Pelinobius muticus (ex Citharischius crawshayi)

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 11. Júna 2008, 20:36

GaRoL napísal:moj jednozvlekovy crawshayi si nechce spravit noru.. nemaju z tym niektore male problemy? moze primat potravu a zit aj bez nory?
To je čo za otázku??? Jasné, že môže prijímať potravu aj bez nory!!! Noru si spraví neskôr...

Dosť ma prekvapuje, že začiatočníci(neber to osobne, ale všeobecne) siahajú po dosť agresívnych a toxických druhoch...
Asi je to nový trend...

Opatrnosť a rešpekt nech vás sprevádza...

Chovu zdar...
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 23. Júla 2008, 11:02

Ahoj trocha ma znepokojuje moj craw. :? .. este ani raz od zvleku nejedol.. a to uz mozu byt aj 2 mesiace... potravu (cvrcka) nahnam do nory a vsetko nasvecuje tomu ze uz ju ma ale rano je mrtvy cvrk uz vonku z nory a konec ,,, neviete cim to moze byt ? :?: podmienky by mal mat ok.. 10-15 cm substrat ..noru ma , napajacku ..tiez vlhkost nie moc velku.. a teplotu 24 stupnov (je v 10 zvl)

zviretom
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 19. Októbra 2007, 14:59
Bydlisko: Mosty u Jablunkova-Czech Republic
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa zviretom » 23. Júla 2008, 13:48

Ahoj,ja jen chci říct že by tvuj mohl mit hladovku....ale nejsem si tím jistý,a není to málo 10-15 cm pro 10 svlekoveho jedince???opravte me jestli se mylim.

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 23. Júla 2008, 14:14

nahodou ... je celkom maly ... kupovala som ho na Akva tere v trnave tusim a tam mi pan powedal ze je asi tak 8-9 zvl.... a doma sa mi zvliekol a od tedy nejdedol... a peknu noru a 25 cm tera na sirku mu zatial moze stacit.. s10-15 cm vysokou vrstvou lignocelu... a noru ma uplne na spodku tera....

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 23. Júla 2008, 14:26

Emka napísal:nahodou ... je celkom maly ... kupovala som ho na Akva tere v trnave tusim a tam mi pan powedal ze je asi tak 8-9 zvl.... a doma sa mi zvliekol a od tedy nejdedol... a peknu noru a 25 cm tera na sirku mu zatial moze stacit.. s10-15 cm vysokou vrstvou lignocelu... a noru ma uplne na spodku tera....
Ver tomu, ze keby mal aj 30-40cm substratu, bol by velmi rad... ked budes mat moznosti, urcite ho prestahuj... ide predsa o dobro pavuka

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 23. Júla 2008, 14:37

inak myslie ze ma 9-10 zvl ked je celkovo velky (nohy+telo) asi tak cca 6,5-7 cm ?

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 23. Júla 2008, 15:22

Emka napísal:inak myslie ze ma 9-10 zvl ked je celkovo velky (nohy+telo) asi tak cca 6,5-7 cm ?
Samica 10zv. ma z hruba tych 6 cm, ALE V TELE!!! Takze mas urcite mladsieho jedinca...

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 23. Júla 2008, 15:45

takze ma ten k***t pekne osral-.... uhm brala som to tak ze strasne pomaly rastu ze je praktycky mozne ze bude este taky maly....aaky moze byt asi pocet zvl ked je asi taky velky ?

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 23. Júla 2008, 15:58

Emka napísal:takze ma ten k***t pekne osral-.... uhm brala som to tak ze strasne pomaly rastu ze je praktycky mozne ze bude este taky maly....aaky moze byt asi pocet zvl ked je asi taky velky ?
Velkosť pavúka sa nedá presne určiť pomocou zvleku lebo je iná velkost ked si porovnáš 5 zv. Brachypelmu a 5 zv. Theraphosu. To isté platí aj u Citharischius, kedže dlho rastie až 8 rokov, nie je taký veľký ani v 10 zv. ako napísal Meo môže mať tých 6 cm v tele dospelé samice majú aj 10 cm v tele. To že ti nežerie nasvedčuje že niečo mu nevyhovuje, alebo jednoducho má pavúk hladovku. Ja mám 10 zv. samicu v 5 l pohári, a má niečo cez 20 cm substrátu. Ked mu v pustím cvrčky najprv ich len naháňa, niekedy ich zabije a vtlačí do pôdy inokedy ich zožerie. Pavúk je proste tvrdý orech, neskáče ako ty chceš...A mimochodom nemusel ťa oklamať, možno ani on nevedel kolko zv. je tak tam capol že 10. Ja som bol oklamaný na pohlaví Brachypelmy a to je podla mna horšie ako tvoj prípad.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

zviretom
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 19. Októbra 2007, 14:59
Bydlisko: Mosty u Jablunkova-Czech Republic
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa zviretom » 23. Júla 2008, 16:10

to razor:tak to je opravdu horší než ten crawshayi,ajko ti rikal že ti da samici a dal ti samce??nebo jak???

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 23. Júla 2008, 17:10

Emka napísal:takze ma ten k***t pekne osral-.... uhm brala som to tak ze strasne pomaly rastu ze je praktycky mozne ze bude este taky maly....aaky moze byt asi pocet zvl ked je asi taky velky ?
12. az 13zv. moze uz byt dospelostny...

