Pelinobius muticus (ex Citharischius crawshayi)

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 15. Decembra 2007, 20:32

Suhlasim s Chruňom.Rieste si to cez chat alebo cez pm.A mimochodom ked Stevo povedal ze to Brachypelma nieje tak to asi nebude,nie vsetko co ma pasiky je Brachypelma. :!:
Na čo sa báť ďalšieho dňa? Možno žiadny nepríde.

Obrázok
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 1. Marca 2008, 12:36

Neviem co sa deje s mojim crawshayiom, ale v poslednej dobe ked mu hodim cvrcka tak ma problem ho ulovit. Neviete o tom nieco ? Napriklad ze ci neni horsi lovec .... ja ho totiz mam v takej krabicke, ma tam porobene tunely, ale nedokaze sa celkom zahrabat .... ze ci to neznizuje jeho schopnost lovit.

Teraz som mu tam hodil cvrcka, a uz na neho asi 6x skocil a nikdy ho nechyti, vzdy mu odskoci. Som sa pozeral, stal asi 0,5 cm od cvrcka, skoro sa ho dotykal nohami, skocil a nic, cvrcek zdrhol.

Ale nabuduci tyzden uz budem mat poriadne terarko pre neho , tak ak je problem to ze si nemoze urobit noru tak toto by to malo vyriesit.

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 1. Marca 2008, 13:11

Tryri napísal:Neviem co sa deje s mojim crawshayiom, ale v poslednej dobe ked mu hodim cvrcka tak ma problem ho ulovit. Neviete o tom nieco ? Napriklad ze ci neni horsi lovec .... ja ho totiz mam v takej krabicke, ma tam porobene tunely, ale nedokaze sa celkom zahrabat .... ze ci to neznizuje jeho schopnost lovit.

Teraz som mu tam hodil cvrcka, a uz na neho asi 6x skocil a nikdy ho nechyti, vzdy mu odskoci. Som sa pozeral, stal asi 0,5 cm od cvrcka, skoro sa ho dotykal nohami, skocil a nic, cvrcek zdrhol.

Ale nabuduci tyzden uz budem mat poriadne terarko pre neho , tak ak je problem to ze si nemoze urobit noru tak toto by to malo vyriesit.
Napadajú ma nejaké možnosti:

1. Nemá dostatočne vysokú vrstvu lignocelu a trpí stresom
2. Ide sa zvliekať, respektíve sa na zvlek pripravuje a vtedy korisť len odháňa (v iných prípadoch ju zabije a odloží)
3. Drží hladovku
4. Zlé podmienky (teplota, vlhkosť)
5. Iné...
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 1. Marca 2008, 15:37

Ale predtym ho uz ulovil, respektive vzdy zjedol ... ale uz posledne 2 cvrcky mu robia problem chytit.

Uvidim vecer, ked ho nezje tak ho vyberiem.

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 2. Marca 2008, 19:13

Uspesne zozrany :D

h.daniel´s
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 26. Augusta 2007, 16:55

Príspevok od užívateľa h.daniel´s » 27. Marca 2008, 14:32

Caute.mam pre teba typ na lacne terarko pre norove pavuky.skvelo sa na to hodi plastova krabica v ktorej sa predavaju lizatka a podobne veci.daju sa zohnat aj take co maju vysku aj 40 centimetrov a priemer asi tak 20 mozno viac. dospelym jedincom to uz asi nebude stacit ale pre mladsie to bude urcite skvele terarko.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 27. Marca 2008, 16:24

Tryri napísal:Neviem co sa deje s mojim crawshayiom, ale v poslednej dobe ked mu hodim cvrcka tak ma problem ho ulovit. Neviete o tom nieco ? Napriklad ze ci neni horsi lovec .... ja ho totiz mam v takej krabicke, ma tam porobene tunely, ale nedokaze sa celkom zahrabat .... ze ci to neznizuje jeho schopnost lovit.

Teraz som mu tam hodil cvrcka, a uz na neho asi 6x skocil a nikdy ho nechyti, vzdy mu odskoci. Som sa pozeral, stal asi 0,5 cm od cvrcka, skoro sa ho dotykal nohami, skocil a nic, cvrcek zdrhol.

