pekne a nemam s nou doteraz ziadny problem..

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 25. Februára 2008, 10:21

ja mam doma tiez 1 kusok v 1-2zv. ale chybaju mu 2 nozicky. Takto mi uz dosiel. tak dufam, ze sa mu to skoro obnovi. Inak sfarbenie ma velmi pekne a aj potravu prijma pekne. celu filmovku si uz husto zapriadol. :)
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 25. Februára 2008, 22:11

ani nahodov to nieje hercules :D mal by si sa naucit rozoznavat pavukov.
Obrázok
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator


Napísať odpoveď