Psalmopoeus cambridgei

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 3. Júla 2008, 12:28

ahoj vcera vecer sa mi zvliekla samica do adultu... a cela by som vedet ci uz ju mozem parit teraz dakedy..abo az neskor...

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 3. Júla 2008, 12:36

Emka napísal:ahoj vcera vecer sa mi zvliekla samica do adultu... a cela by som vedet ci uz ju mozem parit teraz dakedy..abo az neskor...
A co takto skusit najprv hladat az potom sa pytat?
http://www.lasiodora.sk/index.php?clano ... mnozovanie

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 3. Júla 2008, 14:27

ahoj vcera vecer sa mi zvliekla samica do adultu
preco si si tym taka ista, ze je adult?
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 7. Júla 2008, 17:30

kupovala som ju ako SUBADULTNU tak po tomto zvleku nasleduje asi adultny zvelk nie ?? ak sa mylim opravte ma

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 7. Júla 2008, 21:08

Emka napísal:kupovala som ju ako SUBADULTNU tak po tomto zvleku nasleduje asi adultny zvelk nie ?? ak sa mylim opravte ma
Ano mal by nasledovat adult. Rad by som videl toho odbornika, ktory Ti urcil, ze sa jedna o subadult zvlek... :D

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 8. Júla 2008, 20:45

njn.... preco myslis ze by nemalo ist o teraz uz Adult :?: jedinca ?

Užívateľov profilový obrázok
GaRoL
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10. Marca 2008, 18:57
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa GaRoL » 8. Júla 2008, 20:54

no to ci je adult alebo nie zistis u niektorich druhov podla sfarbenia a u niektorich iba tim ze pripustis samca... aspon tak som to pocul ja :)

na 100% sa to inak asi zistit neda...
A. geniculata 9. 0,1; N. chromatus 10. 1,0?; B. smithi 9. 0,1; P. regalis 6.; H. hercules 10. 0,1; A. insubtilis 5.;
a skorpiony: H. spinifer, P. imperator 0,1

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 8. Júla 2008, 21:39

noo ked podla sfarbenia.. tak ked porovnam zvlecku a ju tak pred tym bola taka kaki zelena a teraz je taka olivova a samca zatial nemam tak newem XD

Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa griwe » 9. Júla 2008, 06:46

No tak to asi bude ono :) ja som mal cambridgei samca, a ked dospel, chytil uplne inu farbu, krasnu ;) U nich je to vidno prave podla zafarbenia myslim, ze velmi pekne, mrkni na galeriu je tam vyfotena aj adult samica. Mne samec chytil vyraznu aj tu farbu v nohach. Tu taku "metalizu" ;)

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 9. Júla 2008, 10:45

http://theraphosidae.szm.sk/druhy_psa_cam.htm

tu mam na stranke foto samca a aj samice pred a po zvleku
facebook: Marek Terno
Obrázok

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 9. Júla 2008, 13:56

noo.. to je ono... skoro úplne isto vyzerá tá moja samica ako Ternova...takže nakonec asi už bude ADULT ...

buddy031
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 8. Augusta 2008, 20:06

Príspevok od užívateľa buddy031 » 11. Septembra 2008, 17:21

caute mam len jedneho tohto pavuka, 1zvlek ale nevem kde moze byt ... nezere ani nic ,moze byt ze je niekde schovany ?

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 11. Septembra 2008, 17:50

buddy031 napísal:caute mam len jedneho tohto pavuka, 1zvlek ale nevem kde moze byt ... nezere ani nic ,moze byt ze je niekde schovany ?
Nie, urcite sa teleportoval na vzdialenu planetu Melmak. (iba vtip)
:?
No ak ti nepozorovane nezdrhol, tak je veeeelmi pravdepodobne ze sa niekam v krabicke ukryl.

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 12. Septembra 2008, 13:29

mam jeden problem s mojim cambridgei... uz asi 5 mesiacov sa nezvliekol a to je len v 3 zvleku...vlhkost ma 75% a teplotu cez den okolo 27 a v noci tych 20...zere len obcas a aj to malinko a stale sa nechce zvliect :cry: cely den je hore pri vrchnaku pri umelej kvetinke co tam ma,takze nevyzera ze by sa mu tam nepacilo...kde moze byt problem? uz som fakt zufaly z toho
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
sexisexo
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 20. Decembra 2007, 18:57
Bydlisko: SV
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sexisexo » 12. Septembra 2008, 21:10

oxYgen napísal:mam jeden problem s mojim cambridgei... uz asi 5 mesiacov sa nezvliekol a to je len v 3 zvleku...vlhkost ma 75% a teplotu cez den okolo 27 a v noci tych 20...zere len obcas a aj to malinko a stale sa nechce zvliect :cry: cely den je hore pri vrchnaku pri umelej kvetinke co tam ma,takze nevyzera ze by sa mu tam nepacilo...kde moze byt problem? uz som fakt zufaly z toho