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 23. Júla 2008, 21:45

9 zvl. brachypelma moze mat kludne iba 6,5-7cm - takze ta mozno ani neoklamali. brachypelmy dospievaju pomerne neskoro (viem o 13zvl samcoch), samice tipujem ze mozu dospievt kludne az v 15zvleku. 10cm v tele brachypelma bude mat tazko.
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 23. Júla 2008, 21:57

terno napísal:9 zvl. brachypelma moze mat kludne iba 6,5-7cm - takze ta mozno ani neoklamali. brachypelmy dospievaju pomerne neskoro (viem o 13zvl samcoch), samice tipujem ze mozu dospievt kludne az v 15zvleku. 10cm v tele brachypelma bude mat tazko.
Písal som o crawshayiovi, nevadí asi si to nepostrehol.....ta Brachypelma co mam ma 11 zv. vraj....
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 24. Júla 2008, 21:15

Razor ten moj crawshayi vyzera uplne rovnako ako ten tvoj v galerke..aky je to zvlek ? (mozno fotka skresluje)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 24. Júla 2008, 21:32

Emka napísal:Razor ten moj crawshayi vyzera uplne rovnako ako ten tvoj v galerke..aky je to zvlek ? (mozno fotka skresluje)
Je to 9-10 zv. Pavúk má 5,5cm v tele s nohami 7 cm...Mám ho od 3 zv. prcka...
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 16. Septembra 2008, 11:15

Ten moj je strasny bordelar.... Vobec si nechce vyvliect zvlecku z nory a ani zvysky z potravy. Nechcem, aby mu to tam zacalo plesniviet alebo nieco podobne... Pritom on je stale vonku a vsetok ten bordel ma 40cm pod zemou...

Co by ste mi prosim poradili?

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 16. Septembra 2008, 16:26

Crawshayi to po väčšine vtlačí do pôdy a bez kyslíka to asi ťažko plesnivie....Ja osobne mu to nevyberám, ked tak on to zatlačí do pôdy a no problemo....nemám stým žiaden problém. Zvlečky neriešim kedže mám pavúka určeného.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 16. Septembra 2008, 17:29

No..ten moj je tiez riadny pako..xe..vsetko tam ma roztunelovane(v krabicke kde ho mam),zerie dost nepravidelne,aj to len vtedy ked mu to napcham doslova k ustam..vacsina potravy mu plesnivie takze vsetko radsej vyberam a je to o.k...
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 16. Septembra 2008, 17:33

Johny.700 napísal:No..ten moj je tiez riadny pako..xe..vsetko tam ma roztunelovane(v krabicke kde ho mam),zerie dost nepravidelne,aj to len vtedy ked mu to napcham doslova k ustam..vacsina potravy mu plesnivie takze vsetko radsej vyberam a je to o.k...
Kto by to bol povedal ze to ma vsetko roztunelovane ked je to norovy pavuk ? Hmm ...

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 16. Septembra 2008, 17:50

Tryri napísal:
Johny.700 napísal:No..ten moj je tiez riadny pako..xe..vsetko tam ma roztunelovane(v krabicke kde ho mam),zerie dost nepravidelne,aj to len vtedy ked mu to napcham doslova k ustam..vacsina potravy mu plesnivie takze vsetko radsej vyberam a je to o.k...
Kto by to bol povedal ze to ma vsetko roztunelovane ked je to norovy pavuk ? Hmm ...

xexe..sak jasne..niesom blby..to som napisal len aby som mohol podotknut ze ma skoro v kazdej diere daaky zvysok z jedla alebo daco podobne..
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 16. Septembra 2008, 17:51

Razor napísal:Crawshayi to po väèšine vtlaèí do pôdy a bez kyslíka to asi �ažko plesnivie....Ja osobne mu to nevyberám, ked tak on to zatlaèí do pôdy a no problemo....nemám stým žiaden problém. Zvleèky neriešim kedže mám pavúka urèeného.

No ja mam a zo spodu po obvode dierky... tam kde ma skladku...

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 10. Decembra 2008, 16:07

Zdar lidi.Mam v plane zaobstarat si Crawshayia.TAk sa chcem spytat ci su s jeho chovom nejake problemy (o agresivite a jedovatosti viem) lebo kupu este stale zvazujem..TAk zatial diky..

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 11. Decembra 2008, 12:43

je to afrika a vacsinou africke druhy su nenarocne...co sa tyka crawshayiou to plati dvojnasobne mam 3 adult samice ziadny problem ... ak ta trapi nieco konkretne kludne sa opitaj... :wink:
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
STORMMASTER
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 20. Decembra 2008, 17:08
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Príspevok od užívateľa STORMMASTER » 7. Januára 2009, 20:18

noo aj mne sa ten pavuk velmi paci :D... tiez trocha zvazujem jeho kupu ....ale dost ma zaraza jeho jedovatost...v tej tabulke o jedovatosti je ako riadny toxicak tak neviem :roll:

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 7. Januára 2009, 20:22

No pokial o tu tabulku toxicity ide je to podla mna viac menej orientacne..niekde vyssie je asi aj nejaka debata o tom


Napísať odpoveď