Ale nabuduci tyzden uz budem mat poriadne terarko pre neho , tak ak je problem to ze si nemoze urobit noru tak toto by to malo vyriesit.
Tento druh nema problem drzat hladovku a robia to casto ! Rastu extremne pomalo a dospievanie sa od toho taha dost dlho. To nebude tym ze nevie chytit ale ze nechce.

Užívateľov profilový obrázok
Pipo
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 10. Novembra 2007, 10:11

Príspevok od užívateľa Pipo » 27. Marca 2008, 16:33

h.daniel´s napísal:Caute.mam pre teba typ na lacne terarko pre norove pavuky.skvelo sa na to hodi plastova krabica v ktorej sa predavaju lizatka a podobne veci.daju sa zohnat aj take co maju vysku aj 40 centimetrov a priemer asi tak 20 mozno viac. dospelym jedincom to uz asi nebude stacit ale pre mladsie to bude urcite skvele terarko.
neni ten plast pritenky ? nejako si tu krabicu neviem teraz vybavit ale myslim ze je to tenky plast.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 27. Marca 2008, 16:37

ja tieto zvieratá držím v 5 litrovom poháry a majú tam cca 4,5 L. pôdy. Netreba vôbec vlhčiť a vytvoria si množstvo chodieb. C. crawshayi má rád nerušený život. Ak sa mi podarí neskôr poskytnem foto ako to vyzera.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 27. Marca 2008, 16:41

Razor napísal:ja tieto zvieratá držím v 5 litrovom poháry a majú tam cca 4,5 L. pôdy. Netreba vôbec vlhčiť a vytvoria si množstvo chodieb. C. crawshayi má rád nerušený život. Ak sa mi podarí neskôr poskytnem foto ako to vyzera.
ako mozes napisat takuto kravinu ??? " Netreba vôbec vlhčiť "

po 1: navlhcena poda mu umoznuje lepsie tvarovat chodby
po 2: pri zvleku !!
po 3: ma rad vlhkost a nie sucho... Skus si nieco prestudovat a potom nieco pis.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 27. Marca 2008, 17:07

PiXeL napísal:
Razor napísal:ja tieto zvieratá držím v 5 litrovom poháry a majú tam cca 4,5 L. pôdy. Netreba vôbec vlhčiť a vytvoria si množstvo chodieb. C. crawshayi má rád nerušený život. Ak sa mi podarí neskôr poskytnem foto ako to vyzera.
ako mozes napisat takuto kravinu ??? " Netreba vôbec vlhčiť "

po 1: navlhcena poda mu umoznuje lepsie tvarovat chodby
po 2: pri zvleku !!
po 3: ma rad vlhkost a nie sucho... Skus si nieco prestudovat a potom nieco pis.
Pokoj borec čo si vyskočil, chod si radšej pisať do offtopicu trapne vtipy.
Nenapisal som blbosť, v pohary sa vlhkosť velmi dobre udrží a má tam perfektné podmienky pre svoj norový život. Dal som ho doň pred 2 mesiacmi a ešte som mu vôbec nevlhčil. Ved ja viem kedy treba vlhčiť, ty si u mňa nebol nevidiš to tak čo mi do toho mudruješ !

A ak by si nevedel chytráčik používam vlhký lignocel, nevypekám ho..ako napučí vytlačím z neho vodu a ide na použitie. či sa zemepánko myslel že mu tam dám sypký lignocel ???
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 27. Marca 2008, 17:17

PiXeL napísal:
Razor napísal:ja tieto zvieratá držím v 5 litrovom poháry a majú tam cca 4,5 L. pôdy. Netreba vôbec vlhčiť a vytvoria si množstvo chodieb. C. crawshayi má rád nerušený život. Ak sa mi podarí neskôr poskytnem foto ako to vyzera.
ako mozes napisat takuto kravinu ??? " Netreba vôbec vlhčiť "