hmm bud slabe vetranie alebo este neprisiel ten cas aby sa zvliekol ...len cakaj

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 13. Septembra 2008, 01:50

vetranie ma urcite dobre,pretoze som jej spravil dierky aj po bokoch salatoky...v tom to nebude...a cakat...hmm 5 mesiacov pri 3. zvlekovom jedinci? to sa mi zda trosku moc...je pravda ze asi 2 mesiace mala malu vlhkost,ale potom som to upravil a stale nic... :cry:
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
sexisexo
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 20. Decembra 2007, 18:57
Bydlisko: SV
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sexisexo » 13. Septembra 2008, 08:40

oxYgen napísal:vetranie ma urcite dobre,pretoze som jej spravil dierky aj po bokoch salatoky...v tom to nebude...a cakat...hmm 5 mesiacov pri 3. zvlekovom jedinci? to sa mi zda trosku moc...je pravda ze asi 2 mesiace mala malu vlhkost,ale potom som to upravil a stale nic... :cry:
ja som z cambridgeiom nemal ziaden problem napapal sa a zvliekol ... oni niesu take pavuky ktore maju problemi ale najdu sa jednotlivci ktory strajkuju ja osobne by som len cakal a jest uz nechce?

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 13. Septembra 2008, 10:45

Psalmopoeusy nevyžadujú až také extrémne vetranie. Stačí ked majú optimálne vetranie (niekoľko dierok na vrchnáku). Príliž intenzívnym vetraním sa vhlkosť rýchlo stráca, a potom pavúk nemá podmienky na to aby sa zvliekol. Druhou podmienkou je vykrmovanie...3 zv. pavúka podľa mňa problém vykrmiť nie je.

U mňa to je podobne s irminiami, mám ich v teráriu s intenzívnym vetraním, a preto sa mi pavúky zvliekajú o niečo neskôr ako irminie vo väčších šalátovkách. Zvlek je samozrejme rovnaký. No lepšie sa zvlieka irminia ktorá žije v šalátovke a lepšie sa jej drží vlhkosť ako irminiám čo mám v teráriu a musím ich vlhčiť každé 3 dni. Intenzívne vetranie vyžadujú Avicularie...

Moja rada skús premiestniť pavúka do krabičky a urob vetranie len na vrchnáku niekoľko dierok aby to aj esteticky vyzeralo. Daj mu vlhký substrát (lignocel je ok) a ak je pavúk dostatočne vykrmený musíí sa zvliecť....Ak ti v terajšej krabičke moc preschýna substrát tak sa nečuduj že sa nezvlieka. Ak by sa aj v týchto podmienkach čo som ti poradil nezvlečie môže ísť o slabého jedinca, ktorý skôr či neskôr umrie....
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 13. Septembra 2008, 11:02

Aby si si to vedel predstaviť tak ti ponúkam foto ako chovám ja jednotlivé druhy.

1. Avicularia
Obrázok
Vetranie pre Avicularie + dierky sú aj po celom obvode

2. Psalmopoeus, alebo zemné druhy pavúkov.
Obrázok
Mne sa to osvečilo...
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 13. Septembra 2008, 12:19

diky moc za rady :) ja som tiez rozmyslal nad premiestnenim... skusim ho dat do skleneneho pohara,kde budu dierky len hore na vrchnaku..mal som v nom chromatopelmu,a tej sa tam pacilo velmi... a ta vlhkost sa mi drzi dobre aj v salatovke,substrat mam len lignocel a je vlhky stale tak ako potrebujem...dufam ze to nebude slaby jedinec,a ze to premiestnenie pomoze :roll:
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 13. Septembra 2008, 19:07

mám 8zvlekoveho samca ak ma dakto zaujem určite sa dohodneme

Užívateľov profilový obrázok
Pipo
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 10. Novembra 2007, 10:11

Príspevok od užívateľa Pipo » 28. Septembra 2008, 16:40

nechce niekto adult samca ?

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 1. Novembra 2008, 13:20

tak vcera sa mi zhruba po 6 mesiacoch zvliekla P.cambridgei do 4.zvleku...trvalo jej to dost dlho,ale nakoniec predsa...to premiestnenie do menej vetranej salatovky ako razor pisal pomohlo a som za nu nesmierne stastny :) :)
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 14. Novembra 2008, 11:32

Prve neuspesne parenie pociatocne oboznamovania:
http://www.youtube.com/watch?v=lG-9v1kbFM0

Video parenia tejto samice, ktora mala aj kokon som tu uz daval:
http://www.youtube.com/watch?v=tf5COs2C3S8


Myslel som si, ze samec nemal sancu samicu naparit aj ked sa to moze udiat v zlomku sekundy. V kokone bolo okolo 30 - 40 malych pavucikov.

Nasiel som este aj fotografie, ktore zachytavaju posledne chvilky samca.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

kuja
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27. Januára 2009, 07:50
Bydlisko: Kladno(Cz)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kuja » 3. Februára 2009, 18:15

Mam takovy drobny problem s moji sub-adult samici...zere,podminky ma dobry,ale vzdycky,kdyz se ji kouknu do hnizda,ktere ma pri zemi,v oprene kure,tak tam je takova zkroucena...je to jejich normalni chovani? :-)
Posilam foto




Obrázok


Napísať odpoveď