po 1: navlhcena poda mu umoznuje lepsie tvarovat chodby
po 2: pri zvleku !!
po 3: ma rad vlhkost a nie sucho... Skus si nieco prestudovat a potom nieco pis.
Podľa mňa to tak doslovne nemyslel!!! :lol: Skôr mal napísať: Netreba to až tak často vlhčiť!!! Lebo sa tam vlhko dosť dlho urdží...
Ja viem, že ho rád podpichneš(a chytáš za slovíčka), no amatér určite nie je a to že C.crawshayi potrebuje vlhko určite vie!!! Nechová pavúky tri dni... :roll:
Skôr by som videl problém v zaparení substrátu(zlé vetranie), neskôr plesne...
Naposledy upravil/-a FeRo1251 v 27. Marca 2008, 17:18, upravené celkom 1 krát.
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 27. Marca 2008, 17:18

chovaj si pavuky ako chces ale tvoja rada stoji za ... Tak ako si to napisal teda si obhajil to co si hore napisal .... Ked si tvoj prispevok precita novacik a to tak ze netreba vobec vlhcit tak to dopadne dost zle ... nie pre neho ale toho pavuka. Aj ja mam dvoch jedincov a vlhcim im to minimalne raz tyzdene aby to nemali presusene. Tak je to spravne. Nepis mi prosim ze mam byt kludny ked nechcem byt kludny! Preco ja mam ist do offtopicu ??? Ja napisem kam chcem napisat a za normalnych okolnosti na taketo prispevky uz nereagujem ale na toto som musel, ako sorry ale davat rozum niekomu a pritom to napisat tak chaoticky a potom sa obhajovat ze ja im to davam vlhke a hore si to odporovat ... no neviem neviem ci mas v tom uplne jasno...
Naposledy upravil/-a PiXeL v 27. Marca 2008, 17:39, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 27. Marca 2008, 17:31

Fero to napisal tak ako som to myslel snad mate rozum viete rozmyšlať, nebudem predsa pavukovi davat suchu pôdu...

Pixel máš crawshayie len krátku dobu tak by som bol rád, keby si ma nepoučoval, ja viem čo robim !

Zaparenie nehrozí mam tam vetranie, ktoré primerane stačí ani substrat nevyschne ani sa netvoria plesne. Ved potom hodim foto a uvidite...a tu moja debata končí.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

h.daniel´s
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 26. Augusta 2007, 16:55

Príspevok od užívateľa h.daniel´s » 27. Marca 2008, 19:02

Pipo napísal:
h.daniel´s napísal:Caute.mam pre teba typ na lacne terarko pre norove pavuky.skvelo sa na to hodi plastova krabica v ktorej sa predavaju lizatka a podobne veci.daju sa zohnat aj take co maju vysku aj 40 centimetrov a priemer asi tak 20 mozno viac. dospelym jedincom to uz asi nebude stacit ale pre mladsie to bude urcite skvele terarko.
neni ten plast pritenky ? nejako si tu krabicu neviem teraz vybavit ale myslim ze je to tenky plast.
neviem. mysliš ze by to mohol pavuk prehrysť?

Užívateľov profilový obrázok
maculata
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 15. Decembra 2007, 18:52

Príspevok od užívateľa maculata » 27. Marca 2008, 20:33

Razor napísal:Fero to napisal tak ako som to myslel snad mate rozum viete rozmyšlať, nebudem predsa pavukovi davat suchu pôdu...

Pixel máš crawshayie len krátku dobu tak by som bol rád, keby si ma nepoučoval, ja viem čo robim !

Zaparenie nehrozí mam tam vetranie, ktoré primerane stačí ani substrat nevyschne ani sa netvoria plesne. Ved potom hodim foto a uvidite...a tu moja debata končí.
ja ma 4zv jedinca mam ho v sedemdecaku a lignocel tam ma do 3/4pohara , vlhcim mu raz za dva tyzdne niekdy za tri. LIgnocel nieje v pohari suchy a ani nemoze vyschnut {urcite nie za dva tyzdne :roll: } pretoze ako napisal RAZOR ,dobre to drzi vlhkost ,nemam ani plesne ani nic podobne. ked som to tam daval ,ligncel som nechal napucat dalej somto vyzmykal a sup do pohara , preto si udrzal vlhkost a netreba tak casto rosit {suhlasim s razorom }


{mozno je tento post zbytocny ale mne osobne by pomohol ako novacikovi } :wink:
Poecilotheria: regalis,ornata.fasciata,rufilata,striata,formosa,pederseni
C.crawshayi, A.geniculata,H.maculata, T.blondi,E.pachypus, P,cambridgei,irminia, H.hercules, S.calceata, P.auratus, H.lividium,aureopilosum,albostriata, P.murinus,usambara,

Užívateľov profilový obrázok
Pipo
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 10. Novembra 2007, 10:11

Príspevok od užívateľa Pipo » 28. Marca 2008, 15:29

h.daniel´s napísal:
Pipo napísal:
h.daniel´s napísal:Caute.mam pre teba typ na lacne terarko pre norove pavuky.skvelo sa na to hodi plastova krabica v ktorej sa predavaju lizatka a podobne veci.daju sa zohnat aj take co maju vysku aj 40 centimetrov a priemer asi tak 20 mozno viac. dospelym jedincom to uz asi nebude stacit ale pre mladsie to bude urcite skvele terarko.
neni ten plast pritenky ? nejako si tu krabicu neviem teraz vybavit ale myslim ze je to tenky plast.
neviem. mysliš ze by to mohol pavuk prehrysť?
ano to by nebolo prvy krat co pavuk prehryzol plast.

h.daniel´s
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 26. Augusta 2007, 16:55

Príspevok od užívateľa h.daniel´s » 9. Apríla 2008, 14:29

mam jedneho v 9. zvleku.chcel by som ho urcit.roztrha zvlecku vzdy?da sa dobre urcit aj bez zvlecky?

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 14. Mája 2008, 09:32

Takže už dlhšiu dobu som vám to sľúbil tak tu je crawshayiov habitap. Vôbec mi nerobí problémy, a vlhším raz za 2 mesiace, a to len kôli tomu, aby sa pavúk mohol napiť. Pri takomto type terária, vlhčiť netreba takmer vôbec. Pavúk má veľké množstvo chodbičiek, je nerušený a nie je stresovaný, loviť potravu môže v pohode. To je základ pri chove C. crawshayia.
Obrázok

pohľad z hora
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 14. Mája 2008, 11:04

na crawshayi je tam podla mna zbytocne prilis vela vlhkosti.....
facebook: Marek Terno
Obrázok

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 5. Júna 2008, 14:21

hm.. necem sa pliecť do nejakých žabo-myších vojen o vlhkosti v teru ale chcela by som sa opýtať kolko môže stáť orientačne crawshayi nejaký 5 zvlek . :-) na Slovensku bo v Čechách

Užívateľov profilový obrázok
GaRoL
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10. Marca 2008, 18:57
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa GaRoL » 5. Júna 2008, 15:01

Razor napísal:Takže už dlhšiu dobu som vám to sľúbil tak tu je crawshayiov habitap.

tiez som rozmislal tze pre noroveho dam taky pohar ale ako tam pripevnujes vrchnak? ja mam len take prikladacie a tie by podla mna vytlacil.... ako to mas poriesene?
A. geniculata 9. 0,1; N. chromatus 10. 1,0?; B. smithi 9. 0,1; P. regalis 6.; H. hercules 10. 0,1; A. insubtilis 5.;
a skorpiony: H. spinifer, P. imperator 0,1

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 8. Júna 2008, 18:08

cawteee ludkovia.. dnes som si kupila 9 zvl crawshayia na "burze" v trnave....a videla som tam PIXELA:... :-P :P :P :P :D PEKNE TRICKO...

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 11. Júna 2008, 19:44

hmm moj crawshayi sa mi dnes zvliekol do 10 zvleku... .. pozeram mu do nory a sa mi zda ze tam dako vela noh .. :lol:

Užívateľov profilový obrázok
GaRoL
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10. Marca 2008, 18:57
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa GaRoL » 11. Júna 2008, 20:03

moj jednozvlekovy crawshayi si nechce spravit noru.. nemaju z tym niektore male problemy? moze primat potravu a zit aj bez nory?
A. geniculata 9. 0,1; N. chromatus 10. 1,0?; B. smithi 9. 0,1; P. regalis 6.; H. hercules 10. 0,1; A. insubtilis 5.;
a skorpiony: H. spinifer, P. imperator 0,1


Napísať odpoveď